Bobina74 Bobina74 komentáře u knih

V ovocném sadu V ovocném sadu Nikola Scott

Do tohoto románu jsem se dlouho dostávala. Začátek odehrávající se v pomalejším tempu a nicneříkající dějová linie, která se teprve chystá na své velké finále. A to opravdu přijde. Jakmile proniknete k hlavním postavám a jejich příběhům, román vás chytne a předvede své výjimečné vyprávění o silných ženách, jež si dokázaly jít za svými sny navzdory prostředí i době, v které se jejich osudy odehrávají. Pokud máte rádi silné příběhy odehrávající se ve dvou časových liniích a vyprávějící hutné a dojemné osudy, pak rozhodně sáhněte po románu V ovocném sadu.
Více v recenzi od Kniha za knihou. ;-)

26.12.2022 4 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Páni, tohle bylo opět tak milé a vtipné vyprávění od J. Jonassona a bláznivý román se vyšplhal na příčku k jeho „Staříkovi“. Ztřeštěné situace, skvělý humor i dojetí vás budou provázet na road tripu, do kterého zaplujete s jistotou a očekáváním, jež se beze zbytku naplní. Od samého začátku se do vás autor opře nebývalou silou a okamžitě sešlápne pedál svého příběhu téměř na doraz. Vezme vás do prapodivného uskupení několika postav, kde se budete cítit jako v rodinném kruhu a společně prožijete zážitky, které se vám otisknou jak do srdce, tak i do bránice. Více v recenzi od Kniha za knihou.

18.11.2022 5 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Pokud máte rádi magii, mystično a romantiku tady si rozhodně přijdete na své. Autorka má v obsáhlém románu velmi silné pasáže, které s důrazem a mystickou aurou do vás intenzivně pronikají. Právě v těchto segmentech se vrátila do doby svých knižních začátků a čtenářům servíruje mocné kouzlo magie i duchovních zážitků propojené vůni bylinek i ochrannými modlitbami. Propracovaný a do detailu vystavěný příběh mě nadchnul. Více v recenzi od Kniha za knihou. :-)

27.10.2022 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Tak tohle bylo velmi milé překvapení. Dokonalá atmosféra 60. let, skvělý originální humor a hluboký příběh o vztazích, rovnoprávnosti i samotném bytí. Svěží román, který vás pohladí, pobaví i dojme, a pokud máte rádi autora J. Jonassona, tak tohle je takové ženské vydání v sukních. :-) Doporučuji! Více v recenzi od Kniha za knihou.

23.10.2022 5 z 5

Zimní slib Zimní slib Rosie Goodwin

Román je oddechovým, ale nádherným čtením, které vás určitě bude bavit. Na jedné straně bída, utrpení, hlad a na druhé lesk, sláva vyšší společnosti, ale také bezcitnost a krutost. Dojemné a barvité vyprávění vás okamžitě vtáhne do příběhu, v kterém se život s nikým nemazlí a osud rozdává rány všemi směry. Více v recenzi od Kniha za knihou. ;-)

28.09.2022 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Ruta Sepetys opět dokázala, že tyhle „opravdové“ příběhy umí bravurně napsat. Strhující román Musím tě zradit je smutným, ale nádherným čtením, které ve vás dlouho zůstane. Neuvěřitelné a přesto naprosto reálné vyprávění vás hluboce zasáhne a vaše myšlenky i srdce navždy pohltí dojemný příběh o životě v totalitním režimu, kde udávání, nedůvěra, strach, hlad i mlčení jsou součástí každodenního života rumunských obyvatel. Více v recenzi od Kniha za knihou.

21.09.2022 5 z 5

Nebeská koruna Nebeská koruna Juliana Stadler

Román je čtenářskou lahůdkou pro všechny milovníky historických příběhů. Vyprávění situované do období křížových válek je naplněno osobními touhami, dramaty, tragickými životními osudy i sílou lásky. Pokud máte rádi dějově našlapané příběhy, v kterých se bolest, radost, smrt i zrození střídá v energickém tempu, jež nemáte šanci zastavit pouze se s ním svést na vlnách napětím nabitého děje, pak neváhejte a pusťte se do čtení. Více v recenzi od Kniha za knihou.

06.05.2022 5 z 5

Holky z loděnice Holky z loděnice Nancy Revell

Román Holky z loděnice je poutavým čtením o statečných ženách, jež se rozhodly vykonávat nebezpečnou a namáhavou práci považovanou za vhodnou výhradně pro muže, aby se mohly podílet na válečném úsilí nebo si jen vydělat peníze v době 2. světové války v Anglii. Dojemný příběh šesti žen vás nadchne a okouzlí.
Silným tématem této knihy jsou vztahy. Ženy, které nastupují do „mužské“ práce se navzájem neznají a vy máte možnost sledovat jejich sblížení, které mezi nimi vytvoří pevné pouto přátelství navzdory jejich rozdílným povahám a zázemí. Společně poznávají lásku, loajalitu i vzájemné dramatické životní osudy. Samozřejmě nemůže chybět ani romantika, která je s citem zakomponována do osudů těchto výjimečných dívek a žen a ne vždy se jedná o sluncem prozářenou lásku. Vaše emoce projdu zatěžkávací zkouškou a nejedné čtenářce příběh vykouzlí úsměv i slzy na tváři.
Více v recenzi od Kniha za knihou.

27.03.2022 5 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Román Kodaňská Píseň písní je nádherné čtení, kde se za napsanými řádky skrývá tajemství života i hledání svého místa ve světě, který se s vámi zrovna nepáře. Humorné a moudré vyprávění o strastech i radostech bytí je podáno osobitou formou, s lehkostí a myšlenkovým přesahem. Tento román ohodnotí hloubaví a lehce ztřeštění čtenáři, kteří dokáží ocenit osobitý humor autorky na hraně bláznovství a vidí pod popsanými stránkami o něco víc, než jen obyčejný příběh jedné rodiny. Více v recenzi od Kniha za knihou.

26.01.2022 5 z 5

Tajemství mého otce Tajemství mého otce Rachel Givney

Román mě velmi mile překvapil. Poutavé vyprávění, situované do raného období 2. světové války, vás zavede do polského Krakova. Poznejte mladou dívku Marii, která se kromě odhalování rodinné záhady potýká i s úzkoprsými předsudky a opomíjeným postavením žen ve společnosti. Poutavé čtení o lásce, starém tajemství i mezilidských vztazích vřele doporučuji! Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

18.01.2022 5 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

Tento thriller je neuvěřitelně zběsilá jízda plná zvratů a nečekaných momentů. Kniha, o které se skoro nemluví a to je vážně škoda. Dlouho jsem nečetla tak propracovanou zápletku, která si s vámi dělá, co chce. Vaše přesvědčení se mění každou minutu a konec… no páni, to je velké finále. Záživné ponory do temných zákoutí lidské duše i napětí, které neopouští příběh po celou dobu, ve vás vyvolávají stísněné pocity i fascinaci zároveň a vy nebudete schopni knihu odložit. Jestli je některý autor mistrem mystifikace, tak je to John Marrs. Je neuvěřitelné, jak si dokáže celou dobu hrát s vašimi emocemi. Svůj názor během čtení nezměníte jednou či dvakrát, ale několikrát a až do poslední chvíle si nebudete jisti, na jakou stranu se vlastně máte přiklonit. Neskutečné hrátky předvádí autor se svými čtenáři. Více v recenzi od Kniha za knihou.

04.12.2021 5 z 5

Štědrý bylinářův rok Štědrý bylinářův rok Zuzana Švédová

Tato publikace patří k těm nejpovedenějším knihám o bylinkách, které jsem měla možnost číst. Jak svým obsahem, tak i kvalitním zpracováním vám bude dělat společnost vaším světem souznění s přírodou. Kniha vás provede celým jedním rokem, nastíní tradice, život našich babiček a vezme vás na místa, kde to voní mateřídouškou, výhonky smrků či medovými květy lípy srdčité. Na tuhle knihu se vám doma prášit rozhodně nebude. Více v recenzi od Kniha za knihou :-) .

02.12.2021 5 z 5

Holka se sílícím hlasem Holka se sílícím hlasem Abi Daré

Výjimečný příběh, který je naplněn čistotou, neposkvrněností duše mladé dívky, realitou drsného života v Nigérii i důrazným hlasem, jenž proniká k uším čtenářů. Děj bohatý na překvapivé a nenadálé zvraty jede ve zrychleném tempu ke svému závěru a cestou stačí vymámit ze svých čtenářů pořádnou porci emocí. Tuhle knihu nemohu jinak, než ji srdečně doporučit. Více v recenzi od Kniha za knihou.

28.11.2021 5 z 5

Nelze vyjádřit slovy tak silné a naléhavé vyprávění, které se vám dostane prostřednictvím tohoto ojedinělého románu. Tahle kniha se zkrátka musí zažít. Příběh korejské dívky Hong Čehi se vám dostane pod kůži a už navždy pevně zakotví ve vašem srdci. Budete hltat stránku za stránkou a nořit se do vyprávění o životním osudu korejské ženy, jež zdobila neuvěřitelná odolnost, ale i hrdost a naděje. Vydejte se do Koreje a poznejte nelehký osud mladých dívek, jež byly nuceny pracovat jako ženy pro útěchu a objevte kus historie této východní země. Více v recenzi od Kniha za knihou.

14.11.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Michaela Klevisová o lidských osudech rozhodně psát umí. Její styl je čtivý a dokáže ve svých čtenářích vyvolat pocity napětí i zdravé zvědavosti. Detektivní zápletka je mistrně vsazena do atraktivního děje, který je vyprávěn živě a nepostrádá emoční ladění. Hodně mě bavilo proložení příběhu starými pověrami, které dodaly celé knize něžnou a nostalgickou náladu. Více v recenzi od Kniha za knihou.

18.08.2021 5 z 5

Hendrixova kytara Hendrixova kytara Kateřina Dubská

Román Hendrixova kytara vypráví příběh muzikantského snu o svobodě a touze po jeho naplnění. Epický román je postaven na silném příběhu, jenž vás zavede do strastiplné minulosti naší země, a vy sledujete dlouhé časové období jednoho pestrého lidského osudu, který je úzce spjat s láskou k hudbě. Román byl pro mě moc milým návratem do minulých časů a zároveň silným příběhem lidského osudu. Více v recenzi od Kniha za knihou. ;-)

30.07.2021 5 z 5

Ráda tě poznávám Ráda tě poznávám Rachel Winters

Autorka píše svěžím, nenásilným stylem, který na vás neútočí, ale naopak vás, jen tak mimochodem, vezme do svého rozmanitého příběhu a ukáže vám filmovou romantiku, jenž tak dobře znáte z plátna kin. Romantické, zasněné duše se tu budou cítit jako doma, vždyť kdo by nemiloval Hugha Granta nebo Matthewa McConaugheye či navždy krásného Heatha Ledgera? :-) Tahle ztřeštěná komedie vás bude bavit. Autorka sice nepřichází s ničím převratným (předvídatelnost děje i spousta romantických klišé), přesto budete nadšeni vystavěným příběhem, který je tak mile bláznivý a osvěžující, že se vám dostane do srdce. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-)

26.04.2021 5 z 5

Lavička Lavička Saskia Sarginson

Nádherný příběh plný emocí, hloubky a lásky. Autorka píše lehkou rukou. Nenudí vás dlouhými nicneříkajícími popisy, ale jde rovnou k věci. Do románu se jí podařilo „nacpat“ několik desítek let hlavních protagonistů, takže je celkem jasné, že o zvraty ani důležité dynamické momenty nebude nouze. Chronologické vyprávění vás vede cestou neobyčejného setkání v hlubokém příběhu dvou lidí, jejichž city vás omámí kouzlem neopakovatelného okamžiku. Lidí, kteří se našli a ztratili a zase našli a pak znovu… Doporučuji!!! Více v recenzi od Kniha za knihou :-)

14.04.2021 5 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Silné a nezapomenutelné vyprávění, které ve vás vyvolá smršť emocí a dlouho ve vás bude rezonovat. Kniha se i přes nelehké téma čte velmi dobře, od samého začátku vás vtáhne do svého děje a vyplivne emocionálně vyždímané až na samém konci. Doporučuji! Více v recenzi od Kniha za knihou.

07.03.2021 5 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Myslíte si, že už jste četli tu nejbrutálnější detektivku, kde úchylné a zvrácené zabíjení přebije vaše nejtemnější představy? Omyl – nečetli. Teprve Spolčení ničemů vás přivede na samý okraj krutosti a nelidských útrap. Čtenářské citlivky pozor, autor vás šetřit rozhodně nebude! Myšlenka i celý děj knihy je uchopen s velkou dávkou reálnosti a znepokojující představa nového uspořádání lidské společnosti, v níž by se na vrchol dostali devianti a sériový vrazi, dodává příběhu temnou až děsivou atmosféru. Více v recenzi od Kniha za knihou.

07.03.2021 5 z 5