Bmisarova Bmisarova komentáře u knih

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Pokud čekáte knihu o cestování časem, jste na špatné adrese. Autor propojení historie a současnosti zvládl bravůrním a neotřelým způsobem, které celé knize dodává ten očekávaný nádech tajemna a originality. Na začátku knihy máte pocit, že děj nemůže být zajímavý a že autor vysypal všechny své trumfy z rukávu. Omyl. S každou další stránkou, s každou další kapitolou narazíte na tajemství, které bude vaše dychtivé já muset rozlousknout.

25.06.2021 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásný příběh o lásce, která spojí dva rozdílné lidi, mladou dívku, která se hledá, a může, který trpí. Není co víc bych měla dodat.

12.06.2021 4 z 5

Možná se divíte tak nízkému hodnocení, ale Švejk mě nijak neoslovil. Netvrdím, že kniha není napsaná čtivým způsobem, ale nějak nemohu uvěřit, že někdo je tak hloupý, že se mu tohle všechno může přihodit. Mé racionální já tuto skutečnost nedokáže přijmout, a tak mi bohužel unikl celý vtip této knihy. Možná jsem příliš mladá. Zkusím se k ní za pár let vrátit, třeba se můj názor změní.

12.06.2021 2 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

(SPOILER) Mám ráda Pýchu a předsudek, co si budeme, je to klasika. Ze začátku jsem si říkala, že autorka se docela poprala se zasazení příběhu do dnešní doby, ale ten konec!? Ten byl až teatrální a zkazil mi dobrý dojem z celé knížky.

11.06.2021 2 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Doporučuji přečíst! Krásná knížka, která reflektuje porevoluční život. Autor píše normálním jazykem a dokáže oslovit čtenáře.

11.06.2021 4 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Opravdu úžasné! Miluju to, jak my Češi si dokáže dělat legraci ze všeho i z ran osudu. Satirické básně mě pobavily a kdo trošku zná život K. H. Obrovského určitě neprohloupí s přečtením.

11.06.2021 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Další kniha, kterou jsem zařadila do svého seznamu maturitní četby. Děj jsem znala před přečtení první stránky, viděla jsem film My Fair Lady. Mám ráda dramata a podle mě je to veselí příběh se společenským podtextem.

11.06.2021 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je ten druh knihy, kterou když nepřečtete, jako byste nikdy nečetli. Básně nejsou můj šálek kávy, ale občas je dobré zkusit jinou literární formu. Přečetla jsem to, líbilo se mi to, ale nijak mě to ne oslovilo.

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Námět knihy a autorčin záměr, dobrý. Ale zbytek, no nebudu lhát. Slovo Óčko se v knize opakovalo více, než bylo zapotřebí a s hlavní hrdinkou jsme si nějak nesedly. Některé pasáže vyloženě trapné. Ke konci to bylo velmi nezáživné čtení.

11.06.2021 1 z 5

Horečka nad ránem Horečka nad ránem Péter Gárdos

Ačkoliv už po prvních pár stranách tušíte, jak celá kniha dopadne, příběh této lásky je tak neuvěřitelný, až je to pravda. Podle mého názoru autor věnoval příliš velkou pozornost nezajímavým pasážím a detailům a konec knihy tak nějak uspěchal.

11.06.2021 2 z 5

Indiánské léto Indiánské léto Karel May

Já tuhle knihu prostě miluju. Klasika, po které sahám každé léto. Příběhy o Old Shatterhandovi a Vinettouovi jsou pro mě kouzelné. Příběhy o přátelství a spravedlnosti, dobru a zlu. Pokaždé při čtení zavřu oči a představuje si, jak se prohání po prérii na koni v doprovodu těch dvou a jejich přátel, jak jedeme mlčky, fouká slabý vánek a slunce nás pálí do zad.
Tohle je prostě srdcovka.

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Četla jsem v rámci maturitní četby a musím uznat, že to nebyla zas tak špatná kniha, ale hned se nepohrnu k jejímu dalšímu čtení.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moc krásně napsaná kniha a skvělý příběh. Jsem citlivý člověk a nemám ráda knihy nebi filmy s námětem 2. sv. v., ale tak zajímavý příběh, a tak něžně napsaný!
Krása. Doporučuji.

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

(SPOILER) Oproti prvnímu dílu velké zklamání. Autorka vyměnila krásné prostředí Skotska za nudnou Francii. Některé pasáže zbytečné, vše neuvěřitelně zamotané a dobrodružství z první knihy se proměnilo ve společenskou frašku. Ale abych jen nekritizovala, líbilo se mi, že se v knize objevili nové postavy a návrat do Skotska
byl velkolepý. Doufám, že pokračování bude stejně dobré jako první díl.

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Čekala jsem romantický příběh, dostala jsem ho. Knížku jsem zhltla za dva dny, moc mě bavila. Pravdou ale zůstává, že nad některými pasážemi jsem kroutil očima. Proč sakra pořád brečela?? Ale jinak za mě příjemné počtení.

10.06.2021 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Kniha mě uchvátila. Už dlouho jsem měla v plánu si ji přečíst, inspiroval mě k tomu seriál Cizinka, a tak jsem začala. Za několik dní jsem ji přečetla a moc doporučuji. Kdo má rád dobrodružství a romantiku, ideální kniha.

10.06.2021 5 z 5

Lucky girl Lucky girl Michael Wallner

Líbilo se mi poválečné téma knihy a snaha znovu začít žít jako před válkou. Nečekejte světovou literaturu, ale bylo to příjemné počtení.

10.06.2021 3 z 5