Bmisarova Bmisarova komentáře u knih

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Příjemná oddechovka, krásný příběh.

01.02.2023 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Zpočátku mi velký problém dělalo ztotožnění s hlavní hrdinkou. Nějak jsem nedokázala pochopit její mentalitu. Zdála se mi jako typická americká puberťačka, ale to ona byla. Čím déle jsem četla, tím více jsem si užívala příběhu. Pěkná knížka!

09.01.2022 3 z 5

V pravý čas V pravý čas Danielle Steel

Kniha byla pro mě velkým a milým překvapením. Očekávala jsem něco ve stylu červené knihovny, milostný příběh, který bude jako každý jiný, ale tohle jsem nečekala. Krásně napsaný příběh, postavy jsou skvělé vykreslené. Doporučuji

05.11.2021 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Pro mě to byla první kniha se Sherlockem Holmesem, no a nevím. Čekala jsem, že ve mě zanechá větší wow efekt a budu sahat po další. Zkusím znovu přečíst za pár let a uvidím.

28.10.2021 3 z 5

Old Surehand II. Old Surehand II. Karel May

Druhý díl už je pro mě náročnější na četbu. Začátek se neodehrává na prériích, ale ve městě a na parníku, což ztrácí své kouzlo. Na druhou stranu, rozuzlení je velmi zajímavé.

28.10.2021 3 z 5

Old Surehand I Old Surehand I Karel May

Pro mě je tento příběh klasika. Knížka, po které každé léto sáhnu.

28.10.2021 5 z 5

Poklad na Stříbrném jezeře Poklad na Stříbrném jezeře Karel May

Další klasika od Karla Maye. Jeho knížky mám silně spjaté s létem a pocitem svobody.

28.10.2021 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

S knihou jsem zápasila, kdyby nebylo filmového zpracování, ani bych to nedočetla. Příběh ve mě celkově nezanechal větší dojem, pouze zaraženost nad tehdejší zkaženou společností.

27.10.2021 2 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Jedná z mých oblíbených novel od Hrabala. Krátká, ale za to s příběhem, ve kterém si každý najde to svoje.

27.10.2021 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Zajímavý příběh, skvělé napsaná komedie. Co víc dodat.

27.10.2021 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Není větší klasiky než Moliérův Lakomec. Miluje tenhle příběh a upřímně, asi každý z nás někdy potkal takového harpagona.

27.10.2021 5 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Po knize jsem sáhla v rámci středoškolské povinné četby a po skvělé zkušenosti s Lakomcem musím říct, že jsem neprohloupila. Jak je možné, že někdo, kdo žil před stoletími, byl takový znalec lidí?? Je neuvěřitelné, jaké literární postavy Moliére stvořil a jak je dokážeme napasovat na dnešní dobu.

Krásny omyl Krásny omyl Vi Keeland

Omyl to byl, ale můj. Zřejmě jsem od knihy očekávala něco jiného, než jsem dostala. Byla to moje první kniha od autorky a doufám, že s další knihou už budu spokojenější.

27.10.2021 2 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Není lepšího autora, který dokáže s naším českým humorem napsat tak údernou báseň, než Karla Havlíčka Borovského. Ano, podle mého názoru jeho básně a životní postoje mají něco, co v sobě má každý Čech hluboko zakořeněné. Báseň máte za 5 minut přečtenou, ale stojí za to.

Bavorský případ Bavorský případ Eva Bešťáková

Lepší parodie na detektivku. Celou dobu jsem přemýšlela, co si mám myslet o hlavním hrdinovi, jehož vlastnosti v celé knize nebyly ani pořádně v kreslený. Knize naprosto chybí pořádná zápletka a autorce ne nepodařilo vtáhnou čtenáře do děje.

25.10.2021 1 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha v porovnání s jinými nebyla tak napínavá, ale měla spád a příběh byl zajímavý. Někde jsem četla, že Alena Mornštajnová je rozená vypravěčka, a mohu to potvrdit. Příběh krásně plyne, zbytečně se nazaobírá detaily.

18.07.2021 4 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Jeptiška mne opravdu bavila. Knihu jsem si vybrala k maturitní četbě a kdo nad ní váha, přečtěte si. Příběh o mladé dívce, která se musela vzdát svobody a jít do kláštera, kde zažila to nejhorší, co se mohlo stát.

09.07.2021 4 z 5

Čarověník Čarověník Marie Rejfová

Na české poměry poměrně odvážný román. Příběh je zajímavý, největším zádrhelem byla pro mě ta zvláštní jména.

09.07.2021 2 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Goldoniho Sluha dvou pánů je klasika, U které se pobavíte. Neopomeňte divadelní zpracování s Miroslavem Donutilem.

09.07.2021 4 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Tuto knihu jsem začala číst a jediné co jsem znala byl název. Nepřečetl jsem si nic o autorovi ani o knize. Proč? Potřebovala jsem rychle nějakou knihu do čtenářského deníku. Usoudila jsem, že to nejspíš bude kniha o židovské dívce, která emigrovala z Německa do USA během války. Ach. Jak já se spletla.
Děj knihy zajímavý, ale té omáčky okolo byla na můj vkus až příliš. Každopádně zajímavé.

09.07.2021 2 z 5