BlueIvy BlueIvy komentáře u knih

Panství Panství Freya North

Bolo to milé, anglický vidiek ja môžem. Postavy sympatické (ale až tak mi k srdcu neprirástli), dej príjemný, miestami vtipný, pekne to odsýpalo, ale rozhodne to nebola kniha kvôli ktorej by som prebdela celú noc s nedočkavou a naliehavou potrebou okamžite vedieť ako to skončí.. Čítanie to je príjemné, ale nič k čomu by som sa opakovane vracala.

12.05.2020 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Wau! Keď tak čítam tieto komentáre, tak mám pocit, že som asi čítala úplne inú knihu než všetci ostatní. Som tu sama so svojím názorom na autorku a jej knihy (slza mi pomaly steká po brade).
Za mňa je táto kniha, a vlastne aj všééétky autorkine zvyšné na jedno brdo - a to (počkaj si) patetický brak plný klišé. A ja si z času na čas aj celkom rada prečítam patetický brak a niektoré klišé si vyslovene vychutnávam... (práve preto som dala Kennedyovke toľko šancí.. ale DOSŤ! musím byť asertívna a nemrhať časom).
Toto je už naozaj aj nad moju mieru znesiteľnosti = totálny odpad! Tie námety samotných kníh nie sú zlé (až tak), akurát by to mal písať niekto úplne iný, pretože z hovna* (autorka) bič** neupletieš (bič = dobrá kniha). Chapen Sie? Ešteže tu nejde dávať dislaky :D

09.05.2020 odpad!

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Ech, také to bolo... slaboduché. Musela som to odložiť. A možno sa to v druhej polovici zmenilo na prudko filozofické úvahy a superakčnú dramatickú linku.. Avšak to sa ja už žiaľ, nedozviem.
Chcelo sa to stavať do polohy a lá Bridget Jones a snažilo sa to byť vtipné, ale operace se nezdařila, vážení (Alebo mám len možno divný zmysel pre humor, môže byť na tom niečo pravdy). Vážne nie... a obálka ako od TheBalm.

09.05.2020 1 z 5

Zásnuby - Tajemné dobrodružství na Manhattanu Zásnuby - Tajemné dobrodružství na Manhattanu Tasmina Perry

Dosť slabé... dej sa dá prerozprávať troma vetami, čo by vlastne ani nebol vôbec problém, keby bola kniha dobre napísaná. No, lenže to ona nie je. Postavy sú tu dosť nesympatické a ploché, ich vzájomné vzťahy už ani nehovorím. Nedotiahnuté, neprepracované.. ale možno je to aj dobre, lebo o to viac by ma (ako sa poznám) zasiahol záver knihy, ktorý je taký horko-sladký? No úprimne, za mňa v tom žiadna "satisfakcia" v podobe priznania pravdy nebola. Doľahol na mňa len smútok z premárnenej šance na (možno) lepšiu budúcnosť, ktorá sa len tak zo sekundu na sekundu vytratila. A prečo? Aká je pointa príbehu? Že niektorí ľudia sú proste "svine" a ničia životy iných len preto, že ich to baví a sú znudení a zhnusení svojim vlastným? Očividne nie som cieľovka, nemám rada knihy, ktoré po prečítaní odkladám s tým, že vo mne vyvolali negatívne pocity (A to len tak pre informáciu rada čítam portréty sériových vrahov - no a nie že by som z toho po dočítaní bola celá happy). Kto to má inak, ten knihe môže dať šancu. Ja už sa s pani Tasminou Perry asi neuvidím.

09.05.2020 2 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Psychadelický zážitok toto..

18.04.2020 2 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Grciam, som tak znechutená, ako sa toto "dielko" mohlo vôbec vydať a tento brak dokonca preložili ešte do iných jazykov? Kto má toto na svedomí, ten nemá súdnosť. Odpad všetkých odpadov!

16.04.2020 odpad!

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

Ešte som túto knihu nedočítala, no dovolím si napísať moje doterajšie dojmy z nej, pretože silne pochybujem, že ďalšie stránky knihy dokážu zmeniť môj pohľad na ňu - ak áno určite prepíšem tento komentár..
Za mňa zatiaľ - hrozné. Tupé, naivné, bez nápadu a miestami dosť trápne. Od Goldberga som ešte nič nečítala a asi už ani nebudem, a je tiež pravda, že už je to nejaký čas odkedy som čítala príbehy o Sherlockovi a nie každý z nich mal rovnako dobrú úroveň, ale toto si A. C. Doyle vážne nezaslúžil... Celý príbeh je písaný akoby pre "jednoduchších ľudí" a postavy sú tak neoriginálne, nielen čo sa týka charakterov, ale aj ich konania. No a pardon, tie Joannine dedukcie? Kde v nich je ten prenikavý intelekt, ktorý mala akože zdediť po svojom otcovi? Najviac ma ale rozčuluje to, že je to sprostá vykrádačka, ktorá stavia na obľúbených a výborne vykreslených postavách iného autora. Och, pardon, na ich POTOMKOCH. Ešte aj stará pani Hudsonová tu má dcéru, no ja odpadávam. Očakávam, že na konci knihy sa objaví aj šteňa psa baskervillského.
Jediný z pôvodných tam zostal starý dr. Watson, ktorý sa asi ale medzičasom zmenil na akýsi maják, či aspoň lucerničku, pretože mu z neznámeho dôvodu neustále svietili oči (neviem či to bolo prekladom, alebo autor zamýšľal, že bude hlava Johna staršieho na každej druhej strane svietiť ako halloweenska tekvica).
To, že autor čerpá z klasiky či jednoducho len od iného autora rozhodne neodsudzujem, ale on sám tam musí priniesť niečo vlastné.. niečo zaujímavé, pútavé, nejaký nápad, emóciu. Aj keď musím uznať, že u mňa sa emócia pri čítaní dostavila - bol to hnev, ale aj frustrácia z tohto nepodarku. Doyle sa musí v hrobe obracať a ako vidím, tak už si to asi aj s Goldbergom vybavuje ručne-stručne. Za mňa strata času a peňazí.

06.05.2019 odpad!

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Toto je príbeh dvoch žien, ktoré mali evidentne najdlhšie vedenie na svete... Na čo príde priemerne (asi aj podpriemerne) inteligentný čitateľ už na začiatku knihy, to hrdinky zistia (aj to nie vlastným pričinením) až na jej úplnom konci. Koniec je teda totálne predvídateľný, no nepopieram, že kniha sa číta ľahko a keďže dej knihy nie je komplikovaný, tak pekne odsýpa a nebyť práve tej "zabednenosti" hlavných postáv, ktorá ma hlavne ako sa kniha blížila k záveru, už pekne vytáčala, možno by som dala aj o hviezdu viac. A možno ani nie...

24.11.2018 3 z 5

Ideálna nevesta Ideálna nevesta Jane Feather

Mám z toho traumu. Začnem s pozitívami tejto knihy.. Krásna obálka. Bodka. Tým končia pozitíva.
Neviem prečo som sa už druhýkrát nechala zbytočne nalákať na túto sériu, keďže už prvá časť bola neznesiteľná. Ak máte túto spisovateľku radi, prídete si asi na svoje - no ja som sa pokúšala prečítať už asi štvrtú či piatu jej knihu, no vzdávam to. Kniha je rovnako trápna ako ostatné, ktoré som od nej čítala. Postavy v nej sú otravné, pri najlepšej snahe som si nedokázala žiadnu z nich obľúbiť. Prečo? Preto pani spisovateľka popisuje v knihe, tak ako je bežným zvykom, aj myšlienkové pochody svojich postáv a tie boli neskutočne hlúpe a chaotické, ako vlastne aj celá kniha. Teda, neviem či celá. Možno keď budem mať masochistickú náladu a budem chcieť sama seba vytrestať, tak sa ju pokúsim dočítať. Tie dialógy! Fakt som sa snažila. Keď ma kniha už na prvých stranách začala nudiť a zároveň ma postavy iritovali svojim správaním, no potom sa k tomu pridali tie šialene bezduché a tupé nič-nehovoriace dialógy a proste som si povedala, že život je príliš krátky na to, ako som už nejakú Featherovej knihu brala do ruky! Naozaj netuším či tam nenarobila šarapatu prekladateľka, no bolo to príšerne napísané, mala som pri čítaní pocit, že čítam text určený pre duševne zaostalých. Pane Bože! No ak knihy Jane Feather máte radi, tak sa Vám toto zrejme bude pozdávať. Pre mňa je to učinené zlo.

24.07.2018 odpad!

Mapa, ktorá vedie k tebe Mapa, ktorá vedie k tebe J.P. Monninger

Ďalšia z kníh, ktoré sa snažia úporne hrať na city čitateľa - nemám rada takéto knihy. U mňa to bolo bez akejkoľvek odozvy a to som veľmi citlivý človek. A samozrejme, aby sme sa do postavy čo najskôr vžili, je kniha písaná ich formou. Už od začiatku bola veľmi nudná, absolútne ma nevtiahla do deja - ako sa to podarí niektorým podarenejším kúskom. No najviac mi asi vadil štýl akým autor príbeh rozpráva. Toľké slaboduché bláboly v texte som už dávno nevidela. Predpokladám, že som len málo filozoficky podkutá a teda ich asi nedokážem náležite oceniť. Haha. Skrátka mi to vôbec nesadlo a tie dve hviezdy sú len za samotný výlet po Európe. Úprimne, keby to bol výlet po USA... tak dám automaticky odpad, pretože tam by pre mňa nebolo už ale že vôbec nič zaujímavé.

11.04.2018 2 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Toto ma baviloo! Podobných kníh je milión, úprimne, väčšinou sú strašne stupídne, plné najhorších klišé aké si len viete predstaviť a s nehorázne otravnými hlavnými hrdinami.. Nie že by tu neboli klišé, bolo a bolo ich celkom dosť, ale opakujem sa.. Toto ma proste bavilo. A to doslova, ja som sa od toho nevedela odtrhnúť a že to už je čo povedať, v poslednom čase ma nevie poriadne zaujať takmer žiadna kniha. Odložila som ju o štvrtej ráno, prosím pekne. Áno, každý normálne zmýšľajúci človek si teraz klepe na čelo, ale je to tak.
Celé to tak pekne plynulo a za mňa to nemalo žiadne hluché miesta. A postavy sú super, aj tie vedľašie, čo je normálne, každá aspoň priemerná knižka musí mať zaujímavé vedľajšie postavy. Ale tu ma na počudovanie bavili hlavne ústredné postavy a to sa mi často nestáva. Ja som sa na Liviu tešila už z predošlej knihy (tá bola taká priemerná), Ashton to teda.. to bol samec!
A tak strašne pekne to medzi nimi celú dobu iskrilo! Aj keď ten psychológ, to už bolo aj na mňa silné kafé, aj ja som totiž psychológ (začínajúci, ak by mal niekto záujem :D), ale takéto rady.. Okeeey, povedzme, že boli dosť neortodoxné.
Vrátila som sa pri čítaní pár rokov späť, ale bolo to takéé príjemné čítanie s dobrou zápletkou, celé dobre :) Odporúčam

22.03.2018 5 z 5

Sázka kurtizány Sázka kurtizány Claudia Dain

Musím sa smiať. Snažila som sa prečítať celú túto sériu, viac-menej sa mi to aj podarilo. Vo všetkých troch knihách je evidentná istá šablónovitosť, schéma ktorá sa v mierne obmenenej forme objavuje v každej z týchto kníh. Hlavná hrdinka nikdy nedostane toho koho na začiatku chce, ale to vlastne vôbec nevadí. Samotný nápad by to nebol zlý, ale realizácia je priam otrasná. Najviac mi tam asi vadila tá „úžasná“ lady Dalby, ktorú všetky ženy tajne obdivujú a všetci muži z nej idú do kolien, ktorá je ale nanajvýš smiešna. Tie trápne poznámky a jej filozofovanie o mužoch... Nie som žiadna veľká odborníčka na mužov, no nad týmto som dokázala len nechápavo krútiť hlavou. A celkovo konverzácie v tejto knihe mali asi pôsobiť strašne sofistikovane, ale boli to akurát trápne a hlúpe bláboly, ktoré často ani nedávali zmysel. Neviem či je to spôsobené prekladom, alebo iba neschopnosťou autorky. V bezduchých dialógoch mi pripomína sériu Vojvodkyne od E. James. Autorka neustále čitateľom nanucuje predstavu, že lady Dalby je femme fatale a vlastne dokonalé stvorenie, ale to by malo čitateľovi prirodzene dôjsť popri čítaní, a nie aby mu to autorka podsúvala takmer v každej vete. Je to nesmierne otravné! O akože „hlavných“ postavách v tejto knihe sa do polky knihy dozvieme asi toľko, že on je hlúpy a vulgárny hungroš a ona ambiciózna zlatokopka. V polovici tohto dielka autorka konečne začala venovať viac miesta ústrednej dvojici a začína sa rozvíjať zaujímavý príbeh. Teda, zaujímavý je námet toho príbeh, ktorý sa mi zdá naozaj dobrý. Avšak, tento príbeh by sa v pohode dal vyrozprávať prostredníctvom 20 stránok, zvyšok knihy je len čistá vata, ale že taká stupídna, až sa to nedá čítať. No a vtipné na tom celom je vlastne to, že napriek všetkej tejto kritike, je toto jednoznačne najlepšia časť série :D Predošlé dve sú totiž ešte horšie!

04.03.2018 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Je neuveriteľne zarážajúca skutočnosť, že tento prvý diel je pre mňa osobne najslabší. A napriek tomu je úplne úžasný. Tým chcem povedať len toľko, nepoznám iného autora kníh, ktorý by dokázal vytvoriť takúto skvelú knihu a následne sa každou ďalšou knihou série dostával vyššie a vyššie. Neuveriteľné! Nedávno som si dala opáčko, začala som čítať knihy po x-rokoch znova (teraz som na päťke) a je to úžasný zážitok. Toľko ochkania a achkania tu už dávno nebolo :P Pretože tieto knihy sú skrátka úžasné. Myslím si, že práve tieto knihy by mali byť medzi odporúčanou literatúrou na prvom stupni, pretože ak prvé diely tejto série niekoho neprinútia k čítaniu, tak je už asi pre svet kníh úplne stratený. Toľko kreativity v jednom dielku a pritom aj štýl písania uspôsobený tak, aby sa kniha deťom ľahko čítala. Tie postavy tam nie len že sú, oni tam žijú, rastú, cítia. Ten magický svet je úplne dokonalo vytvorený a každý z príbehov je taký plynulý a nenásilný (aj keď násilia je tam dosť :D). Nenásilný v zmysle, že autorka nás nasilu nenaťahuje a nenúti nás aby sme sa dostali niekam, kam chce ona. Naopak, ona nás len sprevádza dychvyrážajúcim príbehom, takým nápaditým a inovatívnym. Som z toho skrátka úplne odvarená. Evidentne sa vraciam do detských čias, ale mne to vôbec nevadí. Príbehy Harryho a jeho priateľov je asi jediná séria akú som kedy čítala, kde nemám pocit, že je to celé len umelo naťahované aby daný autor zarobil čo najviac lóve, ale je to vystavané, premyslené a vygradované... Dokázala by som tu básniť veky a trebárs aj napísať dizertačku, no je to proste srdcovka a mám pocit, že teraz ešte viac oceňujem hodnotu týchto kníh, ako keď som ich čítala ako malá. Filmy nakrútené podľa tejto série sú skvelé a mám ich veľmi rada, ale chýba v nich toľko špecifík a rôznych prepojení, ktoré sú obsiahnuté len v týchto knihách, až je to mi v niektorých prípadoch veľmi ľúto. V poslednom čase silne zvažujem nad kúpou ilustrovaných kníh z tejto série. Aj keď sú v slovenčine poriadne drahé, no aspoň je to kvalitka :)

02.03.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Úprimne, nie som žiadny zarytý fanúšik sci-fi. Neprečítala som v tomto žánri až toľko kníh ako v niektorých iných žánroch, a keďže sa v posledných rokoch roztrhlo vrece so sériami kníh preplnených trápnymi klišé, tváriacich sa samozrejme nesmierne „originálne“, dávam si veľký pozor čomu venujem pozornosť a s čím nemienim strácať svoj čas. Môj názor na Diabolika? Rozhodne to nie je najlepšia kniha akú som kedy čítala. Určite nie je dokonalá a našla by som tam „chyby“ či veci, ktoré mi tam nesedeli. Ale pred pár hodinami som túto knihu dočítala a dávam jej 5*. Dôvod je jednoduchý. Jednoducho si ich zaslúži. Som presvedčená, že toto je jedna z tých kníh, na ktoré tak ľahko nezabudnete. Určite nepatrí do kategórie „milé, nenadchne, ale ani neurazí“, kde o týždeň si už absolútne neviete vybaviť o čom to vlastne celé bolo...? Naopak, po dočítaní tejto knihy sa vo mne toho ešte stále dosť veľa odohráva (nejdem to teraz analyzovať) a zároveň cítim aj akýsi smútok. Možno to súvisí so strachom, ktorý mám z pokračovania tohto príbehu, pretože sa kniha skončila tak „uzavreto“ (čo tiež mimoriadne oceňujem) a ja sa iba obávam, že v pokračovaní mi autorka znechutí moju obľúbenú postavu. Neopováž sa, Kincaid! Lebo si ťa nájdem...
Čo sa týka hlavných postáv všeobecne, zvyčajne resp. vo veľa knihách ma tak iritujú, že sa buď upnem k vedľajšej postave, alebo knihu jednoducho odložím s tým, že to nie je nič pre mňa. V tejto knihe mi Nemesis pripomína Cinder. Dosť rýchlo som si ju obľúbila, páčilo sa mi ako sa postupne pod vplyvom okolností vyvíjala a menila, bolo to pre mňa uveriteľné. Aj jej vzťah k ostatným postavám.
Viacerí ľudia spomínali prekvapivé zvraty v tejto knihe. Mne viaceré až tak prekvapivé nepripadali, mnohé som predvídala alebo tušila, ale to sa mi stáva bežne, takže to nepovažujem za mínus. Knihu vrelo odporúčam, bola skvelá a napínavá a dokázala ma zabaviť aj v nepríjemných horúčkach, ktoré som mala a mňa je vtedy naozaj ťažké niečím uspokojiť či dokonca potešiť. Avšak táto kniha v tom bola úspešná :)

02.03.2018 5 z 5

Zuzanka a jej pes Zuzanka a jej pes Pierre Couronne

Milovala som to keď som bola ešte mrňa :) Tie nádherné kresby a milé príbehy. Stále ma to dokáže "roznežnieť" :D

29.01.2018 5 z 5

Pravá láska Pravá láska Mary Balogh

Je pravda, že väčšinu tvorby Baloghovej príliš nemusím, nesedia mi tam postavy, smiešne zápletky a podobne. No tejto knihe musím jedno uznať. 98% hlavných hrdinov sú neskutočne šarmantný krásavci, ktorým celý svet leží pri nohách (čo pre mňa osobne nepredstavuje absolútne žiadny problém, ak sú dobre premyslené a popísané ich charaktery), no Balogh chcela vytvoriť niekoho výnimočného... ale myslím, že to už naozaj trochu prehnala. Hlavného hrdinu dokonca na prvých stránkach popísala z pohľadu hrdinky tak, akoby vôbec nemal polku tváre (v detstve som v časopise videla fotku muža napadnutého medveďom, ktorý mal len polku tváre a to by som do romantického príbehu rozhodne nedávala, ale proti gustu...). Potom sa teda dozvedáme, že tvár predsa len má, ale znetvorenú, prišiel o ruku a oko, a tiež má zničené svalstvo na jednej strane tela. Akože chudáčisko chlap, Baloghovka sa na ňom teda vyřádila. Nepochybujem, že aj takýto ľudia si zaslúžia milovať a byť milovaní, o tom niet pochýb, ale chcela by som byť o podobných skutočnostiach upozornená dopredu - v anotácii (možno trochu detinské, ale čo už). Názov a hlavná myšlienka knihy znie pekne - Pravá láska, pri ktorej nezáleží na vzhľade, majetku, postavení či názoroch iných ľudí. Nemyslím si, že Balogh celkom zvládla spracovať tému na ktorú sa podujala, ale v rámci jej tvorby považujem túto knihu za taký lepší priemer. Hviezdu dávam aj za obálku knihy.

14.10.2017 3 z 5

Pirátská nevěsta Pirátská nevěsta Shannon Drake (p)

Túto autorku príliš neobľubujem, ale až takúto nelogickú a nepremyslenú zlátaninu som naozaj nečakala. K postavám som si ani nedokázala vytvoriť žiadny vzťah, s čím u ostatných kníh obyčajne nemám najmenší problém - buď ich žeriem a fandím im, alebo mi idú na nervy. Ale celkovo na mňa tento literárny "skvost" pôsobil akoby ho za jeden nudný podvečer napísala osemročná netalentovaná a nie príliš inteligentná dievčina. Nemôžem povedať, že by sa dej nevyvíjal, akýmsi divným spôsobom sa vyvíjal, ale stále som pri čítaní ďalšej a ďalšej strany mala pocit "celé zle", a takýto pocit pri čítaní knihy mať proste nechcete. Jedine, že by ste boli masochisti. Však ako vraví Ego, žijeme len raz... a netreba márniť tak drahocenný voľný čas na čítanie akýchsi bludov. Ale vrátim sa k podstate veci. Strašný amaterizmus na mňa dýcha z tohto dielka a mám pocit, že autorka mala podľa zmluvy určený termín vydania knihy na ktorý pozabudla, a tak bola nútená zbúchať túto zlátaninu za pol dňa. Povedala si, že vytvorí "dych vyrážajúcu" zápletku so ženou-pirátkou. Nápad to nebol zlý, keby s týmto materiálom dokázala ďalej pracovať. Veď úprimne, čo už len toto bolo za pirátku? Čakala som hrdinku, ktorá celý život strávila na pirátskej lodi. Ktorá by logicky bola drsnejšia než bežné hrdinky vzhľadom na to z akého prostredia pochádzala. Ktorá by mala za sebou zaujímavý príbeh z minulosti. S takou postavou sa dá pracovať. Ale už po pár stranách som pochopila, že autorke pripadalo ako strategicky vhodnejšie použiť postavu hysterickej sopľane, ktorá nie je ani raz schopná urobiť správne rozhodnutie. Nevie nič o mori, ani o tom ako riadiť loď (áno, dobrá kúpeľ vlastne všetko vyrieši, tak na čo sa tu rozčuľujem?), nie je schopná ani členovi svojej posádky prikázať aby niekoho zmlátil. Toť drsná pirátka. A pri prvej búrke vypadne z lode... no toto môj mozog fakt nepobere. Vážne nechápem, ako potom získala povesť zlovestného piráta. A teraz hlavný grif (toto je už na mňa fakt moc) ako sa snaží všetkých presvedčiť o tom, že je muž? Akože teraz bacha.. má predsa parochňu! Fanfáry! Genialita! Čo na tom, že je chudá ako papek a má ženské tvary (pardon, tie má až v druhej časti knihy, ktovie kde ich medzitým nabrala), čo na tom, že má silu ročného batolaťa (a mám pocit, že aj rozumovo by to spadalo zhruba do tohto obdobia)? Však vlastne aj tak všetci v jej okolí vedia o tom, že je to žena (zvuk capnutia dlane o čelo)... Ale k jej hlavnému nepriateľovi sa táto informácia nedostane. No proste, no comment.
Keby postavy boli aspoň niečím zaujímavé a sympatické (aspoň jedna jediná). Ale oni sú všetci tak hrozne nudní. Ale že hrozne. A na dôvažok, medzi hlavnými postavami nefunguje absolútne žiadna chémia. No skrátka, v tejto knihe toho toľko chýba a to čo tam je, je navyše zle napísané. A ani len tá obálka to nedokáže zachrániť. Pre mňa odpad a úplná strata času.

14.10.2017 odpad!

Carevnina dcera Carevnina dcera Carolly Erickson

Tak toto teda nie. Toto bolo naozaj príšerné! A pritom to malo úžasný potenciál, ktorý zostal ale že ÚPLNE nevyužitý! Štýl akým autorka píše je totálne stupídny, postavy sú vykreslené veľmi zle, všetko je buď čierne alebo biele... a celá kniha je až na pár pasáží tááááák nudnáá. Jediný plusom je pekná obálka a to je teda sakramentsky málo. Normálne ma to naštvalo... toto je autorka, ktorá nie len že vydáva knihy v USA (to ma ale že vôbec neprekvapuje), ale veľa jej kníh sa prekladalo do iných jazykov... nechápem z akého dôvodu? Akú má výpovednú hodnotu toto jej "dielo"? Autorka je vraj bývalá univerzitná profesorka. No potěš koště, to by som rada vedieť čo učila. Asi mávala prednášky na tému "Ako umučiť čitateľa?" či úvahy ako "Dá sa knihou unudiť k smrti?" - odpoveď znie rozhodne áno, milá pani Ericksonová dá, takmer sa Vám to u mňa podarilo, blahoželám. Autorka následne prešla od mútenia mozgov mladých študentov k przneniu osudov skutočných historických postáv, skvelý to krok! Bodaj by ju duchovia týchto osobností chodili po nociach strašiť! A to pravidelne.. na striedačku. No a vraj sa dočkala "búrlivých ohlasov od odbornej kritiky aj čitateľov", tak to sa teda nedivím, aj moja prvá reakcia bola značne búrlivá, a chcela som knižku najprv šmariť do bazénu, takže tie búrlivé reakcie dokážem pochopiť. Každopádne od tejto ženštiny už nikdy nič čítať nechcem a nebudem, a neodporúčam to ani nikomu kto je pri zdravom rozume (pretože ak toto dočítate celé, tak už nebudete, muhehe).

06.08.2017 odpad!

Zákon rezonance Zákon rezonance Pierre Franckh

Pierre Franckh ma vážne baví! Zatiaľ sa mi veľmi páčili všetky jeho knihy - niektoré viac, iné menej, no všetky sú dobre a zaujímavo napísané a knihy pôsobia celkovo veľmi príjemne.

09.08.2016 5 z 5

V knihe bolo viacero zaujímavých a prínosných myšlienok, ale... vôbec sa mi nepáčil spôsob akým bola kniha napísaná. Keď už je ujo Robert taký bohatý, tak by si mohol dovoliť zaplatiť niekomu s aspoň minimom talentu na písanie a nie hodiť to na krk prvej účtovníčke čo stretol, lebo z čitateľského hľadiska to bolo utrpenie. Ešteže som si občasnú zaujímavosť vypísala, pretože druhýkrát by som túto knihu už nedala...

09.08.2016 2 z 5