blueberrypink blueberrypink komentáře u knih

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Nedočteno, nebavilo, nemohla jsem se začíst.

04.01.2024

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Fanoušci si vykřičeli pokračování, které z mého pohledu bylo úplně zbytečné a nic nového nepřináší. Kniha začíná tam, kde předešlá končí a celá je vlastně o Atlasovi a Lily, okrajově se tam objevuje její dcera a bývalý manžel, ale jinak je to dokola jen přesvědčování, jak nemůže být s Atlasem, aby se Ryle nenaštval no a hádejte, jak to dopadne... :)

04.01.2024 2 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Bylo to dobré, ale... Erika nebo Kate to prostě nejsou. Začátek vypadal slibně, mělo to dobrý rozjezd, ale na konci jsem neměla žádný super pocit po dočtení, jako to u jiných Robertových knih bývá. Maggie mi jako hlavní hrdinka nepřišla moc sypmatická, mnohem sympatičtější mi byl její mrtvý manžel Will...

04.01.2024 3 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Všechny předšlé díly jsem přečetla a líbily se mi, tenhle je první, u kterého převládají spíš negativní emoce. Nejen, že jsem se musela do čtení nutit, ale už od samého začátku víte, jak to dopadne, takže žádný wow efekt nemá ani šanci. Některé dějové linky nebyly dotažené, viz třeba tajný sklep. Za mě tentokrát bohužel zklamání.

04.01.2024 1 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Fantasy už roky nečtu. Ale zlákaly mě recenze a bylo to skvělý! Zhltla jsem 400 stran za pár hodin a těším se na pokračování! Hezky vystavěný příběh, představivost jede na plné obrátky!

05.09.2023 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Ruta je skvělá autorka, ale tato kniha mě nenadchla. Pořád jsem čekala na nějaký wow moment, ale nic takového se nekonalo. Neurazí, nenadchne. Přečtěte si raději v šedých tónech.

05.09.2023 2 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Jedno nevhodné video z dovolené a vyhazov. Ale Ireland to hodlá šéfovi pěkně vytmavit. Klasika šéf a podřízená, podobných příběhů jsou stovky. Nebyl nejhorší, ale nejlepší taky ne.

29.08.2023 3 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Jak se z dovolený pro dva stal trip s naprostým cizincem. Reálnost žádná, ale přesto mě to velmi bavilo. Příjemná oddychovka.

29.08.2023 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Aneb jak Kim ke svému týmu přišla a jaký byly jejich začátky. Skvělý, přesně tohle jsem k dokreslení mé oblíbené série potřebovala! Není co vytknout.

29.08.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Z obyčejné ženy přes sedm manželů až na vrchol aneb nikdy na mě nezapomenete. Hodně dobrý, velmi čtivý. Konec pecka.

29.08.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Dáša neví, co chce. Její manžel byl absolutně na ránu a Jakub taky. Ani jedna sympatická postava. Kapitoly napřeskáčku, to mě ale naopak bavilo. Celkový dojem nevalný, znovu určitě ne.

29.08.2023 2 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Opět sázka na jistotu, jako je tomu u Petry Soukupové zvykem. Hrozně mě baví ten styl psaní, nejen této knihy, ale jejích knih obecně. A líbí se mi, že Petra píše o věcech, které mnozí z nás denně také řeší. Ona do toho dokáže vnést ten svůj autentický pohled. S hlavní hrdinkou Veronikou v mnohém soucítím, přijde mi taky taková "rozlítaná" na všechny strany a chce vyjít se všemi, ale to pak ničí ji samotnou. A tak je fajn si spolu s ní uvědomit, že někdy se prostě musíme zastavit, abysme mohli jít dál.

15.12.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Listopád. Strašně dlouho jsem přemýšlela nad tím, co napsat. Dočetla jsem knihu už před pár dny a musela jsem si nechat chvilku na to, abych vstřebala všechny pocity a emoce, který to ve mně vyvolalo. A že jich bylo!

Kniha je rozdělena do dvou vypravěčských rovin. Maja se svým manželem se připojí k demonstraci a ona listopadová noc je pro ni osudná, je zatčena a odsouzena k dvaceti letům vězení. A najednou se ocitá sama mimo vše, co kdy znala, netušíc, zda jsou její manžel a děti Kubík a Lenka v pořádku. Druhá rovina vypráví příběh Magdaleny, která jako dítě byla násilím odebrána svým rodičům a umístěna do ozdravovny, kde ji vychovávali k obrazu svému komunisté a vtloukali ji do hlavy, co se musí a co se nesmí.

Co vám budu vyprávět, je to neskutečný čtení. Hltala jsem kapitolu za kapitolou, stránku za stránkou. Nutí vás to číst, dokud nejste na konci. Tuhle knihu jen tak neodložíte.

Tušila jsem, jak se příběhy obou žen spojí a měla jsem pravdu. Jestli jste si mysleli, že Hana byla to nejlepší, co Alena Mornštajnová napsala, tak vám můžu říct, že se opět překonala.

16.04.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Celé odpoledne jsem četla. A četla. Dokud jsem nedočetla. Odtrhnout se? Nemožné.
Nový začátek, nový příběh, nová hlavní postava, Kate Marshall. Která překvapivě není policistkou? Tohle byl skvělý tah a celou knihu to ozvláštnilo. Je těžké příběh popsat, aniž bych něco neprozradila, ale...
Kate je u policie čerstvý nováček a hned hledá sériového vraha, který své ženské oběti pokouše a brutálně zabije. Nedaří se jí ho dopadnout a do toho ji ještě motá hlavu fešný šéf, s kterým se nejednou zapletla. A pak, souhra náhod odkryje celou pravdu. Ale to je teprve začátek...
Kdybych měla klobouk, tak ho snad smeknu. Myslela jsem, že případy Eriky Fosterové už nic nepřekoná a ejhle. Zase jsem se pletla. Geniální, promyšlené, napínavé, čtivé, dynamické, dechberoucí. Hltala jsem každou stránku, každé slovo. Myslím, že není třeba víc dodat. 5⭐/5⭐

13.11.2019

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Zfilmováno, bestseller... to byla dvě lákadla, která mi knihu dala do košíku a za nehorázné peníze koupila. První kapitola byla zajímavá, vypadalo to na nabitý příběh. Pak se 300 stran nic nedělo a pak na konci bylo poněkud nechutné sexuální dobrodružství, u kterého jsem se málem pozvracela (a to něco vydržím!) Pro mě to jsou jen vyhozené peníze, kniha se mi nelíbila a hodně jsem se do čtení musela nutit. Nyní prodávám.

18.06.2014 odpad!

Hon Hon Andrew Fukuda

Skvělé napětí od začátku až do konce! Moc jsem si čtení užila a už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)

28.05.2014 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pokud se ji chystáte číst, tak mějte při ruce kapesníky, u konce jsem bulela jako želva :)

09.05.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Skvělá série! Prvních pár stránek nic moc, ale když se děj konečně rozjel, nemohla jsem se od toho odtrhnout"!

09.05.2014 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Skvělý díl, spousta napětí a akce, rozhodně se nebudete nudit!

09.05.2014 4 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Čtivý příběh, ale trochu mi tam vadilo promítající se autorčino ženské myšlení do mužského projevu...

28.04.2014 2 z 5