blowfish blowfish komentáře u knih

Severní Korea je tajuplná zejména kvůli málém počtu informací, které o ní víme. Takže ano, tato kniha mi pár pro mě nových informací poskytla, ale zpracováním "nic moc".

Edison Edison Vítězslav Nezval

Čtu stále dokola a nemůžu se toho nabažit.

18.12.2018 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Psáno pro lidi zabývající se LGBT tématikou.

Meno vetra Meno vetra Patrick Rothfuss

I přesto, že nejsem fanoušek fantasy, tuto knihu hodnotím kladně. Kdybych byla bývala mladší, nejspíše bych si ji oblíbila.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Toto dílo bych nazvala milostnou pohádkou.

18.12.2018 4 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Od této knihy jsem čekala více. Popis schizofrenního světa pro mě nebyl dostatečně přesvědčivý.

18.12.2018 3 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Zabiják mi zůstal v paměti delší dobu. Ačkoli se jedná o knihu starší, je stále aktuální.

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Tato kniha mě bavila. Sice neobsahovala převratnou myšlenku, ale četla se mi dobře. Navíc každá kapitola byla psána z pohledu jiného účastníka (jako např.u Milana Kundery).

Slunce v úplňku Slunce v úplňku Lenka Procházková

Tato kniha mě nezaujala. Příjde mi odvážné psát o myšlenkách Jana Palacha a uvádět dialogy mezi ním a jeho matkou. Nejspíše to nelze označit za biografickou knihu. Co se týče života Jana Palacha doporučuji film s názvem Hořící keř.

18.12.2018 2 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Nedočteno. Příliš matoucí (ženská jména).

18.12.2018

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Zajimavé myšlenky v primitivních dialozích.

25.11.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po přečtení téhle knihy zvažuju snížení hodnocení předcházejících knih o hvězdičku, aby to bylo spravedlivé.

13.11.2018 5 z 5

Budoucnost - 50 myšlenek, které musíte znát Budoucnost - 50 myšlenek, které musíte znát Richard Watson

Kladně hodnotím pár myšlenek k zamyšlení, negativně uvedení časové osy. Kniha časem nebude čtivá.

13.11.2018 2 z 5

Až do smrti Až do smrti Amos Oz (p)

První část mě moc nebavila. Druhá část mi byla bližší. V domněním, že spolu obě části souvisejí, shledávám toto dílo nadprůměrné.

29.10.2018 4 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Velmi čtivý román co se týče zpracování. Autorka zjevně psát umí. Začátek se zdál být v pohodě, i přes neobvyklé téma, ale jak děj pokračoval, příběh se stával čím dál více absurnějším.

29.10.2018 3 z 5

Ireniny děti Ireniny děti Tilar J. Mazzeo

Obecně zastávám názor, že je chvályhodné napsat knihu o osobě, která nebyla zcela obyčejná. Nicméně tato kniha mě neoslovila. Nevím jestli v tom hrál roli překlad, jednodušší slovní spojení nebo fascinovanost autorky Irenou. ("Nikdo by to nezvládl líp než Irena"). Nejspíš se není čemu divit, kniha je psána o Ireně.

17.10.2018 2 z 5

Svět jako vůle a představa II. Svět jako vůle a představa II. Arthur Schopenhauer

Tuto knihu bych doporučovala všem, kteří rádi přemítají nad světem, životem, přírodou, smrtí a dalšími filosofickými otázkami, protože způsobem, jakým je kniha napsaná, se vůbec nepodobá klasickým filosofickým spisům devatenástého století.
Autor nabádá, abychom knihu četli minimálně dvakrát. Poprvé s ohromnou trpělivostí a teprve po druhé pochopíme myšlenku díla, kterou bychom u mnohých knih pochopili již napoprvé.
Toto dílo jsem četla již čtyřikrát a pokaždé se dozvím něco nového, čeho jsem si při předešlém čtení nevšimla. Kniha skrývá mnoho moudra a zajimavých názorů, že je takřka nemožné je všechny zaznamenat najednou.

15.10.2018 5 z 5