blimba blimba komentáře u knih

Malevil Malevil Robert Merle

Jak je uvedeno v komentarich nize, trohu machisticke a egocentricke. Pro me je v knize take mnoho stastnych nahod, takze pusobi ponekud nepravdepodobne. Podle komentaru jsem cekala vice.

27.12.2014 3 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Po precteni jsem byla z knihy nadsena, ale casem ve mne rostlo podezreni, ze se jedna tak trochu o kyc.

03.12.2014 4 z 5

Výchova kluků Výchova kluků Steve Biddulph

Docela dobre, pomuže to si leccos uvedomit a tak i tolerovat.

04.11.2014 4 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Čtivě napsáno, dobře vymyšlený svět, skvělá pointa na konci, ale proč hned 6 knih? Myslím, že tři by stačily. Takle to neustálé utíkání a honění bylo místy trochu úmorné.

28.10.2014 3 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Pro mě čtivě napsaná slátanina pro puberťáky s neopodstatněnou publicitou. Hunger Games také nejsou literární terno, ale srovnávat tyto dvě knihy je pro HG skoro urážka.

04.08.2014 1 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Je to takove sladke a dojemne. Vsichni jsou ultrahodni. Heidi nejhodnejsi. Zaver kdy vsichni chteji po smrti odkazat svuj majetek Heidi je skvelim vyvrcholenim:-) Zhratka vekehorska idyla.

14.07.2014 3 z 5

Útěk z Kůstkova (01) Útěk z Kůstkova (01) Jeff Smith

Fakt jsem se snažila, ale strašně mě to nebavilo. Sice misty vtipne, ale ne tak abych přečetla další díly.

09.05.2014 3 z 5

Endurance Endurance Alfred Lansing

Je opravdu neuvěřitelné, kolik se toho dá vydržet. Kdyby to člověk viděl ve filmu, tak by si asi řekl, že to scénárista trochu přehnal. Velký obdiv.

25.02.2014 5 z 5

Vzdělávejte se po svém Vzdělávejte se po svém Dale J. Stephens

Kniha je hodne inspirativni, docela by me zajimalo jak by zde nabizene figle fungovali v ceskem prostredi. Trochu mi nesedel podnikatelsky etos a cesta za uspechem ala podnikatelska prirucka. Ale celkove dobre typy nejen pro potencialni studenty/nestudenty VS.

16.02.2014 4 z 5

Jak přežít konec civilizace Jak přežít konec civilizace Magdalena Vožická

Hodně čtivé a vtipné. Nejdrive me trochu stvala beletristicka linka o Jindrichovi, ale s postupem casu me zacala vylozene bavit. Nejsem sto posoudit, jak funkcni jsou navody v knize obsazene, kdybyste nekdo mel nejakoui zkusenost, budu rada za sdileni.

03.02.2014 4 z 5

Všichni krásní koně Všichni krásní koně Cormac McCarthy

Co je pro mě ve filmu Leoneho Tenkrát na západě, je pro mě tato kniha v literatuře. Nemám na mysli obsah jako spíš formu a vytvořenou atmosféru.

16.08.2013

Hranice Hranice Cormac McCarthy

Kniha skvělá plná hlubokých filosofických myšlenek, ale mně víc seděl minimalismus první knihy, kde bylo řečeno hodně velmi málo slovy.@

16.08.2013 4 z 5

Indická kuchyně Indická kuchyně Vladimír Miltner

Rrecepty jsou stručné a jasné, ingredience dosažitelné a jídlo chutná opravdu autenticky - tedy myslím:-) super kniha.

16.08.2013 5 z 5

Magický krystal Magický krystal Robert Anthony Salvatore

Mysleli to vydavatelé s tím překladem vážně ?

09.07.2013

Lesní chodci Lesní chodci Martin Ryšavý

Taková minimalistická kniha, odehrávající se v trochu neutěšené době. První jsme četla Cesty na Sibiř, tak mě vlastně dost překvapilo, jak je tato kniha jiná.

30.05.2013 4 z 5

Čorvi Čorvi Orson Scott Card

Taková příjemná pohádka.

05.05.2013 3 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

O Mašínech se hodně diskutuje, ale vlastně málo ví. Tahle kiha je formou i obsahem pro další diskusi podle mě zásadní. Já si stále kladu otázku, proč Mašíny označujeme dílem za vrahy a dílem za hrdiny, ale na účastníky druhého odboje se nahliží jednoznačně pozitivně? A kdo má na svědomí více životů?Mašínové nebo mlčící většina?

02.05.2013 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Skvělý novinářský styl, který presvědčí i pecivála, že běhat ultramaratony je prostě paráda. Ale současně jsem vůči knihám, které tak jasně hlásí jeden "správný" názor, trochu opatrná. Prezentovaná myšlenka je mi sice sympatická, ale místy to trohu zavání ideologií.

09.04.2013 4 z 5

Nenásilná komunikace: řeč života Nenásilná komunikace: řeč života Marshall Rosenberg

Pro mě skvělá kniha, která mi doplnila informace v oblasti respektujiciho pristupu k dětem. Samozřejmě přesah knihy je daleko větší. Některé formulace opravdu vyznívají nepřirozeně, ale jsou to jen návody a je na každém, jak si je přizpůsobí. Zkouším na dětech a zdá se že to funguje.

09.04.2013 5 z 5

Já se nebojím Já se nebojím Niccolò Ammaniti

Pro mě byla kniha opravdu silný čtenářský zážitek.

01.04.2013 4 z 5