blazkoma blazkoma komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha se četla sama a přestože bylo těžké se odtrhnout, je v knize řada věcí, které mě rozčilovaly. Určitě je to tím, že nejsem cílovou skupinou, ale být mi tak 12-15 let, sháněla bych se po dalších dílech série.

16.11.2023 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Dlouho mě nějaká kniha nebavila tak jako Spasitel a to nejsem s fyzikou, čísly a kosmonautikou zrovna dobrá kamarádka. Od první stránky jsem věděla, že knihu jen tak z ruky nedám. Tohle vesmírné dobrodružství mohu jen doporučit.

25.05.2022 5 z 5

Záhada panství Bainbridge Záhada panství Bainbridge Laura Purcell

Také máte nepříjemný pocit, když vás na každém kroku sledují nehybné oči z portrétů? Opravdu není dobrý nápad podobné knihy číst v noci. Ten pocit klaustrofobie, narůstajícího napětí nebo pocit, že vás něco sleduje ze tmy, je tím jen intenzivnější. Zkrátka se nepoučím, ale stálo to za to.

Zajímavost: Takzvaní silent companions se těšili oblibě v domácnostech evropské elity v 18. a 19. století. Tyto dekorativní figuríny nejsou nic jiného než realistické malby na plochých tvarovaných dřevěných deskách, které zobrazovaly sloužící, vojáky nebo děti..
Dodnes není úplně jasné, jaký byl jejich účel. Zůstávali v rohu místnosti, nebo před krbem v letních měsících, kdy se netopilo. Na schodech, aby překvapovali nevítané hosty nebo snad hlídali prázdný dům, když majitelé byli pryč. Chtěli byste takového společníka?

12.10.2021 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Oceňuji krásnou procházku Barcelonou a prohlídku Gaudího architektonických skvostů, ale jinak je pro mě kniha asi nejslabším dílem ze série.

28.07.2021 3 z 5

Zdravé pokojové rostliny Zdravé pokojové rostliny Veronica Peerless

Krásná, stručná a jednoduše zpracovaná příručka pro začínající i pokročilé pěstitele pokojových rostlin. Díky této knížce jsem zjistila, čím jsem všechny ty zelené drobečky dlouhá léta zabíjela. Takže věřte, že s tímto rádcem budou kdejakému analfabetovi na kytky, jak říkávala moje babička, pokojovky prospívat.

08.06.2021 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Neal Shusterman je génius, nemám co jiného k celé této sérii dodat.

08.06.2021 5 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

V jednom komentáři ke knize jsem narazila na přirovnání Richarda k Nickovi z Velkého Gatsbyho a pomyslela si sakra, proč mě to hned taky nenapadlo. Pouhý pozorovatel, který nijak nevyčnívá a přestože se ocitá v centru všeho dění, nebýt vypravěčem, nemá nám co víc nabídnout.

16.03.2021

Klan Klan Adrienne Young

Milé počtení, nenadchne ani neurazí. Možná kdybych byla mladší, dokázala bych jednoduchost příběhu více ocenit a nehledala bych v něm chyby. A možná by stejně tak pomohlo, kdybych již předem nevěděla, jak to celé bude (viz již tolikrát zmiňovaná anotace).

11.10.2020 2 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Nevěřila bych, že mi taková drobná knížka dá tolik zabrat. Velice vyčerpávající putování bez cíle a bez naděje, pouhá potřeba přežití ze dne na den.
Je pár věcí, které mi na knize vadí, ale ze všeho nejvíc zde postrádám vysvětlení, jak to všechno začalo. Co se stalo, že je svět v knize takový pustý, ošklivý a nebezpečný. Celou dobu jsem čekala jakékoliv vysvětlení a nedočkala se odpovědi.

30.07.2020 2 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Můj nový oblíbený díl, jedním slovem nejkouzelnější :)

22.04.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Krásný příklad toho, jak lidé nejsou připraveni na řešení krizových situací a čeho všeho jsou pro své přežití schopni.

05.04.2020 4 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Zdá se, že tahle kniha čtenáře buď emočně složí na lopatky nebo ho nechá chladným a bohužel se přikláním k té druhé skupině. Už samotný název vyzývá k zásobení se kapesníčky, anotace slibuje silný příběh, ale.. Nedokázala jsem soucítit s hlavními postavami, ani jejich vztah nebyl pro mě dost uvěřitelný a myslím, že by opravdu nebylo od věci vysvětlení, jak taková Hodina smrti funguje, přece jen je základním kamenem celého příběhu.

18.06.2019 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Harry Hole již pojedenácté a opět nezklamal.

15.12.2018 5 z 5

Poslední Namsara Poslední Namsara Kristen Ciccarelli

Na mě kniha žádný velký dojem neudělala. Draci jsou samozřejmě super, ale řekla bych, že kniha spíš vypadá zajímavěji než ve skutečnosti je.

31.08.2018 2 z 5

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Líbí se mi autorčin styl, trochu děsivé, trochu nechutné. Ještě že jsem to četla za denního světla i tak mi některé části naháněly husí kůži.

12.08.2018 4 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Byly časy, kdy jsem si trochu naivně myslela, že bych mohla být lékařkou, ale po přečtení Adamových zážitků a zkušeností, jsem se jen utvrdila v tom, že bych na to neměla. Kniha je zábavná, i když hromada vtipů není vše, co si z knihy odnesete, některé scény jsou podle mě jak vystřižené z hororu. To ovšem nemění nic na tom, jak skvělá kniha to je.

07.08.2018

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

Opravdu jsem nečekala, že by se mi Sága tolik zalíbila, je značně návyková.

28.07.2018 5 z 5

Zrození Toronie Zrození Toronie J.D. Rinehart (p)

Každý z trojčat musí dobojovat vlastní bitvu, než se opět shledají, aby společnými silami naplnili svůj osud. Ale podaří se jim to? Uspokojivé zakončení trilogie, kde se vyřeší nesčetné problémy, kterým sourozenci museli čelit, aby se dočkali svého šťastného konce.

21.07.2018 4 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Je to takový ten typ knihy, který po první kapitole jen těžko dáváte z ruky, dokud se nedostanete na její i když trochu předvídatelný konec. Příjemná jednohubka na letní odpoledne.

19.07.2018 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Pro mě zatím největší čtenářský zážitek tohoto roku! Tuhle knihu z hlavy rozhodně jen tak nedostanu.

09.07.2018 5 z 5