blazejmartin blazejmartin komentáře u knih

Jiný svět Jiný svět Nariana Noverová

Jedna z mála knih, kterou jsem nebyl schopen dočíst...

20.10.2023 odpad!

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Lehký nadprůměr, který se ale četl dobře.

20.10.2023 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tuto knihu by měl přečíst každý. Je velmi podobná jako film, avšak stále jiná. Nelze říct jestli je kniha lepší než film- obojí je MASTERPIECE.

20.10.2023

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Poprvé jsem Hartla viděl v show Jana Krause a ten jeho smích a optimismus je nabíjející. Jeho vystoupení i tuto knihu doporučuju k zahnání špatných nálad a splínů. Tuto knihu po stránce humoru už ale asi těžko bude překonávat.

20.10.2023 5 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Úplně jsem zapomněl na tuhle parádní knihu. Luxusní nejen pro mladé čtenáře ale i pro ty starší-což je bohužel i můj případ :)))

20.10.2023 5 z 5

Rozchodové řízení Rozchodové řízení Petr Procházka

Nic pro puritány a milovníky a telenovel a seriálů typu Ulice. Poslední dobu toho přečtu opravdu hodně, tohle se ale dost vymyká standartům pro oddechovou humornou četbu.
Na Pointu příjemné překvapení. Čte se to skvěle. Nákupy v Itálii, střelba na sochu, únos nevěsty ze svatby, nebo srážka se srncem, top momenty u kterých jsem knihu musel dát bokem a zasmát se- to oceňuju vždy. Děj se odehrává ve fiktivním moravském městě. Kombinuje se raritní komediální žánr s thrillerem, autor používá hodně metafor, divných jmen hlavních hrdinů, výmyslů a vtipných narážek. Např. v TV je populární seriál Rodina v poutech- což je parodie na Rodinná pouta.
Líbila se mi hlavní dvojice Erik + Christin kteří ale dostali pořádně prostor až vlastně od druhé poloviny knihy. Ale prostor brutální!
Závěr je pak jedno strhující a uzemňující WTF.

Mínusy: na obálce je až moc růžové barvy na můj vkus a v knize značný počet vulgarismů.

02.10.2023 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Četl jsem jako dítě, výborný krátký román. Konec je dost smutný ale k zamyšlení. Četl jsem jako povinnou četbu a později jsem se ke knížce opět vrátil. Nezklamala.

06.08.2023 5 z 5

Průměrné, zbytečné. S kouzlem původních knih už nemá nic společného. Nevidím důvod proč to číst znovu. Pouze ždímání značky......

06.08.2023 2 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Detektivky moc nemusím ale tohle se opravdu povedlo.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Epické dílo. Tohle bych chtěl vidět jako seriál mnohem raději než Witchera. Možná časem.

Pohádka Pohádka Stephen King

Stephen King je KING...

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Jedna z prvních knih, kterou jsem přečetl jako dítě. Spolu s Robinsonem. Bezkonkurenční.

Dula Dula Michal Viewegh

O h**ně... Nejhorší kniha Viewegha.

28.04.2023 odpad!

Průměrně zamilovaný muž a jiné povídky Průměrně zamilovaný muž a jiné povídky Michal Viewegh

Průměr. Některé povídky lehký podprůměr. Ztrácím motivaci dál Viewegha číst...

28.04.2023 1 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Není vhodné pro děti. V dnešní době bych jim to rozhodně nedával jako povinnou četbu- jen si řeknou, že tak nudné knížky jsou všechny a přestanou číst úplně.
I tak- přelomové dílo na svou dobu.

28.04.2023 2 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Parádní doplňková kniha o nejlepším záporákovi WD. Konec nečekaný.

Penis nemá uši Penis nemá uši Marek Dobrý

Učebnicový příklad toho, jak je nejdůležitější obálka a název knihy. A je jedno, co je uvnitř...

28.04.2023 1 z 5

De(bil)níček De(bil)níček Veronika Lechnerová

Vtipná oddychová knížka. Ale asi žádný důvod přečíst si ji znovu.

28.04.2023 4 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

Poslední dobou přečtu snad všechno. A tohle prakticky na jeden nádech. Snad nejlepší kniha na Pointě.

28.04.2023 5 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Na pobavení super. Připomnělo mi to Deník moderního fotra.