Blaufik - Komentáře

(M)Učednice(M)UčedniceA. Land

Myslím si, že se v Ali Land skrývá neskutečný talent a zásluhou je určitě také její praxe zdravotní sestry pro děti a dospívající s duševními problémy. Pevně doufám, že se v budoucnu dočkáme dalších prychothrillerů z pera této nadějné autorky, které budou stejně kvalitní a temné, jako mučednice.

Více v recenzi v záložkách.

Snaž se nedýchatSnaž se nedýchatH. Seddon

Na to, že se jedná o autorčin debut, tak tleskám a to vestoje. Jedná se o jeden z lepších psychologických thrillerů, které jsem kdy četla. Opravdu úžasný thriller o hledání sebe sama a dávno ztracené spravedlnosti.

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Za zavřenými dveřmi je skvělá kniha, která vás chytí už na samém začátku a pustí až po dočtení poslední strany.Napětí, které provází ruku v ruce obavy a strach jsou hlavním motorem celé knihy a já tleskám. Jedná se o kousek, který si prostě musíte přečíst.

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Tak tato kniha byla jedna z nejlepších, které jsem kdy v životě četla. Byla jsem z ní naprosto nadšená... Jednotlivé postavy jsou báječně vykresleny. Autorka nezapomněla ani na charaktery vedlejších postav, což je velké plus.Díky tomu, že v knize nebyly vedlejší postavy pouze tak nějak do počtu dostal celý příběh nádech věrohodnosti.
Všem, kteří knihu ještě nečetli, nebo nad jejím přečtením váhají určitě tento nezapomenutelný zážitek doporučuji.

14.12.2016

Dívka v leduDívka v leduR. Bryndza

Jedná se o velice čtivou detektivku, která sice nijak nevybočuje, co se provedení týče, ale dokáže si k sobě čtenáře doopravdy připoutat.
Já doufám, že se mi časem dostane do ruky i druhý díl se sympatickou Erikou Fosterovou a jejím týmem.

Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Knihu určitě doporučím každému milovníkovi psychothrillerů, jedná se o povedený kousek v němž napětí pomalu narůstá a vyústí v opravdu nečekaný závěr. Kniha se díky stylu, jakým je napsána čte doslova jedním dechem a já jsem velice ráda, že jsem se do čtení této pecky pustila.

Daniel & AubreyDaniel & AubreyG. Guthrie

Knihu doporučuji všemi deseti všem romantickým duším, já jsem si čtení naprosto užila. Po přečtení knihy jsem zjistila, že jsem si báječně "dobila baterky," a lituji, že jsem se do knihy nepustila dříve.
Ovšem jeden problém přece jen mám, akutně potřebuji další díl!

V mlzeV mlzeC. Eriksson

Myslím, že tato kniha je jedním z nejlepších psychologických thrillerů, jaké jsem kdy měla možnost si přečíst. Všem knihu s klidným svědomím doporučuji. Pokud jste nad tímto příběhem váhali, tak se nebojte, čeká na Vás úžasný zážitek, který slupnete jako malinu.

18.11.2016

ZloZloB. Sanders

Myslím, že pokud jste milovníky kriminálních příběhů se spoustou zvratů, tak je tato kniha tou, po které byste měli sáhnout. Napětí střídá akci a v podstatě zde není čas pro hluchá místa.
Já jsem si čtení této pecky naprosto užila.

31.12.2016

Lovci duchůLovci duchůN. Spring

I když se jedná o autorovu prvotinu, tak je příběh opravdu čtivý. Po začátku, který je spíše vlažný se čtenář veze na duchařské vlně.
Kniha není žádným hororem, opravdu se nebudete bát. I přes to, jsem při večerním čtení úkazů na faře cítila jisté mrazení, zvlášť, když jsem byla doma sama.

GejšaGejšaA. Golden

Kniha je svým stylem vyprávění opravdu velice čtivá a troufám si říci, že je jednou z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla a rozhodně jsem ji nečetla naposledy. Jsem velice ráda, že tento skvost můžu mít ve své knihovničce.
Pokud se toužíte na chvíli přenést do předválečného Japonska a nahlédnout za oponu umění gejš, tak knihu vřele doporučuji.

Více v mé recenzi v záložkách.

Dřív než ji najdeDřív než ji najdeM. Kardos

Závěr knihy zaváněl těžkým průměrem, vzhledem k tomu, jakou laťku nasadila kniha během příběhu. Ale to se občas stane, a zvlášť této knize a jejímu autorovi budiž odpuštěno.
Celkově knihu hodnotím jako thriller, který rozhodně stojí za vaši pozornost a pevně doufám, že se dočkáme dalších knih z pera Michaela Kardose.

Více v mé recenzi v záložkách.

Marná touhy snahaMarná touhy snahaG. Guthrie

Někdo by mohl říci, že je tento díl naprosto zbytečný, neboť se zaobírá pouze jakýmsi čekáním na to, až skončí semestr a naši dva zamilovaní už se nebudou muset dále ukrývat. Já si to ovšem nemyslím. V průběhu příběhu se dovídáme další střípky z Danielovy minulosti, řešíme prozrazení jejich vztahu a další úskalí, která na náš pár čekají kdesi v koutku...

PopravčíPopravčíC. Carter

Celá série není určena pro jedince, kterým vadí detailní popisy hrůzných vražd, ovšem pro nás, zvrhlé milovníky takových knih se jedná o drahokam, který je dokonalý, bez kazu. Já jsem se do této série zamilovala!

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyS. Larsson

Tato kniha byla naprosto úžasná a já už chápu, proč kolem ní byl takový poprask. Hlavní hrdinové byli úžasně popsáni a jejich charaktery barvitě vykresleny. Již od začátku jsem si nesmírně oblíbila Lisbeth. Vlastně ani přesně nedokážu říci, čím mě tak dostala, ale fandila jsem jí. Hlavně jsem doufala, že se nějakým způsobem postaví Bjurmanovi a ukáže mu co proto.

14.12.2016

Ve stínu černých ptákůVe stínu černých ptákůC. Winters

Propojení skutečných událostí pandemie Španělské chřipky, jejího lidového léčitelství a první světové války spolu s příběhem zemřelého mladíka, jehož duch nemůže v klidu odpočívat v pokoji dává dohromady naprosto úchvatný celek, do kterého se čtenář doopravdy ponoří. Já osobně jsem byla z knihy nadšená.

Život po toběŽivot po toběJ. Moyes

I když kniha opět popisuje vážné téma, nechybí v ní jistá dávka humoru. Zároveň má kniha příjemný spád, nejsou v ní žádná hluchá a nudná místa.
Spousta lidí už dnes považuje Jojo Moyesovou jako sázku na jistotu. Já se k této skupině po přečtení knihy s nadšením přidám také.

Psí posláníPsí posláníW. B. Cameron

Všem, kteří knihu ještě nečetli a váhají, zda číst či nikoliv doporučuji jednoznačně ano, určitě si ji přečtěte. Pokud jste pejskař, tak je to snad povinností. Určitě se ale musíte připravit na to, že není moc dobré číst knihu na veřejnosti a nezapomeňte na krabici papírových kapesníčků, budete je určitě potřebovat.

Mé jméno je NikdoMé jméno je NikdoK. Orlando

Mé jméno je Nikdo je skvělý špionážní thriller nejen pro mladé, ale i pro nás starší a já ho můžu doporučit všemi deseti. Doufám v to, že nás Mystery Press nenechá dlouho čekat a co nejdříve vydá pokračování, které si rozhodně nenechám ujít.

HanaHanaA. Mornštajnová

Silný příběh u kterého si zajisté popláčete. Já jsem si alespoň pobulela. Určitě mi kniha zůstane dlouho v mysli a jen tak na ni nezapomenu. Rozhodně jsem nečetla naposledy. Doporučuji.

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Dívka ve vlaku je opravdu skvělá jízda, která mě neskutečně bavila. Díky tomu, že jsem již přečetla obě knihy, které u nás od Pauly Hawkins vyšly, mohu nyní říct, ano, Dívka ve vlaku se mi líbila více, byť jen o malý kousek. Do vody však dívce nebezpečně dýchá na záda.

Maminčin mazánekMaminčin mazánekS. Flint

Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu to bylo vůbec špatné. Jen je škoda, že nám autorka nenaservírovala více vodítek, abychom mohli na samotné rozuzlení celého případu přijít sami. Alespoň u mě se po dočtení nedostavil ten známý pocit "no jasně, jak jsem to mohla přehlédnout."

Velký GatsbyVelký GatsbyF. S. Fitzgerald

Jsem ráda, že jsem si tuhle knihu pořídila do knihovny. Strašně jsem se těšila, až si ji přečtu, a nezklamala mě. Knihu Jsem přečetla jedním dechem, líbily se mi večírky u Gatsbyho ( taky bych ráda byla alespoň na jednom z nich ), milostný příběh Gatsbyho s Daisy, fascinovala mě jakási naivnost Gatsbyho že všechno bude "jako předtím", a v neposlední řadě se mi líbilo přátelství které se "zrodilo" mezi Nickem a Gatsbym.
Kniha ve mne zanechala jakousi "stopu", dotkla se mne hlavně v závěru knihy, ten byl nečekaný, a smutný.

27.03.2016

Do vodyDo vodyP. Hawkins

I když kniha není pro každého, tak si myslím, že si své čtenáře si jistě najde. Mně se kniha líbila a okrajový čtenář bude jistě přímo nadšený.
Doporučuji si knihu přečíst a udělat si vlastní obrázek, pokud máte rádi pomalé odkrývání dávných tajemství, tak po knize určitě sáhněte.

Více v recenzi v záložkách.

Panský klubPanský klubD. Kapča

Opravdu jsem nečekala, že mě tato kniha až tak zaujme, ano, anotace byla lákavá a obálka to u mne vyhrála na celé čáře. Ale to, co na mě čekalo uvnitř knihy bylo naprosto úžasné.
Bylo to zvrácené, vzrušující, místy vtipné a já jsem se královsky bavila. Autor nesázel situace v knize tak, jak mu zrovna přišly pod ruku. Celý děj má úžasně promyšlený a propracovaný.

19.10.2016

Nepřátelé a milenciNepřátelé a milenciS. Ahrnstedt

Ze začátku jsem měla s knihou poměrně problém. Nemohla jsem se vůbec začíst. Příběh se mi zdál nezáživný a poměrně zmatečný. Nicméně určitě se vyplatí vydržet a nevzdávat se po pár stranách. Po poměrně nudném začátku se v knize ukrývá naprostá pecka.

07.11.2016

S hlavou v oblacích (pejru)S hlavou v oblacích (pejru)K. Petrusová

I když byly některé situace v knize poměrně předvídavé, tak si myslím, že se jedná o poměrně zdařilý román, který potěší nejednu čtenářku.
Kniha je takovou příjemnou jednohubkou, která se čte prakticky sama. K odpolednímu čaji a vydechnutí od reality všedních dní je tento příběh jako stvořený.

27.11.2016

Moudré z nebeMoudré z nebeR. Skolek

Čtení této útlé knížečky mne doopravdy bavilo, myslím, že děti devadesátek zavzpomínají na své první chvíle trávené u počítače, na to, jak po nich rodiče křičeli, ať tolik nebuší do klávesnice, nebo třeba na "hýbající dinosaury", kteří ve své době byli na každém správném výstavišti a nejeden z nás měl hrůzu v očích, jen co je spatřil na vlastní oči...

14.12.2016

Ahoj z nebeAhoj z nebeL. Frankel

První část příběhu se poměrně táhla, byla nezáživná a třetí část byla dlouhá, nikam se neposunula, ano, lidé umírali, ale stejně mi přišlo, jako bych stála pořád na místě. Příběh jako takový se nečetl zas až tak špatně, jen v něm chybí nějaký náboj, jiskra... Potenciál by tady byl, ovšem autorka jej prostě nevyužila, což je velká škoda.

Vánoční koledaVánoční koledaC. Dickens

Příběh nás přenáší do Anglie a z každého kousku této knihy na nás dýchá ta pravá Vánoční atmosféra. Skruž, protivný starý muž, který dostane druhou šanci se změnit a tu uchopí pevně za pačesy.
Duchové Vánoc, kteří mu umožní nahlédnout do svého nitra a zamyslet se nad sebou a v neposlední řadě poselství, které je v této knize ukryto - to všechno tvoří dohromady úžasný celek.

IlluminaeIlluminaeA. Kaufman

Celkově se mi kniha moc líbila a jsem velice ráda, že jsem k tomuto žánru mohla přičichnout právě skrze Illuminae.
Je opravdu úžasné, že si někdo dal tu práci a vytvořil tak úžasnou knihu, kterou je radost si zalistovat. Myslím, že ani obsah nepokulhává za grafickým zpracováním.

CinderCinderM. Meyer

Myslím, že i když je kniha poměrně předvídavá, tak se jedná o úžasné převyprávění skvělé pohádky. Hlavní hrdinka není hloupá, ale je cílevědomá a nebojí se umazat od motorového oleje, nebo vzít do rukou štípačky.
Svět, do kterého je celý příběh zasazený je originální a mě čtení doopravdy bavilo.

Deník sráčeDeník sráče. neznámý

Při čtení jsem si připadala, jako kdybych poslouchala nějakého kamaráda v hospodě.
Kupodivu to ovšem fungovalo. Opravdu jsem se do příběhu ponořila.
Celá kniha byla čtivě napsaná, až na první kapitolu, se kterou jsem měla trochu problém, se mi čtení nijak nevleklo.

V pastiV pastiL. Sigurðardóttir

Čím více jsem se blížila konci, tím více jsem byla napnutá, aby to všechno dopadlo dobře. Hltala jsem stránku za stránkou, krev mi houstla v žilách a napětí by se dalo krájet.
Za mě určitě více než povedená kniha a jelikož je jedná o první díl z trilogie, tak jsem velice zvědavá, jakým směrem se bude příběh dál upírat.

Nebezpečná láskaNebezpečná láskaK. Petrusová

I u téhle knihy mě Kateřina přesvědčila, že psát doopravdy umí. Ta lehkost se kterou je celý příběh vyprávěný je úžasná. Čtení opravdu rychle ubíhá a já jsem se moc hezky pobavila.

ScarletScarletM. Meyer

Celá kniha je opět velice čtivá, plná napětí a oproti prvnímu dílu se můžeme dočkat také více akce. Romantická linka, která na nás v knize rovněž čeká je do děje příjemně zasazena, nemusíte se bát, že díky ní bude kniha sladší než kostka cukru. Vše je krásně v rovině a to se mi moc líbí.

Neviditelná knihovnaNeviditelná knihovnaG. Cogman

Nevšední čtenářský zážitek spolu s tématem sbírání vzácných svazků v alternativních světech otevírají dveře nekonečným možnostem a já jsem velice zvědavá, jak se bude tato série vyvíjet v dalším díle, který si mile ráda přečtu.

Noční lovNoční lovR. Bryndza

Styl, jakým Robert Bryndza píše je opravdu neskutečně čtivý. Nejedná se o nějaké složité psaní, čtenář při čtení opravdu relaxuje, vyšetřuje spolu s Erikou a jejím týmem a čtení si užívá plnými doušky.
Pokud máte rádi detektivní příběhy, kde krev nestříká na všechny strany, ale poctivě se vyšetřuje a líbila se Vám Dívka v ledu, tak Noční lov je přímo povinnost.

Dvojitý křížDvojitý křížC. Carter

Dvojitý kříž nejspíš nebude čtením pro každého. Čtenář musí počítat se syrovějšími popisy vražd a mučení, což by každému nemuselo dělat dobře. Nicméně se jedná o opravdu neskutečně čtivou knihu.

PodfukPodfukJ. Evanovich

Kniha je plná akce s plánem, který nemá chybu. Čtení krásně plyne a nechybí ani spousta humoru a skvělých hlášek, u kterých se pobavíte.

1 2 3 >