Coucouha Coucouha komentáře u knih

Od zítřka budu sexy třicítka Od zítřka budu sexy třicítka Pamela Redmond Satran

Jako oddechovka to bylo celkem fajn, ale tohle je přesně ta kniha, kdy seriál je mnohem lepší. Younger mně bavil a proto když jsem viděla tuto knihu asi za cca 50,-, tak jsem si ji musela koupit. Za těch 50 korun - výborná volba, ale kdybych za ní zaplatila více, tak jsem zklamaná.

12.10.2020 2 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Bylo to super, fakt jsem se bavila! ...ale pořád u mně vede Deborah Tung :)

10.10.2020 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Kniha byla dobře napsaná. Bavilo mě to číst a vždycky jsem se na čtení těšila, ale příběhově to nebylo až tak skvělé. Nebylo tam žadné wow. Prostě to tak plynulo, plynulo a najednou byl konec. Pro náctileté asi super záležitost, ale mi to vlastně nic nedalo. Ale jako odpočinkové čtení to bylo fajn. Teď jen řeším, jestli se vůbec má cenu pouštět do těch dalších dílů...

05.09.2020 3 z 5

Nezlomný Nezlomný Thom Shea

Vzhledem k tomu, že mě zajímají různé vojenské výcviky a ráda sleduju videa s touto problematikou, když jsem uviděla tuto knihu, prostě jsem si ji musela koupit a hned jsem se vrhla do čtení. Musím říct, že jsem ale dost zklamaná. Názor na SEALs jsem sice nezměnila, pořád mám o nich velmi dobré mínění, ale názor na konkrétního Toma Shea je velmi špatný. Nečekala bych, že si budu číst takové slaboduché a jednoduché myšlenky zrovna od člověka, který toho tolik zažil. Opravdu jsem byla překvapená, jak primitivní je to člověk. No nic, tahle kniha mi rozhodně nesedla.
Celkově se jedná spíše o popis misí než o motivační literaturu.
Kniha je psaná zvláštním jazykem. Občas mi nevyhovovala ta stavba vět natolik, že jsem si musela danou pasáž přečíst 2x, aby mi to celé zapadlo. Navíc pravopisné chyby a překlepy tomu taky moc nepřidaly.

07.08.2020 2 z 5

Povídky pro velký holky Povídky pro velký holky Barbora Knobová

Tohle bylo tak trapné, až jsem místy musela přimhouřit oko...to se fakt nedalo. Ani jednou jsem se nezasmála, nepobavila...prostě nic. Brekeke, tohle NE.

01.08.2020 1 z 5

Odpusť a buď volný Odpusť a buď volný Ana Holub

Co se týká obsahu, tak pár dobrých a trefných myšlenek zde opravdu najdete. Jinak ale nic světoborného. Autorka se často odkazuje na knihu Kurz zázraků - ta by možná mohla stát za pokus.

Velmi mi ale vadily pravopisné chyby a překlepy. Bylo jich tam až moc.

31.07.2020 2 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Výborný nápad na knihu...pořád to gradovalo a říkala jsem si, že to bude mít úžasné vyvrcholení. A najednou...NIC. Vyšumělo to a fakt se mi konec nelíbil. Kniha měla ale obrovský potenciál a myslela jsem, že skončím s hodnocením 5*. Bohužel se tak nestalo.

27.07.2020 3 z 5

Cesta ven ze šíleného světa Cesta ven ze šíleného světa Jan Menděl

Velmi zajímavá a podnětná kniha, ke které se určitě ještě několikrát budu vracet. Nejvíce mi vyhovuje, že je psaná lehkým a výstižným jazykem.
Jednu hvězdičku však musím strhnout za to, že autor často v některých kapitolách píše o posmrtném životě, jakoby věděl, co nás po smrti čeká. Troufám si tvrdit, že to nevíme nikdo. Jeho naprostá jistota se mi nečetla moc příjemně.

17.07.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Zřejmě půjdu proti proudu, ale já nejsem z této knihy tak odvařená jako většina tady...Colleen mám ráda, ale tato kniha patří k těm slabším. Vůbec mi to nepřipadalo, že čtu psychothriller. Místy to připomínalo 50 odstínů šedi a místy naivní román pro náctileté - hlavní hrdinka se chovala někdy jako puberťačka bez kapky zdravého rozumu.
Má to hodně nedotažených linek, hluchých míst apod. Závěr pro mne nebyl vůbec šokující...dopadlo to přesně tak, jak jsem si myslela.
Co se ale musí nechat, tak čtivost byla skvělá. Přečtla jsem ji v podstatě na 2x.

07.07.2020 2 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem si musela dávkovat, protože jsem se bála, že jí rychle přečtu. To byla prostě pecka! Několikrát jsem vybuchla nahlas smíchy. Tohle mě fakt bavilo! Určitě jsem ji nečetla naposled a budu se k ní s láskou vracet. Zřejmě mám novou oblíbenou knihu. Tohle mi fakt sedlo a v hodně situacích jsem se našla :)
Dokonce jsem pár úryvků četla i příteli a dost jsme se na tom nasmáli.

25.06.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Musím dát 3 hvězdičky za čtivost. Autor vás opravdu donutí číst a číst, dál a dál.

ALE

To bylo tak nepravděpodobné, nereálné a hrozné svým dějem, až to přímo křičelo z těch stránek. Teda aspoň pro mně. Vím jak funguje psychoterapie, vím o tom, jak to funguje v různých léčebných ústavech a proto se mi ten děj fakt nelíbil. Dokázala jsem to číst jen díky tomu, že jsem se snažila absolutně potlačit v sobě ty zkušenosti a toho kritika, který totálně křičel, jaká je to blbost :) Připadalo mi to, jakoby autor vůbec nevěděl, co to znamená být psychoterapeutem. Velká škoda, ten námět byl totiž geniální.

10.06.2020 3 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Skvělé zakončení...u čtení jsem se moc bavila. Místy sice přitažené za vlasy, ale nevadilo mi to. Hezky jsem si u knihy odpočinula a to přesně jsem od knihy čekala :)

24.05.2020 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bylo to příjemné čtení, avšak komentáře A. Brumbála mně opravdu nebavily. K samotným pohádkám se ale určitě budu vracet.

19.05.2020 2 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Celá série týkající se detektivky Eriky Fosterové byla super, ale poslední kniha byla prostě tím nejlepším dílem! Opravdu velmi povedené. Myslím si, že pan autor si mě natolik získal, že budu věrnou čtenářkou čehokoli, co napíše :) Klobouk dolů!

08.05.2020 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

I když se mi celá série velmi líbila, tak nezastávám ten úplně ten názor, že je to absolutní TOP. Postava Katniss mi byla velmi sympatická od začátku, zato postava Peety právě naopak. Takže ano, super příběh, ale na 5 hvězdiček to za mě rozhodně není.

01.05.2020 3 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Od knihy jsem čekala nenáročnou oddechovku s kapkou humoru. Bohužel má očkávání nebyla naplněná. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická. Ostatně hlavní hrdina, se svými balícími technikami ve stylu nadržený puberťák, byl ještě více k nevydržení. A oslovování "koláčku" tomu dalo úplnou korunu.
Takže za mně nic moc...

28.04.2020 2 z 5

Když se dáma rozběhne ... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne ... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Velmi inspirativní, milá kniha. Určitě jsem ji nečetla naposledy. Hned jsem měla chuť vyběhnout :) A i když ještě zdaleka nejsem ve věku paní autorky, dokázala jsem se do ní nejednou vcítit :)

16.04.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tohle je přesně ta kniha, kterou nečtete, abyste zjistili, jak to všechno dopadne.
Čtení této knihy je úžasné právě v tom, jak je obsáhlá, jak můžete prožívat atmosféru té doby, vžívat se do hlavní hrdinky a jednoduše prožívat ten zážitek. Krása!

08.04.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Čtení mě OPRAVDU bavilo a nemohla jsem se odtrhnout. Konec jsem fakt nečekala a ani nevím, jestli mě zklamal nebo ne. Prostě nesplnil má očekávání. Kniha mě fakt bavila a už teď vím, že od tohoto autora si chci přečíst i jeho další 2 knihy :)

31.03.2020 4 z 5

Myšlenky štěstí Myšlenky štěstí Kris Carr

Dlouho jsem hledala nějaké karty, které by mi fakt sedly. Měla jsem např. Andělské karty - nic pro mě, takže jsem je hned někomu darovala...a ostatní si ani nepamatuju. Prostě žádné mi nesedly.
Ale Myšlenky štěstí jsou SKVĚLÉ!! Konečně něco, co se mi fakt trefilo do vkusu. Užitečné rady, hezké myšlenky, krásné grafické zpracování...opravdu můžu jen doporučit :)

29.03.2020 5 z 5