Coucouha Coucouha komentáře u knih

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Autorka píše poutavě a určitě bych si o ní další knihu přečetla, jen né s touto tématikou. Sice to nebylo jako 50 odstínů šedi, ale i tak to nemělo děj. Bylo to jako číst knihu o alkoholičce, jen se alkohol vyměnil za sex. Nemělo to vlastně žádný děj. Kniha o ženě, která chce jen sex a nikdy v životě nebyla a ani nebude šťastná díky svým špatným rozhodnutím. Přečteno za 2 dny, ale nebavilo mě to a knihu jsem dočetla jen díky tomu, že jsem se zúčastnila knižní štafety.

26.07.2023 2 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

O této knize se všude mluví/píše, a to celkem nelichotivě, takže jsem neměla vysoká očekávání. Kniha ale pozitivně překvapila!
Vůbec mi nepřišlo, že si v ní Harry stěžuje, "brečí" nebo že by ze sebe dělal chudinku. Připadá mi to, že se snaží předložit svůj pohled na život v královské rodině. A tento pohled předkládá subjektivně. Z knihy jde cítit postoj "takhle to vidím já, ale nemám patent na rozum a ani nevidím ostatním do hlavy". Proto se mi to líbilo. A tak jak to většinou bývá - pravda bude někde uprostřed. A myslím, že to tak je správně. Každý totiž vnímáme svůj život individuálně.
A názory, že "pere špinavé prádlo na veřejnosti"?? ...je hold osoba veřejná. Píše se o něm kde co, v jednom kuse jej fotí, tak proč by něco neřekl i on?
Já sama královskou rodinu sleduju roky. Mamka milovala Dianu a já své oblíbence nemám, ale Meghan mi přišla sympatická, jelikož sleduju Kravaťáky roky a tam jsem jí vždy zbožňovala. Po přečtení této knihy se asi nic nezměnilo. Jsou to prostě jen lidi. Všichni v této instituci. A každý má své mouchy.

Kniha je jednoduše skvěle napsaná, obsahuje mnoho informací, nejvíce se mi líbila první část (dospívání) a nejméně část druhá (armáda). Část s Meghan byla taky zajímavá. Navíc jsem pomocí této knihy překonala čtecí krizi, takže nemohu dát méně než 5 hvězdiček!

21.05.2023 5 z 5

Introvertka chodí na terapii Introvertka chodí na terapii Deborah Tung

Jsem introvertka a prošla jsem si terapií, která mi v podstatě zachránila život. Asi teda hlavně proto, že jsem napoprvé natrefila na úžasnou psycholožku. Debbie miluju díky tomu, že toho máme tolik společného. Po tom, jediném nepovedeném díle (Když se introvertka vdá), je to opět skvělá kniha. Bravo!

15.05.2023 5 z 5

Úžasnější za 2 týdny Úžasnější za 2 týdny Gabriela Peacock

Tato kniha se mi opravdu líbila. Žádné zbytečné natahování, super tipy na jídla, informace, doporučení apod. Opravdu fajn počtení! Jedinou hvězdu musím strhnout za to, že neopsahuje tato kniha vzorový jídelníček, který bych uvítala. Jinak vše SUPER!

30.04.2023 4 z 5

Překážka jako cesta Překážka jako cesta Ryan Holiday

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Musím dát 5 hvězd a uvažuju, že jí hned začnu číst znova. Ty myšlenky jsou úžasně sepsané a myslím, že se tato kniha stane takovou mojí "učebnicí". Děkuji autorovi!

16.04.2023 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Bylo to super…ale já si nebe/peklo představuju jinak :))

16.11.2022 3 z 5

Ve svém živlu Ve svém živlu Ken Robinson

Kniha obsahuje spíše hodně zajímavých příběhů, než že by dávala návod na úspěch nebo motivovala.
Čtení je tady rozhodně poutavé, ale nic nového kniga nepřináší.

29.09.2022 3 z 5

Mentální odolnost - Klíč k budoucnosti Mentální odolnost - Klíč k budoucnosti Radim Valigura

Odkud bere tato kniha všude tak kladná hodnocení?!
Prvních 100 stran - čisté utrpení. Hecla jsem ještě dalších 44, ale to se prostě nedá. Trpím jako kůň. Být na takovém školení, tak mě klepne :))

Psáno stylem: “Rozumíte, co vám říkám?” “Ne, Roberte, prosím o vysvětlení.” “Jistě, Evo, děkuji za reakci. Rád vysvětlím.” “Děkuji, Roberte, již tomu rozumím.” :)))

21.09.2022 1 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Líbilo se mi, jak byla v knize vykreslená osobnost té asistentky...takový divno-psycho člověk. Závěr se mi až tak moc nelíbil, ale asi byl reálný. Nikdo nevíme, co se rodí v hlavách takových lidí.
Ďábel nosí Pradu mi to nepřipomínalo ani trochu, ale zase je fakt, že knihu jsem nečetla. Viděla jsem jen film, a ten, dle mého, vůbec podobný tomuto příběhu nebyl.

18.09.2022 4 z 5

Nebuďte obětí Nebuďte obětí Verena Kast

Sem-tam fajn myšlenka, ale často se mi stávalo, že jsem textu nějak nerozumněla a ztrácela jsem se v tom, co tím chtěla autorka říct. Celkem zklamání.

15.06.2022 2 z 5

Rodičům na nejhezčí cestu Rodičům na nejhezčí cestu Zdeněk Matějček

Skvělá kniha o výchově a vývoji dítěte. Má jen 190 stran, ale je nabitá informacemi a vše důležité se z ní dozvíte. Ideální dárek pro maminky a tatínky, kteří čekají první dítko. Kéž bych ji četla v těhotenství a ne až v 11ti měsících dcerky. Ušetřila by mi hodně starostí :)

07.06.2022 5 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Na tuto knihu jsem se velmi těšila a myslela jsem si, že to bude ten typ knihy, o které se dá říct, že se k ní budu vracet a bude jediná o výchově, kterou budu doma mít, protože bude obsahovat téměř vše. Bohužel to není pravda ani zdaleka. Kniha obsahuje sice pár super myšlenek a poznatků, ale dala by se shrnout do cca 50 stran textu. Nic světoborného.
Souhlasím s některými komentáři, že se psaná spíše pro amerického čtenáře. Na doporučení jsem si pořídila některé knihy od Matějčka. Jsou za zlomkovou cenu, nabité informacemi, stručné, jasné a výstižné. Už teď vím, že ty mi dají mnohem více než tato kniha s líbivým marketingem.

04.06.2022 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Od začátku mi kniha připadala zajímavá a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Myslela jsem si, že to bude "pětihvězdičková záležitost", ale bohužel konec mě zklamal. Velmi vyhrocené a zbytečně. Další díly si sice určitě přečtu, ale konec mi připadal opravdu zbytečně překombinovaný.

04.06.2022 3 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Moc mi nevyhovoval styl, jakým byla kniha napsaná.
Velmi často se mi s "melvilovkama" stává, že se neskutečně těším, až nějakou knihu vydají, hned si ji musím koupit, přečtu a mám pocit, že to, co je v knize, by se dalo sepsat na A4. Vždy je to pár úžasných myšlenek, ale zbytečně dlouze "obkecaných". Stejně tak to bylo i s touto knihou. Nejvíce očekávaná kniha (mnou) za rok 2022 a bohužel se žádná velká radost ze čtení nekonala.

23.05.2022 2 z 5

Open Open Andre Agassi

Nezajímá mě tenis a o Agassim jsem toho moc nevěděla, ale známý, který má podobný vkus na knihy mi neustále vtloukal do hlavy, že si to prostě musím přečíst. Přečetla jsem a neskutečně mě to bavilo. Více než o tenisu mi tato kniha přišla motivační - se zaměřením na tvrdou práci. Skvěle napsáno. Přečteno na pár zátahů. Doporučuji všemi deseti :)

06.05.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Krátká, ale úžasnými myšlenkami nabitá kniha. Několikrát jsem musela při čtení potlačit slzu a taky jsem byla párkrát upřímně šokovaná. Příběhy 2.sv.v. mě nepřestávají udivovat…Není pochyb o tom, že Eddie musel být neskutečně silný člověk s hromadou štěstí a dobrým srdcem. Krásná kniha!

19.04.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Proč já si tohle dělám?!
Předem vím, jak primitivní to bude kniha a i tak se do ní pustím. Dobře mi tak…

05.04.2022 2 z 5

13 věcí, které psychicky silné ženy nedělají 13 věcí, které psychicky silné ženy nedělají Amy Morin

Kniha se mi opravdu velmi líbila. Některými kapitolami jsem se cítila více oslovená, jinými méně, ale vždy mi to něco dalo. Dokonce jsem zažila i pár "aha" momentů, za které jsem ráda a myslím, že si brzy knihu přečtu znovu - pro připomenutí a kontrolu, jestli jsem opravdu něco změnila.
Jediné velké mínus knihy byl fakt, že místy obsahuje fakt VELKÉ množství chyb a překlepů. Někdy to až "trhá" oči...ale nakonec jsem se rozhodla, že za to hvězdičku nestrhnu.

29.03.2022 4 z 5

Jak vycházet s problémovými lidmi Jak vycházet s problémovými lidmi Silke Weinig

Tato kniha se mi tedy do vkusu moc netrefila. Přišla mi hodně všeobecná a taková...no...prostě prázdná slova. V první polovině čtete pořád "v knize se dále dočtete to a to" a najednou čtete "v knize jste se dočetli to a to".
Podstatné informace bych shrnula tak maximálně do dvou odstavců. Za mně tedy vyhozené peníze. Kdejaká motivační přednáška dá běžnému člověku více.
Podtrženo a sečteno - zvyšte si sebevědomí a nebudete mít problém s lidmi okolo sebe.

04.03.2022 2 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Knihu jsem dočetla včera večer a musela jsem si dát noc na rozmyšlenou, jestli dám 1 nebo 2 hvězdičky. Tohle bylo fakt špatné...Tak nesmyslná zápletka, nesmyslné setkání postav, to neustálé probírání a řešení věcí s lidmi, kterých se to netýká, sexuální scény taky úplně nahlavu...

01.03.2022 2 z 5