blankaa89

VrányVrányPetra Dvořáková

Krátký, ale intenzivní příběh, který vám řekne o výchově dcer mnohem více než kdejaká non-fiction kniha.

Kniha, ktorá vám možno zachráni život: Ako dlhšie a lepšie žiť vďaka vedeKniha, ktorá vám možno zachráni život: Ako dlhšie a lepšie žiť vďaka vedeGraham Lawton

Skvělá kniha! Shrnuje všechny zásady zdravé stravy, pohybu a spánku. Tato fakta jsou vždy podložena nejnovějšími věděckými výzkumy, na které autor dává i odkazy.
Chcete si ujasnit jaké doplňky stravy jsou vhodné a jaké naopak zbytečné? Opravdu potřebujeme multivitamíny a kolagen v prášku? Jak často a jak dlouho je potřeba cvičit? Je opravdu nutné chodit denně 10 000 kroků nebo 15 000 kroků? Jak se vyhnout různým chorobám? Je vhodné pít každý den kávu? A co alkohol? ...na všechny tyto otázky, a stovky dalších, dostanete jasnou a vědecky podloženou odpověď. Tohle je prostě must have book! Budu se k ní vracet a jsem ráda, že ji mám v knihovně. Škoda, že nevyšla v češtině, ale i slovensky je velmi dobře srozumitelná a četla se v podstatě sama.

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

A. Mornštajnová u mě začíná být sázka na jistotu. I když si myslím, že mě téma až tak nezaujme, tak prostě tím stylem psaní a tou formou si mě příběh zatím vždy získal. Už se těším na další autorčiny knihy.
Nevím, jestli je tento příběh založen na pravdě, ale myslím si, že těchto životních osudů budeme mít každý ve svém okolí pár. A upřímně, znárodňování a ničení životů komunisty pro mě je děsivé i dnes. A každá takováto kniha/příběh mě v tom jen utvrzuje. To, kolik životů bylo tímto režimem zničeno si ani nechci představit. Velmi smutné, ale zároveň realistické a naprosto zachycující danou dobu.

Důvodné pochybnostiDůvodné pochybnostiW. G. (pseudonym)

Nemohla jsem se rozhodnout, jestli dát jednu nebo dvě hvězdičky. Nakonec dávám dvě - za čtivost a za to, že mě zajímal příběh Andrewa. Jinak to bylo celkem utrpení. Ten chlap byl totální psychopat a nakonci jsem si říkala, že ta ženská taky vlastně nebyla úplně v pořádku.
Celkově jsem četla od autorky Turbulenci - ta se mi celkem líbila a Výpověď spolu s Důvodnými pochybnostmi hrůza. Myslím, že už nic dalšího od autorky číst nehodlám.

Už nikdy pěšky po Arménii a GruziiUž nikdy pěšky po Arménii a GruziiLadislav Zibura

Tohle byla první kniha, kterou jsem od Ládi četla. Viděla jsem s ním pár rozhovorů a když jsem ji zahlédla v knihovně, ačkoli nebyla vůbec v plánu, tak jsem si ji vzala. Bylo to totální vystoupení z mé komfortní zóny, co se týče čtení. A bylo to celkem fajn, ale nic co by ve mě nechalo nějakou hlubší stopu. Ještě jsem si řekla, že od něj možná zkusím přečíst "Prázdniny v Evropě", protože by mi to mohlo být bližší, ale jinak se - za mě - žádné wow nekonalo...

MisterMisterE. L. James (pseudonym)

Byla jsem zvědavá, co nabídne nová kniha této autorky. V knihovně mi bylo řečeno, že není tak špatná jako 50 odstínů…ale to bylo utrpení, lidi zlatí! Kniha absolutně bez nápadu, nulový děj i zápletka, vše předvídatelné a k tomu psáno totálně primitivním jazykem. Posledních 100 stran jsem už vyloženě trpěla, ale bylo mi to líto nedočíst. Jednu hvězdičku dávám pouze za to, že se opět povedlo autorce vyvolat ve mě zvědavost.

Vychováváme děti a rosteme s nimiVychováváme děti a rosteme s nimiNaomi Aldort

Bohužel jsem knihu nedočetla. Prostě se to nedalo. Jsem těhotná a vyhledávám knihy o výchově, dětech, porodu a mateřství celkově. Tohle se mi ale vůbec netrefilo do vkusu. Čím více knih o výchově čtu, tím více se ujišťuji, že je potřeba řídit se vlastním rozumem a láskou k dítěti. Po této knize si říkám, že to je ta pravá cesta.
Přečteno cca do půlky (naštěstí byla kniha jen půjčená :).

Velká kniha o matce a dítětiVelká kniha o matce a dítětiElizabeth Fenwick

Myslím si, že jestli si chce žena pořídit jen jednu knihu v těhotenství v rámci přípravy na příchod miminka, tak je tohle přesně ona. Shrnuje ty nejdůležitější informace, má plno názorných obrázků, obsahuje i první pomoc pro miminka/děti atd. Jednoduše to nejdůležitější na jednom místě. Mám ji ve své knihovně, abych po ní mohla kdykoli sáhnout :) Určitě se bude hodit :)

Mé cesty do hlubin mozkuMé cesty do hlubin mozkuMartin Moravec

Tak tohle teda za mě jedno velké ANO! Pana profesora jsem zažila na jedné přednášce o tom, co umí mozek a tam jsem si zamilovala jeho humor a celkově rozumný přístup k medicíně i životu. Jednoduše mi jeho názory sedí. Když jsem tedy četla tuto knihu, která je vedená jako rozhovor, uměla jsem si v hlavě představit, jak na tyto otázky odpovídá. Úplně jsem slyšela ten humor v hlase a představovala si jej, jak sedí za svým stolem v kanceláři a popisuje své zkušenosti. A knize nedokážu nic vytknout. Asi ji fakt hodnotím až moc růžově, ale tohle byl opět ten typ knihy, který jsem si šetřila a je mi líto, že už jsem ji dočetla. Myslím si, že se k ni budu vracet.

Zdravé těhotenství, přirozený porodZdravé těhotenství, přirozený porodIngeborg Stadelmann

Přečteno v rámci příprav na mou novou roli - roli matky. Musím říct, že kniha je nabitá informacemi, ale některé informace mi připadají trochu zastaralé nebo přes čáru. Informace o homeopatii jsem přeskakovala, protože to není zrovna můj šálek čaje, takže jsem tomu nepřikládala velkou váhu. Věc, která mi ale na knize vadila je, že se zde často vyskytují informace o úmrtí. Myslím, že by stačila jedna kapitola, kde je vše vysvětleno. Člověk nepotřebuje číst u každého dne od porodu do jednoho roku fakt, že je riziko náhlého úmrtí.
Myslím si ale, že v případě jakýchkoli otázek, které nastanou budu odpovědi hledat tady v knize, jelikož je tam opravdu hodně věcí detailně popsáno.

Poprvé mámou - Základy péče o dítěPoprvé mámou - Základy péče o dítěOlivia Toja

Knížka je vtipná, dobře se čte, obsahuje hodně užitečných informací, které podává jasně a stručně. Za mě fajn :)

Jak přežít svého mužeJak přežít svého mužeJana Bernášková

Strašně mi vadilo, jak to bylo napsané - žádná přímá řeč, občas to hodně mate.
Ale jinak fajn oddechovka.

Když se introvertka vdáKdyž se introvertka vdáDeborah Tung

Kdyby to psala jako dárek svému muži, tak dávám knize 100%, ale jelikož to autorka vydala jako klasickou knihu, tak dávám pouze 2*...zklamání :(

12.11.2020

Až léto skončíAž léto skončíPenelope Ward

Taková milá oddechovka na jeden večer. Měla jsem špatnou náladu, takže jsem potřebovala něco klidného a romantického. Účel to tedy splnilo :).

01.11.2020

Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodinyCesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodinyOmid Scobie

(+ SPOILER) Na tuhle knihu jsem se velmi těšila a proto jsem si ji musela koupit hned, jak vyšla v češtině. Nicméně, dostala jsem se k ní až teď. Celkově musím říct, že asi není kniha, která by lépe vyobrazovala, jak to skutečně na královském dvoře vypadá. I když musím přiznat, že se spisovatelé až moc snažili vykreslit celý pár idylicky. Je třeba číst tuto knihu trochu kriticky. Tady je teda pár poznámek, které jsem si v průběhu čtení sepsala:
- V knize je někdy až moc „omáčky“ a zbytečných detailů.
- Meghan to celkově měla určitě složitější a těžší než Kate, když přišla do královské rodiny. Bulvár k ní byl zbytečně tvrdý. To, co udělala Kate by brali jako svěží vítr, ale když tu samou věc udělala Meghan, strhla se vlna kritiky.
- Rasistické poznámky na účet Megaht byly opravdu za hranou od dob, kdy začla chodit s Harrym. A argument „mohla to čekat“ je úplně mimo.
- V knize je vykreslená Meghan až moc dokonale. A v bulváru právě naopak. Myslím, že pravda nebude taková, jaká je vykreslená v knize, ale je to mnohem pravdivější obraz než uvádí právě různé pochybné plátky.
- Měla, má a bude to mít ještě hodně těžké. Ať už bude dělat cokoli.
- Příchod Meghan do královské rodiny byl prostě jiný, než příchod Kate. Meghan je jiná: vstává v 5, cvičí jógu, žije hyperproduktivním životem, je zvyklá si vše sama zařídit a podávat maximální výkony. Na to služebnictvo u dvora nebylo zvyklé.
- Královská mantra: „Nikdy si nestěžuj, nikdy nevysvětluj“.
- V knize se nezmiňuje událost, kdy Serena W. omylem prozradila v rozhovoru, že Meghan čeká chlapce. Tato informace byla přísně utajovaná. Není tam popsáno, jak se tento „přešlap“ řešil.

31.10.2020

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Tenhle thriller mě bavil hlavně proto, že jsem opravdu celou dobu nevěděla, kdo je vrahem. I když jsem pár podezřelých měla, ale to se často měnilo. Vůbec jsem nevěděla, jak to dopadne a proto se mi to fakt líbilo. Knihu jsem díky tomu přečetla na 2 zátahy. A prozatím nejlepší kniha od S. Lapena. Ještě se chystám na Jeden z nás. Předpokládám, že se do ní rychle pustím, jelikož tahle mě fakt nadchla.
Manželé odvedle jsou z mého pohledu jen o něco horší a knihu Někdo cizí v domě řadím prozatím na 3. místo. Uvidíme, jak si tato autorka povede dál. Zatím mě celkem baví!

28.10.2020

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNPNajdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNPLenka Vacvalová

Nejsem z těch, kteří by autorku knihy nějak znali. Kniha se mi líbila podle popisku a tak jsem se rozhodla si ji zakoupit. A dobře jsem udělala! Jedním slovem bych knihu popsala jako "opravdová". Autorka se nesnaží ze sebe dělat lepšího člověka a mnohdy s totální otevřeností sděluje své silné, slabé stránky a to, co udělala špatně nebo dobře. Úplně a surově. To se mi na knize velmi líbí. 2x se mi stalo, že jsem měla i slzy v očích. Je to jedna z těch knih, které jsem se snažila číst pomaleji, abych si ji totálně užila. I když jsem ji mohla přečíst za jeden večer, tak jsem se ji snažila dávkovat. Myslím, že je to zatím ta nej kniha za rok 2020. Hned mám chuť někam vyrazit. Do hor samozřejmě!

24.10.2020

To nejlepší v násTo nejlepší v násColleen Hoover

Zase "stará, dobrá" Colleen! Zdá se mi, že ta holka umí napsat buď úplně skvělou knihu, nebo úplný brak. A tahle patří k těm velmi povedeným, u kterých mi i slza ukápla. S hlavní hrdinkou jsem sice moc nesympatizovala, ale celý příběh byl prostě skvělý!
Námi to končí, Odvrácená tvář lásky a To nejlepší z nás stojí opravu za přečtení! Nebudete litovat.

18.10.2020

Čirá radostČirá radostAnthony de Mello

A. de Malla mám moc ráda a myslím, že Bdělost nic nepřekoná. Vrhla jsem se na Čirou radost a jsem dost zklamaná. Myslím, že to je hlavně tím překladem, jinak si to vysvětlit neumím. Hodně slabé :(

17.10.2020

Od zítřka budu sexy třicítkaOd zítřka budu sexy třicítkaPamela Redmond Satran

Jako oddechovka to bylo celkem fajn, ale tohle je přesně ta kniha, kdy seriál je mnohem lepší. Younger mně bavil a proto když jsem viděla tuto knihu asi za cca 50,-, tak jsem si ji musela koupit. Za těch 50 korun - výborná volba, ale kdybych za ní zaplatila více, tak jsem zklamaná.

12.10.2020

Dneska jsem vyšla z domu!Dneska jsem vyšla z domu!Cassandra Calin

Bylo to super, fakt jsem se bavila! ...ale pořád u mně vede Deborah Tung :)

10.10.2020

Jiskra v popeluJiskra v popeluSabaa Tahir

Kniha byla dobře napsaná. Bavilo mě to číst a vždycky jsem se na čtení těšila, ale příběhově to nebylo až tak skvělé. Nebylo tam žadné wow. Prostě to tak plynulo, plynulo a najednou byl konec. Pro náctileté asi super záležitost, ale mi to vlastně nic nedalo. Ale jako odpočinkové čtení to bylo fajn. Teď jen řeším, jestli se vůbec má cenu pouštět do těch dalších dílů...

05.09.2020

NezlomnýNezlomnýThom Shea

Vzhledem k tomu, že mě zajímají různé vojenské výcviky a ráda sleduju videa s touto problematikou, když jsem uviděla tuto knihu, prostě jsem si ji musela koupit a hned jsem se vrhla do čtení. Musím říct, že jsem ale dost zklamaná. Názor na SEALs jsem sice nezměnila, pořád mám o nich velmi dobré mínění, ale názor na konkrétního Toma Shea je velmi špatný. Nečekala bych, že si budu číst takové slaboduché a jednoduché myšlenky zrovna od člověka, který toho tolik zažil. Opravdu jsem byla překvapená, jak primitivní je to člověk. No nic, tahle kniha mi rozhodně nesedla.
Celkově se jedná spíše o popis misí než o motivační literaturu.
Kniha je psaná zvláštním jazykem. Občas mi nevyhovovala ta stavba vět natolik, že jsem si musela danou pasáž přečíst 2x, aby mi to celé zapadlo. Navíc pravopisné chyby a překlepy tomu taky moc nepřidaly.

07.08.2020

Povídky pro velký holkyPovídky pro velký holkyBarbora Knobová

Tohle bylo tak trapné, až jsem místy musela přimhouřit oko...to se fakt nedalo. Ani jednou jsem se nezasmála, nepobavila...prostě nic. Brekeke, tohle NE.

01.08.2020

Odpusť a buď volnýOdpusť a buď volnýAna Holub

Co se týká obsahu, tak pár dobrých a trefných myšlenek zde opravdu najdete. Jinak ale nic světoborného. Autorka se často odkazuje na knihu Kurz zázraků - ta by možná mohla stát za pokus.

Velmi mi ale vadily pravopisné chyby a překlepy. Bylo jich tam až moc.

31.07.2020

Dokonalá manželkaDokonalá manželkaJ. Delaney (pseudonym)

Výborný nápad na knihu...pořád to gradovalo a říkala jsem si, že to bude mít úžasné vyvrcholení. A najednou...NIC. Vyšumělo to a fakt se mi konec nelíbil. Kniha měla ale obrovský potenciál a myslela jsem, že skončím s hodnocením 5*. Bohužel se tak nestalo.

27.07.2020

Cesta ven ze šíleného světaCesta ven ze šíleného světaJan Menděl

Velmi zajímavá a podnětná kniha, ke které se určitě ještě několikrát budu vracet. Nejvíce mi vyhovuje, že je psaná lehkým a výstižným jazykem.
Jednu hvězdičku však musím strhnout za to, že autor často v některých kapitolách píše o posmrtném životě, jakoby věděl, co nás po smrti čeká. Troufám si tvrdit, že to nevíme nikdo. Jeho naprostá jistota se mi nečetla moc příjemně.

17.07.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Zřejmě půjdu proti proudu, ale já nejsem z této knihy tak odvařená jako většina tady...Colleen mám ráda, ale tato kniha patří k těm slabším. Vůbec mi to nepřipadalo, že čtu psychothriller. Místy to připomínalo 50 odstínů šedi a místy naivní román pro náctileté - hlavní hrdinka se chovala někdy jako puberťačka bez kapky zdravého rozumu.
Má to hodně nedotažených linek, hluchých míst apod. Závěr pro mne nebyl vůbec šokující...dopadlo to přesně tak, jak jsem si myslela.
Co se ale musí nechat, tak čtivost byla skvělá. Přečtla jsem ji v podstatě na 2x.

07.07.2020

Mami, přidej! aneb Jak se (ne)stát supermatkouMami, přidej! aneb Jak se (ne)stát supermatkouBarbora Vajsejtlová

Po dlouhé době kniha, kterou jsem si musela dávkovat, protože jsem se bála, že jí rychle přečtu. To byla prostě pecka! Několikrát jsem vybuchla nahlas smíchy. Tohle mě fakt bavilo! Určitě jsem ji nečetla naposled a budu se k ní s láskou vracet. Zřejmě mám novou oblíbenou knihu. Tohle mi fakt sedlo a v hodně situacích jsem se našla :)
Dokonce jsem pár úryvků četla i příteli a dost jsme se na tom nasmáli.

25.06.2020

Mlčící pacientkaMlčící pacientkaAlex Michaelides

Musím dát 3 hvězdičky za čtivost. Autor vás opravdu donutí číst a číst, dál a dál.

ALE

To bylo tak nepravděpodobné, nereálné a hrozné svým dějem, až to přímo křičelo z těch stránek. Teda aspoň pro mně. Vím jak funguje psychoterapie, vím o tom, jak to funguje v různých léčebných ústavech a proto se mi ten děj fakt nelíbil. Dokázala jsem to číst jen díky tomu, že jsem se snažila absolutně potlačit v sobě ty zkušenosti a toho kritika, který totálně křičel, jaká je to blbost :) Připadalo mi to, jakoby autor vůbec nevěděl, co to znamená být psychoterapeutem. Velká škoda, ten námět byl totiž geniální.

10.06.2020