blaninka3 blaninka3 komentáře u knih

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Viewegha moc nemusím, ale tahle knížka se mi líbila. Každá z postav má svůj příběh, ty se v knize prolínají a je zajímavé sledovat vyprávění z pozice třídní krásky, třídní ošklivky, třídního šaška a dalších postav, které se autorovi povedlo dobře vykreslit.

19.05.2018 3 z 5

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Valja Stýblová

Trochu patetický název knihy, ale určitě stojí za to si ji přečíst.

Dům u nemocnice Dům u nemocnice Valja Stýblová

Dům u nemocnice a Až bude padat hvězda jsem četla během studia na zdrávce. Naivní hlavní hrdinka Víťa mě něčím neskutečně iritovala, ale stejně jsem si jí docela oblíbila.

19.05.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moc se mi líbila, určitě si ji přečtu znovu.

Mne soudila noc Mne soudila noc Valja Stýblová

Tuhle knihu mám moc ráda. Hezky se čte, má silný příběh i překvapivý závěr.

Veronika, prostě Nika Veronika, prostě Nika Jaromíra Kolárová

Bible mého dětství :-)

Láska hory nepřenáší Láska hory nepřenáší Jaromíra Kolárová

Knížku jsem přečetla jedním dechem a vzpomínám si, jak mě rozčilovala hlavní hrdinka. Nechápala jsem, jak může být tak b*bá, ale ona byla prostě zamilovaná.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Tuhle knížku jsem našla na půdě a přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Neuvěřitelný příběh neuvěřitelné ženy, která přežila a vydržela všechno. Klobouk dolů před Dr. Vlastou Kálalovou, která se mimochodem zastala i Dr. Milady Horákové.

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

První díl ("Říkali mi Leni") byl mnohem lepší. Ač jsem četla jako malá, už tehdy mi vadila všudypřítomná propaganda (SSM, odsouzení útěku spolužáka za hranice apod), která prostupuje celým příběhem a kazí celkový dojem. Ale vzpomínám si, jak jsem brečela u Ernina příběhu, zvlášť u pasáže, kde je maminka při selekci zařazena mezi odsouzené na smrt. Když to vezmu kolem a kolem, tak tuhle knihu mám ráda vlastně jen proto, že se její děj odehrává na Šumavě (v Klatovech), a protože Alenka je původně z Hor Matky Boží jako já :-) První díl doporučuji.

19.05.2018 1 z 5