Blanca_ Blanca_ komentáře u knih

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Knížka byla docela zajímavá, nutí vás přemýšlet o možných verzích toho, jak se věc doopravdy měla a má. Doporučila mi ji kamarádka, která ji označila za nejlepší knížku, co kdy četla. Ačkoliv tento názor nesdílím, líbila se mi.
Na zadní straně obálky je kniha opravdu vychválena, já upřímně nevím zda právem, protože mráz mi po zádech nešel, ale chápu, že dost může způsobit i překlad. Když si představím pouze příběh a rozuzlení, je to něco,na čem se dá postavit opravdu skvělý thriller, tady tomu něco chybí.
Doporučuji, ale nemějte přehnaná očekávání. Pak vás kniha opravdu nezklame.

05.10.2019 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Já tuhle knížku prostě a jednoduše miluju...Četla jsem ji 2x za poslední dva roky. Neskutečná klasa, pohádkové to sice není, avšak příběh a charaktery postav skvělé vybarveny. Knížka má trochu delší rozjezd, takže pokud na začátku stále necítíte to ONO, dejte tomu ještě šanci a pokračujte ve čtení!

22.04.2019 5 z 5

Magie není čarování Magie není čarování Eva Ulmer-Janes

Úžasná knížka, která mě velmi bavila, tipy které obsahuje, jsou skvělé a každý, kdo věří ve fungující vesmírné zákony by si ji měl z povinnosti přečíst! A nejlépe mít rovnou doma, protože tohle je jedna z knížek, která vám - kdykoliv do ní nahlédnete - pomůže :)
A "Atanone" to skvělé shrnula.:)

18.04.2019 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Přečetla jsem se za jeden den, dej plyne a prostě vás to vtáhne že nemůžete přestat. Prostor pro fantazii, sympatie k postavám a nenadálý konec - to má tahle knížka! Překvapilo mě ale jak rychle se vyvinul vztah mezi hrdiny, že tak skoro z ničeho. Občas mi bylo trapně při rozhovorech protože se zdály tak nepřirozené! Doufám, že to je jen překladem... Když tohle odpustím, je to boží :3

04.04.2018 4 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Druhý díl se povedl o dost lépe než předchozí. Napětí více gradovalo a CELKOVĚ byla zapletka více promyšlenější, než jednička.
SPOILER
Akorát mě občas zaráželo to, jak se vše rychle vyřešilo. Polibek od Cashe, Wes nic neví? Roland důvěřivák - po tom všem, co Mac 'udelala'? Střelený policista DO SPÁNKU?! a vymazání jeho paměti? A nebo když Mac řekla před Dallas, ze si uz není jistá klidem, mírem a prijemnym mistem, ktery na nas ceka po smrti, a Dallas si to nijak nevyložila, i kdyz byla vyslána archivem?
Mac me taky dost štvala tím, ze porad delala, ze ji nic není. Mela nocni mury a tvarila se jako hrdinka prede vsemi. I pred rodici. Závěr byl zase až moc rychlý. Owenuv čas vypršel a už tu byl soud, kdy měli Mac všichni rádi a všechno chápali? Já vám nevím... Tyhle věci jsou takové nijaké.
Za tyto více či méně nepromyslene veci davam hvezdivku dolu. Na ukojeni zvedavosti je to skvela knizka, dej 'odsejpa' a libila se mi. :)

24.08.2017 4 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Nápad pěkný, ale všechno nějaké nedotažené, odbyté. Po přečtení knihy stále nevím, jak si mám ten Archiv vlastně představit.
Přišlo mi, že po 30 stránkách už jsem vlastně věděla kde, kdy, proč a jak, a neměla jsem se na co těšit.
Spoiler!
Ten Owen v Úžinách tomu dodal hodně, hvezdičku za něj. Potom místo a Wes, který byl prostě boží. Tři hvězdičky. Něco na tý knize bude, ale taky ji něco chybí...

19.08.2017 3 z 5