BlackWidow BlackWidow komentáře u knih

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Byla to moje druhá kniha tohoto francouzského spisovatele, která mě hodně nadchla. Už dlouho jsem se tak šíleně nezačetla jako u téhle knihy. I první kniha, kterou jsem četla (Krvavý anděl) byl napínavá a měla spád. Tahle kniha mě vtáhla do děje ještě více a já se nestačila divit, co všechno se dá zneužít či použít, aby bylo vytvořeno monstrum. Těším se na další jeho knihy a na to, čím nás, čtenáře překvapí. Už teď jsem ho si určitě právem uložila mezi své oblíbené spisovatele.

27.08.2021 5 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Knihu jsem četla na doporučení a nebyla až tak nejhorší. (Četla jsem i horší). Byly tam sice pasáže ,nebo respektive slova, ze kterých mě málem trefil šlak, (devitimilimetrovka, golfík),ale to přisuzuji zřejmě malé slovní zásobě spisovatelky. Jinak děj se dal číst, jen to pak nabralo rychlý konec a bylo hotovo. Prostě kniha, kterou začnete číst ráno a večer už máte hotovo. :) Někdy mi to připomnělo film- To je vražda napsala a nebo Otec Brown..:) zřejmě tím zajímavým spojením bývalá policistka a kněz...:) Ale jako oddechová krimi to šlo :)

01.04.2021 4 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Zajímavá kniha, která popisuje zážitky z cest a jak funguje dobrý novinář. Stojí si za svými názory a ukazuje, jak funguje novinařina jinde a to vypadá zhruba jinde ve světě. Velice zajímavá kniha.

01.04.2021 5 z 5

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Filip Rožek

Gump je malé štěně, které vypráví svůj příběh, jak si ho pamatuje on sám. :) Je pravda, že většina pejsků, když se narodí, je roztomilá a krásná, ale jakmile dorostou ,začínají být pro své páničky nepotřebnou až otravnou součástí života. Někdy se jich člověk zbavuje takovým krutým způsobem, až člověku z toho běhá mráz po zádech. Tenhle příběh skončil šťastně, což je moc dobře. Možná by se budoucí majitelé pejsků měli pořádně zamyslet, zda mají čas a ochotu se pejskovi věnovat a dát jim část svého života než že ho pak někde vyhodí či utýrají k smrti.

01.04.2021 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Knihu jsem objevila díky Databázi knih a moc se mi líbila. Rychlý a zajímavý děj, dobře se četla a hlavní postava byla taky velmi sympatická. Doufám, že i další díly budou tak čtivé jako tenhle.

01.04.2021 4 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Nádherná a velice dojemná kniha. Byť je kratinká, oproti jiným autorovým knihám,tahle chytí člověka za srdce a nutí ho přemýšlet.Každé dítě má právo na šťastné dětství plné smíchu,radosti,maminčina či otcova pohlazení a né se ukrývat někde v rozvalinách,čekat,kdy na ně někdo vystřelí nebo jim zabije rodiče. A ty nádherné ilustrace dodávají celé knize tolik emocí,že na konci člověk jen sedí a po tváři mu tečou slzy a v hlavě mu zní modlitba:

Prosit Boha,aby ten člun dobře řídil,
až nám břeh zmizí z dohledu
a z nás se stane jen smítko
v bouřících vodách,zmítané vlnami,
snadná kořist.
Protože ty,Marwáne,
ty jsi cenný náklad,
nejcennější,jaký tu kdy plul.
Modlím se,aby to moře vědělo.
Inšáalláh.
Jak já se modlím,aby to moře vědělo....

16.05.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

No to bylo prostě super! Knihu jsem četla,kdykoliv jsem mohla. A vůbec mi nevadilo,že se znovu objevil Jurek,který měl být už vlastně dávno mrtvý,ale to právě dodalo celému příběhu neuvěřitelný děj.Je škoda,že na to doplatila Saga a další blízcí Joony Linny. Nevím,kde berou manželé Keplerovi tolik fantazie a nápadů,ale tím že konec zůstal otevřený,můžeme jen očekávat další pokračování komisaře Linny. Moc se těším na další díl a jen doufám,že to nebude trvat příliš dlouho. Snad jen bych měla říct:" Snad už bude lépe Joono a vše zvládneš! Držím Ti pěsti"..:)

28.03.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Jako obvykle mě kniha nezklamala,Hunter s Garciou jako obvykle bravurní. Četba byla napínavá až do konce,kde na mě čekalo velké překvapení v podobě otevřeného konce. Takže nemůžu jinak,než čekat,až vyjde další kniha. Doufám,že to bude co nejdříve :) Prostě paráda za 5 hvězdiček,škoda,že nejde dát více..

02.03.2019 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Ze začátku jsem si řekla:bože,co to čtu,ale nakonec se mi kniha dost zalíbila. Dění kolem vyšší vrstvy patricijů,měšťanů až po vyvrhele společnosti a nevěstky. Objednání vraždy manžela,nalezené novorozeně,zaplacení mlčenlivosti a zároveň potrestání všech,co porušovali zákony. Bylo to zajímavé čtení,až si říkám,že určité věci se hodí i na dnešní dobu. Kdo má peníze a moc,projde mu skoro vše,"nevěstky" taky fungují ,dokonce bych řekla,že někde je až přenevěstkováno, :-) jen ty tresty u nás nefungují..:-) Jinak pěkné a rychlé čtení.

20.07.2018 5 z 5

Peříčko Finista Jasného sokola Peříčko Finista Jasného sokola neznámý - neuveden

Další z mých oblíbených knih mého dětství. Nevím,čím to je,ale mě se prostě ty ruské pohádky strašně moc líbí. Mám ráda i ty naše,ale tyhle prostě vedou na plné čáře. Asi to bude tím, že se tam neustále prohání ta Baba Jaga, Vasilisa je vždy hodná a velice laskavá a ti švarní junáci jako Ivánek či Finist.. no kdo by jim odolal :-) Zkrátka a dobře pro mě byly, jsou a budou ruské pohádky moje nejoblíbenější. :-)

20.07.2018 5 z 5

Hornická kuchařka z Ostravska Hornická kuchařka z Ostravska kolektiv autorů

Velice zajímavá kniha, ve které je plno receptů na méně známá jídla ale i známá. Moc se mi líbilo povídání o různých tradicích,které se tu na Ostravsku dodržovaly a některé se ještě i dodržují. Pamatuji si i na určitá jídla,která mi babička jako malé vařila.. To když byl"kermaš nebo odpust" a museli být napečené koláče s" pečkama,mákem,povidly,ořechy nebo tvarohem"...a nebo na Vánoce musela být vánoční omáčka z povidel,mandlí,oříšků,rozinek... Tahle kuchařka mi tak trochu vrátila a připomněla moje dětství... :)))

01.07.2018 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak třetí díl jsem dočetla a dost mě překvapil. Ze začátku jsem byla mírně na rozpacích,že Martina vyměnili za nějakou Christine,ale pak se to celé nějak rozjelo a bylo to super.Trochu mě mátlo vyšetřování,které probíhalo,neboť když už jsem si byla skoro jistá,kdo bude vrah,tak se vše změnilo a vyklubal se z toho úplně někdo jiný. Jen mě mrzelo,že Christine opravdu byla pozitivní,což si myslím,že si nezasloužila i když to nakonec dopadlo doře. Kniha byla plná napínavého děje a plná zvratů,až mě napadla otázka: A kde je Hirtmann?? Co se s ním stalo? No už teď se těším na NOC...:)

01.07.2018 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Druhé pokračování Martina Servaze se mi líbilo o něco více,než první díl. Tohle mělo v sobě něco více tajemného,co mě nutilo číst dál a dál. Tušila jsem,že v tom bude mít prsty J.H. (ti,kteří četli 1.díl,jistě ví,o koho jde), ale že to dopadne až tak moc tragicky,jsem opravdu nečekala. Chvílemi mi bylo Martina až líto. Marianne mi byla hodně nesympatická,naopak Margot u mě sklízí veliké plus. Zajímavé bylo také intermezzo. Doufám,že Tma bude stejně dobrá,nebo možná ještě lepší.

24.06.2018 5 z 5

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Na knihu jsem se těšila,protože od této autorky jsem četla všechny její knihy a patří k mým oblíbeným spisovatelům. Byla jsem překvapená,neboť oproti jiným příběhům byl tento trochu jiný. Měl spád,byl napínavý a temný. Sice už v polovině knihy jsem tak nějak tušila,kdo asi v tom má prsty,nicméně mě konec dosti překvapil. Nečekala jsem,že to skončí až takhle 'nedokončeně'.. To se nikdo z příbuzných nedoví,kdo vlastně byl vrah? Nebo se nám autorka snažila nějak naznačit,že možná nás čeká další pokračování... :)

14.06.2018 5 z 5

Sérioví vrazi Sérioví vrazi Maurice Crow

Zajímavá kniha,která popisuje dětství vrahů a v jaké zrůdy se člověk může proměnit.Někdy si říkám,zda je nějaká hranice,která se nedá překročit,ale při těch bestiálnostech,které se tam objevují,si myslím,že asi ne.

10.10.2017 5 z 5

Temnější odstíny Švédska Temnější odstíny Švédska * antologie

Tak trochu zvláštní styl knihy. Některé povídky byly takové o ničem,některé se tak nějak daly. Nevím,zda to bylo nějak zkráceno,nebo zda byly povídky celé,ale některým jakoby chyběl děj nebo byly v půlce ukončeny. Očekávala jsem trochu něco jiného.Příště si raději zvolím celou knihu,než nějakou povídku.

08.10.2017 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Výborná kniha,jako všechny předešlé,které jsem zatím četla. Nešlo se odtrhnout od děje,byť byly vraždy docela brutální. Ale Hunter i Garcia byli zase jako obvykle výborní. Jen mě dost mrzela ta neplánovaná vražda osoby,která mi byla také hodně moc sympatická. Ti kteří četli první dva díly,jistě ví, o kom je řeč. Takže nádech a hurá na další díly,které již čekají na přečtení. :-)

08.10.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Neskutečně dojemná kniha! Místo radostného dětství a dospívání,prožívá hlavní hrdinka se svou rodinou a dalšími lidmi krutou a dlouhou cestu někam do neznáma. Během té doby zažije bídu,strach,nenávist,smrt,ale taky lásku a víru.To vše si zakresluje do svého skicáku,a přemýšlí,co vlastně provedli,že byli vyrváni ze svých domovu a odvlečeni někam pryč.Pevně doufala a věřila,že došlo k nějakému omylu a oni všichni se budou moci co nejdříve vrátit do své vlasti,do svých domovů.Bohužel se to stalo až po velmi dlouhé době. Knihu jsem prožívala od samého začátku až do konce. Jak už tady bylo několikrát psáno,kniha by měla patřit do povinné četby,aby si dnešní generace,mohla udělat alespoň nějaký obrázek,co bylo pro tyhle lidi nejcennější,čeho si dokázali vážit a co dnešní omladina bere jako samozřejmost. Všem moc doporučuji.

27.06.2017 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

No nevím,jak to říct,ale tohle je zatím moje první kniha,kterou jsem nedočetla až do konce. Skončila jsem někde ani ne v polovině a pořád jsem nevěděla,o čem to vlastně čtu. Uvažovala jsem,že to zkusím znova,od začátku,ale pak jsem to vzdala.Nezaujalo mě to,motalo se mi tam všechno dohromady.Já osobně knihy s takovou tématikou nebo přímo sci-fi nemám ráda. Nejsem toho vyznávačem. To raději přečtu 2 knihy,které obsahují brutální nebo prostě jen nějaké vraždy,než jednu knihu sci-fi.

27.06.2017 2 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Tenhle díl se mi po Němé dívce líbil nejvíce. Byl napínavý až do konce a Sebastian byl jako vždy bravurní.Docela mi ho je i léto,ale snad mu autoři dopřejí v dalším díle zasloužené štěstí. :-) Billy mě šokoval a jsem zvědavá,jak to s ním nakonec dopadne. Doufala jsem,že by Jenny mohla nahradit Vanju,která mi byla tady nepříjemná,ale kdo ví,co z toho všeho ještě vyleze..:-)

24.06.2017 5 z 5