BlackFun BlackFun komentáře u knih

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Ze mě docela velké zklamání.. přišlo mi, že se příběh docela táhl a kromě popisu prostředí ničím zajímavý..

23.09.2022 2 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Tenhle počin autora se poněkud odlišuje od ostatních knih tohoto ražení.. vlastně se mi to četlo docela dobře, gradace zajímavá a zakončení nečekané..

06.05.2022 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Wow. Za mě velká pecka! Ač je kniha docela bichle (539 st.), tak jsem ji zvládla přečíst za jediný den. Příběh je strhující a nervydrásající. Jasně, občas jsou některé pasáže nepříliš pravděpodobné, ale mně to vůbec nevadilo. Autora a jeho příběhy mám moc ráda a opět nezklamal. Jsem na jednu stranu ráda, že jsem knihu dočetla, jinak bych měla okousané nehty až do masa :D

02.04.2022 5 z 5

Tanec v ohni Tanec v ohni Graham Masterton

Za mě zklamání tedy :( Děj mě vůbec nezaujal a nebavil, vztahové techtle mechtle mi přišly už dost mimo mísu.. Knihu jsem neodložila, protože se mi autorova předchozí tvorba líbila a stále jsem si říkala co kdyby… No nedopadlo to.

01.02.2022 2 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Skvělý příběh! Bylo tam všechno - láska, napětí, gradace, smrt :-)! Rozhodně doporučuju k přečtení.

26.01.2022 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Bohužel nenavážu na nadšení ostatních čtenářů.. nebavilo, nedočteno, odloženo. Zápletka mě vůbec nechytla.

22.01.2022 2 z 5

Falešná svědkyně Falešná svědkyně Karin Slaughter

Fíha.. příběh, který vás chytne a už nepustí… je sice dost zamotaný, nereálný, ale velmi poutavý. Rozhodně doporučuju k přečtení :)

07.01.2022 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Skvělá detektivka, kterou rozhodně doporučuju! Je však pravdou, že některé aspekty byly přitažené za vlasy, ale to autorce musím odpustit, jelikož jinak se to četlo samo :) Mimochodem - přečteno za jeden den ️

28.12.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

No.. já prostě nevím.. z Kate nejsem nijak nadšená. Docela mi chybí Erika. Do čtení jsem se docela musela nutit a mě příběh nijak nevtáhl. Určitě jsem četla poutavější knihy od Bryndzy :( Škoda.. ale podle ostatních komentářů jsem asi jediná :D

17.11.2020 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Šokující. Děsivé. Nečekané. Strhující. Musím říct, že se autoři vrátili v plné síle. Kniha vás okamžitě vtáhne do napínavého děje, kde podezříváte různorodé postavy, ale stejně vám pachatel unikne. Tedy aspoň mně :D Rozhodně doporučuji, kéž by se jejich další tvorba nesla v podobném duchu. Jedna z nejlepších knih série.

09.11.2020 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Fíha. Nečekané. Překvapující. Musím však přiznat, že mi docela trvalo než jsem se pořádně začetla. Ale v okamžiku, kdy jsem se začetla, tak jsem byla ztracená. Už mě příběh nepustil. Doporučuju přečíst, za mě nejlepší počin od autora. A ten konec... smekám!

13.10.2020 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Mě to prostě bavilo :-). Některé pasáže se táhly, ale jinak to mělo vše, co jsem aktuálně potřebovala. Zajímavý příběh, nečekané rozuzlení - co víc si přát?

07.10.2020 5 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Za mě jednoznačná pecka! Příběh měl grády, byla jsem napnutá jak kšandy :-)

05.10.2020 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Fíha. Těžký obsah. Kniha doplňuje dokument, který jsem viděla. Musím říct, že jsem si úplně nezvykla na formát. Některé rozhovory byly svým obsahem velmi zajímavé. Závěr knihy mi přišel nedotažený. Škoda. Závěr takové knihy nabízel mnoho různých ukončení, podle mého názoru autorka nevybrala právě ten nejlepší. I přes to všechno doporučuji přečtení knihy, i zhlédnutí dokumentu. Najdete zde mnoho částí, při kterých vám bude úzko.

03.10.2020 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kroky vraha je kniha, která je vlastně románem s detektivní zápletkou. Je to text, který se velmi odlišuje od klasických detektivních příběhů. Ale vlastně mě to na tom baví. Docela jsem si při čtení odpočinula, "porochňala" se v příbězích a mezilidských vztazích a jako nadstavba se tam vyskytovala i nějaká ta záhada. Žádné nervy drásající napětí, žádný strach z toho chodit večer sama na toaletu :D. Takže za mě skvělá kniha, která je vlastně velmi autentická. Nic tam není překombinované či fantasmagorické.

27.09.2020 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Výborná záležitost! Z předchozího dílu (V lese visí anděl) jsem nebyla úplně nadšená, ale tento díl je velká pecka. Zápletka je skvělá, příběh má spád, takže co víc s přát? :)

24.03.2020 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Výborná kniha s poutavý příběhem, který dokáže vtáhnout do děje. Autorka docela zaválela a mrazivý konec je třešničkou na dortu!

17.03.2020 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Nenáročný příběh, které Vám nabízí pohled na běžný život v Japonsku. V knize jsem se dozvěděla mnoho nového, zajímavého a docela i poučného. Je pravda, že dnešní Japonsko bude zase o trochu jinde než v roce 2010/11, ale i tak vám kniha rozšíří poznání ohledně této země.

01.03.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Fajn počtení, ale od autorky jsem četla lepší příběhy, které mě dokázaly vtáhnout do děje. Zajímavý koncept, ale bohužel jsem byla lehce zklamaná, jelikož jsem předtím četla Hanu nebo Hotýlek. Tato díla byla dle mého lepší.

26.02.2020 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Tak jsem se k této literární pecce dostala konečně už i já. Ať se nevědomky vyhýbám dílům, o kterých všichni básní, tak se mě tato kniha našla vlastně sama. Nebránila jsem se a mám přečteno :) Bylo to moc hezké, milé.. a vlastně velmi hořkosladké..

22.02.2020 5 z 5