BlackBlade BlackBlade komentáře u knih

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Za mě lepší, než první díl. Už jsem se lépe orientoval v postavách, kterým autoři dodávají větší hloubku a rozvíjejí jejich příběh + vzájemnou vazbu.
Děj detektivky má svižné tempo, líbí se mi Abbas a jeho nože. V tomto dílu se dozvíme, proč je s nimi tak dobrý. Opět se těším se na další díl!

14.05.2023 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Líbil se mi závěr, který jsem sice někde v pozadí tušil, ale vše krásně propojil a zacelil příběh. Těším se na další díly. Posloucháno jako audiokniha, namluveno dvojhlasně a velmi kvalitně.

12.05.2023 4 z 5

Makléř Makléř Martin Kodýdek

Za mě docela reálný a uvěřitelný příběh, pohodové čtení. Nenadchne, ale ani nenudí. Dobré tempo příběhu a vykreslení postav.

18.03.2023 4 z 5

Diagnóza: k smrti odsouzen Diagnóza: k smrti odsouzen Michael Palmer

Příběh mladé a schopné lékařky je vsazen do maloměsta, které je ve všech směrech více či méně pod vlivem velkého továrního komplexu.
Celý příběh mě zaujal, ale v závěru už doktorka budila trochu dojem špičkového agenta typu Jack Ryan / James Bond. Ale jinak si 4**** hvězdy zaslouží.

07.01.2023 4 z 5

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Akční příběh z budoucnosti a kolonizace vesmíru, který se po pomalém startu dobře rozběhne. Zajímavá zápletka - líbilo se mi, jak autor popsal "to vraždící monstrum" (nebudu spoilovat).
Konec za mě asi trochu překombinovaný, jak Mariňákům klesá počet spolubojovníků, ale i tak jim postupně vše vychází. Otevřený konec je jasnou pozvánkou na pokračování, které rád uvítám i přesto, že tuto knihu hodnotím jen na 3***

07.01.2023 3 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

(Audiokniha). Příběh lékařky ve středověké Anglii pokračuje zhruba rok dva po první knize, ale zápletka a řešení za mě už nedosahuje na jedničku. Nicméně jsem to doposlouchal a jako oddechovka se to dalo.

07.01.2023 3 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Zajímavý historický román, detektivka s lékařkou v hlavní roli. Posloucháno jako audiokniha a příběh se mi líbil - ztracené děti, odkazy na křížové výpravy, středověká Anglie a brutální záporák.

07.01.2023 4 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Kdo má rád nekonečnou akci a řežbu, pak bude s dvojknihou Perunova krev spokojen.
Je to směs sci-fi, fantasy, reality, akční knihy v jednom, kde je hromada mrtvých, dvě hromady sexu a tři hromady akce. Je to praštěné až za roh, ale mně se to líbilo.

03.11.2022 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Dobré vyvrcholení předchozího dílu, moc se mi to líbilo. Jen doufám, že toho 3,14čuse Kima Slajznera už někdo sejme. A pořádně. To je fakt tchurák... (autorsky ale dobře vykreslená postava, kterou musí všichni nesnášet).

16.10.2022 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Kdo čte celou sérii od začátku, nemá problém se v postavách orientovat i v náročnějším a přeskakujícím ději.
Motiv X a vrah, který vše nechává na kostkách, mne zaujal právě tím motivem výběru oběti, místa činu a způsobu vraždy. Mám rád originální nápady a tento jsem zatím nikde nečetl.
PS: Těším se, jak Dunja konečně sejme slizáka Slajznera a doufám, že pěkně šťavnatě!

27.09.2022 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Dobrá detektivka. Líbí se mi, že hlavní postava je žena a v knize se řeší velmi temná (a bohužel častá) stránka křesťanské církve, která se snaží vše zamést pod koberec a dělat, jako že se to nestalo (podobně, jako u jiných problémů).

04.08.2022 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Jen 3 hvězdy, protože jsem to čekal. Konec dobrý, ale že bych se z toho posadil na zadek, to zase ne. Dobrá kniha na letní dovolenou.

30.06.2022 3 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

73 % odpovídá i mému hodnocení knihy. Slušná detektivka

30.06.2022 4 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Zdržím se politických komentářů. Zemana jsem nikdy nemusel a tahle kniha jen podtrhuje, kolik je v politice špíny a jak moc je prorostlá korupcí a mafií.
Autora mám rád a vážím si jeho důležité práce. Škoda jen, že tyto fakta čte tak málo lidí.

30.06.2022

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Neurazí, ale ani nenadchne. Pohodová kniha na letní dovolenou, zajímavá je postava Bach.

30.06.2022 3 z 5

Příběhy Staré dámy Příběhy Staré dámy Tomáš Macek

Výborný průřez historií Tour de France. Drsné začátky Tour (nekonečné etapy 500+ km, bez cizí pomoci, podvody atd.) velká jména historie až po téměř současnost (Armstrong, Contador, bratři Schleckové atd.)
Závěr výborně doplněn o české (československé) účastníky Tour a jejich historky, zkušenosti a postřehy.
Pro sportovní fanoušky či cyklisty nutnost a pro ostatní = dejte tomu šanci, dozvíte se spoustu zajímavých příběhů.

14.02.2022 5 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Oddechovka z právnického prostředí, bez zbytečných komplikací nebo velkých zvratů. Pohodový příběh, ideální na večery na dovolené. Nenadchne, ale ani neurazí.

01.02.2022 3 z 5

Zaklínač – komplet 8 knih Zaklínač – komplet 8 knih Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Pozor, spoiler.

Tak vám, lidi, nevím, co si myslet...

Klady:
+ Postava Zaklínačů a jejich role ve světě (zabíječi monster).
+ Předloha pro seriál a především veleúspěšné počítačové hry Witcher I - III (kde je zaklínač naprosto skvělá komplexní role = trochu hraničář, co umí magická znamení. Hru miluji a považuji za jednu z nejlepších).
+ Netradiční a nový svět fantasy, zajímavá místa (Kaer Morhen, Brokilon...), zpracování a pestrost monster (alespoň ve hře).

Zápory:
- Celý příběh skáče jak jankovitá koza nejen zleva doprava, ale i nahoru a dolů co se dějové osy týče. Je to těžké na udržení pozornosti a v nepřehlednosti to směle konkuruje Hře o trůny (Písně ohně a ledu), kde se také příběh rozpadne na 8-10 nepřehledných dějových linií (stejně jako zde), z nichž 7-9 je neprosto nepodstatných = děs :(
- A ten konec? Fuj! Tohle NE. Otevřenější (rozuměj debilnější) konec jsem už dlouho nečetl. To si to jako máme domyslet?
- Souhlasím s jinými komentáři = přijde mi, jak kdyby se autor vyprdl na poslední knihu, která by to trochu dovysvětlila a příběh uzavřela.

Nebo nám to díky Netflix sérii pan Ondra Sapků dovysvětlí a díky scénáři se to alespoň trochu uzavře? Kéž by... (prosím...!!! )

Proto nemohu dát lepší, než 3*** a jdu hledat dovysvětlení na nějakých "fan-pages", proč vlastně všichni chtěli Ciri pro sebe a kam zmizela, když prošla portálem. Změnilo se pak v tom světě vůbec něco?

Otázky, samé otázky.

03.01.2022 3 z 5

Let duchů Let duchů Bear Grylls (p)

Vysoké očekávání přineslo o to větší zklamání. Spousta naprosto nereálných situací a zdlouhavé popisy...
Nakonec nedočteno (nedoposloucháno), což se mi téměř nestává. Obzvlášť u tohoto typu knihy.

14.09.2021 1 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Nedočteno, odloženo...
V prvních 10. kapitolách se NIC zajímavého nestalo, co by mě vtáhlo do děje. Pomalé rozjezdy toleruji jen u horrorů od S. Kinga, protože... proste King. Ale tady ne.

19.07.2021 1 z 5