bigal bigal komentáře u knih

Filatelistické povídky Filatelistické povídky František Langer

Právě jsem dočetl tuhle báječnou knihu. Před časem jsem se vrátil k filatelii a teď hltám bez ladu a skladu všechny tituly, které o zubatých a stříhaných papírcích píší. Generál Langer je ale zatím úplně na vrcholu. Nechápu, jak mě tahle libozvučná klasika mohla tak minout. Úžasné - a jak píší mojí předchůdci, - takové starosvětské čtení. Ještě by se možná mohlo hodit slovo "čisťoučké". No nic, jdu přebírat sbírku.

23.04.2021 5 z 5

Mimozemci z Lekotilu Mimozemci z Lekotilu Vojtěch Alberto Sláma

Zasmál jsem se a pobavil. Dobré čtení někam k vodě.

20.04.2021 4 z 5

Já Miloš Kopecký

Tato zajímavá kniha před lety nastartovala můj celoživotní zájem o velkého herce a nešťastného člověka M. K. Jeho osudy mají - přes jistou komičnost - spíše rozměry antické tragédie. A to vše v kulisách malého českého dvorku. Tvrdě vykoupený a zaplacený úspěch. Jako herec a "šarmér" ale nezapomenutelný.

19.04.2021 5 z 5

Konec českého tisku? Konec českého tisku? Bořivoj Čelovský

Úžasná kniha skvělého historika. Plíživou germanizaci českého tisku jsme na konci devadesátek zažili s kamarády na vlastní kůži. Většina z nás se pak už k redaktorské práci nevrátila. Nikdy bych nevěřil, že taková situace někdy nastane. V knize pan Čelovský také komunikuje s tehdejšími politiky, kteří mají všechno krásně na háku a argumentují jak "Staročeši" v 19. století. Největším zklamáním pro mě byly idiotské názory Pavla Dostála (exministra kultury) a Miloše Zemana (tehdejšího premiéra). Doporučuji k četbě hlavně mladším kouskům k poučení.

18.04.2021 5 z 5

Svět tajemných zvířat Svět tajemných zvířat Jaroslav Mareš

Majstrštyk otce české kryptozoologie. Doposud nepřekonaná a snad nejvíce vykrádaná kniha a to i v zahraničních publikacích a na záhadologických webech.

18.04.2021 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Jules je Jules. Pracovitý génius, který nás romantiky navždy poznamenal svou fantazií. Po letech jsem se podíval na televizní verzi s Omarem Sharifem. Zatímco tento seriál beznadějně zastaral (tedy až na geniální hudbu), texty páně Verneovi jsou stále úžasné. A vypadá to tak, že se to nikdy nezmění. Za mne plný počet hvězdiček.

17.04.2021 5 z 5

Mrtvou neměl nikdo rád Mrtvou neměl nikdo rád Eva Tvrdá

Eva Tvrdá ve mně svou knihou probudila těžkou nostalgii po Ostravě, kde jsem moc let žil.
Kulisy příběhu jsou plastické, jako v nezávislém filmu. I příběh je taky fajny, realisticky...

17.04.2021 5 z 5

Záhadná zoologie Záhadná zoologie Vojtěch Alberto Sláma

Kniha byla před lety připravena k vydání, ale nakonec z toho sešlo. Dnes už je vybavená skvělými originálními ilustracemi a také zaktualizována o některé moderní kryptozoologické fenomény. Problémy s vydáním jsou tak jenom technického rázu. Třeba se letos dočkáme.

16.04.2021

Žil jsem ve třech světadílech Žil jsem ve třech světadílech Fernand Fournier-Aubry

Fournierova kniha byla pro mne ještě za komančů absolutním zjevením. Senzační dobrodružství mladíčka z lepší rodiny, který se přes noc stal dřevorubcem v černé Africe, mne nepřestává fascinovat. Dnes samozřejmě absolutně nekorektní čtení. O to více doporučuji laskavé pozornosti nových čtenářů!

16.04.2021 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Tak s touhle knížkou to byla vážně ledový sešup. Zmrazila mě tak dokonale, že jsem nenašel sílu ji celou dočíst. To zběsilé třeštění v mínus třiceti bylo zkrátka nad mé čtenářské schopnosti.

27.11.2020 4 z 5

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

Krásně obyčejná knížka. Časová konzerva lákající k otevření. Obsah je ale všední, jako nedělní ráno.

27.11.2020 4 z 5

Žijí ještě dinosauři? Žijí ještě dinosauři? Alexandr Michajlovič Kondratov

Kondratov představil světu sovětské kryptozoologické fenomény. Zpopularizoval hlavně chajyrského plesiosaura a labynkyrské monstrum. Ještě za komárů z nás tak udělal dychtivé kryptozoology amatéry. Pět hvězdiček je tak nostalgickou nutností.

27.11.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Mně se to prostě a jednoduše nelíbilo.

26.11.2020 1 z 5

Svody tropů Svody tropů Archibald Václav Novák

Postpubertální erotika za kulisami tropických palem. Matně vzpomínám na úběly ňader a krásnou Keďuhu.

26.11.2020 4 z 5

Hliněný bůh Hliněný bůh Anatolij Petrovič Dněprov (p)

Tak tohle je luxusní novelka. Četl jsem ji mnohokrát jako dítě i dospělý. Já si nemůžu pomoct, je to pořád perfektní a napínavá story.

Již zbývá jen Antarktida Již zbývá jen Antarktida Mart Eslem

Četl jsem tuto knihu už dost dávno. Dostala mě. Bylo to...šílené. A to i na prvotinu.

26.11.2020 2 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Úžasné a mysteriózní. Hlavně ta slavná londýnská mlha, zahalující zločin!

Zahrada bohů Zahrada bohů Gerald Durrell

Nejslabší z celé trilogie. Jsem ale fanda a pod pět hvězd prostě u Geralda jít nemůžu.

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Jsem fanda a pod pět hvězd prostě u Geralda jít nemůžu.

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Jsem fanda a pod pět hvězd prostě u Geralda jít nemůžu.