bigal

TerrorTerrorDan Simmons

Tak s touhle knížkou to byla vážně ledový sešup. Zmrazila mě tak dokonale, že jsem nenašel sílu ji celou dočíst. To zběsilé třeštění v mínus třiceti bylo zkrátka nad mé čtenářské schopnosti.

Toulky s CharleymToulky s CharleymJohn Steinbeck

Krásně obyčejná knížka. Časová konzerva lákající k otevření. Obsah je ale všední, jako nedělní ráno.

Žijí ještě dinosauři?Žijí ještě dinosauři?Alexandr Michajlovič Kondratov

Kondratov představil světu sovětské kryptozoologické fenomény. Zpopularizoval hlavně chajyrského plesiosaura a labynkyrské monstrum. Ještě za komárů z nás tak udělal dychtivé kryptozoology amatéry. Pět hvězdiček je tak nostalgickou nutností.

Nabarvené ptáčeNabarvené ptáčeJerzy Kosiński

Mně se to prostě a jednoduše nelíbilo.

Svody tropůSvody tropůArchibald Václav Novák

Postpubertální erotika za kulisami tropických palem. Matně vzpomínám na úběly ňader a krásnou Keďuhu.

26.11.2020

Hliněný bůhHliněný bůhA. P. Dněprov (pseudonym)

Tak tohle je luxusní novelka. Četl jsem ji mnohokrát jako dítě i dospělý. Já si nemůžu pomoct, je to pořád perfektní a napínavá story.

Již zbývá jen AntarktidaJiž zbývá jen AntarktidaMart Eslem

Četl jsem tuto knihu už dost dávno. Dostala mě. Bylo to...šílené. A to i na prvotinu.

26.11.2020

Poslední poklona Sherlocka HolmesePoslední poklona Sherlocka HolmeseArthur Conan Doyle

Úžasné a mysteriózní. Hlavně ta slavná londýnská mlha, zahalující zločin!

Zahrada bohůZahrada bohůGerald Durrell

Nejslabší z celé trilogie. Jsem ale fanda a pod pět hvězd prostě u Geralda jít nemůžu.

26.11.2020

Ptáci, zvířata a moji příbuzníPtáci, zvířata a moji příbuzníGerald Durrell

Jsem fanda a pod pět hvězd prostě u Geralda jít nemůžu.

26.11.2020

O mé rodině a jiné zvířeněO mé rodině a jiné zvířeněGerald Durrell

Jsem fanda a pod pět hvězd prostě u Geralda jít nemůžu.

26.11.2020

Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířatOd agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířatkolektiv autorů

Tuto knihu miluji už od raného dětství. Skvostné ilustrace doposud nepřekonané "zvířátkovské" encyklopedie. Informace jsou sice už malinko zastaralé, ale jinak je to stále úžasná kniha. Plný počet hvězd.

Anna KareninaAnna KareninaLev Nikolajevič Tolstoj

Dokonalé. Tlustý lev je génius!

26.11.2020

Saudade – Na kole a v kajaku kolem světaSaudade – Na kole a v kajaku kolem světaMatěj Balga

Pozoruhodný mladík na cestě odnikud nikam. Balgovo filozofování o životě sice klouže po povrchu, ale je pro většinu chlapů typické. Akorát o tom nepíšou knihy. U mne se třeba dostavuje zhruba tak po třech pivech. Jinak pádlovačka na kajaku v Amazonii byla super. Inspirativní.

Triáda Žlutého drakaTriáda Žlutého drakaAndrej Levin

Skvělé, skvělé, skvělé. Dokonale vystavěná zápletka, byť s očekávaným vyvrcholením. Chudák inspektor Luo a malá Čung. Žlutý drak je mimořádně odpudivým zločincem. Nápadně mi připomíná jednoho českého politika...

26.11.2020

Syndrom choroby kancelářskéSyndrom choroby kancelářskéIan Carney

Syndrom choroby kancelářské (SCHK) byl zapadlým diamantem mezi levnými knihami, kde jsem ho v devadesátkách zakoupil. Po vybroušení by se mohl rozzářit, třeba jako úspěšný britcom. Dokonale vykreslené postavičky potkáte nejenom v kancelářích, ale i ve školství a redakcích. Přežil jsem všechno, ale s vážnými projevy SCHK. Teď jsem na antidepresivech.

Hledání Ztraceného světaHledání Ztraceného světaJaroslav Mareš

Super první setkání s Jarkem Marešem.

26.11.2020

Kurupira: zlověstné tajemstvíKurupira: zlověstné tajemstvíJaroslav Mareš

Mareš ve vrcholné formě - mystéria, dobrodružství a kryptozoologie. Dávné první vydání této knihy (vlastně jen její úvodní části) změnilo některým lidem život.

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Dobrý řemeslník.

PlejádyPlejádyTadeáš Vojtěch Sláma

Hodně náročný, přesto však silný a strhující text. Najednou to určitě nedáte. Básnící filosof nebo filosofující básník? Vyberte si sami.

26.11.2020

Tři mušketýřiTři mušketýřiAlexandre Dumas, st.

Moje dětství. Přečetl jsem Tři mušketýry asi stokrát. Plný počet!!!

V pralesích AmazonieV pralesích AmazonieKarel Rataj

Jedna z nejrealističtějších knih o Amazonii, jakou jsem kdy četl a že jsem jich přelouskal hodně. Drobné nepřesnosti paradoxně jen zvýraznily dokonalost tohoto dobového cestopisného dílka. Za mě plný počet hvězd.

Srdce temnotySrdce temnotyJoseph Conrad

Absolutní skvost světové literatury. Polský aristokrat a námořník anglickým klasikem.

Fenomén Hercule PoirotFenomén Hercule PoirotMichaela Košťálová

Dvě hvězdy za odvahu, vojáku!