Bibisp

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Když se řekne horor představím si tuto knihu a je mi jedno jestli je to podle pravdy a nebo není. Málokdy mě co vystraší takže jsem trhlinu brala jako další oddechový horor. Ale Karika mě vyvedl z omylu a já se strašně bála a nemohla jí číst sama doma v noci.
Knihu jsem četla v prosinci a pořád mě nutí si připomínat různé pasáže z ní v noci. Takže díky za to,že se teď v noci bojím lesů,určitě si ji ještě jednou přečtu.

CestaCestaCormac McCarthy

Nádherně depresivně napsaná kniha, kdy jsem si chvílema říkala,že bych to už dávno zabalila a otec se synem nadále putují. Opravdu nádherné dílo, které jsem měla přečtené na jeden zátah.

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem nikdy nečetla jako malá,ale až jako dospělá. A teda opravdová nádhera musím říct, ke konci mi bylo opravdu smutno.

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Jak samo ukazuje hodnocení. Prostě kniha ke které se budete rádi vracet i přes všechnu bolest co je napsána v knize a budete trošku smutní,že nemá více stran. Nejlepší kniha od českého spisovatele(pro mě teda i lepší než Hana a to ve více ohledech). Už se těším na závěrečný díl.

13.02.2021

Na smrtNa smrtJozef Karika

Trošku jsem se zalekla délky knihy,ale řekla jsem si že jsem od Kariky ještě nic nečetla a ráda čtu depresivnější knihy tak dám této šanci. Četla jsem jí teda týden,ale asi bych zvládla i za míň. Moc se mi líbilo jak se příběh protíná s životy ostatních postav. Určitě doporučuji a koho nebaví mafie a celkově toto dění okolo,tak bych se toho stejně nebála mě moc bavila i když jsem si myslela,že ne. Je i trošku jiná než knihy co vycházejí teď o druhé světové válce.

29.04.2020

Nezbytné věciNezbytné věciStephen King

Pan Gaunt je pro mne opravdu ten nejlepší záporák, kterého jsem měla čest poznat.Kniha má tedy velké množství postav,ale krásně to vynahradí příběh. Určitě doporučuji jako tu jednu z nejlepších od Kinga. Vůbec se nezalekněte délky knihy,stojí to za to.

14.02.2021

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Další od Orwella a další zásah. Myslím si,že s 1984 jsou knihy co by měl každý přečíst. Kniha se hezky čte a i poměrně rychle.
Dvě nohy špatné,čtyři dobré.

05.08.2019

Vánoční koledaVánoční koledaCharles Dickens

Nádherné poselství Vánoc, které mě dojalo. Knihu jsem sice četla po Vánocích,ale určitě si ji každé Vánoce ráda přečtu.

24.01.2020

KrysařKrysařViktor Dyk

Klasika kterou jsem bohužel nikdy nečetla. Nějak jsem se nikdy k ni nedokázala dokopat, až teď. Kniha mi dlouho ležela v knihovně a po přečtení toho lituji. Moc se mi líbila.

24.01.2020

Rybí krevRybí krevJiří Hájíček

Poslední dobou mám strašně ráda českou literaturu. Na Hájíčka jsem slyšela samou chválu,tak jsem si řekla proč to nezkusit? A nejsem vůbec zklamaná. Určitě si chci přečíst další knihy ze série venkova.

20.03.2020

Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)J. K. Rowling (pseudonym)

Já která se zatvrdila,že Harryho Pottera číst nebudu si koupila první díl Ilustrovaného vydání. A musím prostě přiznat,že se mi četl lépe než obyčejné vydání a docela se mi to i líbilo. Kdysi jsem si koupila první díl a vůbec mě to nechytilo,ale to ani filmy s ním. Určitě si dokoupím ostatní ilustrované díly. A kdo ví? Třeba si někdy přečtu i toho bez ilustrací.

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Moje třetí kniha od Hartla a asi i poslední. Příjde mi, že je hodně podobná s Okamžiky štěstí a už mě to nějak nebavilo. Dočetla jsem, protože nerada nedočítám knihy.

27.05.2019

Matčina hraMatčina hraSandie Jones

Tak tohle byla bomba. Knihu jsem přečetla za den a musím říct,že dokud jsem jí nedočetla nedokázala jsem od ní odejít. Příběh měl spád a byl krásně vykreslený až jsem si říkala jestli je to možné,že tak nenávidím postavu v knize. Konec fakt skvělý pro mě nepředvídatelný.Zatím asi nejlepší thriller co jsem četla za rok 2021.

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Moje nejoblíbenější kniha od Kinga, opravdu mrazivé. Doma jsem se dost večer pak bála. Rozhodně patří mezi top tvorbu Kinga.

26.05.2019

Dolores ClaiborneováDolores ClaiborneováStephen King

U této knihy jsem si nebyla jistá,jak mne osloví. Začátek se strašně pomalu táhl, ale pak kniha nabrala hezké obrátky a do konce až nepustila. Dávám spíš tak 4.5 hvězdičky jen kvůli začátku.

Nabarvené ptáčeNabarvené ptáčeJerzy Kosiński

Nabarvené ptáče je teda opravdu hodně depresivní a smutný příběh, říkám si kdyby to byl pravdivý příběh,jak moc daleko by se tak malé dítě v takovém světě dostalo. Každopádně je to hodně skvěle napsané, občas mi z toho bylo úzko a někdy zase jsem otevírala pusu,jak moc to autor strašně popsal.
Tento příběh ve mě dlouho zůstane.

18.01.2020

Kdo o tom ví?Kdo o tom ví?Lesley Kara

Druhá kniha od této autorky a furt jsem jí nepřišla na chuť. Mám ráda psychologické thrillery,ale pro mě knihy od Lesley Kara jsou jedna velká nuda. Děj předvídatelný bez většího spádu. U obou knih co zatím vyšlo jsem skoro před půlkou věděla kdo to je. Další si od ní už nepřečtu.

Noční směna (20 povídek)Noční směna (20 povídek)Stephen King

Tahle kniha byla moje první od Kinga a začala posedlost sbíráním knih od něj.
Povídka Děti kukuřice je opravdu nejlepší z celé knihy.

26.05.2019

19841984G. Orwell (pseudonym)

Tato kniha, je si myslím až povinnost. Opravdu paráda a říkám si,že můžeme být rádi jak to funguje u nás. Pět hvězdiček z pěti.

27.05.2019

MiseryMiseryStephen King

Teda tak tohle byla paráda! Už od začátku mne kniha chytla a nepustila až do konce. Jen teda příběh Misery mne moc nezaujal a hodně nudil. Každopádně si kniha zaslouží pět hvězdiček.

20.08.2019

MementoMementoRadek John

Moje nejoblíbenější kniha s drogovou tématikou, knihu jsem doslova hltala a měla jsem jí přečtenou hned.

20.08.2019

Ostrov Duma KeyOstrov Duma KeyStephen King

Strašně dlouho jsem okolo této knihy chodila v knihovně a teď po přečtení si nadavám, že jsem po ní nesáhla už dříve. Kniha hezky pozvolně vykresluje postavy a příběh. Zase mě utvrdila v tom,že King je opravdu nejlepší co tato doba mohla poznat.

04.11.2019

Vánoční říšeVánoční říšeJ. Hill (pseudonym)

První kniha od syna Mistra hororu a musím teda říct,že mě kniha už od začátku vtáhla do příběhu šílenou silou. Pan Manx je úžasný záporák a nerada bych ho potkala kdybych byla malé dítě.
Děkuji a poslední kniha od Hilla toto určitě není. Zasloužený plný počet.

23.11.2019

Running ManRunning ManR. Bachman (pseudonym)

Po dlouhé přestávce s Kingem jsem si dala tuhle krátkou knihu. A teda musím říct,že paráda. Kniha má hodně rychlý spád s ničím se nepáře a je to od začátku do konce čtivá,ani na chvíli mě nenudila.

27.01.2020

Dallas 63Dallas 63Stephen King

Bála jsem se do knihy jít z důvodu počtu stran,ale bála jsem se neoprávněně. Od začátku se s tím King neštve a jde rovnou natvrdo. V půlce mi přišlo,že kniha trošku zvolnila. Konec úžasný,proto pět z pěti. Děkuji,Mistře.

03.02.2020

VrányVrányPetra Dvořáková

Kniha na jedno odpoledne, za to příběh co si budu už pořád připomínat. Kniha mě vtáhla do moc smutného děje, až jsem si říkala jak moc jsem měla hezké dětství. Tenhle příběh budu mít dlouho v paměti.

05.02.2020

Věř miVěř miJ. P. Delaney (pseudonym)

Nevím,ale mě hlavní postava strašně štvala,každopádně jsem si pokaždé myslela,že už vím jak to dopadne,a ono to bylo jinak. Konec knihy mě hodně překvapil,ale stejně to nemá na plný počet hodnocení.

09.02.2020

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchKateřina Tučková

Knihu jsem si půjčila, protože mi ji často někdo doporučoval. Příběh se mi moc líbil, Gerta Schnirch si toho myslím za život dost vytrpěla. Líbilo se mi, že to není jen o Gertě, ale i o ostatních co prožívali život ve válce i po ní.

24.02.2020

Po pravděPo pravděGilly Macmillan

Nebylo to vyloženě špatné, ale tak trošku byl děj od půlky knihy dost předvídatelný. Jelikož poslední dobu čtu thrillery tak pro mě tato kniha nepřinesla nic nového.
Dala bych asi 3,5 hvězdičky kdyby to šlo,protože jsou i lepší thrillery. Každopádně si od autorky ještě něco přečtu a uvidím zda to bude lepší.

13.02.2021

Když vzlétne děs a nevíraKdyž vzlétne děs a nevíraViktorín Šulc

Jestli se chcete bát u krimi knížek,opravdu doporučuji tuto od Šulce. Reálné případy které se staly v ČSR vás přesvědčí,že se dějí hrůzné věci i u nás a ne jen v zahraničí. Už se těším až se pustím do dvojky.Fotky z činů tuto knihu krásně doplňují. Děkuji za hrůzný zážitek který se mi dal z přečtení této knihy.

09.03.2021