beva beva komentáře u knih

Oči zasypané pieskom Oči zasypané pieskom Paweł Smoleński

kniha, ktorá otvorí oči každému ohľadom vzťahov Palestíny a Izraela.

19.12.2017 5 z 5

Dievča z kalendára 2 - apríl, máj, jún Dievča z kalendára 2 - apríl, máj, jún Audrey Carlan

kniha sa číta dobre, má veľké písmená, hlavná hrdinka sa stáva profesionálnou spoločníčkou a každý mesiac ju osud zaveje k inému mužovi, z iného mesta, inej profesie.

03.12.2017 3 z 5

Treblinka Treblinka Jean-François Steiner

Túto knihu sa nedá hodnotiť, iba ju prečítať a zamyslieť sa nad tým čo sa tam dialo s príslušníkmi jedného národa. Z milióna ľudí sa dokázali prebojovať z tábora iba tisíc a z tých prežilo iba niečo okolo 40 ľudí. Najsmutnejšie na tom je to, že ani tých tisíc ľudí neprežilo, ale nie kvôli fašistom, ale ich pozabíjali poľskí sedliaci, ukrajinské bandy a ďalší, ktorí nemali v láske Židov. Nestačilo to utrpenie v tábore smrti, museli zomrieť už keď boli " slobodní".

03.12.2017

Racioláska s extra horkou príchuťou Racioláska s extra horkou príchuťou Silvia Antalíková

Hlavnými hrdinkami sú Carmen štvrtáčka a prváčka Barbora, ktoré žijú spolu na internáte. Carmen pochádza z rozvedenej rodiny, kde jej sestra nezvládla rozchod svojich rodičov a začala s drogami. Jej mama sa snaží nahradiť dievčatám aj otca aj matku, ale samozrejme to nezvláda s platom vo výške minimálnej mzdy. Carmen chce pomôcť svojej mame aj svojej sestre zo závislosti a pri jednej príležitosti ju osloví istý mladý pán a chce od nej určité služby za protihodnotu, veľmi neváha a stáva sa z nej platená spoločníčka. Barbora je z usporiadanej rodiny, kde ju všetci na rukách nosia a plnia jej všetky želania v rámci svojich obmedzených možností. Po určitom čase Carmen navrhne Barbore tiež prijať spoločnosť pána, ktorý sa o ňu bude starať. Ta sa stáva tiež spoločníčkou za peniaze, ale od neho nič neočakáva žiaden vzťah na rozdiel od Carmen, ktorá sa zaľúbi do svojho spoločníka, ale ten je ženatý. Tieto ich vzťahy pretrvajú niekoľko rokov. Výsledkom Carmeninho je dieťa, ktoré jej partner samozrejme nechce a Barbora sa stáva manželkou svojho platiaceho partnera.

29.11.2017

Žila som v zlatej klietke Žila som v zlatej klietke Lucia Božíková

Hlavná hrdinka Mia žije dvadsať rokov vo vzťahu s človekom - milionárom ako milenka, ktorá pohŕda svojim partnerom a využíva iba jeho peniaze a život vo vatičke. Celý príbeh je postavený na tom, že síce milenca a neskôr aj manžela nemiluje, ale kvôli peniazom pretrpí všetky zverstvá, ktoré na nej a na jej synovi napáchal. A aby nebolo tej absurdity málo autorka zakomponuje do deja aj zmiznutie manžela po svadbe a odhalenie jeho činností, ktorá nemá so zákonom nič spoločné. A koniec to úplne zaklincuje, keď jej "mŕtvy" manžel sa po roku opäť objaví a príde si po ňu.

12.11.2017 odpad!

V lavíne V lavíne Dani Pettrey

Dej knihy sa odohráva opäť na Aljaške. Hlavným hrdinom je jeden zo súrodencov Reef McKenna, ktorý sa stane hlavným podozrivým z vraždy jednej pretekárky. Autorka tu rozohrala vyšetrovanie tejto vraždy, kde sa súrodenci a zástupca šerifa snažia odhaliť pravého vraha a tak očistiť z podozrenia z vraždy Reefa McKennu. Motív vraždy a objednávateľ vraždy nás nakoniec prekvapí.

12.11.2017 4 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

veľmi sa mi páčila, odporúčam aj iným

28.09.2017 5 z 5

Útěk Útěk Diane Chamberlain

Veľmi pekný a napínavý príbeh, ktorý sa čítal jedným dychom.

05.04.2017 5 z 5

Ve stínu koruny Ve stínu koruny Jean Plaidy (p)

Kniha sa mi páčila. Odporúčam ju čítať tým, ktorých zaujíma história a hlavne život Henricha VIII. a jeho dvora.

18.10.2016 5 z 5

Odsúdená Odsúdená Susan McClealland

Zaujímavý príbeh dvoch žien z dvoch rôznych krajín s rovnakými koreňmi a rovnakými menami. Človeku sa ani nechce veriť, že v dnešnej dobe niečo také čo sa stalo Nazanin v Iráne je možné.

20.09.2016 4 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

od tejto autorky som čítala aj knihu Mám tvoje číslo a veľmi sa mi obe knihy páčili, boli veľmi vtipné a zábavné, kto sa chce zasmiať a pobaviť vrelo odporúčam.

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

ľahké, ale veľmi veselé letné čítanie. už dávno som sa toľko nenasmiala vrelo odporúčam

Z lásky k Nadii Z lásky k Nadii Sarah Taylor

túto knihu som si kúpila, lebo mám rada príbehy, ktoré sú pravdivé, aj keď prísť o dieťa nie je nič ani pekné ani dobré je to hrôza, musím napísať, že táto kniha ma neoslovila tak veľmi ako iné s touto tématikou.

10.07.2016 3 z 5

Štyri sestry Štyri sestry Colleen McCullough

veľmi sa mi páčila táto kniha, škoda, že už nebudú žiadne ďalšie.

Majstrovská hra Majstrovská hra Sidney Sheldon

Pekná kniha. Vrelo odporúčam.

21.01.2016 5 z 5

V tieni banyanu V tieni banyanu Vaddey Ratner

Veľmi zaujímavá kniha, ktorej dej sa odohráva v takej časti sveta, ktorú človek len tak bežne nenavštívi a nedozvie sa veľa o jej histórii. Priznám sa, že som nemala ani poňatia o niečom , čo sa dialo v Kambodži aj vo Vietname. To čo sa tam dialo bolo strašné a neľudské.

09.01.2016 5 z 5

Safa Safa Waris Dirie

Knihu Púštny kvet ani film som nevidela, takže som sa o vyriezke dozvedela až z tejto knihy. Je to určite hrozná a nezmyselná tradícia. Nemala som ani poňatia, že sa to týka toľko miliónov žien a je úplne jedno či sú to moslimky, kresťanky, židovky. Vôbec ma neprekvapila skutočnosť, že o tom najvyšší predstavitelia šťátov, EU a iných inštitúcii vedia a nič s tým nerobia ( nemajú žiadny záujem), len o tom rozprávajú, ale skutky veľmi nevidieť. Určite je to záslužná práca autorky tejto knihy a jej organizácie, ale je to podľa mňa málo. Kniha je napísaná veľmi jednoduchým štýlom. Určite to nie je kniha, ktorá vás nadchne, alebo očarí, chytí za srdce a chcete ju čítať znova a znova. Ale som o niečo múdrejšia, takže aj tak stálo zato ju prečítať.

05.01.2016 5 z 5

Potok tieňov Potok tieňov Joy Fielding

Od tejto autorky mám viac kníh a ani táto neskamala. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi napätie. .

15.12.2015 4 z 5

Tebe patrí ríša Tebe patrí ríša Javier Moro

Túto knihu som si prečítala potom, čo som si prečítala knihu Červené sári a tá sa mi veľmi páčila. Tento autor podrobne opisuje život prvého brazílskeho cisára a jeho rodiny. Tieto informácie sú prvé, ktoré som sa o Brazílii, ale aj o Portugalsku a jeho histórii dozvedela.

16.11.2015 5 z 5

Černý anděl z Ravensbrücku Černý anděl z Ravensbrücku Lukas Hartmann

zaujímavá kniha z obdobia druhej svetovej vojny a hlavne po vojne súdne konanie s hlavnou hrdinkou. tá nie je ani kladná ani záporná hrdinka. snažila sa iba prežiť, ale nakoniec bola odsúdená na trest smrti.

16.11.2015 4 z 5