between between komentáře u knih

Jak přežít na moři Jak přežít na moři Keith Colwell

Nejsem kapitán, ani se nechystám na loď, ale dostala se mi kniha do ruky a se zájmem jsem ji otevřel. Pro "suchozemskou krysu" je tam spousta neznámých výrazů. Je to hodně polopatické a některé věci se opakují, ale chápu,že to jsou ty stěžejní věci.
Letmo jsem to pročetl a našel tam pár zajímavých informací a rad, které doufám nebudu nikdy potřebovat. :-)

09.05.2016 3 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Klasika, nezklamala. I když je pravda, že člověk má pocit, že některé části se tam už trochu opakují.

08.02.2016 4 z 5

Umění klamu Umění klamu Kevin Mitnick

Přečetl jsem jen třetinu. Rozhodně lze doporučit k nahlédnutí každému komu není jeho osobní nebo firemní bezpečnost dat lhostejná. Nicméně kniha jako celek se přečíst nedá. Stále se opakující myšlenky. Kniha měla být mnohem tenčí a měla by větší přínos. V podstatě si stačí přečíst jednu kapitolu nebo jen dva tři ukázkové příběhy a znáte zbytek knihy. Tedy alespoň v první třetině knihy to platí.

12.10.2015 2 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Knížka se četla dobře, akorát v některých pasážích bylo na mne už až moc vědeckého vysvětlování. Přeci jen velké podrobnosti o kvantové fyzice a podobně krapet narušují plynulost čtení, napětí a nadšení.

16.09.2015 4 z 5

Já, Mengsk Já, Mengsk Graham McNeill

Dostal jsem se k anglické verzi této knihy.
Jak již psal Harry, kniha je rozdělena na tři části. První část je věnovaná rodinnému boji Anguse s Arcturusem, tedy otce se synem. Je to spíš takové zahřívací kolo, které zasvětí do mentality Mengsků. Druhá část byla podle mne jednoznačně nejlepší a začíná vstupem Arcturuse do Confederační armády. Odehrávají se tam boje, má to napětí a i bez výskytů ostatních civilizací to má prostě náboj. Třetí část se točí kolem Valeriana a do jisté míry opakováním historie - souboje otce se synem, tentokrát Arcturuse s Valeriánem. Napětí ubude a je to o "zrození" Valeriána a jeho vztahu k otci a umírající matce.

Přirovnal bych to asi ke knížce Nova, ve smyslu, že jde o střípek do skládačky, který podrobněji přibližuje některé postavy této hry a není to hlavní proud děje. Každopádně pro fanouška Starcraftu to jsou určitě důležité střípky.

02.09.2015 4 z 5

Nežádoucí účinek: Smrt Nežádoucí účinek: Smrt John Virapen

Ze začátku mi to přišlo jako zajímavý příběh. Následně to sklouzlo do opakující se kritiky systému s léčivy. Což o to, ono to tak pravděpodobně je, ale přestalo to být pro mne čtivé a zajímavé. Dočetl jsem jen do půlky knížky.
Za sebe bych dal jen 2 hvězdičky, ale pro lidi příliš fixované na léčiva, kterých bohužel je v dnešní době hodně, by to mohla být velmi přínosná literatura, která by jim otevřela oči. Takže za potenciál pro jiné čtenáře hvězdička navíc.

21.08.2015 3 z 5

Děti potřebují hranice Děti potřebují hranice Jan-Uwe Rogge

Zajímavé je, že v těchto knihách často na začátku píší, že se lidé moc soustřeďují na čtení odborné literatury a málo na své instinkty. Jinými slovy říkají, "Nečtěte tuto knihu!".
Druhý postřeh je, že to vyznívá jako že většina rodičů jsou zamindrákovaní a z dětství si nesou samé strastiplné zážitky. Ačkoliv naštěstí nemám žádné takové trauma, tak knihu asi dočtu. Ty příběhy jsou občas až neuvěřitelně blbé, ale to nic nemění na tom, že i tak má určitý význam si to připomenout, jak to nemá vypadat.
No a samozřejmě je to jen teorie a praxe bude vypadat o dost komplikovaněji ... zatím jsem jen na začátku té praxe.
Nedočetl jsem to. Vzdal jsem to a začal číst něco zábavnějšího.

07.08.2015 2 z 5

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Moje první kniha od tohoto autora. Až teď jsem zjistil, že to je 3. díl.
Každopádně mně se to četlo dobře. Možná proto, že jsem o autorovi ani o knížce nic nevěděl a jen se mi dostala do ruky.

06.08.2015 4 z 5

Perla, která se zvedá z prachu Perla, která se zvedá z prachu František Krampota

Spíše fotografická kniha, psaná dvojjazyčně. Četl jsem jen anglickou verzi kvůli procvičení aj. Je to psané jednoduchou angličtinou srozumitelnou i méně zdatným.
Jinak zajímavé nahlédnutí do několika životních příběhů ugandských dětí.Kniha informuje o projektu adopce dětí českými sponzory.

19.07.2015 4 z 5

Rodiče potřebují hranice Rodiče potřebují hranice Uli Hauser

Myšlenky a názory zajímavé. Nicméně tak jako všechny tyhle knihy, je to jen suchá teorie.

15.07.2015 3 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Opět napínavé a plné technických zajímavostí. Ačkoliv přišlo mi, že některé části se podobají jeho předchozím knížkám.

08.07.2015 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Pohodová dětská záležitost s ponaučením.

07.07.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Poslouchal jsem to jako audio knihu a až po té, co jsem viděl film. Nicméně i tak jsem byl pohlcen a těšil se jak to bude pokračovat.

01.07.2015 4 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Žena se při čtení této knihy neustále řehnila. Mně to nějak neoslovilo. Spíš bych řekl, netradiční popsání skutečnosti, než něco vtipného.

29.06.2015 2 z 5

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Sympatické propojení afrického tajemna a krásy s nešvarem alkoholismu, nám dobře známým. Pohodové čtení i když bohužel velmi rychle přečtené. Příště to chce víc stránek. :-)

29.06.2015 5 z 5

Neztotožňuji se zrovna s jeho životní filosofií neustálé potřeby úspěchu a pokroku, ale to nic nemění na tom, že to je zajímavý životní příběh.

25.06.2015 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Asi nejsem vhodná věková skupina a nijak mne to nezaujalo. Krom toho jsem to poslouchal jako audio knihu, takže o grafické stránce knihy nemám tušení.

04.06.2015 2 z 5

Zabijáci Zabijáci John Connolly

Místy trochu příliš podrobné popisy prostředí a postav,ale jinak se to četlo dobře.

29.05.2015 4 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Místy už tam na mne bylo příliš mnoho teoreticko historických pasáží a ubíralo to na spádu děje. Jinak se to četlo dobře a bylo tam dost zajímavostí i akce.

12.05.2015 4 z 5

Modrý horizont Modrý horizont Wilbur Smith

Pěkně se to četlo i když místy to bylo moc popisné. Závěr byl až moc idealistický a dokonale šťastný.

25.03.2015 4 z 5