Betty96

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Určitě doporučuji těm, kdo mají rádi Pýchu a předsudek. Byla to první věc, co mě napadla, když jsem četla popis pana Reeda.

05.04.2020

Holka, kterou kdysi znalHolka, kterou kdysi znalTracey Garvis Graves

Nečekala jsem, že se mi knížka bude až tak moc líbit. Přečteno na jeden zátah. Líbilo se mi jak se střídá minulost se současností, vše do sebe krásně zapadalo.

06.08.2020

Labyrint: ÚtěkLabyrint: ÚtěkJames Dashner

Knžku jsem četla až poté co jsem viděla film, tak jsem tedy čekala, že knížka bude mnohem zajímavější. Bohužel mě to zklamalo. Dějové linky jsou v obojím stejné, ale v každém se to odehrává úplně jinak. To by mi vůbec nevadilo, ale nevím proč, ale knížka se mi špatně četla a nijak zvlášť mě nezaujala. Takže si raději počkám na filmovou sérii než abych dočetla knižní.

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Na tuhle jsem se moc těšila a byla jsem překvapena. Děj je napínavý od začátku do konce. Hlavní hrdinka Kim působila záhadně, někomu může připadat spíše chladně, ale vše souviselo s jejím dětstvím. Konec struhující a překvapí.

10.03.2019

Místa, kde jsem plakalaMísta, kde jsem plakalaHolly Bourne

Příběh, který mě vyloženě chytil za srdce. Jedná se o složité téma, ale autorka si dokázala výborně poradit. Amelie vypráví o bolestném vztahu s přítelem, ze kterého se dostává neobvyklý způsobem. Kniha je v podstatě poselství pro ženy. Nikdy! se sebou nenechte ve vztahu manipulovat.

Nebezpečná místaNebezpečná místaPatricia Gibney

Původně jsem se vůbec nechystala tuto sérii číst, ale nějak se ke mně dostal poslední díl, tak jsem to zkusila a teď si říkám: Proč já hloupá to nechtěla číst? Pokud máte rádi knihy od autorky Angely Marsons, tak je tahle série přesně pro Vás. Podobný styl psaní, podobně komplikovaný život. Jediné v čem jsem se ztrácela, bylo obrovské množství podstav. Připadalo mi, že všichni mají podobné příjmení a tak jsem dost často nevěděla jak daná postava souvisí s případem. Podařilo se mi v tom zorientovat až ve třetí třetině knihy, ale všechny postavy a všechny jejich příběhy spolu souvisí.

Tajemství kůžeTajemství kůžeAlice Broadway

Pěkná oddechová knížka, která se velmi dobře čte. Začátek byl docela zdlouhavý a konec zase moc urychlený. Už tak od poloviny knihy se dá očekávat, co je hlavní zápletkou. Nicméně se mi kniha opravdu líbila.

HračkářHračkářAndrew Mayne

Šelma byla naprosto úžasná, bohužel druhý díl už mě tolik nezaujal. Některé pasáže byly moc zdlouhavé a trochu nudné, ale i přesto se strašně moc těším na třetí díl.

05.01.2020

Dětské zoubkyDětské zoubkyZoje Stage

Mrazivý a velmi čtivý psychotriller. Z některých částí Vám opravdu běhá mráz po zádech.

12.04.2020

AndílekAndílekLucinda Berry

Už když jsem četla Dětské zoubky, tak mi běhal mráz po zádech, ale tohle byla síla. První polovina knihy byla maličko nudná, až druhá polovina knihy se pořádně rozjela. Přečtu hodně. Vraždy, masakry, ale tohle bylo asi moc už i na mě. Jedno jediné roztomilé dítě dokáže rozložit celou rodinu.

25.10.2020

Za pět letZa pět letRebecca Serle

Při čtení anotace jsem si říkala, že se jedná o typickou romantickou knihu. Chyba lávky. Anotace knihy neodpovídá ději. Romantická linka se svým způsobem odehrává na okraji příběhu. Přišlo mi zbytečné neustálé vyjmenovávání módních značek, názvů restaurací a ulic. Co se knize musí nechat - zaujme svou krásnou obálkou. Hlavním tématem knihy je síla pravého přátelství, ale také ohromné bolesti.

Anna krví oděnáAnna krví oděnáKendare Blake

Už jen samotný název knihy mě velmi lákal. Ze začátku mě to moc nezaujalo, ale nakonec jsem tomu přišla na chuť trošku moc :). Opravdu doporučuji. Akorát si myslím, že by jí mohli zařadit i do hororu, některé pasáže jsou malinko drsné.

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Knížku jsem si přečetla na popud naší knihovnice, normálně českou literaturu moc nečtu. Nemůžu říct, že se mi kniha líbila ani nelíbila. Jako první jsem začala číst Veroniku a pak Jáchyma. Děj do sebe krásně zapadal a dával smysl, ale bohužel už mě ta druhá polovina knihy moc nezaujala. Ke konci už jsem četla jen z donucení abych knihu konečně dočetla.

07.03.2019

Kázání ohněKázání ohněFrancesca Haig

Nápad knížky mě okamžitě zaujal a taky mě nezklamal. Je pravda, že by si autorka mohla s tématem knihy více pohrát, některé pasáže byly strohé, ale i tak knížka mě neustále nutila přemýšlet o tom, jak z toho všeho chtějí vybruslit. Vždyť to skoro není možné. Mám sice teorii, jak to celé dopadne, ale asi se to nikdy nedozvím, leda bych začala číst knihy v angličtině :(

26.07.2019

Prokletý rokProkletý rokKim Liggett

Prokletý rok jsem si původně přečíst vůbec nechtěla. Podle obsahu mě kniha zas tak moc nezaujala. Knížku, ale četla kolegyně z práce a básnila o ní jak je úžasná... Nedalo mi to a přečetla jsem si jí také. Jsem ráda, že jsem to udělala. Bylo to drsné, bylo to napínavé. Nedá se říct, že kniha byla krásná, jde o téma. Kruté, ale pravdivé. Knížka mě naprosto dostala a konec ještě víc. Ještě teď to celé zpracovávám.

26.02.2020

Gregor a město pod městemGregor a město pod městemSuzanne Collins

Bohužel pro mě byla kniha trošku zklamání. Strašně jsem se těšila na novou knížku od autorky Hunger Games. Bohužel pro mě nic moc. Knížka celkově není špatná, ale je pro děti mladšího věku.

17.04.2020

S láskou, LukovS láskou, LukovMariana Zapata

Znáte filmy Ledové ostří? A líbí se Vám? Pak je to tato kniha přesně pro Vás. Kniha je nabitá vynikajícím humorem a neustálým popichováním mezi Jas a Ivanem. Bohužel, ale ani humor nevyváží délku knihy. Tím, že námět knihy není ničím vyjímečný, tak se podle mě kniha strašně táhne. Přidala bych i pár kapitol s pohledu Ivana - mám ráda, když vím co si chlap myslí :) .

Žena obchodníka s příběhyŽena obchodníka s příběhySteve Robinson

Příběhy s tématikou viktoriánské doby mám velmi ráda a dost často je vyhledávám. Dokážu si představit, že bych byla paní velkého panství - každou chvíli pořádala plesy, chodila na čajové dýchánky, nechávala si šít šaty na míru... Ale rozhodně bych neplánovala, že se k takovému životu dostanu stejně jako Angelica. Angelica je velmi chytrá a mazaná žena. Jejím jediným smyslem života, je zajistit budoucnost pro svého syna Williama. Bohužel si tím omlouvá všechny hrozné skutky, které udělala.

Po stopách Jacka RozparovačePo stopách Jacka RozparovačeKerri Maniscalco

Na knihu jsem se velmi těšila a bedlivě hlídala datum vydání. Po prvních pár stránkách jsem byla zklamaná a měla jsem velkou chuť knihu zavřít a už jí neotevřít. Nemohla jsem se do děje vůbec začíst. Nevím jestli mi vadil autorčin styl psaní nebo přímá řeč postav. Prostě mi to nesedlo. Teď po dočtení jsem strašně moc ráda, že jsem se překonala a četla knihu dál. Děj se krásně rozjel a hltala jsem jednu stránku za druhou. Asi jsem divná, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby autorka zašla víc do detailů pitev. Třeba by to knize dodalo víc námětu k hororu, takhle jsem na ději neshledala nic hororového. Doufám, že se další díla dočkají českého překladu, jinak bych se už o Audrey Rose a Thomasovi nic nedozvěděla :(

Majonéza k snídaniMajonéza k snídaniMarkéta Lukášková

Moje první kniha od této autorky a jsem nadšená. Normálně spíš preferuji thrillery nebo fantasy knížky, ale tohle mě lákalo už jen samotným zvláštním názvem. V hlavní hrdince jsem se našla a opravdu jí obdivuji za její odhodlanost něčeho dosáhnout a nezájem pro stereotypy. Líbily se mi jednotlivé příběhy rodiny, byly reálně popsané. Připadalo mi, že dotyčný vypráví přímo mě samotné.

Oheň pouštěOheň pouštěKaren Winter

Knihu mi půjčila kamarádka na dovolené, jelikož už sem neměla co číst. Myslela sem si, že mě to nebude vůbec bavit. Právě naopak, tak sem se do ní začetla, že jsem se vždy jen šla najíst a hned zase číst, takže sem jí měla za jeden den přečtenou. Hrozně krásně se čte a vůbec to není tak nudné jak to na první pohled vypadá.

Radleyovi – Upíři odvedleRadleyovi – Upíři odvedleMatt Haig

Děj knihy je celkem pěkný, ale není tam nic napínavého, záhadného. Je to spíše na takové pohodové čtení, když nechce moc přemýšlet nad tím co se v té knize vlastně děje.

10.03.2019

Meč a ptáčekMeč a ptáčekAmy Harmon

(+ SPOILER) Z knihy jsem velmi zklamaná. Hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí, ale možná je to tím, že autorka nám nedala víc prostoru k seznámení. Jediné plus k hlavní postavě - hlavní hrdinka je němá. Nevzpomínám si, že bych se s tím někdy v nějaké knize setkala. Co jsem opravdu nepochopila (možná mi v knize něco uteklo), proč je král proti Nadaným? Sám je nadaný.

Všechny skryté daryVšechny skryté daryCaroline O'Donoghue

První polovina knihy mi přišla neslaná, nemastná. Říkala jsem si: Proč je okolo knihy takový bum? Neměla jsem tendenci knihu znovu otevřít. Dál jsem četla jen z důvodu "povinnosti". A najednou jsem se začetla a knihu přečetla na jeden zátah. Při závěrečném rituálu jsem se do děje přímo vžila. Připadalo mi, že slyším zvuk bubnů, byla jsem napjatá a četla rychle dál. Potřebovala jsem okamžitě vědět, jak to dopadne...

StrigaStrigaGabriela Houston

Za mě průměrné fantasy. Někdy moc informací najednou, takže se člověk v ději úplně ztratí.

05. prosince