berka4151 berka4151 komentáře u knih

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Ráda bych přesnější hodnocení na DK. Pařížský architekt za mě tak 3,5 hvězdy. Po nadšených hodnoceních jsem čekala trochu víc. Nápad dobrý, ale zpracování mi přišlo dost povrchní, plytké, bez emocí.

18.04.2021 3 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Příběh pro děti jako seznámení s tématem. Ti starší už tam ale naleznou nesrovnalosti, občas maličkosti, ale schazuje to důvěryhodnost.

27.10.2020 3 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Na jednu stranu brilantní náhled do myšlení autistického chlapce, jakožto i náročnosti pro rodinu. Ale přišla jsem si jak maminka a přiznám se, že jsem to nedávala. Matematika ani fyzika nejsou mojí silnou stránkou a tak jsem se v těchto sekcích prostě ztrácela.

18.10.2020 3 z 5

Černé srdce Černé srdce Anna-Lou Weatherley

Knížka se čte dobře, krátké kapitoly vítám, zpracování bylo jednodušší, přímočaré. Neurazí, nenadchne, průměrná odpočinková kniha.

12.07.2020 2 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Poslední dopis od tvé lásky mne nezaujal, ale dala jsem autorce ještě šanci a udělala jsem dobře. Tahle knížka byla rozhodně čtivější a zajímavější, i když je to patří do kategorie nenáročné čtení.

30.06.2020 3 z 5

Fridolín a kouzelný Bambola Fridolín a kouzelný Bambola Luboš Procházka

Mohla to být obstojná dětská knížka, kdyby dávala větší smysl.

03.06.2020 2 z 5

Zmizet po francouzsku Zmizet po francouzsku Pelham Grenville Wodehouse

Je fajn se čas od času vrátit k humorný knížkám a Wodehouse se k tomu skvělé hodí.

03.06.2020 4 z 5

Dračí jezdec Dračí jezdec Cornelia Funke

Kouzelné dobrodružství pro mladší děti, i pro čtení na pokračování na dobrou noc.

25.04.2020 4 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Mbota jsem si zamilovala, už jen kvůli němu doufám i v pokračování.

07.03.2020 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje první setkání s autorkou a docela zklamání. Do 150 stránky jsem bojovala s každým odstavcem, žádná z postav si mě nijak zvlášť nezískala, snad jen Rory si zasloužil sympatie. Nicméně oceňuji vykreslení prostředí vyšší vrstvy v šedesátých letech.

02.03.2020 3 z 5

Gregor a zlověstné proroctví Gregor a zlověstné proroctví Suzanne Collins

Pro věk 9-10 let je to myslím dobrá volba. Když se dětští čtenáři začínají pomalu z dobrodružných knih obracet k fantasy. I já bych se ráda do Podzemě ještě podívala.

25.02.2020 4 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Musím se přiznat, že jsem ke knížce přistupoval s nedůvěrou, ale autor dokázal překvapit. Napínavé dětské dobrodružství, dobře popsaný svět, pro děti kolem devíti let ideální knížka.

23.02.2020 4 z 5

Strážci dobra Strážci dobra Michaela Burdová

Nedočteno. Já vím, že nejsem dávno cílovka a že Michaela byla hodně mladá, když tohle psala. Ale tak strašně mi to připomínalo školní sloh, že se to prostě číst dál nedalo. Ale klidně bych ukázky zařadila do učebnic k popisu a k líčení.

28.09.2019

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Strýček Rick a jeho knihy, to je sázka na jistotu.

25.08.2019 5 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Romanťárna pro dívky, které s tímto žánrem začínají. Námět zajímavý, propracování horší, ale na letní oddychovku stačí.

21.08.2019 3 z 5

Volané číslo existuje Volané číslo existuje Milan Tesař

Nápad zajímavý, ale když se uvnitř kavárny Kontakty odehrává stále to stejné, začne to být nuda. A v samotných povídkách pak najdete nepřesnosti, rázem to ztratí na čtivosti.

30.07.2019 2 z 5

Povstání kolosu rhodského Povstání kolosu rhodského Peter Lerangis

Občas zmatené popisy, jinak si myslím, že by se mladším dětem(9-10 let) mohlo líbit.

19.07.2019 3 z 5

Zimní soumrak Zimní soumrak Christine Feehan

Vlastně jsem nepochopila, jestli v té knížce šlo hlavně o sex, nebo o tajemný příběh o nadpřirozenu. To první bylo vylíčené důkladněji.

15.07.2019 2 z 5

Má chudinka Jane Má chudinka Jane Cynthia Hand

Za mě teda tahle knížka ne. Překombinované, autorky se tak vehementně snažily o vtipnost, až tam žádná nebyla. Ale stránky ubíhaly rychle, jediná výhoda celé knihy, takže jsem trpěla jen dva dny.

11.07.2019 2 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Druhý díl se mi líbil o něco víc, než ten první, ale nijak nenadchlo. Pravda, cílovka nejsem už hezkou řádku let.

01.07.2019 3 z 5