BenS BenS komentáře u knih

Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století Zdeněk Vojtíšek

milý, ale trošku úsměvný slovník, více píšu zde: http://benskala.blogspot.com/2019/07/maly-slovnik-ceskych-nekatolickych.html

11.09.2020 3 z 5

Pohyby ledu Pohyby ledu A. Gravensteen

Zase jeden český "chcípák", který se ke všem kolem chová jak blbec. Po trochu zdlouhavé první půlce to naštěstí zachraňuje druhá část románu a autorův styl psaní. Trošku mi to v jednu chvíli připomnělo Ztroskotání Christophera Martina. Mezi *** a ****.

26.01.2020 3 z 5

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Téměř nulový děj, výčty vesnic a míst, v rozhovorech aktérů většinu času jen encyklopedické znalosti nebo vata. Spousta drobných historek, které pro celek nemají žádný smysl. Nějakých hlubších vhledů (např. kostel s pěti babičkama) je tam jen pár. Po povedeném Nonstopu Eufrat zklamání.

22.11.2019 2 z 5

Konec světa se prý nekonal Konec světa se prý nekonal Patrik Ouředník

Souhlas s DiskretniBarman

29.08.2019 3 z 5

Dominika Dominika Jaroslav Konáš

Velké zklamání. Od pohledu moc pěkná kniha, skvěle padne do ruky. Ale bohužel nesympatičtí hlavní hrdinové (hlavně Dominika je úplně otravná, Vojtěch zase vidí už desátou nadpřirozenou věc v posledních třech dnech a pořád se hrozně podivuje), nabubřelost, machrování autora svou sečtělostí (výčty oblíbených malířů či spisovatelů...), nuda. Spousta věcí vůbec nikam nevede (setkání s trpaslíkem aj.), další v rámci příběhu, tak jak je podán, působí zcela nelogicky (jak si Cubanti oblíbil Vojtěcha; téměř veškeré chování Dominiky atp.). Hvězdičku navíc přidávám za pár povedených jednotlivostí (příběhů, tvorů či předmětů), které pokud jsou z autorovy hlavy, tak fajn (jen škoda, že je vyplýtval zrovna v tomhle): kupř. magisféra, příběh města Faechtis.

14.02.2019 3 z 5