benda02 benda02 komentáře u knih

Oltář ztraceného ráje Oltář ztraceného ráje James Rollins (p)

Skvělá kniha se stejně výtečným dějem, který vtáhne a nechce Vás pustit. Libí se mi, že do děje vtahuje jak svoji představivost, tak věci reálné.

14.09.2013 5 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Velmi obsahlý děj, který je detailně sepsán a člověk si tak snadno představí, co přesně autor má na mysli. Přesto má pro mě jednu chybu, celou dobu dopodrobna vyprávý den po dnu, až dojde k tomu, že X dní přeskočí, protože se nic nedělo a zase se dopodrobna rozepíše, to pro něho není obvyklé, protože jeho knihy jsou psané den po dni a tohle mě trochu vadilo. Jinak zas a znovu super kniha od tohoto autora.

14.09.2013 4 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Je to napínavé, dobrodružné, zajímavé, je to čtivé, ale zároveň mě to příjde jak kopie Dana Browna a Šifry mistra Leonarda, má to spoustu podobných prvků, které člověk nepřehlédne.

20.08.2013 3 z 5

Queen - jejich vlastními slovy Queen - jejich vlastními slovy Mick St. Michael

Skvostná poblikace, kde jsou zaznamenány i takové názory členů kapely, které se nikde jinde nevyskytují. Pro milovníka této skupina je to určitě nutnost, zbytek v tom ovšem moc nepocítí.

13.08.2013 5 z 5

Přátelé Zeleného údolí Přátelé Zeleného údolí Jaroslav Müller

Většinou má kniha navrch oproti filmu či seriálu, tady to ale tak není, zpočátku pěkné čtení a vzpomínka na dětská léta, ale to je všechno.

13.08.2013 2 z 5

Perly lásky Perly lásky Vladimír Kolník

Kniha ve které jsem nejednou hledal verše a citáty.

13.08.2013 5 z 5

1000 chlapeckých otázek 1000 chlapeckých otázek Tim Hüsch

Kniha, která mě už v době svého vzniku nic nedala a ted, v době internetu by si každý mohl cokoli vygooglovat.

13.08.2013 1 z 5

Strojnické tabulky Strojnické tabulky Pavel Vávra

Pro strojaře nutnost, pro zbytek nudnost :)

Pohádky z Orlických hor Pohádky z Orlických hor Josef Lukášek

Jelikož z Orlických hor pocházím, je tato publikace více než nutnost a byla i součástí mého mládí. Každý den před spaním pohádku a spal jsem jak nemluvně.

Olympiáda kocoura Vavřince Olympiáda kocoura Vavřince Dagmar Lhotová

Stále stejně skvělý Vavřinec už ale v novém kabátě.

12.08.2013 5 z 5

Kocour Vavřinec na vodě i ve vzduchu Kocour Vavřinec na vodě i ve vzduchu Dagmar Lhotová

Parádní obrázkové čtení od těch nejmenších po ty trochu větší. Skvělé ilustrace i text.

Sfinga Sfinga Robin Cook

Jelikož píše pouze romány z lékařského prostřední, tak pro Cookovi příznivce tohle není to co čekali. Já jsem ale hledal dobrodružnou knihu, která nemá s medicinou nic společného a tohle bylo to pravé. Kniha mě nadchla a oslovila.

12.08.2013 4 z 5

Sen jménem Harry Potter - Životní příběh J. K. Rowlingové Sen jménem Harry Potter - Životní příběh J. K. Rowlingové Sean Smith

Zajimavý životní příběh za nímž přišel fenomén Harry, ale toť vše. Nehodnotím J.K.R., ale autorku Smithovou, která mě touto knihou nijak nepřekvapila, jsou to všechno informace, které lze posbírat na wiki, jen úhledně sepsané.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Hodně nepovedené ukončení této serie. Chtěl jsem masakr, umrtí v rodině Cullenových, prostě takovou vizi co Bella měla, konečně něco, čím by spisovatelka překvapila, ovšem dostáváme se do stejných kolejí jako předchozí díly, ale tyhle koleje jsou už vyjeté a ničím nepřekvapí. Opravdu jsem se nudil.

12.08.2013 1 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Akce přibývá, milostný trojúhelník zůstává, ovšem cokoli nového v knize nenajdete. Pořád ta stejná slaďárna.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Nejlepší díl celé série, konečně se něco děje, už to není jen cukrování a chození za ručičku. Dokonce teče i krev. Stejně ale jako zastupce mužského pohlaví postrádám akci, tudíš suchý průměr.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Po shlédnutí filmu jsem neváhal a začal číst tuto serii, ovšem šlo pouze o představy a iluze o Edwardovi, kdy jsem přesně věděl, jak má pevné tělo, kdy mu cuká koutek a jak se ladně pohybuje.

Vařte jako šéf Vařte jako šéf Zdeněk Pohlreich

Je vidět, že Zděnda už něco odvařil a ať se jedná o tv pořad či o tuto knihu, je to opravdová bomba. Nejsou tam žádné nudné recepty, takže pokud toužíte po nevšední přípravě jídel, kde se hraje hodně na kvalitu, je tohle to pravé.

12.08.2013 5 z 5

Každou další knihou napětí stoupá, stejně tak i počet stran a bezesné noci strávené s knihou.

06.08.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

...a pokračujem v prozkoumávání Bradavic, kde se vzala, tu se vzala, Tajemná komnata o které už dlouho nikdo neslyšel.
Napínavé čtení s opět skvělým příběhem.

06.08.2013 5 z 5