Belanna

TerrorTerrorDan Simmons

Ke knize jsem přistupovala s vědomím, že jsem o této polární výpravě kdysi slyšela. Odnesla jsem si neskutečný zážitek. Perfektně zpracované dílo, mrazivá atmosféra, zajímavé informace, které pomáhaly utvořit si opravdu reálný pohled na situaci. Velmi těžko jsem se od knížky odpoutávala a samotný závěr mě doslova odrovnal.
Zaslouženě plný počet *.

10.12.2021

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Na tuto knihu nezapomenu.
Jemný humor po celou dobu a přitom tak hluboké emoce. Nevíte, kdy se smát a kdy brečet. Příběh je ojedinělý a nekonečně silný, zkrátka nádherný.

13.05.2021

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Hluboký, silný příběh, plný velkého odhodlání.
Po celou dobu jsem doufala (s kapesníkem v ruce) a Louise fandila, ale ....
Atmosféra, humor i celkové prostředí dokonale vykresleno. Prostě super.

29.09.2021

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Po dlouhé době jsem sáhla po české detektivce a opravdu nelituji. Perfektně napsané, navíc mnoho míst pro mě známých, lidé jako ze sousedství, podobné problémy, podobné starosti, několik vzájemně propojených příběhů. Prostě není to nuda.

30.07.2018

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Perfektní thriller s překvapivým rozuzlením. Tato knížka nejde jen tak prolítnout, je občas nutné trochu zapřemýšlet, aby všechno zapadlo tak, jak má. Velmi barvitě jsou tu popisovány stavy Rachel střízlivý i pod vlivem. Líbilo se mi.

29.09.2021

Hlas kukačkyHlas kukačkyH. M. Körnerová (pseudonym)

Moc hezká knížka, která je plná emocí. Je to příběh o naivních dívkách a manipulativních mužích, příběh rodiny a jejich tajemstvích. Oceňuji, že autorka nezabředávala do složitých popisů válečných vřav a politické situace oné doby a mohla jsem se tak naplno věnovat Editě, Irmě, Kristýně a všem ostatním.

31.10.2021

SpasitelSpasitelAndy Weir

Pane Weire, klobouk dolů !! Ještě před chvíli jsem si myslela, že Marťan je to nejlepší, ale Spasitel nejen, že se mu po všech stránkách vyrovná, ale místy ho i překoná. Nápad, originalita, zpracování, sarkasmus, je tu naprosto všechno.
Lidi, tohle si musíte přečíst.

04.12.2021

Da Vinciho kódDa Vinciho kódDan Brown

Tahle knížka je pro mě taková "srdcovka". Přestože jsem jí četla několikrát, viděla jsem film, vracím se k ní, abych objevovala stále nové a nové .....

10.02.2021

Prokletý krajProkletý krajMichaela Klevisová

Nádherná knížka ze zapadlé vesničky na Šumavě i bez Pepíčka Bergmana.
Zajímavý příběh, krásné vyobrazení přírody, která na vás dýchne svou čistotou. Pátrání po minulosti rodin, které tu žily. Odhalení dávného tajemství, které pomůže obnovit zapomenuté hodnoty a podstatu života.

16.09.2021

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Temná atmosféra, velmi dobře propracovaná psychologie, zajímavá zápletka.
Mrazilo mě po celou dobu čtení o to víc, že se příběh týkal malých dětí, resp. holčiček.
Na knize se mi líbilo, že se netýkala pouze případu jako takového, ale vcelku podrobně zde byly opsány i životy a problémy klíčových postav.

25.11.2021

Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

Tentokrát mě do toho Keplerovci hodili doslova po hlavě. Žádná předehra, žádný pomalý rozjezd. Hned od samého začátku doslova vražedné tempo, které udrží pozornost až do samého konce. A navíc se tu objevil můj oblíbený Erik Maria Bark.
Joony Linny nebude nikdy dost :)

15.07.2021

ToToStephen King

Za mě jeden z nejlepších Kingů. Je to chmurné, je to děsivé. Přesto, že je kniha velmi obsáhlá, není nudná a neztrácíte se v přeskakování v čase. ... A navíc už chápu, proč od dětství nemám ráda klauny :)

16.12.2021

Purpurové řekyPurpurové řekyJean Christophe Grangé

Film jsem viděla několikrát a tak jsem tentokrát vzala knížku. Nelituju, zajímavý příběh i zápletka, napětí po celou dobu. Oba vyšetřovatelé jsou navíc sympatičtí. Tím, že se kniha od filmu dost odlišuje, rozhodně doporučuji přečíst.

18.12.2021

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Paní Lapena zraje jak víno, knížka od knížky je lepší a lepší.
A tahle kniha byla naprosto super. Skvělá zápletka, děj, který má spád, žádná hluchá místa a stále vás to drží v myšlenkách, kdo že je vrah. A když už si myslíte, že jste na to přišli .... bum ! A naprosto nečekaný konec.

19.03.2021

Dívky od svaté MagdalényDívky od svaté MagdalényV. S. Alexander

Příběh o Magdalenách mě velmi zaujal a naprosto pohltil. Je to příběh bolestný a sugestivní. Působí o to víc, že byl napsán podle skutečné události. Nejhorší je zjištění, že tohle všechno se dělo v civilizovaném světě a na zničení života stačilo jen "odseknout" doma ...

29.07.2021

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Naprosto super knížka. Vtáhla mě do děje od prvních řádků a nešlo jí nedočíst.

23.05.2019

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Po sedmé a opět perfektní !

20.01.2021

Robert Šlachta – Třicet let pod přísahouRobert Šlachta – Třicet let pod přísahouJosef Klíma

Tuto knihu by si měli všichni přečíst, stojí to za to.

17.02.2021

Vlk samotářVlk samotářJodi Picoult

Poutavá a smutná kniha. Na jedné straně nejzásadnější otázky života, na které není vždy jednoznačná odpověď a na straně druhé úžasný Lukův popis života vlků.
Každý vypravěč v knize má svůj názor a pohled.
Dostalo se mi to hodně pod kůži.

09.07.2021

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Mě knížka zklamala.
V námětu jsem viděla velký potenciál, ale nebyl využit. Vhledem k tomu, že si dobu před rokem 1989 dobře pamatuji, působila na mě knížka chaoticky, něco jako rok 1968 s totalitními prvky a to vše okořeněno děsivými vizemi.

22.10.2021

Deník kastelánaDeník kastelánaJ. Bittner (pseudonym)

V této knížce se najde od všeho trochu, realita života i duchovno a tajemno, přímě psané, bez zbytečných kliček.
Forma deníku byla pro mě poutavá a knížka rychle utekla.

01.11.2021

TanečníkTanečníkJeffery Deaver

Další z Deaverových knih, která chytne a nepustí, dokud jí nedočtete. Oceňuji propracovanost, smysl pro detail, napínavou atmosféru, ale i jemný smysl pro humor.
Výborná krimi.

MarťanMarťanAndy Weir

Knížka mě nadchla. Mark Watney a jeho sarkastický humor mě dokonale pobavil. Navíc to není knížka jen o humoru, ale skrývá v sobě i další o mnoho hlubší významy. Technické věci jsou popsány tak, že je pochopí i laik. Bezva čtení.

15.06.2017

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Pro mě perfektní čtení. Něco zcela jiného, než co se mi zatím dostalo do rukou. Děj, který mě pohltil. Velmi sympatický a lidský hlavní hrdina.
... a navíc, celý ten příběh prostě donutí člověka o některých věcech víc přemýšlet ....

08.08.2019

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Určitě je to zajímavá kniha o místě, které neznám. Navíc se o tomto období historie moc neučí. Jsem ráda, že jsem se alespoň něco dozvěděla.
Po dočtení mi však připadá, že obě strany mince mají jen rub. Kde je ten líc? Vždyť lidé té doby neprožívali jen tragédie, ale měli jistě i krásné chvíle, bavili se a smály. Na to autorka nějak zapomněla.

30.05.2021

Příliš dlouhá swingers partyPříliš dlouhá swingers partyF. Kotleta (pseudonym)

Dlouho jsem odkládala knížky pana Kotlety a byla to chyba.
Osobitý humor, akce, napětí i překvapení a trochu toho sexu (jiného, než v ložnicích).
Slupla jsem to jak malinu a bavila jsem se.

15.06.2021

Čachtická paníČachtická paníJožo Nižnánsky

Kniha o hraběnce Báthory je psaná velmi poutavou formou, dobře se čte. Atmosféra je napínavá a protkaná takřka horrorovými prvky. Nedílnou součástí jsou intriky, ale také romantika.
Knížka na mne zapůsobila a autora za toto dílo velmi obdivuji.

04.08.2021

Lovci mamutůLovci mamutůEduard Štorch

Je to moje dětství i dětství mých dětí. Nezapomenutelná a krásná knížka.

01.10.2021

LunaparkLunaparkStephen King

Příjemně plynoucí příběh z netradičního prostředí lunaparku a zajímavý námět se mi líbil.
Autor tu vsadil na mezilidské vztahy a přátelství, chvílemi rozesmál a chvílemi rozesmutněl. Knížka je velmi citlivě napsaná.

21.11.2021

SynSynJo Nesbø

Poutavá kniha, která se velmi dobře čte, protože jste zvědaví, jak to dopadne.
Zápletka i prostředí jsou zajímavé, hlavní hrdina, o kterém nevíte, zda ho milovat nebo soudit. Skvěle vykreslená atmosféra i charaktery postav. Příběh je drsný i citlivý současně.
Moc se mi to líbilo.