Belanna Online Belanna komentáře u knih

Mrtvorozená Eliška Frankensteinová Mrtvorozená Eliška Frankensteinová Michael Stavarič

Pro mě hodně zvláštní a ne zrovna jednoduchá kniha.
Ojedinělá forma psaní, monolog, náznaky, myšlenky, pocity, vše svázané v neskutečnou lingvistickou formaci.
Často jsem přemýšlela, co je skutečnost a co jen pouhý sen.

22.04.2024 4 z 5

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

Knížku jsem si přečetla na doporučení kolegyně a musím uznat, že se mi líbila.
Drsný a místy až nepochopitelný příběh matky a dcery, byl velice čtivě napsán.
Střídání kapitol z pohledu obou žen přidával na dynamičnosti.
Je pravda, že mi k srdci nepřirostla ani jedna, ale to snad ani v tomto případě nejde.

21.04.2024 4 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Další z autorů, který vybočil ze svých kolejí a byla to odbočka opravdu dobrá.
Čtivé postapo, které mě vtáhlo a nenechalo vydechnout.
Prostředí vyobrazeno věrohodně, hlavní postavy se mi zpočátku moc nezamlouvaly, ale postupem času jsem názor změnila, protože psychologie a profily byly dobře propracované a taktéž jejich vývoj. Závěr jsem nečekala.
Tato knížka mi prostě sedla a klidně mohla být i delší :)

19.04.2024 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Další zajímavý a napínavý případ od Tima Weavera.
Trochu mi u tohoto dílu trvalo se začíst, připadalo mi, že je psán jinak.
Neotřelost příběhu, psychologie a myšlenky postav, napětí a atmosféra, která byla chvílemi opravdu mrazivá (prostředí metra), vše vyrovnalo.
Těším se na další díl.

17.04.2024 4 z 5

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Skvělé zakončení trilogie.
Jazýčky vah mezi dobrem a zlem se opět dostaly do roviny.
Líbilo se mi, jak to celé dopadlo a docela lituji, že nejsou další díly, protože celou trilogii provázela úžasná atmosféra, která na mě až reálně působila po celou dobu čtení. Myslím, že se k těmto příběhům v budoucnu ještě vrátím a zkusím třeba audio verzi.

11.04.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Skvělý čtenářský zážitek.

Hluboká sonda do života hlavní hrdinky od dětství až po dospělost.
Rodina, která je nenápadná a přesto se tu dějí kruté a smutné věci.
Jejich nevyřčené tajemství zničilo tolik životů.
Náročné téma, které je však velmi poutavě zpracované.

Knížku jsem nemohla odložit.

02.04.2024 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Mám pocit, že knížky s Davidem nebudu moci číst ihned po sobě, protože bych se vůbec nevyspala. Musela jsem prostě dočíst.
Napínavé, akční, dokonalá atmosféra, skvělá zápletka, mrazivé jednání pachatele, konec, který mě překvapil.
Nemám, co bych knížce vytkla.

01.04.2024 5 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

I pokračování Sangvinistů je ve znamení napětí, akce, temné a ponuré atmosféry.
Fantasy linku opět doplňují historická fakta, mýty a legendy, které více či méně známe.
V tomto díle jsem hodně sympatizovala s Alžbětou Nádašdy :)
Skvěle napsané.

29.03.2024 5 z 5

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Pěkná upíří oddechovka.
Rodinné vztahy v jedné upíří rodince, slasti i strasti jejich života, řešení jednoduchých i složitých situací, to vše okořeněné humorem (místy dosti černým) vydají na čtivou, nenáročnou knížku.
Líbilo se mi pojetí závislosti :)

25.03.2024 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

David Raker, další sympatický hrdina, se kterým si užijeme neopakovatelné chvíle.
Hned první případ byl napínavý, akční, místy hodně ponurý, s překvapivým koncem.
Vše je vyprávěno z pohledu Davida a tak jsme měli možnost sledovat i jeho myšlenky a pocity, které se nejvíce týkaly jeho nedávné minulosti.
S autorem jsem se již setkala a jeho styl se mi líbí a myslím, že ani tato série nebude výjimkou.

25.03.2024 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Hlásím se ke skupině, která knížku hodnotí kladně.
Líbilo se mi téma i zpracování, ale vize takovéto budoucnosti se mi vůbec nelíbí, přestože mnoho aspektů ukazuje, že nemáme daleko od tohoto směru.
Oceňuji, že se pan Vondruška nebál v tomto díle užít svoje historické znalosti a dobře je sem zasadil. Myslím, že každý si tu najde to svoje.

20.03.2024 4 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Četla jsem všechny knížky autorky a její styl mám ráda.
Tahle knížka povídek mi ale, úplně nesedla. Asi opravdu nejsem tip na povídky :) Opravdu jsem si užila jen Konec plavby a Prchavé blues.
Dost mi tu vadilo, že většina z příběhů má otevřený konec.
Jako velké plus hodnotím to, že vždy na začátku každé z povídek, nám autorka odhalila část ze svého života.

17.03.2024 3 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Kniha na mne dýchla svou atmosférou, kterou nám autor (autoři) nastolil hned od počátku, dobrodružné jako vždy, hororové a fantasy prvky, napínavé, akční a místy i humorné. Líbilo se mi zasazení autentických historických postav do příběhu a využití historického dění. Další díly si ujít nenechám.

17.03.2024 4 z 5

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Od autora jsem četla Ztracené střípky a ty se mi líbily. Než se ponořím do série s Davidem Rakerem, chtěla vyzkoušet ještě něco kratšího. Tahle povídka mi padla do noty.
A když si ještě uvědomím, za jakých okolností a podle jakých pravidel vznikala, dopadlo to nad míru dobře.

12.03.2024 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Minierova Lucia se mi líbila.
Námět i prostředí bylo zajímavé, plné tajemna, napětí a vcelku i dost brutální při popisu obětí. Objevily se tu pro mně zajímavé postřehy z metod vyšetřování.
Lucia Guerrero, její styl práce a přemýšlení se mi líbil. Navíc se knížka velmi dobře četla a tentokrát jsem si pachatele uvědomila až těsně před koncem.

10.03.2024 5 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Upřímně jsem ráda, že mám v práci jenom jeden monitor a mobil můžu kdykoliv hodin do kabely a ignorovat ho.
V takovéto společnosti bych žít nechtěla. Byla bych mezi tou skupinou, která se uchýlí kdesi v lesích, protože život bez soukromí není život.
Když se dívám kolem sebe, ptám se sama sebe: Je knížka jen dystopie nebo vize budoucnosti?

07.03.2024 5 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Vše dovedeno do zdárného konce, osobní i profesní život Kathryn.
I zde je zajímavá zápletka, napětí, překvapivé zvraty, které jsou spojeny v nečekaný závěr. Zkrátka skvělý Jeffery Deaver.

03.03.2024 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Druhý díl je psaný ve stejném duchu, jako díl první.
Je zde však pouze jedna dějová linka a většinu času strávíme v 9. století, na dlouhé cestě Hrafna, vikinského válečníka, za obchodem.
Oceňuji autorčinu znalost oné doby, kterou nám dokázala skvěle přiblížit. Navíc vytvořila úžasné postavy, opředla je napětím a romantikou a vykouzlila tak krásný příběh. Doufám, že budou následovat další díly.

27.02.2024 5 z 5

Rozbité okno Rozbité okno C. M. Ewan (p)

Na mě knížka udělala dobrý dojem.
Námět, i když ne úplně originální, je dobře zpracovaný. Celý příběh se odehrává v krátkém časovém období, je plný akce, zvratů a napětí.
Tom mi v některých momentech připadal až moc váhavý, ale o patřilo k jeho stylu a smýšlení.
Buster byla třešnička na dortu.

25.02.2024 4 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Historie spojená s romantikou, bohémská Paříž konce 19. století, jejíž atmosféra sálá z každé stránky. Setkáme se se známými i neznámými umělci té doby a je nám odhaleno postavení žen ve společnost.
Různé charaktery postav, celá škála emocí, retrospektivní pohled a k tomu autorčino citlivé vyprávění dělá knížku zajímavou, čtivou a poutavou.

23.02.2024 5 z 5