Belanna Belanna komentáře u knih

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Série Města se líbí. Čtivé, napínavé, bez zbytečných odboček. Místy hodně ponuré, ale přesto je tu špetka naděje a optimismu do budoucna.

20.08.2023 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Když nic nečekám, bývám překvapená. U této knížky to platí dvojnásobně.
Krásný příběh, plný emocí všeho druhu. Ty slzavé střídají nadlehčené situace a místy až černý humor, což v autorčině podání způsobí jedinečný čtenářský zážitek.
Eleanor jsem si oblíbila a vůbec mi nepřipadala "divná", jen zkrátka svoje.

18.08.2023 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Opět napínavé, plně zajímavých informací s dobrým příběhem.
Ze začátku sice vyžaduje vcelku soustředění, vzhledem k vědeckým aspektům a stále přibývajícím množství postav, ale pak už se začtete a jede to samo.
V tomto případě mi ani nevadilo, že se děj knihy točí kolem politiky.

13.08.2023 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

První setkání s autorkou a mohu říct, že to rozhodně nebyla chyba.
Příběh se trochu pomalu rozjížděl, ale ve chvíli, kdy byly představeny všechny postavy, mimochodem do jednoho šílené, se napětí stupňovalo a děj dostal spád.
Při čtení mě chvílemi mrazilo při pomyšlení, že by se to někomu mohlo stát doopravdy.

09.08.2023 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Kniha se stále aktuálním tématem.
První část je spíše popisná, mnoho odborných termínů, šifrování, ale pak už jen akce střídá akci a děj dostane ten správný spád.
Jak jsme již od pana Browna naučení, i zde hlavní hrdina přežije vše.

06.08.2023 4 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Temné, děsivé, skvěle napsané.
Zrníčko do temnoty s notnou dávko kyselosti, která přechází až do hořkosti ....

06.08.2023 5 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Na knize mě zaujal název a zároveň i obálka. Musím konstatovat, že se opravdu nejedná o horor, ale o psychologický thriller.
Námět je zajímavý, i když ne úplně originální. Knížka má pomalý rozjezd a ve chvíli, kdy se vše dá do pohybu, už lze snadno předvídat, kam bude směřovat.
Čte se dobře a autorce nelze upřít smysl pro detail a fantazii.

04.08.2023 3 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

Knihy Robina Cooka jsou pro mne sázkou na jistotu, Mozek není vyjimkou.
Napínavé, rychle plynoucí, čtivé se super závěrem.

04.08.2023 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Příběh je o dost pomalejší než předchozí díly. Opět se tu dozvíme mnoho zajímavého. Ale tentokrát na mě těch informací a zdlouhavých podrobností bylo až moc.
Závěr se mi líbil.
3,5*

02.08.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jak už je tu mnohokrát zmíněno, v knize je krásně zachycena příroda a atmosféra močálů uchvátí. Je velmi lehké cítit vlhkost vzduchu a slyšet křik racků.
Bohužel samotný příběh mě výrazně neoslovil. Dost jsem bojovala s jeho nereálností.
Ano Kyu jsem si oblíbila, ale její příběh jsem si představovala víc drsnější, ne tolik "medový". Čekala jsem překvapení na závěr, ale takřka celý život shrnutý na pár stránek mě hodně zklamal.

29.07.2023 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Přestože měl příběh trochu "ohranou" zápletku, neztrácel na poutavosti a čtivosti.
Opět tu jsou šifry, tajemství, pátrání a dějové zvraty. Našla jsem tu mnoho nových, zajímavých informací z oblasti historie a umění.
I když je princip knih stále stejný, jsme ráda, že jsem si mohla přečíst.

25.07.2023 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Napínavý příběh se zajímavým námětem, který se odehrává uprostřed sněhové bouře.
Autor umí navodit atmosféru a velmi poutavě popisuje prostředí. Knížka se dobře čte.
Na druhou stranu mě zklamaly časté a dost nereálné situace, místy hodně překombinované.
Taková zlatá střední cesta.

22.07.2023 3 z 5

V mrtvé zóně V mrtvé zóně Jakub Mařík

Kdo umí, ten umí.
Tady opravdu není co dodat. Skvělé pokračování, které nás utvrdí v tom, že žádná situace není pro Salamis a její partu bezvýchodná.

18.07.2023 5 z 5

Její vina Její vina Simone St. James

Druhá knížka autorky a musím jen konstatovat, že opět skvělá.
I když jsem dost brzo pochopila, jakým směrem se bude knížka ubírat, vůbec mi to nevadilo. Zápletka se mi líbila, dokonale mi sedlo střídání vyprávění dvou hlavních hrdinek, kdy jedna "pátrá" a druhá "vzpomíná"
Autorka dokáže velmi dobře vykreslit jak myšlení a charakteristiku postav a to i těch vedlejších, tak celkovou atmosféru, kterou navíc okořenila trochou duchařského tajemna.
Líbilo se mi.

15.07.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Knížku jsem si vybrala do letošní ČV. Byla pro mě překvapením.
Zajímavý příběh zasazený do prostředí Orlických hor, takřka přesný popis života na vesnici s jejich zvyky. Charaktery postav propracované a navíc hodně různorodé, také krajina a prostředí vyobrazena jak kdyby jste tam přímo stáli. Oceňuji smysl pro detail a navození atmosféry. Líbila se mi některá originální přirovnání.
Jen konec mi připadal nedotažený, trochu to působilo jako vrátka pro případné pokračování, ale i přesto se budu těšit na autorčinu další knížku.

10.07.2023 4 z 5

Soumrak mužů Soumrak mužů Christina Sweeney-Baird

Když jsem si knížku brala, čekala jsem od ní klasickou dystopii s určitou dávkou akce a napětí. Bohužel nic z toho se nekonalo.
Námět nebyl úplně špatný, i když na téma pandemie už toho také bylo napsáno víc. Stylově připomínalo spíše novinařinu s občasnými hlubšími úvahami. K postavám jsem nepřilnula a vzhledem k tomu, že jejich charaktery byly vcelku podobné, splývaly mi.
Celkově byla knížka dost vleklá a nijak dobře se mi nečetla.

07.07.2023 2 z 5

Text Text Dmitry Glukhovsky

Ať napíšu cokoliv, nedokáže to vyjádřit, jak na mě knížka zapůsobila.
Mrazivý, ponurý pohled očima mladíka na současné Rusko. Hluboká psychologická sonda do jeho nitra, boj se sebou samým a polemika o tom, zda si zachovat alespoň kousek lidskosti a nebo se stát stejným padouchem, jako jsou ostatní.
Přestože, je to naprosto jiný Glukhovsky, je prostě skvělý.

05.07.2023 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Knížka, která mi naprosto sedla a to jak námětem tak i zpracováním.
Dvě dějové linky - současnost a historie, dva příběhy, které spolu zdánlivě nesouvisí, napětí, trocha tajemna a trocha romantiky.
Perfektní na odpočinek po perných dnech.

02.07.2023 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Opět Kingovsky skvělé.
Originální námět, dynamický děj, trocha té retrospektivy. A kupodivu tentokrát i pozitivní závěr.
Místy mě opravdu mrazilo při myšlence, jak malý kousek jsme od toho, aby to vše byla pravda - tedy pokud již není ...

02.07.2023 4 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Pěkná oddechovka.
Příběh "divné" Molly, pokojské, kterou vychovávala babička a její boj se sociální interakcí.
Lehké, čtivé, na pozadí detektivní zápletka, místy vtipné a místy myšlenky a pravdy, které jdou do hloubky.
Líbilo se mi.

26.06.2023 4 z 5