Belanna Belanna komentáře u knih

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další napínavá detektivka série, zajímavá zápletka i rozuzlení.
Po prvních dílech jsem sice nadšená nebyla, ale nakonec jsem si na Josie zvykla a oblíbila si ji i její kolegy a přátele.
Jen mě trochu mrzí, že většina případů se točí pouze kolem rodiny a kolegů. Možná, že další díl nás už zavede dál.

25.12.2023 4 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Příběh, který si buď oblíbíte nebo zavrhnete.
Zaujal mě nápad a následně i zpracování, humorné zároveň i smutné přiblížení doby ne tak dávné a pro některé z nás i připomínka podobného, čím jsme si procházeli.

25.12.2023 4 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Osobně jsem s knížkou spokojená.
Příběh z budoucnosti, který se zabývá telepatií, mírně potřeštěné hlavní postavy, vše podáno v humorném duchu.
Četlo se mi dobře.

22.12.2023 4 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Je úplně jedno, zda knihu napíše Bachman nebo King, po každé je to skvělé, poutavé a akční od začátku do konce, plné detailů. Děj Vás pohltí a pak už jen vše prožíváte naplno spolu s hlavním hrdinou.

22.12.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Další případ Losie se váže k její kolegyni Gretchen a sahá až do její minulosti...
Zajímavá zápletka, komplikované vyšetřování, utříbení vztahů, navazování nových a "šťastný konec".
Četlo se mi dobře. S tímto dílem jsem spokojená.

18.12.2023 4 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Opět jedna z knížek, u které na mě zapůsobila obálka.
Tentokrát to však nebyla chyba. Už po prvních stránkám mě oslovil styl, jakým je příběh psaný. Jeho pozvolné plynutí mi umožnilo vnímat každý detail, který se objevil.
Autorovi se tu podařilo skvěle vystihnout nálady Aarona, jeho pochyby, vztek, naději, ale také odhodlání vše dotáhnout do konce a odhalit tak tajemnou stránku Allison, která mu do té doby byla záhadou.

17.12.2023 4 z 5

Věštba Věštba Chloe Benjamin

Líbila se mi myšlenka knihy.
Jedna malá nerozvážnost v dětství ovlivní život čtyř sourozenců natolik, že podvědomě či vědomě kráčí k onu osudnému datu.
Styl autorky je čistý a čtivý. Uznávám, že knížka nemusí sednout každému, ale já jsem spokojená.

15.12.2023 4 z 5

Sklíčenost Sklíčenost Lucy Taylor

Zajímavý příběh, který je kombinací horroru a westernu.
Četlo se dobře, objevila jsem i pár zajímavých myšlenek. Zřejmě mi v mysli dlouho nezůstane, ale pro zkrácení chladivého odpoledne byl prima.

10.12.2023 3 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Třetí díl série.
Tentokrát mohu říct, že opravdu super.
Svižný děj, dobrá zápletka, pohledy do dětství Josie, které pomohou pochopit její chování a zajímavé odhalení na závěr knížky. Místy bylo hodně smutné a místy až děsivé.

10.12.2023 5 z 5

Co po ní zbylo Co po ní zbylo Eric Rickstad

Zajímavě napsaná knížka, kterou bych neřadila mezi thrillery, ale mezi psychologické romány. Zapůsobila na mě chmurnou, až mrazivou atmosférou, která se linula po celou dobu.
Námět se mi líbil, taktéž autorův osobitý styl, který na čtenáře umí zapůsobit.
Závěr knížky jsem tentokrát opravdu neodhadla, což je další plus pro autora.

07.12.2023 5 z 5

Skrýš Skrýš Dean Koontz

Dean Koontz je pro mě jistota. S touto knížkou jsem ale moc spokojená nebyla. Od autora jsem prostě zvyklá na lepší.
Námět se mi líbil, sliboval napětí a tajemno. Nebylo ho tolik, kolik jsem čekala.
Místy se děj vlekl a působil až nudně. Některé pasáže však byly zajímavé a četly se rychle a dobře. Konec byl pak až moc rychlý, jakoby utnutý.

07.12.2023 3 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý díl série.
Začátek knížky se mi líbil. Stále však přibývaly další a další postavy, některé mi přišly zbytečné, a vše začínalo být dost nepřehledné. Připadalo mi, že autorka se snaží přidávat akci a děj, aniž by to leckdy dávalo smysl, což mě dost zklamalo.
Na Josie si pomalu začínám zvykat a oblíbila jsem si Noaha, ale stále je to pro mně jen průměrná detektivka.

30.11.2023 3 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

U této knížky jsem se nechala okouzlit obálkou.
S podobným námětem jsem se již několikrát setkala a tak jsem čekala, jak si autorka poradí.
Z mého pohledu se dalo vytěžit o hodně víc. Čekala jsem víc napětí, tajemna a mrazení. Ono to tam bylo, ale pasáží, kde se takřka nic nedělo, bylo také hodně. Až samotný závěr, měl ten správný spád.
Taková zlatá, střední cesta.

27.11.2023 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První díl nové série, první setkání s autorkou.
Upřímně jsem na rozpacích, jak hodnotit.
Příběh samotný a zápletka se mi líbily, ale dlouho jsem se prokousávala počátečním "seznamováním se" s prostředím a postavami, což zabralo skoro polovinu knížky. Pak už se věci začaly hýbat a děj nabral spád, i když některé momenty mi přišly přes čáru.
Na konce jsem pak zjistila, že jsem dokonce zvědavá, zda nová životní situace detektivku Josii změní.

25.11.2023 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Děj knížky se mi líbil, i když jsem se s podobným tématem už nejednou setkala.
Zpracování už tam dobré nebylo. Místy se to hodně vleklo a neustálo se vše točilo kolem pocitů a jednání Laury a Cherry, jejich ustavičné lhaní místy dostávalo hodně velké rozměry. Navíc ani jedna z nich si nezískala moje sympatie.
Daniela a jeho otce mi bylo chvílemi líto.

19.11.2023 3 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Trochu jiná Legie, ponurá, tajemnější, napínavá.
Možná trochu rozvleklejší začátek, ale opět vtipné hlášky a setkání s oblíbenými postavami. Jeden z povedenějších dílů.

19.11.2023 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

I tento díl je psán ve stejném "duchu", jako předchozí.
Stejná práce týmu, podobné osobní problémy jako v minulých dílech.
Je však víc brutální a zaobírá se tématem, které nemusí každému sednout.
Četlo se mi dobře, místy bylo hodně napínavé. Na Lottie jsem si zvykla a už mi nevadí.

18.11.2023 4 z 5

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

Jednoduchá, nenáročná knížka, která je psána z pohledu psího rošťáka.
Určitě se bude líbit milovníkům psů a mladším čtenářům.
I mě některé Bertíkovy kousky pobavily.

18.11.2023 3 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Audrey a Thomas se tentokrát vydávají do mrazem a sněhem zavátého Rumunska, kde opět prožijí nejednu horkou chvilku.
Mezi všemi mýty a legendami musí najít čas nejen na studium ale také na vypátrání vraha, který má na triku brutální vraždy, hodně vražd.
Opět plné děje, obcházení konvencí a společenských pravidel, vzájemné dobírání si jeden druhého a napínavé až do samého konce.

12.11.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Skvělé, dokonalé, smutné.
Tentokrát to bylo opravdu napínavé a hodně drsné. O život přišlo mnoho lidí a byli mezi nimi i ti, na kterým Avě záleželo. Líbilo se mi využití retrospektivy, která postupně odkrývala pachatelovy kroky a důvody a dodávala příběhu více dramatičnosti.
Ale co konec?
To prostě musí pokračovat dál !

11.11.2023 5 z 5