Belanna Belanna komentáře u knih

Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajta Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajta Karel Tichý

Drsné, autentické a čtivé. Jsem ráda, že jsem se mohla podívat na známé kauzy i z dalšího úhlu pohledu.

12.08.2022 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

I tato autorčina knížka se mi líbila. Originální prostředí, svižný děj, k tomu střídání časových linií, které mám v knihách ráda. Napínavé momenty s prvky hororu a vcelku povedeným koncem.

11.08.2022 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

I já spadám do skupiny, která je knihou unešená. Řekla bych, dokonalost sama.
Zdánlivě nesouvisející příběhy a postavy jsou těsně propojeny. Někdo by řekl, chaos.
Ale z každé věty je to cítit, stačí vnímat a žene vás to dál a dál, až na samý konec. Mozek se točí na plné obrátky jak přichází na skrytá poselství a pravdy.
Je to zkrátka úžasné, hutné a netradičně psané dílo, které si zaslouží pozornost ... i když, jak už tu padlo, není pro každého.

11.08.2022 5 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Netradiční, přesto skvělý King. Knížka mi neskutečně sedla.
Hodně dlouho o ní budu přemýšlet ....

07.08.2022 5 z 5

Světci Světci John Ringo

Bezvadné zakončení této série. Pár dílků zapadlo do skládačky. Opět propracované, neopakující se, humorné i akční.
Nemalou měrou se o to také zasloužil překlad Jakuba Maříka.

06.08.2022 5 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Dlouho jsem knížku odkládala, někde se psalo thriller, někde erotika, někde román pro ženy, a tak jsem nevěděla co čekat. Ale na doporučení dcery jsem po ní sáhla.
A ono to bylo dobrý, fakt hodně dobrý. Napínavé, plné zvratů, emoce se mi při čtení knížky střídaly a navíc na neskutečná zvědavost, kdo a proč?
Jediné, co mě zaskočilo, byly poslední věty - nějak nemohu překonat to "rozcestí".

03.08.2022 4 z 5

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

U této knížky jsem trochu na vážkách.
Prostředí se mi líbilo, dějově to nebyla zas až taková sláva. K žádné postavě jsem si nedokázala vybudovat hlubší vztah. Nejvíc se mí líbila pasáž z prostředí věže. Jinak bych řekla průměr.

31.07.2022 3 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Povedená a zajímavá detektivka.
Tentokrát je tématem touha po pomstě, která zamotá hlavu takřka všem na ostrově.
Svižný děj plný zvratů, postavy nejsou nijak nepříjemné. Použití dialogů, místy vtipných, ještě více připoutá čtenáře, stejně tak i zajímavé popisy ostrova a povah obyvatel.
Michel Bussi si právem vysloužil post na místě mých oblíbených autorů.

31.07.2022 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

První povídka se mi líbila, druhá mě neoslovila. Ale možná jsem jen nezvolila ten správný čas pro tuto knihu.

30.07.2022 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Lepší závěr této ságy nemohl být. Tentokrát mi slzy opravdu tekly. Nádherné.

26.07.2022 5 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Velmi zdařile napsaná krimi, napínavá a tajemná. Zajímavá zápletka i prostředí.
Pohled více osob ještě zvyšuje poutavost knihy. Postavy jsou sympatické a navíc celý příběh provází horrorová povídka.
Za mě velká spokojenost.

22.07.2022 5 z 5

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Hodně dobrá knížka. Atmosféra k prasknutí, napětí od samého začátku, velký smysl pro detail. Postavy byly tak dobře vystihnuté, že se nepletly a navíc bylo velmi snadné se do nich vžít. Perfektní závěr.
Nejsem výhradním fanouškem military sci-fi, přesto tuto knížku hodnotím plným počtem *.

19.07.2022 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Z této knihy mám dost smíšené pocity. Nějak mi nesedla. Děj byl hodně předvídatelný, zdlouhavý a nepřipadal mi nijak zvlášť napínavý. Jednoduše průměr, který přečtu a za pár dní upadne v zapomnění.

14.07.2022 3 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Zajímavě psaný příběh. Už v této době je vidět, jaký je King skvělý vypravěč, jak dokáže popsat psychiku člověka a její vývoj resp. pád po prožitých tragédiích.

11.07.2022 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Prima knížka na nedělní den. Vrátila mě do vzpomínek, kdy byla děcka ještě malá :)

10.07.2022 4 z 5

Hříšníci Hříšníci John Ringo

Nemůžu jinak, na lovce monster nedám dopustit.
Perfektní zábava.

09.07.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Knížka pro letošní CV. Očekávala jsem klasickou červenou knihovnu, ale byla jsem mile překvapena. Svižný a vtipný příběh, u kterého jsem se bavila. Skvělá knížka na relaxaci.

08.07.2022 4 z 5

Návrat Návrat Victoria Hislop

Nádherný příběh, plný emocí. Nevěřila jsem, jak krásy Španělska a tance mohou být společně s hrůzami občanské války v jedné knize, v jediném příběhu. Mohou. Autorce se to povedlo. Nenásilné přechody mezi současností a minulostí, skvělý jazyk a navíc poutavá obálka knihy.

02.07.2022 5 z 5

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

Cookova klasika, napínavé, akční. Smypaťák Sean se postaral o skvělou, místy vtipnou zábavu. Stejně tak, jako většina autorových knih i tato měla v sobě výrazný morální podtext.

02.07.2022 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Knížka se zajímavou myšlenkou, kde příběh pěkně odsýpá. Dobře se četla a navíc mám ráda, když se vzpomíná na to, co se postupně stalo. Jsem spokojená.

30.06.2022 4 z 5