Bee240 Bee240 komentáře u knih

Ďáblův potok Ďáblův potok Todd Keisling

Staré lži nahoře, nová láska dole."

Vítejte u Ďáblova potoka kde se nachází Církev svatých hlasů našeho Pána...kterou vede charismatický Jacob Masters. Vůdce který své ovečky vede k víře v Boha...toho správného a jediného. Toho který žije hluboko v zemi mezi červy a hnilobou.

A jak uctít takového Boha? Znásilňováním dětí, přinášením lidských obětí a hromadnou sebevraždou.

To dal do života Jacob Masters svým šesti dětem, kteří přežili dětství v této sektě.

Příběh je hlavně zaměřen na jejich život v dospělosti a jejich bohem a minulostí...a nakonec i současností. Což bylo celkem zajímavé.

Nicméně....

To jak byl strhující začátek tak to postupně upadalo.

Čím jsem četla dál, tím byl příběh absurdnější a absurdnější.
Nemluvě o neustálém opakování vět o červech a lidech zvracejících černou tekutinu a červy.
Bohužel se to opakovalo stále dokola a autor toto zmiňuje snad úplně všude.

O sexuálních scénách ani mluvit nebudu... protože má autor asi fakt problém.
To bylo tak absurdní až k smíchu.

Prostě jsem celkově zklamaná z toho kam se příběh který měl fakt našlápnuto dostal. O konci ani mluvit nebudu... protože co to mělo kurva být???

Nicméně abych nebyla jen negativní tak se mi líbilo nahlédnout do života šestice. To bylo fajn.

18.04.2024 2 z 5

Ukradené jazyky Ukradené jazyky Felix Blackwell

Na světě existuje spousta zla.

Má různé podoby a ne každý ho dokáže vnímat. Ale existují lidé kteří jsou pro zlo velmi zajímaví. A přesně to je Faye... mladá žena která se vydá s přítelem strávit pár dnů na chatě svých rodičů. Chata se nachází uprostřed lesů na samotě v horách. Poloha jako stvořená pro odpočinek se svou polovičkou.

Jenže....
Po setmění se krásné lesy mění v obydlí démonů a různých entit.
Uprostřed noci se ozývá dětský smích a zpěv doprovázený mnoha dalšími hlasy.
A co hůř...noc co noc se objevuje tajemná postava, která stojí na kraji lesa a našeptává Faye různé věci ve spánku...a to hlasem jejich milovaných. Někdy i hlasem již zemřelých lidí.

Po první události s tajemnou bytostí má vše spád. A vše se hodně rychle zhoršuje. Už to nejsou jen hlasy, ale i kroky kolem srubu, klepání a stíny za okny. Vše doprovází zhoršující se stav Faye, která dlouhá léta trpí poruchou spánku a mluví ze spaní... jenže teď to vypadá že odpovídá tajemným bytostem co obývají les.
Její snoubenec Felix začne zlo také velmi intenzivně vnímat...a po pár děsivých a bezesných nocí chtějí jen utéct z hory pryč.

Jenže jakmile otevřete mysl zlu půjde s vámi kamkoliv.
V tomto duchu se nese i celý zbytek knihy.
Faye se po nocích prochází zkroucená po domě... vrčí, směje se hlasem malého dítěte a útočí na svého snoubence.
A je tam toho daleko více.

Felix který chce zachránit svou milovanou je odhodlaný udělat cokoliv aby jí vymanil ze spárů temnoty, která pohltila Faye duši.
Začne pomalu odkrývat tajemství místa kde chata stojí. Což přináší další střety se zlem a boj o život.

Kapitoly byli krátké a hodně čtivé. Místy mi dost běhal mráz po zádech. Moc často se u čtení nebojím... takže jsem si čtení této knihy náramně užila.

Celá kniha byla opravdu dobře napsaná. A jelikož původně autor psal tento příběh po kapitolách na fórum na internet.... má každá z kapitol akci a spád.
Co se týče autora údajně je příběh inspirovaný jím a jeho přítelkyní. A dokonce i příběh obsahuje jeho noční můry.

24.02.2024 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa umí perfektně přenést čtenáře do prostředí ve kterém se příběh odehrává.

V tomto případě jde o luxusní usedlost někde na západě Islandu. Přidejte mrazivé počasí a osamělost usedlosti.
Perfektní prostředí pro někoho s chorým mozkem a touhou zabíjet.
A proč ne hned celou rodinu. Tak příběh začíná... nálezem brutálně vyvražděné rodiny.

Jak je to rozjeté na začátku, tak to pokračuje celou dobu.
Máme zde dvě dějové linky.
Z jedné strany tu máme policisty a jejich postup vyšetřování. A z druhé strany nakoukneme do života rodiny těsně před vraždou.

Obě tyto verze příběhu byli zajímavé.

Bavilo mě číst o vyšetřování...které bylo z větší části zaměřeno na policistu Týra, který měl sám děsivé tajemství a minulost...jen o tom nevěděl. Což mi přišlo jako skvělé zpestření této dějové linky.

Druhá dějová linka je z pohledu Sóldís. Ženy která pracuje jako pomocnice na již zmiňované usedlosti. Když narychlo přijme práci u bohatých lidí očekává nový začátek v životě...a samozřejmě dobré peníze.
Události které jí a celou rodinu provází od jejího příjezdu jsou děsivé.
A absolutní absence logického jednání dospělých členů rodiny jen všechno zhoršují.

Při čtení této dějové linky se mi opět potvrdilo, že co vypadá na povrchu dokonale bude zevnitř prohnilé. A přesně takto na mě rodina působila.

Kniha jako celek je mrazivý a tajuplný příběh jedné pokřivené rodiny.

12.02.2024 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Velmi silný psychothriller.

Události které v této knize zažívá hlavní postava Audra jsou bezesporu děsivé, a ne každý by je zvládl. Jenže jak se mi Audra ze zažátku nezamlouvala a nedokázala jsem s ní soucítit...projevila nakonec neskutečnou sílu...mateřskou sílu.
Chvílemi to tak nemuselo vypadat, ale tahle ženská by vydržela asi všechno.

A o čem je vlastně příběh který nám autor předal?

O zoufalství, beznaději, lidské odpornosti, a tom jak peníze dokážou z člověka udělat zrůdu. A to nemluvím o bandě pedofilů a zvrácených chlapů kteří naštěstí nedostali v knize moc prostoru.

Na druhé straně tu máme matku které někdo sebral děti. Její síla a odhodlání je najít byla neuvěřitelná. Hlavně po všech událostech které předcházeli jejímu útěku od manžela. Čekala jsem že se složí, že ten nátlak ze všech stran nevydrží....ale mohu říct že tato žena zvládla neskutečné množství sr*ček.

Ale ne jen Audri příběh byl silný.
Nesmím zapomenout na Dannyho Lee... zlomeného člověka, kterého poháněla chuť po spravedlnosti a pomstě.

Na závěr mohu říci, že se jedná o jeden z těch lepších psychothrillerů bez velkého množství krve a nějakého násilí. Je to hodně o jednotlivcích v příběhu... a o jejich psychice.

Každý má nějaké hranice....a ne všechny hradby co si člověk vybuduje v hlavě vydrží.

25.01.2024

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Další díl ze série Strašidelné domy mám za sebou.
Darcy Coates mám jako oddechové čtení u kterého nemusím moc přemýšlet.
Mám přečtených pár dílů a tento mi přišel nejslabší.

Tato kniha je podobná těm předchozím... máme tu hlavní ženskou postavu Leigh. Opět je to žena žijící osamělým životem. Novinkou ovšem je, že se nestěhuje do starého domu ale žije v jednom už patnáct let.

Tento starý dům je pro Leigh všechno na světě. Miluje ho, je to její útočiště a místo kde se cítí jako doma... vše se zbortí když se dům otočí proti své majitelce.

Leigh si najednou není jistá ničím... hlavně ne tím zda je ve svém domě v bezpečí.
Po nocích jí děsí temný přízrak a děsivé zvuky které vycházejí z útrob jejího domu.
Nicméně i přes děsy které zažívá nechce svůj dům opustit...a proto se chystá bojovat.

Jenže pak se příběh otočil o 360... a začalo odkrývání situace okolo Leigh. No a tady příběh dle mého umřel.
Pak už mi to přišlo všechno stejné. Trochu se to vleklo, ale mám to jako oddechové čtení... takže svůj úkol kniha splnila.

Konec byl celkem překvapení, ale bylo mi to tak nějak jedno.

13.01.2024 2 z 5

K této knize už bylo nejspíš vše napsáno. Určitě nemusím psát o čem je příběh malého Harryho Pottera.

Řeknu jen že mě velice mě překvapilo kolik situaci je jinak oproti filmu.
Celkově se to četlo dobře. A mohu říci že knižní spravování je rozhodně lepší než film.

03.01.2024 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Na začátek musím říct že jsem se před Zaklínačem o fantasy nikdy nezajímala. Nikdy jsem žádné fantasy nečetla....a k Zaklínači jsem se dostala díky Netflixu.

Po shlédnutí seriálu (tedy díky první řadě) jsem si zamilovala příběh o zaklínačích...mutantech kteří zabíjejí nestvůry. Rozhodla jsem se tedy obohatit si vědomosti o jejich světě.

A co říci k první knize?
Nemusím asi představovat kdo je Gerald z Rivie a kdo jsou Zaklínači... takže shrnu to jak jsem to vnímala jako úplný zelenáč fantasy knih.

Jako absolutní nováček jsem měla ze začátku problém se zorientovat. A to hlavně ve výrazech které v knize padali. Přeci jen nikdy jsem nečetla nic kde by se takto mluvilo...a popis soubojů mi taky ze začátku dál trochu zabrat.

A také jelikož jsem nejdřív viděla seriálové zpracování pořád jsem očekávala že to bude jako v seriálu. Pořád jsem si spojovala vizuální zpracování s knihou, a tak dobrou čtvrtku knihy mi trvalo se odprostit od toho seriálového zaklínače. Když jsem přestala řešit jak kdo vypadal v seriálu a co vše je jinak...čtení jsem si náramně užila.
Nicméně samotné vyprávění a příběhy byli úžasné. Je to opravdu skvělé čtení a klobouk dolů před fantazií autora. Vymyslet tak promyšlený svět s tolika úžasnými postavami je opravdu mistrovské dílo.

Kapitoly ubíhaly a těšila jsem se až budu pokračovat ve čtení.

S první fantasy knihou se mi otevřel úžasný svět monster, elfů a hlavně zaklínačů. Mám v plánu přečíst celou sérii, a pak pokračovat v objevování fantasy knih...a projít krásné a divoké světy plné roztodivných stvoření.

05.12.2023 5 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Při čtení této knihy jsem si dokola pokládala jednu otázku.
Čeho bych byla schopná kdyby někdo unesl mé dítě?
Říkala jsem si zašla bych za hranice lidskosti a udělala všechno abych své dítě našla? Kdybych nemohla jít na policii a věděla bych že mé činy, kroky k nalezení mého dítěte nebudou nikdy odhaleny...co bych udělala?
To je totiž hlavní příběh této knihy.

Což může znít zajímavě...nicméně zajímavá ta kniha nebyla. Ze začátku mi hned nesedla jedna z hlavních postav a to Marcy. A s pocitem jak mi leze na nervy jsem četla celou knihu.
Nápad na příběh byl jistě dobrý... takový klasický thriller plný tajemství a intrik. Jenže to nejlepší bylo až na úplném konci. A nemyslím tím třeba poslední kapitoly, ale doslova asi poslední čtyři stránky.

Od začátku do konce je to celé o tom jak Marcy a její sousedka Jill si povídají a řeší svá manželství. A jak Marcy strká nos všude kam může.
Proloženo je to příběhem ženy kterou někdo uvěznil. Jenže i tato linka má hodně much. V této dějové lince jsou jen opakující se myšlenkové pochody této ženy. Dvě dějové linky na sebe navíc přecházeli tak zvláštně, že to celé nedávalo smysl.
Pak najednou konec a tam autorka dala totální bombu. Ale i přes skvělý konec a vyústění příběhu to bylo vlastně už jedno. Kniha byla tak jednotvárná, že ani konec nic nezachránil.

10.10.2023 2 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

Každý případ v této knize znám. Takže jsem šla na jistotu že se mi to bude číst dobře... což může znít zvláštně když vezmete o čem tato kniha je.

Každý z případů v této knize se zapsal do paměti spousty lidem.
Samotné kapitoly nepřináší nic nového...ve zkratce čtenář nahlédne do života například Pilčíkovi, Mrázkovi nebo třeba Roubalovi. Dozvíte se co předcházelo brutálním věcem kterými si tito pánové a ostatní aktéři v této knize naplnili své životy.
Jde opravdu o stručný popis takže dostanete spíše takový základ. Samozřejmě nesmí chybět informace o zatčení a vypátrání těchto lidí.

Všechny případy byli dobře a stručně sepsané, ale pro mne je stejně nejzajímavější kapitola zabývající se Orlickými vraždami.

A komu bych tuto knihu doporučila? Asi těm co nechtějí číst až moc detailní popis vražd, ale rádi by se dozvěděli aspoň nějaké informace o těchto událostech.... které bez pochyby pokaždé pohnuli celým Českem.

05.09.2023 4 z 5

Devět křížů Devět křížů Roman Kulich

K této knize jsem přistupovala obezřetně...podle recenzí jsem neměla moc valná očekávání, ale nakonec se mi kniha líbila a konec mě hodně překvapil.

Příběh je rozdělen do dvou dějových linek.

Na začátku se seznámíme s Adamem a jeho rodinou, která se chystá na dlouho cestu ze Slovenska do Brna navštívit zoologickou zahradu. Jejich dějová linka se primárně odehrává v autě...kdy Adam vypráví dětem příběh. Na tom nebylo nic špatného...jen některé rozhovory mezi těmito postavami byli ploché. Ale zase co čekat od rodiny co jede v autě? Takže to vlastně bylo v pořádku.

Líbilo se mi jak mezi posádkou bublali nevyřčené věci a prostě celkově na mě rodinka působila dost toxicky.
Měli mezi sebou moc nevyřešených věcí a kvůli tomu mi Adam přišel dost přehnaný svým chováním - chvílemi. Ale zase to dotahovalo celkový dojem z jejich vztahů.

Pak tu máme druhou dějovou linku a to je příběh který Adam vypráví...

Jako asi většina lidí znám příběh o devíti křížích takže mě nečekalo nic moc nového, ale stejně bylo zajímavé si příběh přečíst.
Ale i tady měl příběh pár much. Událost o které zde čteme se odehrává někdy v 16. století takže jsem čekala dobovější mluvu? A celkově mi tam na tu dobu nesedělo více věcí. Ale nějak extra mi to nevadilo. Četlo se to dobře a příběh byl dost zajímavý.

Co se týče postav této dějové linky...Tokání mezi Miladou a Petrem mi po nějaké době lezlo dost na nervy. Ale to není chyba autora...já jen nejsem romantická duše a pokud to jde romantickým příběhům se vyhýbám. Ale sledovat psychické posuny u Milady bylo dost zajímavé. Holka byla dost naivní. Ale co čekat od holky z tohoto století.

Její otec byl místy celkem fajn, ale měl své démony které se na něm dost podepsali.

A drahou a milou paní Přemyslovou chcete mít doma.

To jak jejich příběh končí asi všichni víme, ale přečíst si to jak mohla událost proběhnout bylo opravdu dobré.

Po strašlivém masakru se přeneseme zpátky k našim výletníkům. Kdy Adam dovypráví příběh a následně se jde s rodinkou najíst do hotelu vedle devíti křížů.

A pak přišla ta největší bomba v této knize. Ten konec??? Jako halo???

Autor to na konci úplně rozsekal. To bylo skvělý.

23.08.2023 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Moje čtvrté setkání s touto autorkou se opět celkem povedlo.
Jako předchozí knihy i tato se dobře čte...což připisuji krátkým kapitolám a napínavému ději. Ale i přes čtivost a celkový docela napínavý děj hodnotím tuto knihu jako nejslabší co jsem zatím od autorky četla.
A proč?
Je to prosté - celé mi to přišlo dost přitažený za vlasy. Proti ostatním knihám to nebylo až tak uvěřitelné.
První polovina je dobrá...
Setkáváme se zde s mladou rodinou kterou tvoří - Stephanie, Patrik a jejich dvojčata. Na první pohled to vypadá že mají spokojené manželství, i když je hodně vysiluje péče o malá dvojčata...mají ale jeden druhého a spolu vše zvládnou.
Jenže na scénu přichází Erica a s ní vše co mám na knihách S.Lapeny ráda - přicházejí intriky, vydírání a psychický nátlak...a pomalu se odkrývají špinavá tajemství z minulosti.
V této části knihy jsem stále měla jasno o tom co je pravda...jenže u Shari je právě super to, že za chvíli už zase nevím. Jak jsem již zmínila nejdřív jsem si byla fakt jistá. O pár stránek dál už ne. Zase jsem si říkala tak kdo teda lže. Co je pravda?
A stále se odkrývali další tajemství a další špína.....a nejen té jedné rodiny. Fascinovalo mě jak jedna ženská dokáže rozrýt více rodin zároveň.
JENŽE.....
Pak přišla druhá polovina knihy a tam se to semlelo celé do jednoho velkého nesmyslu...
Neustálé psychické propady Stephanie.....A stálé omílání jedné události už byli únavné....
A rozuzlení...pokud to tak mohu pojmenovat...bylo zabité. Odehráli se věci které byli jasné hned...ale jako ten konec??? Děkuji nechci.
A nakonec musím dodat jak moc mi přišlo zvláštní jak je pro některé lidi důležité co si o nich myslí ostatní, a prostě se nechají vydírat. Sakra kdo by si to nechal líbit???? Jenom kvůli tomu aby se o nich náhodou nemluvilo.......

12.08.2023 3 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Představte si malou zapadlou osadu v krásných a divokých lesích Beskyd.
Kde každý zná každého. Kde máte pocit sounáležitosti, a být člen malé fungující komunity je krásné.

Jenže......

Co když vám každý lže? Každý skrývá nějaké tajemství a potichu tu bují nenávist, zlost a hlavně tu potichu v sousedství žije brutální vrah...maniak který v té nejčernější tmě vychází do lesů a zabíjí.

To už tak hezky nezní....
přidejte obchod a drogami a velmi brutální vraždu mladé dívky, která byla oblíbená a každý jí měl rád....a Ostravská mordparta má o zábavu postaráno.

Při čtení jsem si říkala....konečně reálně napsaná detektivka.
Vyšetřování případu nebylo nijak přehnané a vyšetřovatelé na vše nepřišli jakoby náhodou, ale je tu hezky stará dobrá policejní práce.
A hlavně je to uvěřitelné... což není až tak obvyklé. Není tu žádný super polda co má mindrák z minulosti a utápí ho v chlastu.

Prostě normální mordparta kde má každý své kvality a místo.
Musím říct že tato kniha se opravdu povedla. Už dlouho jsem nečetla něco tak reálného. Ale není to jen o tom....kniha je prostě dobře napsaná a nebylo tak nic co by bylo špatně.

Všem mohu doporučit všemi deseti.

14.07.2023 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Knihy Jozefa Kariky mám ráda. Jeho styl psaní mi naprosto sednul a příběhy které píše jsou tajemné, mrazivé a psychologické. Zatím všechny knihy které jsem četla byli dobré. Bohužel v této knize je toho až moc...
Začnu tím pozitivním....
prostředí je opět skvěle popsáno a člověk nemá při čtení problém se přenést do mrazivých a zrádných Tater. Zase jako v předchozích knihách tohoto autora tu máme mužskou hlavní postavu. Která má nějaké psychické problémy spojené s děsivou minulostí...a nebo nějakým traumatem z minulosti.
Nicméně dlouhé a opakující se popisy myšlenkových pochodů hlavní postavy jsou všude a je jich příliš mnoho. Neustálé hroucení a psychické propady mi po chvilce začli hodně vadit a říkala jsem si že absolutně nechápu jak takový člověk může vůbec přežívat na tomto světě. Bylo to prostě až moc rušivé...a přitom samotný příběh o nevinně vypadající skalní plošině která ani není moc vysoko, ale přesto tam lidé z neznámích důvodů umírají je dobrý nápad..a zní fakt dobře...
Což dobré také bylo...odkrývání tohoto tajemného místa mě bavilo. Popisy těchto případů byli hodně znepokojující. Jenže...pak přišla hlavní část příběhu...kdy vše totálně zabije opakující se psychický boj mezi hlavní postavou a zlem které číhá na oné plošině. Ze začátku to bylo celkem dobré a napínavé ale když už jsem četla po několikáté to samé...už jsem ani nechtěla číst dál. Nehledě na kouzelné slovo Sprunggeist....které je snad jako každé třetí slovo. Autor se tu tak moc opakuje až to šlo na nervy.
Hodně mi to připomínalo knihu Tma od tohoto autora. Ta byla také slabší a prakticky se jen opakovalo to samé dokola. Psychické propady a následující neskutečným zraněním hlavní postavy. A tak pořád dokola........
Knihu bych moc ráda doporučila dál, ale asi raději ne. Já si jí už nikdy nepřečtu znovu a jsem opravdu ráda že už jí mám za sebou.

10.06.2023 2 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Knihy od Darcy Coates mi nikdy nepřišli děsivé. Mám je jako příběhy na odlehčení od mordů a zvrácených vrahů. A hlavně příběhy o místech kde "straší" mám ráda.

Tato kniha není extra originální a věřím že pár příběhů s touto zápletkou již bylo napsáno. Nicméně velké plus je doba do které je děj zasazen. To byla příjemná změna od ostatních dílů z této série. A také ponuré prostředí sídla Northwood bylo dobře popsáno...

Ale..... příběh hlavních postav je až nápadně podobný knize Hlasy v bouři a celkově sérii Černá zima od této autorky.
Ale tato kniha byla o poznání lepší.
Hlavně úžasná a sladká teta Rose.....tak tuhle paní chce mít v rodině každý.
Máme zde také romantickou linku která mě upřímně nezajímala a raději jsem se ponořila do děsivé a ponuré historie rodiny pana Argentona.
Tři hvězdy dávám z důvodu až moc velké podobnosti s jinou knihou této autorky....ale zase jsem knihu přečetla během dvou dnů což se mi dlouho nestalo.

16.05.2023 3 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Před lety jsem četla Není úniku od tohoto autora a dala jsem jí na jeden zátah. Těšila jsem se tím pádem i na tuto novinku... bohužel jsem po přečtení spíše zklamaná. V první řadě mi neskutečně vadí nereálnost příběhu.... události které se v knize odehráli by nepřežil ani Chuck Norris. A hlavně většina knihy je jen rozhovor na mostě.... pořádně se začne něco dít až na konci a popravdě je to tak moc za hranou reálnosti až je to prostě špatně. Ano není to podle skutečnosti, ale zase je někdy lepší méně než více.

12.05.2023 2 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Co může být horšího než že vám někdo vleze v noci do vašeho domu když spíte? Každý se u sebe doma cítíme v bezpečí. Je to místo kam na nás nikdo nemůže...ale co když je někdo tak vyšinutý, nebezpečný a zručný že vás přijde brutálně zabít až k vaší posteli.....

Příběh a životní cesta Richarda Ramireze je více než děsivá a při čtení jeho počinů jsem k němu cítila nepřekonatelný odpor.

Číst knihu s vědomím že se to skutečně stalo a všichni ti lidé zemřeli tak brutálním způsobem bylo opravdu hrozné.

Autor čtenáře chladně provede každým detailem každého činu který Remirez spáchal. Není tu nouze o brutální detaily násilí všeho druhu.
Když překonáte bestiální řádění tohoto maniaka dostanete se k Ramirezovu dětství a nakoukete do jeho choré mysli přeplněné satanem.

Pak tu máme samotný soudní proces který je opravdu dlouhý a velmi detailní tudíž to bylo občas trochu matoucí. Nicméně i když to pro někoho mohla být nuda mě to přišlo zajímavé... nejhorší na tom všem kromě činů samotných je ta popularita a obdiv který Richard Ramirez dostal. Zástupy žen které po něm toužily byl až nesmyslný. A když k bandě nadržených ženských připojíte bandu satanistů kteří podporují sériového vraha..........co dodat svět v LA byl jeden velký bordel.

I když mám true crime ráda čte se mi to dost špatně. Ne kvůli hrůzám, vraždám atd....ale když vím jak to skončí čte se mi to hůře.
Příběh Richarda Ramireze je sice děsivý a plný brutality nicméně mohu tuto knihu doporučit. Jedná se o přelomový případ sériového vraha který dozajista změnil vyšetřování dané doby.

24.03.2023 4 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Vítejte v malé, zapadlé vesničce s příhodným názvem Smrthora. Tento kouzelný název si vysloužila děsivou minulostí a událostmi které se zde odehráli za dob čarodějnic.
I když to může vypadat jako záhadné a tajuplné místo...opak je pravdou.
Smrthora je spíše nudnou vesnicí ve které se vůbec nic neděje.

Setkáme se zde s několika obyvateli. Všichni jsou v rámci možností normální občané této malé vesnice. Například nový velitel policie Julien se jeví jako muž na svém místě. Nebo starý a velmi zámožný starosta (mimochodem vlastník celé vesnice) ten je trochu tajemný, ale o své obyvatelé se stará více než dobře.

Aspoň to je to co nám autor naservíruje na začátku.
Malou klidnou vesnici s fajn obyvateli.
Když dostatečně poznáme každého z nich a vybudujeme s k nim vztah...začínají se dít zvláštní věci a mrtvoly by tam mohl velitel policie přehazovat vidlema.
Najednou to není poklidná vesnice uprostřed lesů nad kterou bdí hora mrtvých, ale místo plné tajemných hlasů, neexistujících dětí a hlavně místo plné smrti.
Protože se sněhem do Smrthory přichází zlo a smrt. To ví přece každý.....

Nemohla jsem uvěřit kam se příběh otočil a posunul. Bylo to úžasné a dechberoucí a ráda bych aby kniha nikdy neskončila.
Ale to jak skončila to bylo něco. Opravdu naprosto dokonalý konec a vysvětlení všeho bylo k*revsky skvělé.

Pan Loubry to opět dokázal a napsal velmi originální příběh plný zvratů a nečekaných momentů. Prostředí bylo dokonalé a tak uvěřitelné.

Všem kteří nečetli tuto knihu mohu doporučit všemi deseti.

17.01.2023 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Jozef Karika je můj oblíbený autor...četla jsem od něj už pár knih a například kniha Strach je dle mého velice povedená.
Pan Karika píše o tématech které mám ráda...duchové, přízraky a celkově tajemno.
Smršť se jeví jako tajemný a možná pro někoho strašidelný příběh o záhadné a zlověstné Větrnici. Když přejdu neustálé filozofování hlavních aktérů (bez toho by to ale nešlo) je to dobrý příběh.
Co se týče postav samotných...jejich neustále dohadování a toxická atmosféra která se nesla celým příběhem...mě fakt bavila :D je zajímavé jak strach, nevědomost nebo neschopnost vysvětlit si co se děje s lidmi dělá hrozné věci...a v tomto příběhu je hlavním tahounem "pověst" o Větrnici a Větrnice samotná.
Osobně mi to děsivé nijak nepřišlo, ale zajímavé určitě ano. Ale představa záhadného přízraku který zabíjí lidi je super. Velice oceňuji pohled do minulosti pana Fajnora a jeho zkušenosti s Větrnicí.
Já jako čtenář bych se ale obešla bez té kaše okolo...a postavila bych příběh jen na tom jak Větrnice dohání lidi k šílenství a následné smrti.
Ale jako celek je samozřejmě kniha dobrá a i s tím hlubokým pohledem do lidské mysli je to fajn příběh.
Hvězdičku ubírám za poslední dvě kapitoly...bez nich by byla kniha o dost lepší.

12.12.2022 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Hodně jsem přemýšlela co o této knize říci. Knihy od Darcy Coates mám ráda...je to takové oddechové čtení když mám chuť přečíst si něco ne moc náročného. Taky mě baví příběhy o strašidelných domech...to se nikdy neomrzí.... Nicméně příběh kterým nás provází Mara je vcelku dobrý. I když mi nejzajímavější přišlo posledních pár stránek. Hlavním kamenem úrazu v této knize je hlavní postava samotná. Mara..... bože takovou povahu snad nikdo nemá. Její představa nezávislosti dosáhla úplně nového levelu. Úplně jsem nechápala její agresivní chování když jí přítel chtěl pomoci prakticky s čímkoliv.... když by si bez něj nebyla schopná dojet do města nakoupit.... protože nemá auto. Ale prostě je to nezávislá a svobodná žena.
Díky bohu že není skutečná.....
Toť vše o této knize.
Mara byla tak moc rušivým elementem v této knize, že mi skazila celou knihu.

29.11.2022 2 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Kniha se mi nelíbila....nebo spíše mě nebavila jako ty předchozí dvě.
Což je překvapení jelikož Darcy knihy mě vždycky bavily. Sice to nejsou horory v pravém slova smyslu, ale takové oddechové čtení to není vůbec špatné.
Četla jsem předchozí dva díly této série a první se mi velice líbil... nápad to nebyl špatný a monstra byli skvěle popsána. Příběh byl napínavý a četlo se to dobře.

U druhého dílu jsem si málem ukousala ruce při neustálém přehazování vztahu hlavních postav a měla jsem chuť mlátit hlavou do zdi ze vší té romantiky.

Tento třetí díl je sice odproštěn od většího množství romantiky, ale za to situace kterým musejí Clare a Dorran čelit a které vždy přežijí je až za hranou. Ano jde o svět s příšerami takže za hranou to je už dávno, ale stále se tomu dalo jakž takž uvěřit.
Pak tu máme Beth .... sestru Clare.
Jako sorry ale to byl kýč jako vrata a prostě za mě velké NE.......

Nebudu se bránit tuto sérii dočíst, ale tento díl byl nejslabší. Nehledě na to že celá kniha je napsána o cestě autem a to podle mého nemusel být samostatný díl.
Ta cesta samotná mohla být jen součást příběhu.... už mě po chvíli nebavilo číst o tom jak jedou v autě a hádají se a Clare zadržuje slzy.

16.10.2022 3 z 5