Bee240 Bee240 komentáře u knih

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

O knihách pana Kinga už toho bylo napsáno hodně a asi nemusím autora představovat a nebo psát že píše dobře...jelikož to všichni víme. A i když jsou jeho knihy čtivé a zajímavé...čtou se mi těžce. Pro mě je jeho styl kterým píše těžký, proto čtu tak jednu Kingovku za rok.
A co se týče této knihy tak název je přesný. Máte v ní výběr z mnoha povídek různých žánrů. Kdy každá je něčím zajímavá a děsivá zároveň. Některé byli slabší ale velké plus za rozmanitost příběhů a také vysvětlení jak autor k nápadu na povídky přišel.
A i když jsem tuto knihu četla opravdu dlouho velmi se mi líbila. Nechtěla jsem všechno zhltnout najednou tak jsem si po každé povídce dala chvilku na popřemýšlení o daném příběhu a až pak se pustila do další.
Má nejméně oblíbená je BLOKÁDA BILLY - povídka je z větší části o baseballu a tomu já nerozumím takže se mi moc nelíbila.
Jinak byli všechny zajímavé a povídky která mě nejvíce zaujala byl -
ZLÝ CHLAPEČEK - Z postavy malého chlapečka se mi dělala husí kůže. Tato povídka byla nepříjemná a děsivá. A při čtení mi nebylo úplně hej. Nikomu bych nepřála mít takového démona který se pravidelně vrací. Chlapečkovi říkám démon protože jím dozajista byl, protože co jiného než nějaká zlá entita mohl být.
JAKO DALŠÍ BYLA POVÍDKA
UR - Tato povídka byla hodně dobře vymyšlená a kdyby toto bylo možné ve skutečnosti bylo by to velmi zajímavé a myslím že spousta lidí by projela všechny Ury které by šlo. Představa že se mi dostane taková čtečka do rukou.....asi bych jen surfovala Ury dokud by mě nechytili.
A JEŠTĚ ZMÍNÍM POVÍDKU
NEKROLOGY - Nebudu kecat tato schopnost by se nikomu neměla dostat do rukou. Velmi nápadité jak moct zabíjet lidi. I když bych si u této povídky raději přečetla jiný konec - stejně se mi četla dobře a líbila se mi....
Do další knihy S. Kinga se pustím zase až za nějaký čas, protože jak vždy říkám na jeho knihy musí být ten správný čas abych si čtení užila.

25.08.2021 4 z 5

Stín včerejší noci Stín včerejší noci Wendy Walker

Jako první musím k této knize říci, že pokud bych byla nováček v thrillerové scéně asi bych byla nadšená...před lety bych dala knize určitě pět hvězd.
V tomto thrilleru je hlavní postavou Laura - mladá žena která má velké problémy sama se sebou a je totálně nevyrovnaná...ze začátku se děj stále jen točil okolo její minulosti a tragédii která ji potkala jako teenagerku.
Toto neustále točení se v kruhu mě ale neodradilo a byla jsem chvílemi zvědavá jak to celé dopadne....zda je Laura ke své nevyrovnanosti i psychopatka a vrah a nebo je jen divná.
Dalšími postavami jsou její přátelé z dětství...Gabe, Joe a její sestra Rosie.....chvílemi jsem měla pocit že Rosie je na tom snad ještě hůř než Laura.
Kniha sama o sobě nebyla špatná a byla i chvílemi napínavá, ale těch chvil bylo opravdu málo a stále se příběh točil jen kolem jedné věci a největší kámen úrazu byli neustále Lauřiny psychické eskapády.

29.07.2021 3 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Jsem velký fanoušek Stranger Things takže jsem doufala že bude kniha dobrá. A byla jsem velmi překvapená.
Temný experiment je příběh který nás zavede do života mladé Terry...která se rozhodne zúčastnit experimentu v jisté laboratoři. Zde se setká s ďábelským doktorem Brennerem a jeho metodami.
Naštěstí tu také Terry najde tři přátelé a společně se pokusí odhalit doktorovo tajemství.
Nejvíce z těchto tří postav se mi líbila Alice - její schopnost a vize byli skvělým připomenutím některých scén ze seriálu.
Kdo viděl seriál ví že Terry je biologickou matkou Eleven a tudíž si v knize přečteme jak se malá El dostala do spárů šíleného doktora. Kdybych neviděla seriál asi bych kvůli konci knihy dost zuřila, ale naštěstí vím jak to dopadne takže jsem v klidu. A také jsem se dozvěděla pár věcí které mi ze seriálu unikly a nebo tam vůbec nebyli.
Knihu doporučím všem kdo mají rádi seriál a chtějí se o postavách které nebyly v seriálu tolik vidět něco dovědět. Ale přečíst si ji mohou i ti kteří se na seriál teprve chystají.

23.07.2021 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Kniha označována titulem
- JEN PRO SILNÉ POVAHY -
Byla pro mne zklamáním. Považuji se za velmi silného člověka a málo věcí mě rozhodí ale říkala jsem si třeba je to ta kniha která mě zasáhne...ale ono nic...
Podle mého je kniha napsaná pro čtenáře kteří nejsou zvyklí číst psychothrillery. Já jako čtenář co přečetl velké množství detektivek a thrillerů nejsem ničím překvapena ani nijak zaskočena.
Ale knihu bych nehodnotila jen špatně - psychologické profily pacientů byli zajímavé a také počet osobností každého z nich. A také kniha je napsané dost jednoduše a kapitoly byli krátké...a myslím že postavit příběh na psychologičnu víc než na brutálních detailech taky nebyl úplně špatný nápad. Potenciál kniha rozhodně má.
ALE...
Mizerná práce policie a postavy které jsou jedna horší než druhá mi brala radost ze čtení. A jako ten konec tak to jako ne.....chápu že se jedná o trilogii, ale podle anotace druhého dílu se snad budou pachtit stále s tím samým.
Prostě je to kniha která Vás naláká obálkou a slibnou anotací...ale bohužel podle mého je to jen marketingový tah jak přimět čtenáře kupovat a kupovat....vevnitř už to taková hitparáda není.

15.07.2021 2 z 5

Hříšnice Hříšnice Petra Hammesfahr

Tato kniha je velmi složitě napsaný psychothriller. Hodně jsem se ztrácela v ději ve kterém bylo vlastně to samé dokola jen vždy vyprávěno v různých lživých verzích.
Velké mínus pro mě jsou hodně dlouhé kapitoly - pak se mi hůře čte....
Postav tam nebylo mnoho jen přes mnoho přezdívek jsem se v tom ztrácela.
Děj je vyprávěn z minulosti a přítomnosti kdy mi obě časové linky přišly dost zmatené. Ale zase to bylo zapříčiněné jen lhaním a různými verzemi případu a jeho okolnostmi. A také že minulost a přítomnost nebyli nějak označeny tudíž vše splývalo dohromady.
Hlavní postavou v této knize je mladá žena Cora, která při výletě s manželem a synem k jezeru zabije neznámého muže. Její postava mě přiváděla k šílenství...A i když je její příběh ponurý a opět se zde setkáváme s tím jak moc dětství dokáže člověka ovlivnit na celý život...nedokázala jsem na ni změnit názor. Ale jistým způsobem jsem s ní soucítila.
Kniha není špatná, ale na mě moc dlouhé kapitoly a příběh by šel určitě napsat i jednodušeji. Některé věci byli dost za hranou a také je z této knihy jasné že přehnaná víra člověku do života moc nepřidá.

07.07.2021 2 z 5

Klíč 17 Klíč 17 Marc Raabe

Tato kniha je první díl ze série o Tomu Babylonovi takže se zde seznámíme s příběhem Toma a jeho démony které si sebou nese od dob co zmizela jeho malá sestra s tajemným klíčem.
V knize je několik pohledů na příběh - Jako hlavní je pohled Toma z dob kdy byl ještě mladý kluk a velký nález klíče s číslem 17 . Tato dějová linka mě bavila a líbilo se mi jak se minulost vysvětluje pod děsivými událostmi přítomnosti. Ale přišlo mi že je to někdy až moc přitažené za vlasy...některé události byli opravdu dost za hranou uvěřitelnosti, ale zase odehráli se v NDR a v tu dobu se dělo spousta divných věcí. Také nevím zda byl záměr že některé věci nebyli úplně vysvětleny, ale na konci mi chybělo pár informací k tomu abych považovala případ s klíčem za uzavřený.
Jak jsem již zmínila příběh mladého Toma se prolíná se současností, tedy s vyšetřováním brutální vraždy kde se opět objeví onen klíč - a od této první vraždy to jde od desíti k pěti a následně je zabito více lidí. Opravdu mě velmi zajímalo co ten klíč znamená...proč zrovna číslo 17 ... odpověď jsem dostala a vůbec se mi nelíbila...měla jsem husinu z představy že se dělo něco takového a hlavně když se jedná o malé děti.
Další z hlavních postav je psycholožka Sita, která se připojí k policii aby jim pomohla. Sita má taky spoustu démonů a podle mého by si její příběh zasloužil více rozebrat - některé okolnosti v jejím životě by mě zajímaly. Je přidělena k Tomovi takže tito dva hrají hlavní prim v celém příběhu co se týče strany zákona.
Máme tu také pohled z psychiatrické léčebny - toto je velmi důležitá část a díky mladé ošetřovatelce Friderice a pacientce Kláře se dozvíme spoustu důležitého. Jak jde případ a vyšetřování dál zjistíme že je do toho zapleteno velké množství lidí a každý má svá tajemství a většinou nejsou hezká.
Kniha má přes 400 stran, ale kdyby se vypustilo cca 100 stran vůbec by to nevadilo. Ze začátku to šlo velmi dobře a příběh byl napsaný poutavě a napínavě....jenže po nějaké době už tam bylo moc postav a bylo to lehce zamotané...také se to trochu vleklo a přišlo mi že se příběh už moc opakuje. Naštěstí posledních několik kapitol byl skvělý a knihu to zachránilo a naštěstí bylo vše vysvětleno dost jasně - tedy skoro všechno. Jak jsem již zmínila mě tam některé informace chyběli proto dávám knize čtyři hvězdy.

01.07.2021 4 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Po dlouhých dvou týdnech mám přečteno.
Trvalo mi to dlouho a to z jediného důvodu - kniha mě nebavila...a přitom nápad na příběh to byl dobrý jen podle mého uchopený za špatný konec.
Ze začátku jsem se nemohla začíst a tento pocit jsem měla skoro až do konce knihy. Nejvíce se mi líbily poslední kapitoly a konečné rozpletení proč se kniha jmenuje Hrob pro mého manžela.
Hlavní postavou je Erin a její manžel Mark...jsou mladí, zamilovaní a čerstvě manželé, ale na líbánkách najdou jistou věc, která jim úplně otočí život a velmi mě překvapilo jak se člověk dokáže změnit během jednoho dne a jak se priority člověka otočí o sto šedesát stupňů.
Obě tyto postavy mi byli neskutečně nesympatické a to byl taky hlavní kámen úrazu. Tak přehraná láska byla do očí bijící a jejich jednání mě vytáčelo...hlavně jednání Erin než jsem se dobrala konce - poté jsem sice na ní názor nezměnila, ale bylo mi už celkem jedno jak se chovala.
Jak jsem již zmínila nápad na příběh zajímavý ale mě prostě styl napsání nesedl a také se příběh dost táhl a pořád se to motalo kolem stejné věci.

10.06.2021 2 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Tato kniha mi dala přesně to co jsem očekávala...
Podle anotace bylo hned jasné o co půjde a podle mého očekávání tam nebylo nic co by mě překvapilo. To ale neznamená že kniha nebyla dobrá - právě naopak. Četla se dobře a i když byl příběh jasný hned od začátku napsaný byl dobře.
Hlavní postavou je Chloe - která nemá zrovna ideální manželství a její manžel není zrovna ten typ kterého chcete mít doma.
V anotaci se dozvíte že se Chloe probudí svázaná někde v hrobě ale povede se jí utéct.....jenže má to jeden háček její manžel a vlastně všichni okolo jí nevěří že se to stalo.
Chvilkama jsem si také nebyla jistá zda si to opravdu nevymyslela, ale příběh je tak jasný že to byli opravdu jen záblesky nebo spíše doufání že to třeba nebude tak očividné.
I když je Chloe vykreslena jako oběť byla mi dost nesympatická, ale ne nějak hodně. Její přesvědčení že se vše událo a její touha a to jak se hnala za pravdou a zlomila svou amnézii byla docela obdivuhodná.... a co se týče jejího manžela Liama - tak toho bych shodila pod autobus v první vteřině..........
Víc ke knize asi nemám jelikož je vše zmíněno v anotaci.
Knihu bych doporučila všem kteří mají chuť na thriller u kterého nemusí moc přemýšlet, ale kde je jasné vše od začátku.

25.05.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Od Darcy Coates jsem již četla všechny díly z její série Strašidelné domy. Líbily se mi všechny, ale tento byl podle mého nejlepší. Nejen že to tam bylo nasekané už od samého začátku, ale celkově je příběh daleko temnější a zlověstnější než v předchozích dílech.
Atmosféra onoho strašidelného sídla Marwicků byla skvěle popsaná a nejednou mě příběh vtáhl natolik, že jsem se ohlížela doma zda někde nezahlédnu něco nadpřirozeného.
Jak jsem již zmínila tentokrát je toho v knize podle mého více - více temnoty, více všeho....nejvíce mě zaujalo jak dům působí na okolí a na lidi kteří žijí v jeho sousedství. Ne vždy musí platit že když straší v nějakém domě musí se to nutně udržet za jeho zdmi.
Příběhem nás provází Josefína - žena která bydlí vedle onoho domu už nějaký čas. Domem Marwicků už prošla spousta majitelů, ale když se tam nastěhuje Anna vše se najednou změní. Dům působí ze začátku poklidněji než kdy dříve, ale jak se říká je to jen ticho před bouří.
Josefine se s Annou spřátelí a tady začíná jejich cesta za odhalením tajemství tohoto domu.
Já osobně bych nikdy nemohla vedle takového domu bydlet natož pak v něm.
Vždy mi přijde že obyvatelé kteří bydlí v těchto domech Darcy vykresluje jako lidi kterým je vlastně jedno že tam straší hlavně že mají kde bydlet. Ale Darcy Coates prostě ví jak na to a příběh Vás chytne a už nepustí...někdo by si mohl myslet že téma strašidelných domů už bude dost ohraná, ale jak jsem již zmínila Darcy ví jak na to a z typického klišé vypracuje parádní příběh plný tajemna a duchů.
Za mě nejlepší díl ze série a kdo ještě nečetl rozhodně doporučuji přečíst...i předchozí díly samozřejmě.

19.05.2021 5 z 5

Chata u jezera Chata u jezera Edwin Hill

Dnes jsem dočetla knihu která nemá na databázi vůbec dobré hodnocení ani komentáře.
Vždy než se pustím do nějaké knihy pročítám si co si o ni čtenáři myslí...takže když jsem se pouštěl do Chaty u jezera čekala jsem guláš všeho možného.
Proto mě kniha překvapila - příběh Sama a Gabea mě zajímal a pomalé odkrývání jejich minulosti mě bavilo. Jejich odlišné osobnosti dávali příběhu tu správnou šťávu - Sam je podle všeho chytrý, krásný a velmi přizpůsobivý. Jeho jediný cíl je dostat se k vyšším vrstvám a k penězům...to ovšem přináší i spoustu problémů. Zato Gabe je ušlápnutý, bez sebevědomí a s různými posedlostmi a touhami.
Jak se ukázalo kniha je o minulém a současném životě dvou zlomených kluků kteří to neměli v životě lehké. I když každý jinak a ne vždy si za to nemohli.
I když se mi kniha četla dobře tak jí dávat jen tři hvězdy a to z jediného důvodu. Je tam moc postav které mi byli nesympatické.
Knihu bych úplně nezařadila do detektivek, ale jako psychothriller který nahlíží do osudů dvou mladých a naprosto odlišných můžu je to dobré čtení.
Ze začátku jsem nevěděla proč se kniha jmenuje Chata u jezera, ale časem se ukázala že je to velmi důležité místo a okolí a celkově atmosféra tohoto místa byla dobře popsaná.
Abych to shrnula nápad to byl dobrý, psané to bylo také dobře...jen bych odstranila pár osob a bylo by to super. A velké plus za hlavní postavu Hester - 140 centimetrů vysokou knihovníci...která se občas živý hledáním lidí.

13.05.2021 3 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Zdravím Vás všechny
včera jsem přečetla další thriller a popravdě jsem něco takového nečekala. Na první pohled se zdálo že půjde o příběh který už tu byl milionkrát předtím - dítě někdo unese. Jenže u tohoto příběhu je to daleko komplikovanější a zamotanější.
Ale dost zásadní problém bylo že na přebalu knihy je vlastně vyzrazeno vše důležité a tím kniha hodně klesla. Tentokrát jsem uhodla kdo je únoscem a to také hodně poukazuje na předvídatelnost.
Mé hodnocení je přesto velmi dobré, protože se kniha dobře četla a důvody všeho co se událo byli dobře vymyšlené.
Ale pro mě další mínus byli postavy - máme tu několik hlavních a důležitých postav a ani jedna mi nebyla sympatická. Jako první bych zmínila Julii a Briana - rodiče malé Anny...tak zrovna tito dva mě neskutečně štvali.
Neumím si představit co rodiče musí prožívat když jim unesou dítě a hlavně pokud je v tom tolik okolností jako v tomto příběhu, ale celou dobu jsem si říkala že Brian je debil - ano opravdu mě neskutečně štval, ale postupem času jsem na něj změnila názor. Za to jeho žena mi vadila celou dobu a nezměnilo se to ani po dočtení knihy.
A pak tu máme Ednu - o té se nebudu ani vyjadřovat protože bych byla velmi sprostá. Tuto paní měl někdo shodit pod autobus............její chování bylo za hranou a její narcismus mě přiváděl k šílenství.

04.05.2021 3 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Včera těsně po půlnoci jsem dočetla tento nový thriller. Musím říct že jsem tentokrát neměla žádná očekávání, ale kniha mě velmi překvapila a je to podle mě skvělý a nadupaný thriller.
Má skvělé hlavní postavy a Cyruse si nejde neoblíbit. Zápletka a příběh celkově je velmi zajímavý jak část s Andělskou tváří - tak vyšetřování vraždy mladičké krasobruslařky.
Kniha je vyprávěna ze dvou pohledů - Cyruse Havena a Evie Cormakové
Cyrus je mladý psycholog, který příležitostně spolupracuje s policií a i tentokrát jim pomáhá s vyšetřováním vraždy. Což se nakonec ukáže že není vůbec tak jednoduché jak se na první pohled mohlo zdát a případ mladé krasobruslařky je daleko zamotanější a také že ta úžasná a nadaná dívka nebyla až tak svatá.
Co se týče Cyruse samotného tak ten se mi líbil - jak jeho postoj k mobilním telefonům :D tak i celkově jeho osobnost. Zaujal mě popis jeho tetování a ta představa se mi velmi líbila :)
Díky své práci se setká s Evie - která je zavřená v ústavu pro nebezpečné "děti" ... je totiž takzvaná Dívka z bedny nebo Andělská tvář. Nikdo neví jak se vlastně jmenuje, kolik jí je let (nejspíš osmnáct) ani odkud pochází. A jelikož její minulost je velká záhada a ví se jen že si prošla hroznými věcmi - tak přivolají Cyruse aby rozhodl zda je připravena na život mimo ústav.
I když Evie může na první pohled působit jako nebezpečná a narušená mladá žena která se neumí chovat - mě se líbila - většinou je toho pod povrchem daleko víc a tady u Evie to platí stonásobně. A také její příběh není takový jak si všichni myslí takže pokračování této knihy bude určitě paráda.
Líbilo se mi jak se to mezi ní a Cyrusem vyvíjí a jak se Cyrus rozhodl jí pomoci byl celkem šok...říkala jsem si zda to byl dobrý nápad, ale Cyrusova děsivá rodinná historie by mohla napomoci k navázání vztahu mezi ním a Evie - takže druhou stranu jsem si říkala že by to mohlo fungovat.
Kniha měla sice více zápletek a hlavním mělo být vyšetřování vraždy - a i když tato část byla skvěle napsaná a bylo to zajímavé - stejně mě nejvíce zajímalo jak se to vyvine s Evie a Cyrusem.
Trochu jsem se bála jak autor uchopí schopnosti Evie...aby to nezahnal až moc do nadpřirozena nebo aby z ní nakonec nebyl druhý superman :D nakonec to zpracoval dobře a její schopnost poznat kdo lže byla skvěle zpracována.
O této knize bych mohla psát ještě dlouho takže tady to utnu a jen Vám tuto knihu doporučím všemi deseti.

25.04.2021 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Druhý díl ze série Jefferson Winter od Jamese Carola mám dočtený.
První díl Polámané panenky jsem četla v roce 2019 a pokud si dobře pamatuji kniha se mi líbila. Bylo to tedy dost psycho, ale kniha to byla dobrá. Tehdy jsem si říkala že mi to trochu připomíná Chrise Cartera a jeho Roberta Huntera...
Teď po nějaké době jsem si tedy přečetla druhý díl a můj názor na hlavního aktéra a celkově pohled na autora se změnil.
Nejdřív musím říct že se mi líbí to jak Winter vypadá a celkově působí na lidi....Bělovlasý, mladý bývalý agent FBI který boří jakákoliv pravidla nejen svým vzhledem ale i svým chováním. Jeho minulost je velmi zajímavá a bylo fajn se o ní dozvědět něco více a hlavně o jeho otci.
Tentokrát se přesune za dalším případem do malého městečka kde se sice udál zločin, ale nemá ani tělo ani místo činu...což mu trochu zhoršuje podmínky k práci.
ALE....trochu mi vadilo že je vykreslován už skoro jako nadčlověk - trochu mi tu chyběla mravenčí práce a pátrání mohlo být více propracované. To jak Winter ke všemu dojde jakoby kouzlem jen díky své geniální mysli mi trochu vadilo.
ALE....zase jak se dal dohromady s Taylorem a Hannah se mi líbilo a trochu to příběh vyvážilo. Jeho sázka ohledně Taylorova jména .... jak se pídil po tom jak se jmenuje křestním jménem a proč si říká jen příjmením (Taylor) se mi líbilo.
Samotný zločin/vražda která se udála je hrozná...být upálen za živa je opravdu krutá smrt. Při čtení vycházelo najevo že je vše více zamotané než se na první podhled mohlo zdát a podle mého viníků bylo daleko více než jen onen vrah.
Kniha je ale celkově slabší než předchozí díl, ale i tak stojí za přečtení.

15.04.2021 3 z 5

Maska smrti Maska smrti Mads Peder Nordbo

Zdravím Vás všechny,
dnes jsem dočetla poslední díl ze série Grónsko od M.P. Nordba a musím říct že tento autor ví jak na to....umí čtenáře vtáhnout do mrazivého prostředí Grónska a držet ho v napětí dokud kniha neskončí.
Předchozí dva díly jsem četla a velice se mi líbily a proto jsem byla zvědavá jak to celé skončí.
A teď k samotné knize - tento díl se odehrává jen deset dní po té předchozí takže doporučuji číst je postupně.
Opět zavítáme do Nuuku kde i tentokrát lidmi otřese hrůzný zločin tentokrát spojený s "nadpřirozenem" a samozřejmě jako u předchozích dílů nezůstaneme u jednoho zločinu, ale příběh se rozvine v daleko složitější pátrání s několika obětmi.
Příběhem nás opět provází Matthew a jeho pátrání po pravdě minulosti jeho otce. Při čtení jsem zjistila že vše je daleko komplikovanější než se v předchozích dílech mohlo zdát. Také mě velmi překvapilo kdo všechno je zapleten do akce Tupilak o které se dočtete ve všech třech dílech...
I tento díl se mi líbil - opět tu byla skvěle vykreslena mrazivá atmosféra Nuuku a
Grónska celkově. A to je podle mě ten největší tahák proč je kniha tak dobrá - podle mě to co je na knize tak poutavé je nejen příběh samotný a to jak je vše propletené...ale hlavně atmosféra.
Při čtení vás to pohltí a cítíte ten mráz a ponurou tamosféru toho místa.
Jak jsem již zmínila tento díl je spojený s jistým nádechem "nadpřirozena" a žasla jsem nad tím čemu lidé jsou schopni věřit - chápu že se jedná o jejich kulturu a jsou tam na tom vychováni - a možná proto byla představa qivittoqa tak děsivá.
Jedná se o poslední díl a tudíž se zde dočkáme rozuzlení všeho z předchozích dílů. Ale musím říct že bych klidně zvládla pokračování a hlavně jak to celé nakonec dopadne s Matthewem a Tupaarnaq. A rozhodně by mě zajímalo co Ottesen.

05.04.2021 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Nejdříve Vám musím říci, že mě neskutečně iritovali postavy v knize...nebyla tam žádná která by mi přišla sympatická nebo alespoň která by mi nelezla na nervy.
A o čem tato kniha je??? Jako hlavní postava tu je mladý psychoterapeut Theo, který chce léčit proslulou vražedkyni Alicii která po vraždě svého manžela mlčí. Theo je zapálený do své práce a rozhodne se jí pomoci. Jenže Theo je prostě divný už od začátku...nejen to jak je posedlý vidinou rozmluvit Alicii, ale celkově je až moc hrrrr do práce s ní. To mi přišlo divné a říkala jsem si že to nebude asi úplně v pohodě. I když mi postava Thea úplně nesedla říkala jsem si chudák kluk jak se snaží a nic s toho nemá.....jenže jsem četla pořád dál a ono přišlo to....o můj bože.....nečekala jsem že se jeho příběh vyvine takto ale na konci to vlastně dávalo docela smysl.
Pak tu máme Alicii - mladou malířku kterou najdou nad mrtvolu svého muže a která zarytě mlčí a vypadá to že už nikdy nepromluví. Chvílemi jsem byla dost na pochybách zda opravdu tu vraždu spáchala....a takto to šlo až do konce a když vyšli najevo okolnosti a podrobnosti ohledně vraždy jejího manžela byla jsem dost překvapená.
Kniha mě že začátku moc nebavila, ale jak jsem četla dál tak se to zlepšilo a nejlepší bylo posledních pár kapitol.
Myslím si že jde o slušný thriller který má propracovaný příběh i když to tak na první pohled nevypadalo.
Docela by mě zajímalo jak by to s Theem a Alicií dopadlo kdyby měla kniha pokračování. Samozřejmě v knize bylo více postav, ale žádná nebyla tak důležitá jako tito dva...oni spojují celý příběh.
I přes trochu táhlý začátek byla kniha dobře napsaná a rozhodně stojí za přečtení.

26.03.2021 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Další knihu tohoto roku mám přečtenou a tentokrát jsem četla českého autora... tento rok jsem se rozhodla číst i českou literaturu, protože ohledně našich knih jsem teda dost pozadu.
Kniha byla napsaná stylem starých detektivek, alespoň mě to tak přišlo. V této knize oproti jiným detektivkám nečekejte žádné zvrácenosti ani psychopatického vraha - hlavním tématem je zmizení mladé ženy která se ztratila v roce 1996 - a přesně v tomto roce se odehrává většina příběhu. Seznámíme se zde s mladým začínajícím novinářem Markem Vrázem kterému v práci nikdo neřekne jinak než Terence a dělá tam takovou holku pro všechno.
Jeho první novinářský příběh je právě o Sáře - dívce která se ztratila a kterou znal, i když jen povrchově.
Při čtení nás provede svým pátráním po pravdě a seznámením s detektivem Malíkem.
Samotné zmizení má kolem sebe dost nejasností a chvílemi to vypadá že se policie jen honí od čerta k ďáblu....po nějaké době se příběh přesune do roku 2019 a tady po x letech opět přichází na scénu teď už ostřílený novinář Vráz. Událost z roku 96 vezme nečekaný směr a pravda se ukáže najevo po hodně dlouhé době.
Popravdě jsem byla velmi překvapena jak to celé dopadlo a čekala jsem že budu číst o vyšetřování a nakonec se dostaneme k rozuzlení...tady to bylo ale jinak máme tu případ který pak najednou jakoby končí, ale dostaneme se o několik let dopředu a tam se stane to hlavní a celý případ může být konečně uzavřen.
Tři hvězdy dávám z důvodu že by určitě stálo za to dát případu více prostoru a kniha by mohla mít klidně více stran.

16.03.2021 3 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Tak tomu říkám pořádný psychothriller.
Od této autorky jsem četla knihu Stíny nad zálivem a proto se mi moc líbilo jak byla tato kniha v tomto příběhu použita.
Už dlouho jsem při čtení nebyla tak napnutá. Tato kniha je skvěle napsaná, a je děsivé jak může být lehké prohrávat si s něčí myslí.
Během čtení jsem zjistila, že ne vždy může být dobrý nápad pronajmout svůj dům či byt někomu koho neznáte.
V této knize je hlavní postavou Elle - spisovatelka, která píše svou druhou knihu a které se po čtrnácti dnech co byla mimo svůj dům úplně otočí život vzhůru nohama. Po návratu se jí začínají dít zvláštní věci a pocit že je v domě něco špatně se jí drží při každém kroku.
A teď přichází otázka zda je Elle jen paranoidní a děje se vše jen v její hlavě kvůli nespavosti a stresu - nebo zná někdo její tajemství a pomalu a jistě jí chce připravit o rozum?
Při čtení této knihy mi fantazie jela na plné obrátky a přemýšlela jsem jak to celé bylo a moc jsem chtěla zjistit co má Elle vlastně za tajemství. Nebyla chvíle kdy bych se nudila a byla jsem v šoku jak to celé dopadlo.
Chvílemi to vypadalo že to bylo tak nebo tak a když konečně došlo na rozuzlení řekla jsem si to nene.....úplně jsem nechápala jak je tohle možné.
Konec byl jen třešnička na vrcholu skvělého příběhu.

10.03.2021 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Tuto knihu jsem si koupila před cca osmi lety v levných knihách a také jsem ji před těmi osmi lety četla. Pamatuji že jsem z ní byla nadšená a dala jsem jí tehdy plný počet hvězd a moje recenze byla plná chvály.
Rozhodla jsem se si ji opět přečíst a zjistit jak se mi bude líbit po tak dlouhé době...přeci jen jsem už jako čtenář na jiné úrovni i když ve stejném žánru.
Hlavní postava je detektiv Archie Sheridan ... poslední oběť Krásné vražedkyně a také hlavní vyšetřovatel který po ní pátral dlouhých deset let.
Kniha má dvě dějové linky - první je pohled do dob kdy byl Archie unesen. V těchto částí knihy můžeme nahlédnout do mysli opravdového psychopata a tím není nikdo jiný než Gretchen. Postupy které používá pro své potěšení jsou více než drastické a zvrácené. Tato část knihy je skvěle napsaná a také velmi čtivá. Kdyby případ Krásné vražedkyně byla samostatná kniha bylo by to skvělé čtení.
Také tu máme možnost nahlédnou do složitého vztahu Archieho a Gretchen.... I když je to naprosto nepochopitelné Archie trpí Stockholmským syndromem a tudíž je jejich vztah velmi zvláštní.
Druhá dějová linka je současnost kdy se Archie po rekonvalescenci a podle mě né moc úspěšné vrací do práce aby svolal starý tým a řešil případ Škrtiče školaček. Tato část je také velmi zajímavá a pohled na žalostný stav Archieho je tedy velmi smutný.... i když na tom není zrovna nejlépe vrhá se do práce jak nejlépe dovede a tudíž si v knize můžete užít poctivou policejní práci. Také se zde setkáváme s trochu výstřední Susan - novinářkou která v příběhu hraje vetší roly než se na začátku může zdát.
Nejdříve mi nedávalo moc smysl proč se prolíná minulost a současnost, ale ke konci je to vše jasné a pro mě to byl celkem šok. Už jsem knihu četla dávno takže jsem si nepamatovala kdo je vrah a jak to vše bylo.
Čtení jsem si opět užila a i když jsem poprvé dala pět hvězd tentokrát hodnocení snižuji jelikož stále není pokračování a to je obrovská škoda.

04.03.2021 4 z 5

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

SNĚHEM POKRYTÝM MĚSTEM OBCHÁZÍ VRAH
Tato věta na přebalu knihy mě přesvědčila, že to bude skvělé a napínavé čtení. Ano je možná hloupé řídit se pouze jednou větou a nechat se nalákat, ale jsem holt nenapravitelná a opět jsem se do čtení pustila s obrovským očekáváním.
A jaká tato kniha je ?
Začnu tím, že prostředí bylo perfektně vykresleno a bylo jednoduché nechat se pohltit mrazivou předvánoční atmosférou, která má lehký nádech napřirozena.
V příběhu máme několik hlavních postav a asi nejhlavnější je Jenny - mladá maminka, která není zrovna v nejlepší kondici kvůli svému čtyřměsíčnímu synovi a kterou velmi zasáhne smrt mladé dívky, která se najde nedaleko jejího domu u jezera. Od této události jí něco k jezeru každou noc táhne....
Postupem času se stálé více zamotává do případu a chvílemi jsem si nebyla jistá jak v tom celém figuruje. Její příběh byl silný a zajímavý, ale i tak mě Jenny neskutečně iritovala a nejednou jsem se zastavila nad jejím chováním. Zato její manžel Will mi přišel vcelku vpohodě a dával Jenny trochu té normality.
Samozřejmě by to nebylo ono kdybychom tu neměli tým policistů, kteří se ženou za pravdou a snaží se rozklíčovat případ který pro ně není ani trochu jednoduchý. Tyto postavy mě nijak neoslovili. Hlavní vyšetřovatel mi byl sympatický a líbilo se to tajemno které kolem sebe měl.
Pak tu samozřejmě máme onoho vraha....tady jsem měla několik typů jako vždy - jako vždy jsem byla vedle. Četla jsem některé recenze a většina lidí psala, že věděla kdo to byl....já jsem neměla tušení až skoro do konce....a byla jsem tedy dost překvapena.
Kniha jako celek byla dobrá a líbila se mi...neřekla bych že to byl thriller, ale dobrý psychothriller ano. I když mi některé postavy nebyli sympatické tak musím říct že se mi kniha četla dobře a rozhodně bych ji doporučila všem kteří chtějí psychothriller s lehkým nádechem nadpřirozena.
Mé očekávání bylo splněno.

14.02.2021 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Musíte unést dítě, aby vaše dítě zůstalo naživu.
Zrovna jsem tuto knihu dočetla takže jsem plná emocí a pocitů a první co mě napadá je - že tato kniha je naprosto šílená a absurdní - je děsivá a to díky reálnosti a možnosti, že by se to mohlo někde dít.
Příběh je neskutečně čtivý a skvěle napsaný a také dost originální jelikož jsem nikdy nic podobného nečetla.
Na začátku se seznámíme s Rachel matkou Kylie, která to nemá v životě lehké. Po rakovině a mizerných zaměstnání se vše obrací k lepšímu.... ale do života jim zasáhne řetěz a Rachel je donucena dělat věci které by ji v životě nenapadli. Spolu se svým švagrem se musí zapojit do chodu řetězu aby její dcera vyvázla živá.
Jde o hodně napínavý a emotivní příběh a velmi mě zaujal postoj Rachel a to jak řetěz ovlivnil její osobnost.
Ani na chvilku jsem se nenudila a byla to jízda od začátku do konce. Kdo hledá knihu u které bude od začátku napnutý tak rozhodně řetěz je to práve.

23.01.2021 5 z 5