Bee Bee komentáře u knih

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Tak to bylo naprosto boží. Fakt.
Nevím, jak je to možné, ale tenhle díl byl snad ještě lepší, než ten předchozí. V téhle sérii jsem si oblíbila snad každou postavu - nemusím snad říkat, že mými favority jsou Kate a Curran, ale takový Derek, Ascanio nebo třeba Jim jsou taky úžasňáci. Co se týče postav, nemám autorům absolutně co vytknout. Skvěle s nimi pracují, jsou uvěřitelné - pokud jste schopní skousnout fakt, že ovládají všemožný druhy magie a jsou to všechno namakaný týpci, který byste naštvat prostě nechtěli - a hlavně TEN HUMOR. Málokdy se u něčeho tak zasměju jako u této série. Humorem mi to sedlo perfektně.
Děj.. co k němu dodat. Jako vždy je to nabitý akcí a jako plus určitě musím zmínit, že kdykoliv čekáte, že se to bude odvíjet nějakým směrem, zaručeně se mýlíte a stane se něco, po čem složitě musíte sbírat svoji spodní čelist zpod sedadla vlaku. Bavila jsem se každou vteřinu a v nejbližší době si to přečtu znova. Jsem opravdu zvědavá, co přijde dál, protože nemám tucha, co si představit. Jediný, co autorům vytknu, je to, že od doby, co jsem Kate Daniels začala číst, mi veškerá další četba už nepřipadá tak dobrá jako dřív. Postavili laťku hodně vysoko.

30.06.2015 5 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Tohle byla v pořadí třetí knížka, kterou jsem od autorky četla, ale musím říct, že špičkovému PS: Miluju tě, u kterého jsem střídavě brečela a řvala smíchem, a stejně tak i S láskou, Rosie, se to zdaleka nevyrovná. Rovnou se přiznám, že jsem některé pasáže knihy přeskakovala, protože mě to prostě nebavilo. Postavám jsem moc nevěřila a chyběla tomu šťáva. Snad příští její kniha pro mě bude lepší.

17.06.2015 3 z 5

Mihotavé stíny Mihotavé stíny Patricia Briggs

Připravte se, opět tady budu opěvovat Patriciu Briggs. Neměla jsem sebemenší pochybnost o tom, že to bude boží a měla jsem pravdu. Některé povídky pro mě možná byly trochu slabší (možná bych snížila hodnocení na 4,5 hvězdy), ale perfektně mi to vynahradil ten zbytek. Svět, který Briggsová stvořila, je pro mě naprosto úžasný - zároveň mi tím zkazila každou další knihu z tohoto prostředí, protože nic už není tak dobrý, jako bylo před Mercedes, ale whatever. Nejradši mám povídky o Branovi a Samuelovi. Oba jsou pro mě svým způsobem nejzáhadnějšími postavami obou sérií, takže se mi náhled do jejich životů hodně líbil. Určitě se k tomu budu vracet.

17.06.2015 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Není to sice Kingova klasika, při které vám vstávají vlasy hrůzou, ale to rozhodně není mínus. Kniha mě neskutečně bavila, občas jsem ji prostě musela odložit, protože autor to s postavami umí a na panu Mercedesovi se vyloženě vyřádil. /seriously, občas mě napadá, jestli je King psychicky okay, když dokáže napsat něco takovýho/ Jakmile jsem se dozvěděla, kdo je vrah, měla jsem obavu, že to už nebude mít ty správný grády, ale kupodivu se to četlo ještě líp. King je prostě king.

17.06.2015 5 z 5

Šance Šance Katy Evans

A takhle to dopadá, když se série zbytečně natahuje. Už první díl byl šílenej, druhej už byl brak. Obě hlavní postavy jsou totální blázni, děj je nerealistickej, já už prostě nevím, co k tomu víc říct. Další díly už opravdu číst nehodlám.

14.04.2015 1 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Znělo to fakt dobře, když jsem četla anotaci, ale nakonec mi to připadalo jako trošku zmutovaná Krásná katastrofa, akorát beze smyslu pro humor.
Postavy jsou tu přitažené za vlasy, nejsem teda zrovna fanda sportů, takže nemám tucha, jestli to takhle fakt ve sportovním světě funguje, ale doufám, že ne. Máme tu zase svalnatýho, pokérovanýho, naprosto sexy týpka s poruchou osobnosti. U Travise Maddoxe to prostě fungovalo, ale tohle teda byl úlet. Na jejich vztahu jsem neviděla nic hezkýho, většinu času mě to otravovalo, nedávalo mi to smysl a v chování hlavních hrdinů jsem neviděla nic hezkýho.
Nemluvě o tom, jak nerealisticky autorka popsala veškeré to "sexuální napětí" - seriously, ani nevim, jak to vlastně nazvat. Celý to bylo naprosto přitažený za vlasy.

14.04.2015 2 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Tenhle žánr je letos fakt populární, ale je pravda, že málokdo z něj dokáže vymáčknout něco alespoň trochu snesitelnýho. Je taky pravda, že kdyby všichni hrdinové byli psychicky v pořádku a naprosto zdraví jedinci, asi by nás to nebavilo číst, takže neustále čelíme holkám s mnoha různými traumaty a chlapům, co jsou totálně svalnatý, potetovaný a tak sexy, až to při dotyku zasyčí.
Tahle kniha má jedno plus a to je humor, a ač je někdy absurdní, u mě to fungovalo. Autorka se tu vyhnula různým druhům melodramatických scén, který mi drásají duši, takže to nakonec vyšlo dobře. Co se týče děje, ubíhalo mi to skoro samo, hlavní postavy byly zajímavé a ne vyhnané do naprostého extrému, i když to sem tam bylo lehce naivní. Ač je zápletka celkem zřetelná už od začátku, docela jsem se těšila, až to praskne a na reakci. Hodně se mi líbilo, že Kacey to nevzala úplně cool. Takže abych to shrnula, četlo se mi to dobře, vyhnuli jsme se příšerným, nervy drásajícím nesmyslům, zasmála jsem se u toho, celkem dobrá práce s postavami, a takhle to má vypadat.

14.04.2015 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Málokdy čtu české autory, Kateřina Petrusová je ale mojí oblíbenou výjimkou. Celá série je pro mě naprosto suprová, včetně třetího dílu. Tématicky by to mohlo snadnou sklouznout ke stereotypu, ale to autorka nedopustila. Přímo královsky jsem se u toho bavila, humor tady funguje parádně, postavy jsou pro mě reálné a vyhovují mi oba dva. Vedlejší postavy - setkáváme se tu jak s postavami z předchozích dílů, tak i s novými - rodina Emily prostě nemá chybu, hlavně teda bráchové. Nebrala bych to jako vážnou četbu, ale oddechovka to byla parádní.

07.04.2015 5 z 5

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Další Doctorovská kniha mě nadchla stejně, jako ta první. Četla jsem názory, že Doctorův charakter je úplně jiný, než v jeho seriálovém provedení. Těmto lidem mi nezbývá než vzkázat, že se krutě mýlí a zapomínají na fakt, že ačkoliv představitel 11. Doctora je mladej kluk, postava jako taková je naprostej stařec a občas se tak v seriálu i chová.. No nic, nebudu pět ódy na seroš. Kniha mě bavila, Dalekové jsou prostě doctorovská srdcovka a celý příběh byl parádně napsaný a celkem napínavý. Rozhodně vypíchnu fakt, že Doctor se ocitl v neobvyklé situaci, kdy ho všichni okamžitě nenásledovali a skončilo to dost nečekaně. Zkrátka a dobře, bavilo mě to.

24.03.2015 5 z 5

Stephen King jde do kina Stephen King jde do kina Stephen King

King je jedinej člověk na týhle planetě, kterej mě donutí se doopravdy bát. Ten večer, kdy jsem rozečetla Pokoj 1408, u sousedů vrzly dveře a já skoro visela z lustru, vyděšená k smrti.
Celá sbírka povídek je naprosto úžasná, vypíchla bych hlavně Kukuřičné děti, atmosféra je tu skvostná, dál Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank, která se četla skoro sama, samo sebou Pokoj 1408, u kterýho jsem se fakt bála, a potom Ničemové ve žlutých pláštích, které jsem předtím neznala a líbily se mi opravdu HODNĚ.
King umí navodit perfektní atmosféru, která čtenáře úplně vtáhne do děje. Je to opravdu mistr svého oboru. Určitě se k povídkám ještě vrátím :)

20.03.2015 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Jednou za čas narazím hned za sebou na několik kvalitních knih tohoto žánru, což je opravdová vzácnost. Většinou je to splácaná ptákovina s melodramatickými scénami a psycho postavami, ale tady ne.
Do příběhu se začtete ani nevíte jak. Postavy jsou sympatické a docela jsem jim to i věřila. Má to humor, který mi vyloženě sedl a několikrát jsem se u toho fakt nasmála. Samozřejmě je to příběh opředený záhadou, které čtenář postupně přichází na kloub a to mě prostě baví. Ač jde o klasiku - emocionálně narušená postava + záhadný svalnatec, baví mě to, stejně jako Krásná katastrofa nebo Překroč svůj stín.
Co se zápletky týče, musím říct, že i když jsem tak nějak tušila, kam to směřuje, nakonec mě to překvapilo, takže paráda.
Jediné, co musím vytknout - a myslím, že to je problém většiny dospělých autorek píšících a teenagerech - je vyspělost hlavních postav, což jim ubírá na věrohodnosti. Chápu, že postavy zrovna v téhle knížce toho zažili požehnaně, ale jsem přesvědčená, že v sedmnácti letech by těžko došli k takové citové vyzrálosti nebo k některým dospělým rozhodnutím. Dokonce si nejsem jistá, že by se takhle dokázal rozhodnout třicetiletý člověk. Ale to je tak jediné, co mi tady vadilo a jelikož na to narážím takřka všude, nechávám to být a hodnotím plným počtem.

04.03.2015 5 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Určitě to bylo příjemné překvapení, i když jsem na tohle téma v poslední době viděla spoustu serošů - prostředím bych to přirovnala třeba k takovému Ascension od Syfy. Dějově to stálo za to, , kniha je rozdělená na dva pohledy, abychom mohli sledovat dění na obou lodích. Je to napínavé a celkem dost promyšlené, postavy vcelku reálné, i když jsme se tu nedostali tak do hloubky, jak by to chtělo. Samozřejmě je tu tolik záhad, že se jich na konci rozlouskla ani ne polovina, což je skvělej tahák na další díly. Rozhodně musím vychválit prostředí obou lodí - ačkoliv Anne je fakt dost psycho - a hlavně rozdílné ideologie, které, jak se ukáže, od sebe nemají tak daleko, jak by se zdálo.
Líbí se mi postoj hlavní hrdinky k náboženství, protože se dost shoduje s mým a je to příjemná změna, protože ve většině knih je to přesně opačně a to mě vždycky trochu otráví. Určitě to stálo za přečtení a myslím si, že je to opravdu kvalitní.

04.03.2015 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Asi už začínám měknout, ale další díl taky hodnotím pěti hvězdami. Hlavním důvodem je fakt, že ačkoliv je tohle tak strašně často omílaný téma, autorka to prostě zvládla a napsala to čtivě a ne až tak moc klišoidně.
Dějově mě to bavilo, i když je to sem tam dost předvídatelné, ale tahle tématika mi občas sedne, takže jsem se začetla a nepřestala, dokud jsem se nedostala až na konec a to už o něčem svědčí.
Každopádně - co se postav týče, už jsem si je tolik neoblíbila jako Echo a Noaha z prvního dílu, ale věřila jsem jim to. Vedlejší postavy opět - a to jsem již zmiňovala u předchozího dílu - do očí bijící manipulace. Autorka se zřejmě zas až tolik nechce zabývat ostatními, takže vedlejšáci jsou většinou naprosto evil a nutí hlavní protagonisty být dokonalými/součástí stáda poslušňáčků/apod. A tohle je jediná slabina. Dějově to stálo za to a taky se k tomu určitě vrátím.

02.03.2015 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Tak tohle bylo opravdu milý překvapení. Tématicky je to už taková středoškolská klasika, ale autorka to dokázala pozvednout o level výš. Rozhodně si troufnu to přirovnat ke Krásné katastrofě, kterou jsem taky nemohla odložit, dokud jsem nedočetla. Co se hlavních postav týče, nemám co vytknout, střídání pohledů je tu zvoleno naprosto perfektně, takže se nám částečně rozkrývá příběh každého protagonisty. Jako velké plus zmiňuju to, že autorka si umí udržet čtenářovu pozornost právě tím, jak nám postupně servíruje informace.
Co se týče vedlejších postav, některé byly ztvárněné tak povrchně, až hrůza, a to si myslím, že je jediná věc, kterou téhle knížce můžu vytknout. Reakce na Echo a to, jak ji směrují k tomu, aby se chovala jako zbytek stáda je přímo do očí bijící, ale zkousla jsem to. Rozhodně si to hodlám přečíst znova.

02.03.2015 5 z 5

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

Tak tohle se mi četlo úplně samo. Ačkoliv je to taková klasika ze střední školy a postavy tu nejsou zas až tak vymakaný, těžký život outsidera prostě táhne. Možná proto už toho na tohle téma vzniklo tolik. Zajímalo by mě, jestli je život na americký střední fakt tak těžkej, jak všude tvrdí, ale asi jo, když to takhle zpodobňujou všude. Anyway - příběh je to zajímavej a děj ubíhá dobře, takže za mě dobrý.

26.02.2015 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Už v úvodu musím říct, že jsem od toho čekala mnohem víc, ale to je tím, že předchozí kniha, kterou jsem od Davida Levithana četla byla Den co den a to bylo naprosto fenomenální. Tohle bylo o hodně slabší a dějově to byla spíš taková oddechovka. Sem tam nějaký ten vtipný moment, jak už to v životě bývá, ale mám pocit, že jsem z tohohle žánru knih už odrostla. Prakticky se tu zabýváme vztahy mezi postavami, které jsou ode mě o dost mladší, a navíc je to podáno takovým tím klasickým způsobem, takže nic zvláštního. Co se hlavních postav týče, přišly mi těžko uvěřitelné, ale jako oddechovka dobrý.

25.02.2015 3 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Ano, opět tady budu pět ódy na spisovatelské duo, které stojí za touhle sérií - která, abych se opakovala dostatečně často a hlasitě, je mojí nejoblíbenější spolu s Mercedes Thompson. Dokonce mě ta série baví tak, až mě kompletně přešel strach, že by se kvalita knih mohla snižovat jejich kvantitou, protože už jsem se tolikrát přesvědčila, že to prostě není možné.
Kate s Curranem tady čeká velká věc - aby zachránili děti kožoměnců před proměnou v lupy, musí jet do Evropy a už předem ví, že to je past. Už to samo o sobě udrží čtenáře ve střehu a co se děje týče, je to vyšperkovaný a plný akce, takže jsem četla do dvou do rána a dneska do práce se mi vstávalo fakt těžko. Blažil mě ale ten pocit, že jsem to dočetla a bylo to boží.
Postavy jsou tu propracované naprosto všechny a všem jim věřím. Nechybí tomu humor, který mě baví a vyloženě mi sedne a hlavně je tu několik zlomových okamžiků, u kterých mi lezly oči z důlků, takže skvělá práce :)

23.02.2015 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Četla jsem už autorčinu předchozí sérii Andělé a vzdala to po pár dílech, takže jsem se rozhodla dát jí ještě jednu šanci u téhle knihy.
Nejsem si vůbec jistá, co si o tom myslet. Lauren Kate má skvělou schopnost vybrat si zajímavý, neokoukaný téma a vymyslet celkem životaschopnou zápletku, načež to naprosto zabije prací s postavami. Stejně jako u andělské série i tady je všechno prapodivně zmatený a místy tak nudný, až mě to ničí. Děj je předvídatelný a postavy nedotažené a těžko uvěřitelné, což je škoda, protože by z toho opravdu mohla bejt skvělá kniha. Myslím, že další díly asi ani zkoušet nebudu.

20.02.2015 3 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

První díl série byl pro mě něčím novým a neokoukaným a taky jsem se na něj tešila jak malá. Další dál mě dost zklamal vzhledem k tomu, jak končilo Jsem roztříštěná nadějně. Oproti těmto dvěma dílům je tu jeden velký rozdíl - hlavní postava se konečně vyvinula v normální lidskou bytost. Ale...
Juliette už od začátku byla diskutabilní postavou a to v mnoha ohledech, nevím, jestli ji autorka nechala tak ukňouranou schválně, aby zdůraznila její změnu v posledním díle, ale proměna je to výrazná, sem tam na můj vkus až moc.
Celkově si myslím, že práce s postavami tu je postavená na hlavu, protože Juliette nebyla jedinou, které se to týkalo. Ať už šlo o Warnera nebo Adama, začali se chovat prapodivně a úplně jinak než dřív a tady už mi to vyloženě nesedlo.
Co se děje týče, tak by bylo ještě lepší, kdybychom se tolik nezabývali myšlenkovými pochody, ale dostali se taky k nějaké akci. I tak mi četba ubíhala závratnou rychlostí a bavilo mě to. Samotný závěr byl jako vystřižený z filmu Chucka Norrise, ale pobavilo mě to a myslím se, že to skončilo bezvadně.

20.02.2015 4 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Musím říct, že první díl byl naprosto bezkonkurenční. Oproti němu jsou druhé dva díly celkem slabší. Samozřejmě bych si nenechala ujít závěr trilogie, tak jsem se do toho o víkendu pusitila a nezklamalo to. Téma mi vyloženě sedlo, ale občas mi trochu vadila ta er forma rozdělená do dvou pohledů, ale to už záleží na čtenářově preferencích.
Co se týče postav, prakticky zůstalo všechno při starém, jenom dostali pořádně zabrat. Autorka jim to rozhodně neulehčila, což je samo sebou dobře, jinak by to byla asi nuda, ale chvílemi už jsem mi fakt nabíhala nervní žíla na čele, protože takovou smůlu nemá nikdo. Co se děje týče, je to akční a nevíte, co se stane v další vteřine, ale trochu tomu chyběl humor. V závěru už to vypadalo, že to nedopadne tak, jak jsem si to představovala, ale autorka nezklamala a sérii ukončila naprosto bezvadně. Určitě to stálo za přečtení.

18.02.2015 4 z 5