be.zuz be.zuz komentáře u knih

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Ten překlad! Proč? Ty zastaralé kýčovité rádobyvtipné obraty, jaké používá moje babička, v příběhu z roku 2023. Brrrr

28.01.2024 3 z 5

Deníky ze Severní Koreje Deníky ze Severní Koreje Nina Špitálníková

Přijde mi, že tady autorka trošku vykrádá sama sebe, protože spousta věcí byla již řečena v Mezi dvěma Kimy. Nicméně i tak dávám plný počet, protože mně to hrozně baví.

29.12.2023 5 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Sháněla jsem čtivou romantickou oddechovku. A taky jsem ji dostala. Ale je to celé tak strašně naivní a nepravděpodobné, že za to dávám jednu hvězdu dolů.

20.12.2023 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Prijde mi, ze nakladatel cilil na sirsi publikum, nez dokaze tento literarni pocin ocenit. Mne osobne se libil pohled do Rickmanova osobniho zivota a jeho styl uvazovani, ale bylo to pro mne hrozne vlekle, utrzkovite poznamky nicnerikajici, jmen spousta a vlastne to jako celek pro mne naprosto neuchopitelne.

26.06.2023 2 z 5

Mala a její kočka Mala a její kočka Mala Kacenberg

Chapu, ze se autorka snazila pribeh podat tak, aby pusobil jako vypraveni ocima dospivajici divky. Coz se mi moc bohuzel neslucuje s tim, jaka dospela a moudra rozhodnuti delala. Celkove se shodnu s komentari prede mnou, ze pribeh je plytky, nezazivny a pusobi naprosto nerealne. Navic mne naprosto silene vytaci naduzivani slovesa byt temer doslova v kazde vete!!!

15.04.2023 3 z 5

Naprosto souhlasim s komentarem Marie022. Prijde mi az neuctive ke ctenari, ktery si knizku koupi, s kolika tiskovymi chybami je vydavatel schopny pustit knizku na trh!!!

Forma i obsah fajn.

19.01.2023 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Knizka mi byla doporucena jako jeden z nejlepsich valecnych romanu, uz nastesti netusim kym, protoze zadne vystreleni z gati se teda nekonalo. Zakladni dejova linka je zajimava, ale tim to konci. Prvni pulka knihy mi prisla dejove plytka, duveryhodnost nezvysuji ani nedotazene detaily, neuveritelne chovani lidi. Nevim, do jake miry je to prekladem, ale slohove to na mne pusobi jako prace zaka 7.B.

24.07.2022 3 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Pomyslne strhavam pul hvezdicky za trosku kostrbate milostne linky, ty autorovi moc nejdou.

06.06.2022 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Čekala jsem více Mendela a méně trpaslíka

25.04.2022 3 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Námět dobrý, ale hvězdu dolů za předvídatelnost.

12.02.2022 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Jsem s knihou spokojená, pan Hecl je ambiciozní, sebevědomý, ale zároveň pokorný člověk. Jen bych chtěla upozornit na faktickou chybu, při průchodu bezpečnostním detekčním rámem se člověk nevystavuje rentgenu, pod ten jdou jen zavazadla.

29.10.2021 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Za mne stejně přeceňováno jako například Sofiina volba. Dvacet tisíc stran a děj žádný.

11.06.2021

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Příběh je tak věrohodný, že mi bylo během čtení i po něm fyzicky špatně.

11.06.2021 5 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Ja to proste pani autorce neverila. Cele mi to prislo plytke a prvoplanove. Vim, jak to v gastronomickych provozech chodi, takze mne to chvilemi dost vytacelo. Ve srovnani s ceskymi autorkami, ktere publikuji soucasne, je tohle spise podprumer.

01.04.2021 2 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Jeden z mala pripadu, kdy mne filmove zpracovani uchvatilo mnohem vic nez knizni predloha.

25.03.2021 4 z 5