bbara155 bbara155 komentáře u knih

Vražda ze zdvořilosti Vražda ze zdvořilosti Jiří Štefl

Překvapivě moderně napsaný příběh s příjemným humorem.

13.12.2023 5 z 5

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Autor nezklamal. Líbí se mi jeho smysl pro humor a nadsázku, a jeho hrdinové jsou sympatičtí. Oceňuju i to, že si dá práci s fakty. I přes drobné prohřešky proti češtině, na které jsem obvykle dost alergická, dávám pět hvězdiček. Čistě proto, že mě ta knížka opravdu bavila.

08.11.2023 5 z 5

Klikaté cesty Klikaté cesty Elin Olofsson

Tahle kížka mě rozhodně neoslovila. Podivný depresivní příběh s dost nepravděpodobným koncem. Nakonec jsem ji dočetla, ale asi to nestálo za to.

26.10.2023 2 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Zajímavá knížka se spoustou námětů k přemýšlení. U autorky vysoce oceňuji bohatou slovní zásobu, pěknou češtinu a v neposlední řadě i použití středníku. Ten jsem už mnoho let v moderní próze neviděla. :-)

01.08.2023 4 z 5

Hvězdy osudu Hvězdy osudu Nora Roberts

Kdyby tam nebyly ty patetické erotické scény, bylo by to mnohem lepší. :-)

17.06.2022 3 z 5

Kadanland Kadanland Stanislav Dvořák

Ano, detektivka to ani moc není, ale čte se dobře. Autor umí psát, takže se mi knížka líbila. Pro mě bylo zajímavé, jak popisoval Sudety a že nevidí všechno černobíle.

13.06.2022 5 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Dvě třetiny textu by tam vůbec nemusely být a byla by to docela dobrá povídka. Takhle to bylo fakt kruté mučení hlavního hrdiny a čtenářů.

04.05.2022 2 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Film jsem neviděla a ani vidět nechci, protože z toho určitě udělali romantický cajdák. Knížka je syrová a fakt dobrá.

03.04.2022 5 z 5

Muž, který spadl na Zemi Muž, který spadl na Zemi Walter Tevis

Hodně smutná knížka.

10.03.2022 5 z 5

Hacker Hacker James Swallow

To je tak šíleně akční... :-D

16.02.2022 3 z 5

Zapadákov Zapadákov Thomas Perry

Tak je to taková pohádka pro dospělé. Ale mě to baví. I když předešlé knížky byly mnohem lepší. A spousta pravopisných chyb mi taky dost vadila.

04.02.2022 4 z 5

Tenký led Tenký led Paige Shelton

Bylo to docela dobré a napínavé čtení, ale konec mě trochu zklamal. Nemyslím, že bych od této autorky chtěla ještě někdy něco číst.

09.11.2021 3 z 5

Holky z nezisku Holky z nezisku Martin Nezval

Chápu, že tuhle knížku vydalo zrovna nakladatelství Naše vojsko. Chápu, že normální bílí heterosexuální chlapi jsou nasratí. Co nechápu je, že má tahle knížka nálepku "Pro ženy". A přitom neexistuje nálepka "Pro muže"! Skandál! Sranda. Až přečtete, pochopíte. Je to psáno z pohledu chlapa, a není tam žádná úplně normální ženská postava. :-D Ale OK. Je to autorův děsivě pravděpodobný pohled na dnešní svět. Moc se mi líbí název jedné kapitoly: "Pro ženy neexistuje problém, který by se nedal vytvořit". Ono by se slovo "ženy" dalo zaměnit za "politiky". Přesně jak píše v doslovu, smála jsem se, až mě mrazilo v zádech. Nedávám pět hvězd jen z důvodů čistě spisovatelských. Dost často se tam některé pasáže zbytečně opakují, jako by autor chtěl, aby si čtenář jeho tvrzení opravdu zapamatoval. Není to žádné veledílo, ale doporučuji k přečtení asi tak stejně, jako hodně zajímavý novinový článek.

30.10.2021 4 z 5

Vražedný lov Vražedný lov Hana Militká

Tak tohle jsem fakt nedala. Kdyby tam aspoň byl správný pravopis. Můj a svůj. Je mi líto.

18.10.2021 odpad!

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Ke knížce jsem přistupovala s nedůvěrou. Jak je něco tak moc propagováno a velebeno, cítím nějakou zradu :-). Ale musím přiznat, že jsem byla nadšená. Úžasné příběhy obyčejných lidí. O dva roky trvající občanské válce mezi Čechy a Poláky jsem vůbec nevěděla. O tom jsme se ve škole neučili. Moc se mi líbí, že autorka knížku píše objektivně, opravdu z pohledu tehdejších obyvatel. Oceňuju, že ani náznakem nikomu nenadržuje, žádná líbivá politika.

16.10.2021 5 z 5

Poslední klíč Poslední klíč Alec Palmer (p)

Takt trošku akční groteska. Ale dobrý! :-)

10.09.2021 4 z 5

Pohlednice z Itálie Pohlednice z Itálie Alex Brown

Nebylo to úplně špatné, ale taková béčková úroveň. Lucinda Riley tenhle druh románů píše mnohem líp. Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla a její matka jeden velký děs. Velké odpuštění nakonec a šťastný konec byl očekávaný, ale nenadchlo mě to.

10.01.2021 3 z 5

Báječné časy Báječné časy Maeve Haran

Zajímavé srovnání, jaké problémy řeší ženy v tomto věku v Anglii a jaké v Česku. Některé jsou stejné, některé naprosto jiné. Knížka mě bavila.

22.11.2020 4 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Tohle jsem teda nedala. Dvě blbé a nemorální hlavní hrdinky. Roztahaný děj a konec zase až tak překvapivý nebyl.

12.11.2020 2 z 5

Vyhazovač Vyhazovač David Gordon

Jako parodie na akční detektivku dobré.

11.11.2020 3 z 5