baxz baxz komentáře u knih

Dívka a zlatý déšť Dívka a zlatý déšť Václav Suchý

Úžasná kniha!

17.08.2023 5 z 5

A tam je konec světa A tam je konec světa Ivan Foustka

Skvělá detektivka! 10 hvězd je málo!

02.02.2021 5 z 5

Případ dívky se šesti P Případ dívky se šesti P Zdeněk Třešňák

Po roce 1989 šla kvalita edice Magnet prudce z kopce a někdy dosáhla až za dno... vycházelo v ní kde co, ale tenhle kus pod pořadovým číslem 10/91 je hodně solidní, napínavá detektivka! Pan Třešňák opět zabodoval za plný počet.

01.01.2021 5 z 5

Taková frajerská smrt Taková frajerská smrt Pavel Kraus

Tento příběh kapitána Kalába mě bavil z dosavadní série nejvíc. Je to určitě prostředím ve kterém se zápletka odehrává a to prostředí pivnic, putyk a vináren. K tomu místní galerka rváčů, machrů a hospodských figurek. Na scéně se poprvé objevuje svérázný Kalábův kolega poručík Junek vystupující i v následujících knihách.

28.12.2020 5 z 5

Poslední noc Poslední noc Pavel Kraus

Změna stylu vyprávění z třetí osoby předchozích dílů série z Kláštic do první osoby majora Kalába neublížila. Příběh ovšem postrádá tempo a konec je vyloženě ledabyle useknutý. Potěší občasný vtip, ale celkově nejslabší kus v probíhající sérii.

28.12.2020 3 z 5

Herodesův stín Herodesův stín Antonín Winter

Začátek trochu nepřehledný, ale pak to dostalo spád a šlo to stránka od stránky nahoru.

20.12.2020 4 z 5

Vyznavači ohně Vyznavači ohně Oldřich Železný

Výborné, lepší a bohatější děj než u seriálového zpracování.

18.12.2020 5 z 5

Taková smrt do větru Taková smrt do větru Pavel Kraus

Výborný i vtipný.

11.12.2020 5 z 5

Dvacet dní špiónem Dvacet dní špiónem Zdeněk Třešňák

Tenhle příběh mě moc bavil. Paradoxně je hlavní hrdina, kopečkář Olda, velmi sympatická postava a celý sbor StB působí jako parta amatérů. Na rok 1974 zajímavý počin.

02.12.2020 5 z 5

Kanárek nezpívá Kanárek nezpívá Vladimír Landa

Průměr. Příběh, dle fotografií v knize podle skutečné udalosti, by šel vytěžit víc.

02.12.2020 3 z 5

S devatenáctkou do Bernu S devatenáctkou do Bernu Lubomír Man

První vydaní je absolutní TOP!

28.11.2020 5 z 5

Šestý splav Šestý splav Vlastimil Milota

Krásně ponurá atmosféra v napínavém příběhu. A jako bonus padne zmínka o majoru Zemanovi a studni.

28.11.2020 4 z 5

Černý notes Černý notes Rudolf Schuster

Spíš psychologie než krimi, ale dobrý.

28.11.2020 4 z 5

Nečekaní nebožtíci Nečekaní nebožtíci Milan Pavlas

Hodnotím Nebožtíky doktora Snížka. První povídka Mrtvý na trůnu vyšla samostatně v edici Magnet 83/12.

28.11.2020 3 z 5

Taylorův návrat Taylorův návrat Vladimír Fiala

Strhující děj od začátku do konce!

28.11.2020 5 z 5

Vrah má dovolenou Vrah má dovolenou Jan Kaštánek

Příjemná detektivka ze 60tých let, se zajímavou kritikou státního zřízení na konci knihy.

05.11.2020 5 z 5

Osudný výlet Osudný výlet Jan Kaštánek

Velmi příjemná napínavá detektivka. Ani jedna stránka nenudí.

02.11.2020 5 z 5

Vodní panna Vodní panna Vlastimil Milota

Krátké, rychlé, svižné a zábavné.

31.10.2020 5 z 5

Neznámá z Vltavy Neznámá z Vltavy Karel Štorkán

Slušná detektivka, ve které opět vystupuje Luboš Kosma

04.08.2020 4 z 5

Tmavá studnice Tmavá studnice Jaroslav Velinský

V Temné studnici ze začátku spousta slangu co mě nic neříkal, ale postupně mizel a čtlo se to dobře a rychle. Lidožrout už je "profesionálnější" a stejně zábavný. Celkově jsou obě povídky v rámci detektivek originální.

04.08.2020 4 z 5