Bauriska Bauriska komentáře u knih

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Nádherné. Nádherné. Hluboké myšlenky vložené do jednoduchých vět, obohacené kouzelnými ilustracemi.

31.01.2023 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

To byl tak sladký bonbonek, že vás při čtení místy musely ,,bolet zuby".

Ale jinak to nebylo špatné počtení. Příjemně plynoucí děj, sympatické postavy, romantika i vzrušení. Uspokojilo to mé romantické já.

12.09.2021 3 z 5

Jaký otec, takový syn Jaký otec, takový syn Robert Fulghum

Autorova snaha napsat knihu po vzoru svého otce je značná. Ale když dva dělají totéž, není to totéž. Robert Fulghum je fantastický, vtipný i dojemný a svůj. Hunter tyto kvality nemá.

19.07.2021 2 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Odpolední jednohubka. Není to žádné literární veledílo, ale chtěla jsem rychlou erotickou romantiku a to jsem taky dostala.

Ač považuji hlavní hrdinku za krajně nesympatickou hysterku (od začátku až do konce), četlo se to příjemně, občas jsem i zasmála. A Marvin.. jóó, ten se mi teda líbil :)

02.07.2021 2 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

King trochu jinak. Něžněji. Příjemně plynoucí čtení se zajímavým námětem. Ale já bych nás, čtenáře, tolik nešetřila. Šla bych klidně mnohem víc do hloubky příběhu.

14.04.2021 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Průměr. Ale příjemný, oddechový, sem tam lehce napínavý průměr. S krásným obalem. Tak proč ne.

14.04.2021 3 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Pět hvězd a tichá poklona! Možná to není nic líbivého - ale číst přestat nelze.

Vyzdvihla bych povídky Díra a Vrátíš se? Famózní čtení..

15.03.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha mě vážně překvapila a já ji přečetla jedním dechem. Už dlouho jsem nikomu nedržela pěsti tak silně, že mi div nezmodraly.

15.03.2021 5 z 5

Jako v zrcadle, jen v hádance Jako v zrcadle, jen v hádance Jostein Gaarder

Smutné, přesto nádherné čtení. Kniha dokazuje, že mnohdy jsou děti, co se týče života, mnohem moudřejší než dospělí.

21.02.2021 4 z 5

Dům panenek Dům panenek Erik Axl Sund

Já bych pro tyhle ,,frajery" měla speciální peklo, kde by trpěli tak, jak si to nikdo ani neumí představit. Ale bohužel, svět není spravedlivý a tak často trpí ti, kteří by o bolesti neměli mít ani potuchy a ti z nejhorších nestvůr se jen smějí..

Šílené téma, šílený svět..

05.02.2021 4 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Špatná koupě. Musím chtě nechtě přiznat, že už jsem stará. Tedy alespoň na tenhle příběh. Ale kdyby mi stále bylo sladkých náct, rozhodně by se mi tohle originální, romantické čtení líbilo.

A ještě jedna věc.. když už jsem omylem sáhla po tomhle příběhu, škoda, že jsem nečetla spíše ten první díl.

05.02.2021 3 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Myslím, že se autorka velice snažila o napsání poutavé a nepředvídatelné knihy, ale ve výsledku se mi příběh zdál až překombinovaný. A ,, šokující závěr" jsem odhadla ještě dřív, než na něj vůbec došlo. Alespoň, že mi čtení svižně ubíhalo.

05.02.2021 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Na světě jsou příběhy dobré i špatné. Silné i slabší. Ale někdy je příběh natolik silný, že vás při čtení bolí srdce. Ale přesto víte, že to stálo za to.
Nádherné ilustrace jsou jen třešničkou na dortu.

27.10.2020 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

A Stanislawa tehdy plakala. Přemítala o síle žen, odvaze a odhodlání, jimiž je vybavila příroda, a zároveň o jejich největší slabosti. Nejcitelněji ženu poraníte, když způsobíte utrpení jejímu dítěti.

Z celého toho příběhu mi bylo smutno. Kolikrát až do breku. Sama jsem máma a ta představa strachu a nejistoty, zoufalství.. Jedna z nejkrásnějších věcí v životě by se nikdy neměla dít na takovém místě. Mámu bych si přála obejmout a poděkovat ji, že v těch chvílích byla oporou, klidem, světlým bodem, mámou..
Je to silný příběh, plný úvah o životě, odvaze a lidské síle. A rozhodně stojí za přečtení.

26.10.2020 4 z 5

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

Nádherná obálka je bohužel to jediné, co se mi na knize líbilo :( Přestože mám tohoto autora ráda, tento příběh mi vůbec nesedl. Za mě příliš náboženství a málo filosofie...

13.10.2020 2 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Četla jsem od autora knihy Protože tě miluji a Budeš tam? a byla jsem z nich naprosto paf. Volání anděla byl trochu slabší příběh.

První polovina byla skvělá. Námět originální, ihned jsem se začetla, napětí a tajemství mě hnalo stále dál a dál. Ale jak příběh postupoval, vnímala jsem ho stále více a více překombinovaný a nepravděpodobný. Přesto fajn počtení.

26.08.2020 3 z 5

Knihu jsem vzala do rukou když mi bylo trochu úzko. Věděla jsem, že Fulghum bude má terapie. Nespletla jsem se. Nezhltla jsem ji jako jeho předchozí knihy, četla jsem ji poměrně dlouho. Ale užila jsem si každou stránku, každé písmenko s láskou a klidem. Milé, zábavné, moudré a dojemné postřehy z každodenních maličkostí - tak jak to zvládne jen Fulghum.

22.08.2020 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Četla jsem ji teď podruhé, a pokud budu mít štěstí, ještě párkrát si ji v životě přečtu. Protože ten příběh je nádherný. Čtivý, zábavný, smutný i dojemný. Jako sám život.

05.08.2020 5 z 5

Anton a Jonatán Anton a Jonatán Jostein Gaarder

Jostein Gaarder je můj oblíbený spisovatel. Je můj literární přítel. Ale tak jako i se skutečnými přáteli se občas neshodnete nebo na nich vidíte chyby, i v tomto případě nejsem s autorem na stejně vlně. Ale to je v pořádku, to se občas stává.

Na jedné straně jsou nádherné ilustrace, na straně druhé je to pro mě příběh až příliš krátký a příliš povrchní.

27.07.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Do třetice to vyšlo! Vážně super počtení :) Duch domu Ashburnů pro mě byl příjemný, ale průměrný, Tajemství sídla Craven Manor se mi nelíbil vůbec. Navíc se mi nezamlouval námět obou knih stejný jako přes kopírák. Ale tahle kniha, to bylo jiné počtení.

Kniha byla od začátku až do konce krásně čtivá, napínavá. Skupina různorodých lidí dychtících po tajemnu, do detailů vyprávěná minulost domu, to vše jsem si s chutí užívala. Konec byl zase trošičku nevěrohodný, ale v tomto případě mi to vlastně ani nevadilo.
Navíc jsem byla nadšená za nenásilně podané informace o médiích a onom ,,druhém" světě. Za mě vážně super.

27.07.2020 4 z 5