Bauriska Bauriska komentáře u knih

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Tak neskutečně bolestná kniha..

Posel Posel Markus Zusak

Úžasný, nádherný příběh. Myslím na něj i po letech.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nevyhledávám thrillery ( a když už, tak alespoň pořádné severské), ale tenhle příběh se mi neskutečně líbil. A rozuzlení bylo perfektní.

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Ta knížka nebyla špatná. Byla hezky, lehce napsaná. Příběh byl hezký a uvěřitelný. Proplétání děje v současnosti a minulosti bylo přehledné. Postavy sympatické... Ale přesto mě ta knížka moc nebavila. Bylo mi vlastně jedno, co se bude dít a chtěla jsem ji jen mít konečně přečtenou. A přiznám se, že ač to vážně!! téměř nikdy nedělám, tady jsem sem tam přeskakovala řádky, aby to rychleji uběhlo.

18.07.2019 2 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Naprosto výborná kniha. Z nějakého iracionálního důvodu jsem se bála, že se mi to bude těžce číst. Ale byl to naprostý opak. Četla se tam lehce, nutila mě každou volnou chvíli číst alespoň pár řádků. Tady nebylo jediné slovo, jediné písmenko navíc, ani nechybělo. Pro mě byla dokonale napsána.

I psychologie postav byla výborně vykreslená. Málokdy se stává, že mi všechny postavy byli blízké, každé jejich jednání, ať dobré nebo ne, jsem plně chápala.

Je tu vidět, co člověk udělá z lásky, v zoufalství.. co s člověkem udělá vnitřní vina, a také ztráta. Velmi bolestný příběh..

03.07.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Na úvod musím říct, že kniha byla velmi čtivá, i přes nelehké téma. Ovšem z příběhu samotného jsem byla trochu v rozpacích. Část příběhu je o Sage, mladé dívce z dnešní doby - stydlivé a introvertní dívce, která se nerada ukazuje před lidmi a skrývá svůj fyzický handicap. Její části nemám co vytknout. Je uvěřitelná, veškeré její jednání je lidské, pochopitelné.

Příběh Josefa je hrůzně neskutečný. Nejděsivější pro mě není vědět o zvěrstvu, které konal, ani to, že takový člověk se schovával všem na očích a všichni ho měli za velmi váženého. Nejděsivější byl ten přerod z obyčejného kluka v nechutnou zrůdu. Jak to pro něj bylo přirozené. Stačilo říct, že je někdo nepřítel a nehnul ani brvou při zabíjení. Mužů, žen, dětí.. Kolikrát jsem si kladka otázku, jak dokázal Hitler donutit Němce se takto chovat. Lidé umějí být zlý, ale tolik lidí schopných dělat taková zvěrstva s téměř lehkostí.. Autorka výborně vyobrazila vývoj postavy.

Nakonec postava Minky - S tou už jsem měla trochu problém. Myslím, že na tři obsáhlé příběhy neměla ta knížka kapacitu. Příběh Minky byl hrozně rychlý, ta snaha vtěsnat co nejvíce na omezený počet stránek. Přišlo mi, že se hrozně přeskakovalo z jedné věci na druhou..

Spoiler
Pro mě by bylo daleko lepší si číst jen útržky z Minky příběhu, které by ten celek už doplňovaly a více se zaměřit na současnost. Čekala jsem, jestli se Minka s Josefem nesetkají, v co by to mohlo vyústit. Ale nic takového tam bohužel nebylo. Ale to je asi ironie života. Konečné rozhodnutí Sage chápu, ale pohnutky Josefa mi jsou záhadou. Proč chtěl zemřít chápu, ale proč si vybral tak zvláštní způsob..

03.07.2019 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Autor má neskutečné nadání. Výborný, skvostně napsaný příběh. Mé první bližší setkání s Afghánistánem.

10.06.2019 5 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Můj první přechod z mladistvých knížek k dospělé literatuře. Už je to dost let a já si ji pořád pamatuji. Nepochopitelná hrůza...

10.06.2019 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Po mánii hodných, zamilovaných upírů, byla tato kingovka příjemné osvěžení :)

10.06.2019 4 z 5

Táta nemá smutky rád Táta nemá smutky rád Martina Drijverová

To je moje srdcová záležitost, která mi připomíná dětství. Doma v knihovně má čestné místo :)

Psycho Psycho Robert Bloch

Co mě fascinuje na této knize je to, že se to hlavní stalo hned a víme, kdo to udělal. Člověk by si pak řekl, co dalšího může kniha přinést. Hodně. Výborně napsaná kniha.

P.S. Milujem Ťa P.S. Milujem Ťa Cecelia Ahern

Moc jsem toho od této knihy nečekala, ale překvapila mě. Nebylo to jen romantické ženské čtení. Bylo to velmi dojemné .

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Ta kniha mě velmi ovlivnila. Nebyly to nové myšlenky, ale to jak autorka psala, mi nějakým způsobem vlezlo pod kůži. A díky této knize jsem si ,,spravila" některé věci v životě.

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Tak stísněný pocit z knihy jsem snad ještě neměla. Příběh mě sice tolik nebavil, autorčin styl psaní mě také nezaujal. Ale ten divný pocit na konci.. A když kniha vzbudí přese všechno takové pocity, tak to asi nebylo tak špatné. Proto čtyři hvězdičky.

Sběratel Sběratel John Fowles

Výborná kniha. Naprosto mě dostal přerod z obyčejného člověka, který prostě jen nevěděl, jak reagovat lépe, na sociopata, který už zlo konal vědomě. Výborné psychologické propracování postav. Zprvu jsem s hlavním hrdinou skoro soucítila. Na konci jsem měla husí kůži.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Skvělý příběh z psychiatrické léčebny.

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

,,Nultá" kniha Měděného jezdce. Myslím, že je moc fajn, že byl tento díl napsán. Hodně komentářů tu praví, že je dobré si knihu přečíst jako první, mě ale naopak vyhovovalo, že jsem ji četla až dodatečně a tak jsem už věděla o co a koho jde.

Musím přiznat, že mě oba hrdinové hrozně rozčilovali. Harry byl narcistický sobec, který neváhal zničit svou rodinu. A z Giny se stala hloupá puťka, která se nesebrala ani kvůli vlastnímu synovi. Další věc, která mě rozčilovala, byla ta spousta politiky. Ale to už k tomu příběhu patřilo. Nicméně jinak byla kniha fajn dodatek k úžasné trilogii.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Vskutku velmi originální fantasy příběh. Nebo tedy pro mě originální je, protože tento žánr téměř vůbec nečtu. Ani bych neřekla, že je kniha určena pro mladistvé. Rozhodně to dokazuje, že i náš malý národ má moc nadané spisovatele.

Jako řeka, jež plyne Jako řeka, jež plyne Paulo Coelho

Autora jsem zkoušela už několikrát a pořád to nebylo ono. Zajímal mě pro své filozofické úvahy, ovšem nemusím náboženská témata. Na tuto knihu jsem narazila ,,omylem" v knihovně, kdo ví proč jsem si ji nakonec půjčila. A vyklubala se z ní výborná kniha. Od Coelha je má nejoblíbenější.

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný příběh. Jednoduchý stylem a tolik bohatý ve svém jádru.