Bauriska Bauriska komentáře u knih

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Příjemné, oddechové čtení originálních povídek. Některé se povedly více, některé méně. Obal i ilustrace jsou krásným doplňkem.

11.11.2019

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Kniha je brána jako autorčino slabší dílo, ale mě se líbila. Tedy konkrétně 2/3 knížky byly výborné. Nutilo mě to číst pořád dál a dál, chtěla jsem vědět, kde je pravda. Má teorie, co se toho večera stalo, byla velmi blízká oné realitě. A opět se ukázalo, že není všechno jen černobílé.
Chápu chování všech zúčastněných a vlastně jsem se všemi tak trochu soucítila. Kniha výborně popisuje, jaké nedozírné následky může mít obvinění ze znásilnění. Jak se cítí oběť, viník, blízké okolí.
Jen ten konec mi moc nesedl. Působil trochu přehnaně, amatérsky.

11.11.2019 4 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Po výborných Zimních lidech jsem se na další autorčinu knihu velmi těšila. Mám moc ráda duchařské příběh. Kniha byla čtivá, příběh byl napínavý, hltala jsem stránku za stránkou. Ovšem, jak už tu zaznělo z více komentářů, ten konec se moc nepovedl. Opravdu taková odbytá pohádka.

Celou dobu jsem navíc hádala, jak to dopadne a ve druhé třetině jsem to nakonec uhádla. Což mě taky zklamalo. Že mi chybělo takové to konečné waau, tak takhle to je..
Takže za ten konec musím ubrat hvězdičku.

04.10.2019 4 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Neurazí, nenadchne..

02.10.2019 2 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Ta kniha je fascinující. Naprosto předčila mé očekávání. Nemám žádné srovnání s jinou podobnou knihou, ale to nehraje žádnou roli. Bylo mi z ní tak smutno, že se mi chtělo brečet, i když jsem zrovna ani nečetla.
Popravdě, čekala jsem obyčejný popis každodenního života autistické dívky, abychom pochopili, jak takové děti vnímají svět. Ale tak dobrodružný příběh byl opravdu moc příjemné překvapení.

06.09.2019 5 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Být mladší a číst tento žánr prvně, dala bych o hvězdičku navíc. Ale jelikož mám srovnání s vícero dystopickými romány, které byly mnohem lepší a propracovanější, tak tento román byl pro mě jen takový průměr. Nejspíše se už ani nevrhnu na další díly.

01.09.2019 3 z 5

Noc v osamělém říjnu Noc v osamělém říjnu Roger Zelazny

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy, ale ten žánr byl i taková má vlastní malá výzva. Začetla jsem se překvapivě rychle, vše mi dávalo smysl a byla jsem zvědavá, co bude dál. Ale pak jsem pár dní nemohla číst a když už jsem se k ní vrátila, vůbec mě nebavila. Nějak se to ve mě holt zvrtlo a zbytek knihy už jsem doslova protrpěla.

Já svůj subjektivní pocit bych dala méně než tři hvězdičky, ale i když mi to nesedlo, nemůžu upřít originalitu a dobré zpracování knihy. Takže ve výsledku je to průměr.

01.09.2019 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Čteno jako povinná školní četba, přečteno jedním dechem na tajno pod lavicí. Krásná kniha :)

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Ta kniha je velmi bolestná, o tom není pochyb. Ale když jsem si přečetla celý seznam naráz, byla to chyba.. pak už mě kniha bohužel moc nezaujímala, což mě mrzelo.

24.08.2019 3 z 5

Alice v zrcadle Alice v zrcadle Jo Kingsley

První část, psaná dcerou, byla zajímavá. Ovšem číst hned téměř to samé znovu, jen očima matky ( v druhé části knihy) mě už bohužel nebavilo. Byť je zajímavé vidět to z pohledu obou nejbližších účastníků. Jak už tu zaznělo, kdyby se jejich vyprávění prolínalo, bylo by to mnohem lepší.

24.08.2019 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Kouzelné :)

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

,,Sežerte" mě, ale já ten příběh nechápu. Většinou se vyžívám ve filosofii příběhu a skrytých významech, ale tady prostě ne. Taky je to pouze stařec na moři.. Ale nemůže mi sednout každá kniha.

24.08.2019 2 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Z celé trilogie je pro mě tento díl nejlepší. U žádné jiné knihy jsem nebrečela od začátku až do konce. Zanechala ve mě hlubokou stopu..

24.08.2019 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Já věřím v mnoho věcí. Ale nevěřím v Boha jako takového. Ale kdybych věřila, pak bych díky této knize mnohé pochopila. Je to velmi zvláštní a bolestná kniha.

24.08.2019 5 z 5

Paci, paci, pacičky pro kluky a holčičky Paci, paci, pacičky pro kluky a holčičky Michal Černík

Jako malá jsem ji milovala a v knihovně si ji opatruji dodnes.

22.07.2019

Pohádky o veselých zvířátkách Pohádky o veselých zvířátkách neznámý - neuveden

Krátké, ale krásné a poučné příběhy.

22.07.2019 5 z 5

Nejkrásnější bajky o zvířatech Nejkrásnější bajky o zvířatech neznámý - neuveden

Krásné bajky :)

22.07.2019

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Čtu ji dětem s tak nádhernou nostalgií.. Je to jeden z mých pokladů v dětské knihovničce a doufám, že i děti ji budou mít rády.

22.07.2019 5 z 5

Pět starých známých Pět starých známých Mitch Albom

Nádherný, kouzelný, originální příběh. Díky této knížce jsem se zamilovala do autora.

18.07.2019 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Pamatuji si, jak nám na škole předčítali úryvek z této knihy a na mě to neskutečně zapůsobilo. Velmi silný příběh.

18.07.2019 5 z 5