baty

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Krásná kniha! Úžasný příběh o mladé, statečné a odolné ženě v nelehké životní situaci. Po všech životních útrapách našla i muže, se kterým strávila mnoho let ve spokojeném manželství. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Super napínavá kniha. Moje první od Agathy Christie a určitě ne poslední. Určitě doporučuji.

30.05.2020

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Nádherná kniha. Vžila jsem se do děje a tak nějak jsem doufala, že ti dva hlavní hrdinové si k sobě najdou cestu, ale autor to pojal trochu jinak, čtivě a zajímavě. Moc jsem si to čtení užila.

31.01.2020

O myších a lidechO myších a lidechJohn Steinbeck

Kniha mě naprosto dostala. Na konci jsem se přistihla jak čtu a celé nitro se mi chvěje rozrušením, jestli to George opravdu dokáže udělat. Strhující příběh o dvou přátelích, kteří sní o lepším životě se ale bohužel nevyplní. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.

RanhojičRanhojičNoah Gordon

Krásná kniha, moc jsem si čtení užila. A teď se těším na film, který jsem ještě neviděla.

MaminkaMaminkaJaroslav Seifert

Básně nečtu, po této knize jsem sáhla jen díky výzvě a jsem za to nesmírně ráda. Básně jsou krásné, pohladí po duši. Myslím, že se k této básnické sbírce budu vracet, jak se mi líbila.

07.04.2020

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Tak to byla fakt pecka. Vtáhlo mě to do děje už hned na začátku a nepustilo do posledního písmenka. Super knížka. Určitě není poslední od tohoto autora.

26.10.2020

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Skvělá oddechovka. Film jsem nikdy neviděla, ale to se asi teď, po přečtení knihy, změní.

Na východ od rájeNa východ od rájeJohn Steinbeck

Kniha se mi moc líbila. Oblíbila jsem si Leeho a Abru, líbila se mi jejich houževnatost a chuť do života. Opravdu jsem si knížku užila, určitě to není poslední knížka, kterou jsem si od Johna Steinbecka přečetla.

31.03.2020

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Super kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Celou dobu jsem si myslela, že Louisa uspěje, ale to by byla už opravdu hodně červená knihovna. Každopádně mě autorka přesvědčila o tom, abych se zamyslela i nad svým životem. Na konci mi i slzička ukápla, takže já jsem spokojená :-)

30.06.2020

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Krásná kniha, citlivě napsaná. Moc se mi líbila. Doporučuji přečíst.

HanaHanaAlena Mornštajnová

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Chytla mě za srdíčko. Velmi silný příběh. Doslova jsem cítila tu bezmoc, které byli vystaveni všichni, kdo si museli hrůzu té doby prožít.

29.11.2018

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Krásná kniha. Velmi silný příběh. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a na konci jsem uronila i pár slz, jak to bylo dojemné. Doporučuji si knihu přečíst.

16.05.2019

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJohn Boyne

Dočetla jsem a chvíli jsem zůstala sedět, abych to vstřebala. Mazec. Mě se kniha líbila, i když mi bylo divné, že devítiletý kluk je tak moc naivní. Jak se musel cítit otec, když mu došlo, že se jeho synovi stalo to, co oni dělali běžně všem těm lidem "za plotem".

27.05.2020

Chlapec na dřevěné bedněChlapec na dřevěné bedněLeon Leyson

Nádherná kniha. Četla jsem jedním dechem, autor mě dokázal přikovat do křesla a já se nemohla odtrhnout. Velmi krásně napsaný příběh šťastných shod náhod, díky kterým mohlo vzniknout toto nádherné dílo. Je potřeba připomínat si, jaká zvěrstva se tu konala a knihy lidí, kteří tuto dobu osobně zažili a přežili, jsou to nejcennější, co nám tu mohli zanechat.

Jana EyrováJana EyrováCharlotte Brontë

Knihu jsem vzala do ruky díky výzvě. Moc se mi líbila a myslím, že jsem ji nečetla naposledy.

Cilčina cestaCilčina cestaHeather Morris

Krásná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Měla štěstí v neštěstí. Jen víc takových knížek. Určitě doporučuji.

11.04.2020

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJojo Moyes

Nádherná kniha. Zajímavá zápletka, čtení jsem si opravdu užila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Autorčiny knihy mám moc ráda. Knihu určitě doporučuji.

Byla to tichá dívkaByla to tichá dívkaMichele Campbell

Skvělá kniha. Nejvíc se mi líbilo, že to bylo napsané tak, že jsem do tříčtvrtin knihy nevěděla, kdo byl vlastně zabit. Byla to moje první kniha od této autorky, ale určitě si přečtu i ty další.

24.04.2020

Říkali mi LeniŘíkali mi LeniZdeňka Bezděková

Krásná kniha. Líbil se mi přístup houževnatého děvčátka, které se touží vrátit zpátky ke své mamince.

17.04.2019

Sama sebouSama sebouJojo Moyes

Super zakončení trilogie. Fandila jsem Lou a Samovi, aby jim to vyšlo. Kniha měla spád i pěknou zápletku, mohu jen doporučit.

26.07.2020

Deník kastelánaDeník kastelánaJ. Bittner (pseudonym)

Teda, to byl mazec. Od začátku mě to pohltilo a já nedokázala přestat číst. Je to napsané opravdu čtivou formou, která čtenáře nenechá oddechnout. Fakt super čtení.

04.10.2019

Vánoční koledaVánoční koledaCharles Dickens

Překvapilo mě, jak úzká je knižní předloha celovečerního filmu. Ale i tak se mi knížka líbila.

14.04.2020

Zdislava a ztracená relikvieZdislava a ztracená relikvieVlastimil Vondruška

Mám ráda vypravěčský styl pana Vondrušky. Zajímavý děj, zajímavá zápletka a spravedlivý trest. Super čtení.

06.06.2020

Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceVáclav Kaplický

Pěkný historická kniha, která vtáhne do děje. Líbilo se mi téma i jak to autor zpracoval. Určitě doporučuji si přečíst.

21.06.2020

Život po toběŽivot po toběJojo Moyes

První díl byl určitě lepší, přijde mi, že se Lou moc babrala v minulosti. Ale fandila jsem jí, aby si našla nějakého chlapa a aby byla znovu šťastná. Tak uvidíme, jestli jí vztah na dálku vydrží nebo jak to všechno bude pokračovat dál. Jsem zvědavá...

13.07.2020

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Kniha se mi líbila. Na začátku tedy trochu víc. Ale je to oddechovka a zhltla jsem to celkem rychle :-)

06.06.2019

Dívka, která se dotkla nebeDívka, která se dotkla nebeLuca Di Fulvio

Krásný napínavý příběh. Občas jsem i zapomínala dýchat. Moc jsem fandila Mercuriovi a Giudittě a velmi se mi líbilo přátelství mezi jejím otcem Isaccem a velitelem Lanzafamem. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora. Knihu vřele doporučuji.

20.09.2019

Ztracená manželkaZtracená manželkaAlyson Richman

Krásná kniha, děj mě úplně pohltil. Určitě doporučuji přečíst.

10.03.2020

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Krásný dojemný příběh. Doporučuji si přečíst.