baty baty komentáře u knih

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Překvapilo mě, jak úzká je knižní předloha celovečerního filmu. Ale i tak se mi knížka líbila.

14.04.2020 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Krásná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Měla štěstí v neštěstí. Jen víc takových knížek. Určitě doporučuji.

11.04.2020 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Básně nečtu, po této knize jsem sáhla jen díky výzvě a jsem za to nesmírně ráda. Básně jsou krásné, pohladí po duši. Myslím, že se k této básnické sbírce budu vracet, jak se mi líbila.

07.04.2020 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Kniha se mi moc líbila. Oblíbila jsem si Leeho a Abru, líbila se mi jejich houževnatost a chuť do života. Opravdu jsem si knížku užila, určitě to není poslední knížka, kterou jsem si od Johna Steinbecka přečetla.

31.03.2020 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Krásná kniha, děj mě úplně pohltil. Určitě doporučuji přečíst.

10.03.2020 5 z 5

Ač nevidím, vnímám Ač nevidím, vnímám Věra Řeháčková

Krásná kniha. Zamilovala jsem si Hanku, Dušana i ztřeštěnou Gábinu. Hance jsem moc fandila, aby to vše zvládla a láska Dušanova otce už byl jen příjemný bonus. Knihu vřele doporučuji.

04.03.2020 5 z 5

Páteční klub pletení Páteční klub pletení Kate Jacobs

Kniha se mi moc líbila. Na konci jsem si teda pěkně poplakala.
Jsem stejně stará jako Georgie a mám stejně starou dceru jako ona. Od začátku to vidím, jak obchůdek vlastním já a chodí mi tam spousta zákaznic a kamarádek jako k Georgii. Mám ráda háčkování a pletení, tak jsem se v tom zhlédla. Vůbec si nedovedu představit, jak bych se v takové chvíli zachovala já. Byla to silná a statečná žena.
Knihu všem vřele doporučuji.

28.02.2020 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Skvělá oddechovka. Moc pěkně se mi knížka četla. Takový milý románek ze Skotska, který úplně zve lidi, aby se tam jeli podívat :-)

19.02.2020 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je obdivuhodné, jak svět vnímá třináctiletý autistický chlapec a že o tom dokáže napsat. Povídka se mi líbila, nahnala mi i slzičky do očí.

11.02.2020 4 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Kniha se mi líbila. Děj je trochu jiný než ve filmu, ale i tak se mi to čelo moc pěkně.

10.02.2020 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná kniha. Vžila jsem se do děje a tak nějak jsem doufala, že ti dva hlavní hrdinové si k sobě najdou cestu, ale autor to pojal trochu jinak, čtivě a zajímavě. Moc jsem si to čtení užila.

31.01.2020 5 z 5

Všecky krásy světa Všecky krásy světa Jaroslav Seifert

Krásná kniha plná vzpomínek autora na své přátele a na svůj krásný a bohatý život.

21.01.2020 5 z 5

Síla mysli -  Jak se naučit pracovat se svým vědomím a podvědomím Síla mysli - Jak se naučit pracovat se svým vědomím a podvědomím John Kehoe

Po přečtení knihy jsem chvíli zůstala sedět a snažila jsem se vstřebat všechno, co bylo obsahem knihy. Pomalu začínám vidět svět kolem sebe trochu jinak. Uvidíme, jestli a jak mi půjde žít podle rad, které jsem si přečetla...

04.01.2020 4 z 5

Železný kruh Železný kruh Karel Nový (p)

První díly se mi líbily víc. Toto je dílo převážně o válce. Nakonec ale vše dobře dopadne, Jindřich s Emou založí rodinu a dokonce i její rodiče se pomalu smiřují se zetěm, kterému že začátku nemohli přijít na jméno.

21.12.2019 4 z 5

Železný kruh Železný kruh Karel Nový (p)

Knihy jsem objevila ve veřejné půjčovně na nádraží v klavíru. Zaujaly mě svojí obálkou (já měla všechny tři díly samostatně).
Autora této trilogie neznám, ale od samého začátku se mi knihy i děj líbily. Jedná se o docela prostý příběh několika rodin, které žijí na samotě a snaží se spolu vyjít.
Hlavní hrdinkou v těchto knihách je žena Tratilová, která podlehla kouzlu statkářského synka a zplodily spolu dítě. Nebylo jim umožněno se vzít, proto vychovává svého syna Jaromíra sama a vezme si muže Tratila, který o ni projeví zájem. Mají spolu dceru. Protože se ale nedokáže vyrovnat s tím, že jeho žena má nemanželské dítě, začne pít a potom i chodit za vdovou, která s ním nakonec čeká dítě. On ho nechce a tak si zahrává s myšlenou, že ženu zabije. Jednou večer se žena opije a Tratil jí chce odvést domů. Ona uklouzne na kraji řeky, spadne do ní a utopí se. On, v návalu výčitek, se přizná k tomu, že ji zabil, za což je zavřen do vězení na spoustu let.
Tratilová prodá dům na samotě, pronajme si malý pokojík se svým synem a dcerou a snaží se žít normální život. Jaromír studuje gymnázium, matka chce, aby byl knězem, on se nakonec rozhodne, že bude lékařem. Zamiluje se do dívky Emy z hájovny, je to velmi intenzivní a žhavý románek, který není bez následků. Ale Ema je donucena jít na potrat a rodina se přestěhuje do Prahy. Po letech se potkávají a jejich láska je zpět.
Líbily se mi oba dva díly. Teď čtu třetí, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, protože Jaromír je odveden do války a Ema je zpět v hájovně a setkává se s jeho matkou...

06.12.2019 5 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Úplně souhlasím s Hasali. Dlouhá souvětí, dlouhé kapitoly, děj se poměrně hodně táhnul.
A ten konec mě teda pěkně zklamal. Čekala jsem od knihy víc.

10.11.2019 2 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Teda, to byl mazec. Od začátku mě to pohltilo a já nedokázala přestat číst. Je to napsané opravdu čtivou formou, která čtenáře nenechá oddechnout. Fakt super čtení.

04.10.2019 5 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Moc pěkná kniha. U spousty povídek jsem měla husí kůži. Jak autor dokázal vykreslit pocity postav, to bylo něco úžasného. Za mě doporučuji přečíst.

02.10.2019 5 z 5

Chaloupka strýčka Toma I. Chaloupka strýčka Toma I. Harriet Beecher Stowe

O této knize jsem nikdy neslyšela, ale když jsem ji viděla ve vyřazených knihách, okamžitě si mě získala ilustracemi i obálkou. Přečetla jsem ji jedním dechem, moc se mi líbila. Musím se podívat i po druhém dílu. Určitě doporučuji její přečtení.

29.09.2019 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Krásný napínavý příběh. Občas jsem i zapomínala dýchat. Moc jsem fandila Mercuriovi a Giudittě a velmi se mi líbilo přátelství mezi jejím otcem Isaccem a velitelem Lanzafamem. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora. Knihu vřele doporučuji.

20.09.2019