bastina bastina komentáře u knih

Deti Tatrany Deti Tatrany Milan Igor Chovan

Výborná kniha.

04.09.2019 5 z 5

Dlhé sú tiene severu Dlhé sú tiene severu Hans Ruesch

Kniha o živote, ktorý je tvrdý, neúprosný a jemu sú prispôsobené zvyky a tradície Inuitov. Chvíľami som s hrôzou čítala o ich spôsobe života, ktorý bol prispôsobený ich kočovaniu na severnom póle. Neskôr mi to prišlo úplne prirodzené.
Určite ju odporúčam prečítať.

30.11.2017

Osud tak chcel - rozhovor s Jozefom Kronerom Osud tak chcel - rozhovor s Jozefom Kronerom Jozef Leikert

Prierez spomienok a hlbokých myšlienok. Posledný rozhovor s človekom s veľkým Č.

08.08.2017 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Áno, bola tam zakázaná láska, romantické klišé, ale nevadilo mi to. Prišlo mi to prirodzené, veď byť na ostrove niekoľko rokov a neukojiť túžby, ba asi nešlo.
Spoločné zážitky, úskalia,boj o prežitie a ani ja som nevnímala chlapca ako chlapca. Asi to tak malo byť.
Celkovo kniha nebola zlá, poukazovala na to, aké by to bolo keby. Zamyslela sa som sa aj ja, či by som bola schopná prežiť a odolať.
Už po nej nesiahnem, ale som rada, že som si ju prečítala. Niekedy treba aj takéto.

17.07.2017

Ilúzia šťastia Ilúzia šťastia Katarína Gillerová

Život je nevyspytateľný, tak by som charakterizovala tento príbeh a osudy kamarátiek.

19.06.2017

Anjel nad Teheránom Anjel nad Teheránom Gina Nahai

Odporúčam. Tak ako som ju zobrala do rúk a začala čítať, tak som len nemo čakala, čo bude ďalej. Neviem, čo k nej napísať iba prečítajte si ju. :)

31.03.2017

Ľudovít XIV. kráľ slnko Ľudovít XIV. kráľ slnko Michel de Decker

Kniha opisovala skôr jeho milostný život a jeho patálie s manželkami, milenkami. Ale páčila sa mi. Možno niekomu, bude chýbať viac faktov, no čo k milostnému životu viac napísať. Bolo tam všetkého primerane. Je to moja šálka kávy.

05.03.2017

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Páčila sa mi, napriek tomu, že vo mne vyvolala smútok. Nežná, jemná, citlivá zobrazujúca sondu do duše, asi aj tej mojej. Normálne som si pri jej čítaní veľa vecí uvedomila, a keď doznejú tieto pocity, tak mi bude kniha aj chýbať :) Odporúčam.

31.03.2016

Zomrieť znova Zomrieť znova Tess Gerritsen

Knihu môžem odporučiť, napätie,prepojenie príbehov, nové poznatky a super strávený čas pri čítaní. Odporúčam, tak ako aj ostatné knihy od tejto spisovateľky. Inak pre mňa je od nej táto naj.

18.03.2016

Skvelá kniha :)

10.03.2016 4 z 5

Krásná Filipína Krásná Filipína Brigitte Riebe

Vďaka knihe som sa dozvedela o živote Filipíny a FerdinandaII. Páčilo sa mi aj prepojenie príbehu a náuky o bylinách. Na druhej strane, škoda, že dej bol rýchly a kým sa čitateľ spamätal, čo sa udialo, už sa odohrávalo niečo iné. Pre mňa bola kniha príjemnou odychovkou.

05.01.2016