baryblueberry baryblueberry komentáře u knih

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Po Kouzlech rodu Thornů jsem měla velké očekávání, která byla do puntíku naplněna. Nechybí skvělý cynický humor, zajímavá zápletka a charakterní postavy. Čtenář naprosto pochopí, proč je hlavní hrdinka taková, jaká je. Velmi mě zaujalo prostředí, ve kterém se děj odehrává a i ten je skvěle nastíněn. Téma duchařiny mi moc blízké není, ale tady si mě to získalo všema deseti.

04.07.2022 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Tohle byla určitě jedna z nejlepších knih, co jsem četla a těším se, až se dostanu k dalším knihám od tohoto autora. Název prostě vystihuje to, co se v knížce děje. Navíc ten konec byl opravdu krásný. Bavilo mě to a vřele doporučuji.

21.09.2018 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Takhle série je prostě úžasná počínaje celým Griša universem a osobnostmi konče. Nemám co napsat, jen že takhle dobře napsané fantasy jsem dlouho nečetla. Rozhodně tahle duologie stojí za přečtení!

12.08.2018 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Božínku, takhle blbou knihu sci-fi/fantasy jsem ale hodně dlouho nečetla. Kor když jsem Renegáty četla po Prohnilém městě. Tohle je 500 stran ničeho, kdy na konci nečeká nic dramatického, možná se autorka pokusí o jedno “oživení”, které ale čtenáře nevytrhne. Na konci není žádná akce, která by nalákala čtenáře do pokračování (pokud nějaké bude). Já se omlouvám všem, co to tu vychvalují, ale tohle je hodně na pomezí young adult a něčeho, co je ještě před touto kategorií. Téma superhrdinů a padouchů jde tak skvěle zpracovat a na začátku se mi ten nápad fakt líbil, ale to je furt “Jo, dobrý, dobrý...” a najednou konec.

12.08.2018 odpad!

Get the Louk: # je to na tobě Get the Louk: # je to na tobě Lucie Dejmková

Udělila jsem pět hvězd, protože jsem toho názoru, že pokud si chce někdo, kdo se moc nelíčí anebo s líčením začíná, udělat jasno v tom, čím se líčit a jaké jsou možnosti, tak je tohle super. Nehodlám se titulovat na mistra řemesla, ale do kategorie začínající se neřadím a úplně nevidím, že by mě osobně tahle kniha něco dala. Tím neříkám, že není na škodu si oprášit základy. Nicméně se mi i tak kniha líbila, ale těším se, pokud vyjde něco pro pokročilejší.

04.03.2018 5 z 5

Její Veličenstvo Marie Terezie Její Veličenstvo Marie Terezie Jana Janusová

Jedna z těch zajímavějších publikací, kterou když musíte číst, tak čtete, protože chcete a ne protože musíte. Ten, kdo má povinnou četbu ke zkouškám pochopí. Můžu doporučit každému, kdo se chce o této zajímavé dámě dozvědět více, než zná z učebnic.

29.12.2016 4 z 5

Jezdectví Jezdectví Moira C. Harris

Podle mě jedna z nejlepších knih o jezdectví. Je vhodná jak pro začínajícího jezdce, tak i pro pokročilejší. Osobně bych řekla, že je psaná spíš z drezurního pohledu, což na jednu stranu oceňuji. Kniha se dělí na anglii a western. Člověk se dozví i pár zajímavostí o historii, ale není tomu věnovaná půlka knihy. Jak už jsem psala, najdou se zde základní věci (výstroj, oblečení na závody - výcvik, krmivo, stavba těla koně...atd.), tak i pokročilejší věci (správné přechody chodů, obraty, shromáždění, dovnitř zad, dovnitř plec...atd.). Pěkné je i rozebrání jednotlivých disciplín tohoto sportu. Osobně se k této knize ráda vracím už pár let.

15.09.2016 5 z 5

Třetí světová válka Třetí světová válka August Cole

No, že by to byla úplně kompletní válka, to se říct nedá...ovšem tahle knížka má něco do sebe. Osobně mi délka děje přijde moc krátká, a když vezmu v potaz to, že se děj odehrává v budoucnosti (ne moc vzdálené) a technologie jsou sakra dál než jsou...buď by to bylo hodně krátký, nebo hodně dlouhý.
Co se mi však líbilo, bylo vystižení odlišných mentalit všech stran. Některé dějové linie jsou zajímavější a některé méně, ale myslím, že si tam každý najde něco. Líbil se mi konec, který mi zvedal koutky tou situací. Taky mě knížka zavedla k přečtení Umění války od Sun-C, kterého neustále citoval čínský admirál.
Knížka je čtivá a tím, že se často střídají dějové linie neznudí ani na chvilku. Myslím, že hodnocení 3* je dostačující a knížku můžu doporučit.

15.07.2016 3 z 5

První První Kiera Cass

Musím uznat, že tato kniha je z celé trilogie Selekce asi nejlepší. Jak autorka zpracovala závěr knihy se mi moc líbil, asi by byla nuda, kdyby to skončilo prostě happyendem a nic se kolem nestalo. Kniha ze mě tahala emoce jednu za druhou. Chvíli jsem byla nadšená z vývoje a najednou jsem cítila lítost (například z toho co se stalo s Celestou). Taky jsem ráda, že se hlavní hrdinka začala opět chovat jako normální člověk s logickým smýšlením (v Elitě, jakoby najednou změnila hrdinka charakter). Především díky této poslední knize si mě Kiera Cass získala na plné čáře, protože to co se mnou udělala její knížka, se mnou udělala pouze trilogie Hunger Games.

16.09.2015 5 z 5

Tiger Tiger Steve Helling

Pokud hrajete golf, znáte Tigera Woodse. Pokud se o golf jen zajímáte, znáte Tigera Woodse. Pokud se o golf vůbec nezajímáte a tento sport není vaším oblíbencem, stejně znáte Tigera Woodse. Je úžasné číst o sportovci, který se v mládí potýkal s rasismem a teď to dotáhl tak daleko. Kniha také nabízí kapitoly jen o jeho rodičích, což není tak typické a velmi zajímavé. Autor také popisuje nehodu a rozpat Tigerova manželství. Co je ale zajímavější, jeho sportovní dráhu.

29.08.2015 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná, ale já měla problém se do ní začít. Přes všechno jsem se kousla a do četla ji. Nelituju. Člověk pozná plno zajímavostí ze starověkého Egypta, stylu života té doby a plno životních mouder.

29.08.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Elita se mi celkem líbila, ale už to nebylo jako první díl...už mě tolik nevtáhla do děje a někdy jsem měla pocit, že se hlavní hrdinka musela totálně zbláznil, protože logicky uvažující člověk reaguje trochu jinak. Ovšem uvidíme, jak to skončí, k První jsem se ještě nedostala...

29.08.2015 3 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Tahle kniha si mě získala hned několikrát. Je to velice čtivá dystopie, která mě jen tak nenechala odložit knihu na později. Valná většina tohoto žánru mi připomíná Hunger Games, tato ovšem ne. Navíc téma celé knihy je k zamyšlení. Nejen to, že kyslík je celkem důležitá věc, ale taky vliv politiky na společnost a v neposlední řadě společenské vrstvy. Určitě doporučuji přečíst (a popřemýšlet).

29.08.2015 4 z 5

Byerley Turk - První plnokrevník Byerley Turk - První plnokrevník Jeremy James

Úžasný příběh jednoho ze tří zakladatelů anglického plnokrevníka Byerleyho Turka. Velmi poutavé čtení, hodně detailů a něco, co tomu dává prostě jedinečnost...doporučuji lidem kteří mají rádi historii a koně.

10.01.2014 5 z 5