Barush64 Barush64 komentáře u knih

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

To jsem si tak šla koupit do knihkupectví další díl oblíbené detektivky. Byla jsem zklamaná, protože jsem ji nemohla najít. Proto jsem šla poprosit paní z personálu, aby se mi po knížce koukla v počítači. Zatímco počítač chroustal složité jméno Angely Marsons, padla mi do ruky tahle kniha. Angelu neměli, tak jsem si vzala domů tuhle. Jen tak čistě v pokušení vystrčit nos ze své komfortní krimi zóny... Andělé, to si děláte p...sinu?! Vždyť já tenhle žánr vůbec nečtu, tak jak je možný, že jsem nad touhle knihou prodlela skoro v bezdeší posledních pár dní? Je to geniální! Tetelila jsem se blahem, brečela, vztekala se, smála se, prostě rodeo. Už mám doma sérii Dvorů. A dámy a pánové, já jsem tak ráda, že už vyšly všechny díly a můžu je číst na jeden zátah, protože čekat na pokračování Rodu země a krve budou neskutečný muka. Žádný hluchý místa, když očima přeskočíte pár řadek, zbaběle se vracíte, protože se tam zaručně něco stalo... 5/5 a jdu spát, jsou 3 ráno. Stálo to za to ale.

31.12.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Miluju tuhle sérii, ale zároveň nenávidím Alex. Vracení se ke starým padouchům mi přijde obvykle jako boj se ztracenou kreativitou. Nakonec jsem to ale dočetla, vše dobře dopadlo a hurá na další díly, kde snad bude opět závan čerstvého větru. Za mě zatím bohužel nejslabší díl.

17.11.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Těšila jsem se na něco jako Sedmilhářky, ale ty byly zcela mimořádné. Obávám se, že ani Moriarty už v životě nenapíše nic s podobnou hloubkou. To je ale odbočka... počkat od čeho odbočka? Co jsem to jen chtěla... jo, Fáma. Dočetla jsem ji předevčírem a už ani nevím, o čem to bylo. Takže tak.

16.11.2020 2 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Dva krásní bohatí dědicové makají 12 hodin denně, aby po práci ještě pekli muffiny a po nocích se oddávali vášnivé lásce. Je to blbost, ale krásná, splňující mé požadavky na tento druh literatury.

16.11.2020 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Tak to byl masakr. Musím se přiznat, že jsem se nejdřív dost lekla zdejších komentářů o tom, jak je kniha náročná apod. Teď o Vánocích bylo dost klidu na čtení a proto Sedm smrtí okamžitě skončilo v mých spárech, obklíčeno kakaem a cukrovím. Knihu jsem přečetla za dva dny, ikdyž se o žádnou útlou publikaci nejedná a totéž doporučuju i budoucím čtenářům - není to na to přečíst si 3 stránky před spaním a jít spát. V ději a postavách by se člověk pak opravdu ztrácel. Když to ale čtete takhle v kuse, není to nijak matoucí a vše do sebe krásně zapadá. Je to čtivé, originální, neskutečně zábavné a takové skoro něžně krásné jazykem i stylem. Tahle kniha vás nezklame.

02.01.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Souhlasím s Trustty a jejím názorem. Kniha mi připomínala spoustu jiných, očima jsem se odstrkovala od předchozí řádky, abych se donutila přečíst další kus. Asi jsem to neměla číst po Sedmi smrtích Evelyn Hardcastlové.

02.01.2020 1 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Je to nádherné. Je mi úplně líto, že jsem ji přečetla tak rychle.

29.12.2019 5 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou, když ji někdo vyndal z poličky v knihkupectví a položil na stůl. Knížka se od začátku dobře čte, hned zkraje se totiž dozvíme něco, kvůli čemu prostě musíte knihu dočíst, a navíc vražd utěšeně přibývá. Myslím si ale, že kniha bohužel nevyužila svůj potenciál. Pokud má něco skoro 500 stran, čekala bych dokonalou psychologii postav a hlavně teda vraha. I když je motivace vraha na konci vysvětlená, jeho profil byl poněkud ošizen. Milostná linka se mi zdála vcelku zbytečná. Líbilo se mi propletení s minulostí a popisy tradic a míst. Největší sympaťák je dědeček :). Další díl trilogie si určitě přečtu.

30.11.2019 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Vážení přatelé, já tleskám! Každý rok s blížícím se létem dostanu pitomou a značně sebedestruktivní chuť přečíst si něco romantickýho. Obvykle mě pak tato touha zas tak na rok přejde. Letos to přišlo ještě před prázdninama a tak jsem sáhla po Kavárně v Kodani. Cestování, prostředí útulné kavárny, krásný zrzek (inspirace sexy Cumberbatchem zjevná :D )... to vše mi tak nějak sedlo a mně připadalo, jako by mě někdo hladil horkou dlaní po zádech až do poslední stránky. Asi letos poruším tradici a sáhnu po dalším díle :).

24.05.2019 5 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Wow, to bylo žrádlo :). Ještě teď se vzpamatovávám. Jak to do sebe na konci vše zapadlo... Poslední strany mi vzaly dech. Je šílené, že se něco takového skutečně odehrává, važme si toho, co máme.

08.05.2019 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Pro mě je kniha bohužel spíš zklamání. Po Strachu a Trhlině mi bohužel připadá, že autor používá stále stejný námět, stejné popisy a stejná slova. Takové "nenadchne, neurazí". A to je škoda.

01.02.2019 2 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí díl a zatím podle mě nejlepší. Knihu jsem nemohla ani odložit, chytla mě od první stránky. Jdu hned na další díl!

30.01.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Některé knihy vás roztrhají na kusy a vy je za to přesto (nebo právě proto?) milujete. Vystihnout pár slovy mimořádnost tohohle příběhu není možné. Snad jen podotknu, že když jsem ho četla, bylo nebe ocelově šedé. Pak se zbarvilo neproniknutelnou černí, kudy jen občas proniklo nadějné světlo hvězd. Ano, ta naděje... Pro Liesel i pro nás všechny jí snad ještě trochu zbylo.

27.01.2019 5 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Kniha mě zaujala překrásnou obálkou a tématem vaření. Proto jsem si ji zabalila jako odpočinkovou literaturu na dovolenou. Dočíst ji až do konce byl ale úkol hodný minimálně bobříka trpělivosti. Je pravda, že u tohohle typu knih asi člověk nemůže čekat kdovíjak promyšlenou a duchaplnou zápletku. Tady se ale na těch 300 stranách nedělo nic. Vše se pořád omílalo dokolečka, postavy se neustále vracely k tomu, co se stalo na začátku, a to jim vydrželo po celou dobu. Brooke mi absolutně nesedla, za mě by ta kniha mohla končit tak po 10 stranách její vraždou. Překlad tomu taky dobře dává na zadek.

16.08.2018 1 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Čekala jsem spíš thriller a toto bylo ještě šmrncnuté harlekýnkou, ale na letní dovolenou ideální. Četla se velmi dobře a pořád se tam něco dělo.

08.08.2018 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Kolem této knihy jsem v knihkupectví dlouho chodila a myslela si, jakou chybu nedělám, když ji ještě nemám doma. Bohužel, kniha je spíš podprůměrná. Děj se v podstatě odehrává jen v první polovině knihy, pak už je to jen protahovaná agonie. 1/5

29.07.2018 1 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

S touto detektivkou jsem měla tu čest ve formě audioknihy v podání nepřekonatelného Vladimíra Čecha. Černochův ostrov mi tedy dělal společnost při cestách autem do práce a zpět a musím přiznat, že jsem nakonec v autě kolikrát seděla o dost déle, než jsem měla :). Moje první Agatha Christie a naprostá pecka, všem doporučuju. Detektivek jsem přečetla hodně, ale tato se v mém žebříčku umístí na hodně vysokém místě. Je totiž originální a nezapomenutelná.

24.06.2018 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Na Poutníka jsem se nechala nalákat místním skvělým hodnocením a nelituju jediné minuty strávené s touto bichlí. Přiznávám, že pro mě byl teda ten rozjezd takový zdlouhavější, ale chápu, že to bylo potřeba k pochopení všeho, co následovalo. Proto doporučuju knihu neodkládat :). Opravdu napínavý příběh, skvěle napsaný, skvěle vypointovaný. Určitě si ho někdy ještě přečtu znovu.

24.06.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Předesílám, že jsem fanynka Dana Browna a miluju Šifru i Anděly a démony. U Počátku se ale nemůžu zbavit představy spisovatele zmučeně sedícího nad prázdným monitorem počítače, trhajícího si vlasy, kterému se honí hlavou jediná zběsilá věta: "Tak dělej, něco tam už napiš, však oni to zas jako vždycky sežerou!" To už ale bohužel dávno není pravda. Stále stejné schéma - roztomile zmatený ale geniální profesor coby Mirek Dušín, krasavice coby Bondgirl, pár historických baráků a náboženské spiknutí už vážně nikoho neoslní. Během čtení jsem se musela do knihy nutit, což je vážně hrozný, protože dříve psal Brown knihy, od kterých nešlo odejít ani na záchod. Obávám se, že se autor již vyčerpal a jedna zajímavá myšlenka (na kterou si ještě musíme počkat až na závěr vleklé knihy) to fakt nezachrání. Zklamání veliké, převeliké.

24.06.2018 2 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Stejně jako Trhlinu, i tuto knihu jsem spolkla jako jednohubku. Styl psaní Jozefa Kariky mi velmi vyhovuje, je to napínavé, napětí se postupně stupňuje a závěr byl zajímavý a svým způsobem překvapivý. Řekla bych, že inspirace knihou "To" je zjevná. Tato kniha ale měla větší spád a napětí (i když samozřejmě King je mistr slova, spisovatelský bůh a propracovaností se díla vzájemně nedají srovnat). Na konci jsem se příjemně bála a už se těším na Tmu :). Doufám, že už letos extrémní mrazy neudeří!

18.03.2018 4 z 5