barusa.s barusa.s komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělý nápad s alternativní realitou, velmi čtivé a záživné. Autorka opět nezklamala.

12.12.2021 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Velmi emotivní kniha.

12.12.2021 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Jedním slovem skvělé. Autoři opět nezklamali.

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pro mne to byla první kniha tohoto autora a rozhodně ne poslední. Mám v plánu přečíst celou sérii s Joonou Linou. Velmi zdařilá severská krimi.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knihy jsem nečetla v chronologickém pořadí, ale vůbec to nevadilo. Každá kniha mě vtáhla do děje a o nic jsem nepřišla. Skvělé.

Lazar Lazar Lars Kepler

Knihy Larse Keplera jsou přesně to, co od severské krimi a thrilleru očekávám. Opět nezklamal.

Stalker Stalker Lars Kepler

Jako vždy autor nezklamal. Napínavé až do konce.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Skvělá kniha, napínavá. Byla to pro mě první kniha tohoto autora a určitě ne poslední.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tato kniha se mi zatím četla ze všech nejhůře. V jiných autorčiných knihách jsem se vžila do děje, četba rychle ubíhala a bylo mi líto, že přišel konec. Po přečtení této knihy ve mě nezůstal žádný výrazný pocit až na závěr, který byl vskutku vyvedený. Přesto se již chystám na další autorčino dílo.

30.05.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Ve zkratce bych řekla, že kniha úplně nenaplnila má očekávání. Je možné, že předchozí knihy jsem měla trochu zidealizované postpubertálním obdobím. Některé části knihy mi přinesly nový pohled na Edwarda a jeho vztah s rodinou a Belou, ale spíše mi zkazily celkový dojem z něj. Na konci už mi celkem lezl na nervy s tou svou nerozhodností, ublížeností... Možná by knize prospěla redukce počtu stran a určitě i lepší překlad. Těch chyb bylo opravdu hodně.

30.05.2021 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Bryndza opět nezklamal. Ačkoliv jsem začala uprostřed série o inspektorce Erice Fosterové, nevadilo to. Postupně se probírám ostatními tituly a dávám si dohromady ucelený obrázek. Tato kniha jistě nebyla poslední.

30.05.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Po knize Vrány jsem byla zvědavá na další tvorbu této autorky a nezklamala mne. Kniha byla velmi čtivá a postavy i děj uvěřitelný. Problémy, se kterými se Hynek, Markéta a jejich děti potýkaly byly reálné. To, jak autorka popsala Hynkovy pády a démony, se kterými bojoval mohu jen vyzdvihnout.

30.05.2021 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha přečtena jedním dechem. Barbořin smysl humor a cynismus mi sedl, stejně jako náhled na svět. Skvěle napsaná kniha. A krásně navazuje Vlaštovka v bublině. Ještě se chystám na Pandu v nesnázích. Ta unikla mé pozornosti.

08.05.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opakovaně dobrá četba. Nezklamalo.

08.05.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Toto byla má první zkušenost s knihami Roberta Bryndzy a určitě ne poslední. Zajímavý námět příběhu, sympatická hlavní postava, trochu pozvolnější začátek, ale o to lepší závěr.

08.05.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Kniha naplnila má očekávání a možná je i předčila. Směle může stanout vedle prvního dílu a už se moc těším na třetí pokračování. Potěšilo mě více nářečí, které je mi velmi blízké a písničku "šedi mucha na ščeně.." už umí i děti.

25.04.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ač je tato útlá kniha malá velikostí, tak emocemi je doslova nabitá. Stále jsem doufala, že v té temnotě se najde světélko naděje, ale konec mě vyvedl z omylu. Ještě dlouho jsem o tom silném příběhu musela přemýšlet, vstřebat ho pro sebe. Zároveň jsem na něj pohlížela jako dcera i matka a viděla sebe samu v některých situacích. Až z toho zamrazilo... Jak zpočátku banální téma (vyprávění dvanáctileté dívky o rodině a lásce ke kreslení) může přerůst v něco tak depresivního a temného. A nejhorší na tom je, že se to skutečně děje...

27.03.2021 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Kvůli námětu knihy jsem chvíli váhala, skoky mezi minulostí (současností) a budoucností... Ale kniha byla čtivě napsaná, i když zápletky lehce předvídatelné. Přečtu si i další knihy této autorky.

22.03.2021 4 z 5

Vulvou porodní asistentky Vulvou porodní asistentky Alžběta Samková

Kniha vhodná jak pro nastávající maminky, tak i pro porodní asistentky. Napsaná čtivě, nabízí pohled na porodnictví v nemocnici i mimo něj i ze strany personálu.

30.12.2020 5 z 5

Humorně popsaný 1.rok dítka okem otce.

30.12.2020 4 z 5