Bartys25 Bartys25 komentáře u knih

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Popis malostranského prostředí a příběhů. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykl na Nerudovu češtinu, ale s každou stránkou to bylo lepší a na konci mi přišlo líto, že kniha již končí. Kdo má rád Malou Stranu, tak se mu kniha bude líbit.

09.02.2022 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Hezky napsaná kniha o důležitosti spánku ve všech možných oblastech života od zdravotní stránku, přes bdělost až k vlivu třeba na učení a paměť. Některé pasáže, obzvláště ty o zdravotních aspektech nedostatku spánku jsou až hrozivé. Rozhodně stojí za přečtení a každého obohatí.

18.11.2020 5 z 5

Království za koně Království za koně Michal Horáček

Pěkně popsaná historie a vznik dostihů, stejně tak chov koní a příběhy významných koní, majitelů, žokejů i závodišť.

25.08.2020 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Skvělé Hemingwayovo dílo. Čte se jedním dechem a přináší mnoho napětí a zajímavých životním myšlenek.

15.06.2020 5 z 5

Reportáž z rakve Reportáž z rakve Marie Formáčková

Autobiografie Miroslava Provoda. Otázkou je nakolik jsou jím popisované skutečnosti pravdivé. Kniha je nicméně poměrně zajímavá a čte se skoro sama.

02.06.2020 3 z 5

Financoval jsem ODS Financoval jsem ODS Petr Mach

Autobiografie Petra Macha. To jak popisuje události jeho života je velice zajímavé a dobře čitelné - zážitky se Spartou, podnikání, ve vězení... Otázkou zůstává na kolik jsou jeho tvrzení pravdivá.

25.05.2020 4 z 5

Dostihy, sázky a hazardní hry očima bookmakera Dostihy, sázky a hazardní hry očima bookmakera Filip Husák

Kniha je stručně ale věcně pojatá. Dozvíte se základy o různých oblastech hazardních her a sázek, základní principy a náhled do zákulisí. Oboru kursových sázek se věnuji od svých 12 let a tak musím s některými teoriemi nesouhlasit, protože mám zkrátka jinou zkušenosti a přijdou mi zavádějící. K dané problematice v češtině prakticky nic není, takže velice dobrý zdroj pro ty, kteří nečtou v cizím jazyce.

15.05.2020 4 z 5

Doživotí Doživotí Luboš Xaver Veselý

Hodně dobře čitelná kniha, nenudíte se a dozvíte se spoustu zajímavostí a detailů o různých případech. Někteří vězni si jsou vědomi toho co udělali a vysvětlují proč, jiní jsou mimo realitu a stále zatloukají. Člověk se dozví mnohé a také pochopí, že řada vězňů spousta věcí, co se týká trestu a zodpovědnosti vnímají naprosto zkresleně.

15.05.2020 4 z 5

První republika 1918-1938 První republika 1918-1938 Karel Pacner

Krásná kniha plna nádherných replik dobových atefaktů.

29.04.2020 5 z 5

Kudykam Kudykam Michal Horáček

Hezky napsaná kniha, plná poezie. Je to v podstatě scénář ke stejnojmennému lyrikálu.

10.03.2020 4 z 5

Jak se žije za zdmi Valdic Jak se žije za zdmi Valdic Petr Šámal

Vynikající čtení a pohled do zákulisí fungování Valdické věznice a to jak ze strany zaměstnanců, tak vězňů, kteří si zde odpykávají své mnohaleté tresty.

10.03.2020 5 z 5

Síla jednoduchosti Síla jednoduchosti Leo Babauta

Stručně a jasně psaná kniha, bez zbytečné omáčky. Kromě jednoduchosti a efektivitě se věnuje třeba i sportování a stravě. :-) Obecně ale srozumitelná a přínosná kniha.

02.03.2020 3 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Skvělá kniha, ve které Jiří Markovič vzpomíná na svoje nejznámější případy. Kniha se moc dobře čte a člověk se dozví mnohé zajímavé o práci kriminalistů. Přečetl jsem jedním dechem.

17.02.2020 5 z 5

Kriminalista Jiří Markovič – Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Kriminalista Jiří Markovič – Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Jiří Markovič

Skvělá kniha, kterou jsem přečetl za 2 dny. Poodhaluje zákulisí práce kriminalisty ze všech možných úhlů pohledu i komentář k některým z případů. Vynikající čtení o této legendě.

27.01.2020 5 z 5

Babylon Berlín Babylon Berlín Arne Jysch

Vynikající komiks.

14.09.2019 5 z 5

Poslední z nevinných Poslední z nevinných Ed Brubaker

Skvělý komiks. Výborně namalovaný a příběhy s dramatickou a nepředvídatelnou zápletkou.

03.09.2019 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Velice drsné čtení, které ale na druhou stranu hltáte plnými doušky. Knihu jsem přečetl za pár dní a přes zrůdnosti, o kterých se v ní píše jsem se od ní nemohl odtrhnout.

05.06.2019 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Přestože má kniha téměř 700 stran tak se moc dobře čte. Zvládl jsem ji za 3 týdny a ani na chvíli se nenudil. Nesmírně inspirativní, stojí za přečtení.

26.04.2019 5 z 5

Alois Rašín: Dramatický život českého politika Alois Rašín: Dramatický život českého politika Jana Čechurová

Kniha se poměrně těžce čte. Nicméně i přes to je zajímavá a koho zajímá život Aloise Rašína, tak by si ji přečíst měl. Je v ní spousta zajímavých informací.

08.04.2019 3 z 5

Audrey Hepburnová Audrey Hepburnová Barry Paris

Moc příjemné čtení o této křehké ženě.

10.10.2018 5 z 5