barlow barlow komentáře u knih

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Z počátku pomalejší rozjezd, který mi evokoval Slunečního psa, ale nakonec skvělé příběhy. Především nabito u mě uspěl na jedničku.

28.05.2018 5 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Velmi milý příběh, ve kterém to ovšem občas trošku skřípe. Přesto jsem knížku rád přečetl a myslím, že se k ní nejednou vrátím, i přes nebo právě pro její pihy na kráse.

14.01.2018 4 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Pátý díl nezklamal, jde spíše o venkovský spin off, který však nepotěší nikoho, kdo čeká na další zápletky ústředního příběhu s Mužem bez tváře, protože se o něj jen párkrát otře, ovšem v dostatečně dráždivých náznacích. Nezbývá než čekat na další díl, který se snad vrátí zpět k Lesley...

02.01.2018 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Absolutně mě to pohltilo. Přiznám se, že téma je mi velmi blízké a určitě jsem díky tomu mírně nestranný, ale co už. I přes slabší pasáže jsem se prokousával světem 80. let v moderním pojetí s nadšením malého dítěte a to se mi dlouho nestalo (zapojil jsem do procesu i youtube). Práce musela jít stranou. Doufejme, že filmové podání zachová duch předlohy a neudělá z ní jen rozmáchlou akci...

30.12.2017 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Zajímavý rozhovor tří lidí, kteří se tváří, že řeší detektivní případ. Místo toho je to spíše civilní povídka. Musím však ubrat hvězdičku za to, že v reálu devadesátistránkovou povídku vydali jako novou knihu, to se mi opravdu nelíbí.

30.08.2017 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi silný příběh z období, které je v českých luzích a hájích spíše tabu, ač by se mělo otevřít a mluvit o něm. To, že národ udělá chybu, se stát může, ale nesmí ji zapírat a ignorovat.

30.08.2017 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Hodně povedený způsob vyprávění. Člověk musí zapojit fantazii při popisech jednotlivých událostí. S charaktery postav se lze z jejich promluv velmi dobře sžít. A tajemný muž vedoucí výslech je frajer ;)

28.08.2017 5 z 5

Středověk v nás Středověk v nás Martin Nodl

Povedená sonda do středověké společnosti, která se ne ve všech liší od dnešní doby. Občas trošku moc odborné, ale jinak velmi zajímavé čtení.

28.08.2017 4 z 5

Za mě povedené kingovské povídky. Jsou různého žánru, přesto je pojí autorův přístup k budování napětí. Pro mě lepší Skryté okno,protože u Časožroutů jsem měl obrovská očekávání. Ale to je jen moje chyba :D

16.08.2017 4 z 5

Obě povídky jsou vcelku povedené, Policajt mírně lepší, ale nevím proč ve druhém vydání neupravila Beta překlad a foťák je tam stále přeložena jako kamera. Opravdu to při čtení ruší. Škoda.

16.08.2017 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

První díl je fajn. Anglický humor, ztřeštěné nápady, které dávají smysl, pokud přistoupíte na hru autora. Ale další díly jsou stále více šílenější. Neříkám horší, ale první díl je jen taková rozvcička :D

22.07.2017 4 z 5

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

Čtvrtý díl je pořád stejně vtipný, ale dějově mi přijde rozbředlý. Přesto se dobře čte a kvůli obrovskému háku na konci už čekám na konec srpna...

27.06.2017 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Hodně zajímavá knížka, od níž jsem nic nečekal a přečetl jsem si ji na základě doporučení jedné naší studentky. Ale postupně se mi příběh dostával pod kůži a dlouho tam zůstal, takže pecka...

30.05.2017 5 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Zajímavě pojaté zpracování tradičních britských mýtů. Z počátku jsem měl dost práci se začíst, ale postupem času se kniha stávala napínavější. Škoda jen nijakého konce s jasným hangoverem. Možná ale autor chtěl, ať si čtenář domyslí příběh sám.

22.05.2017 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Jednohubka na jeden večer. Je to Gaiman, který se tváří jako pohádka pro děti, ale je to jinak, jako obvykle. Své si najde i dospělý a mnoho náznaků a odkazů dětský čtenář stejně nepochopí.

16.05.2017 5 z 5

Velmi silný příběh, v němž najdete všechno. Pořád přemýšlím, jestli lidskost a naděje opravdu a stále prohrává s krutostí. Obvykle píšu komentáře do dvou dní, ale u Průvodce jsem čekal déle, až ve mně knížka přestane doznívat, a přesto se k ní pořád vracím. Při prvním čtení to vypadá jako nuda, ale postupně se to rozjíždí a ke konci už hltáte stranu za stranou a několikrát vás natolik překvapí, že nevíte, co si máte o autorovi myslet. Skvělá záležitost pro všechny fandy finského podivna. Jen nevím, jestli krok s alternativním koncem patří ke šťastným...

16.05.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Myslím, že tato kniha bude patřit do ranku "malých princů", které budou po každém přečtení budit různé pocity ve čtenáři na základě jeho aktuálního emočního rozpoložení. Hodně silná knížka s důležitým sdělením. A rozhodně si nemyslím, že by tuhle věc měli číst jen náctiletí, ale měla by se dostat do ruky každému, kdo u čtení aspoň trošku přemýšlí.

09.05.2017 5 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Zajímavá myšlenka, jde vidět, že se synek nezakutálel daleko od stromu. Absolutně skvěle vystihl stádní chování lidí v krizových situacích, které se objevují dnes a kolem. Strach z cizího, reakce na ohrožení a zneužití moci jako hlavní postavy, ostatní jsou jen figurky na šachovnici, kterou se snaží převrhnout.

09.05.2017 4 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Slušně budované, upřímnost lidí k hlavní postavě opravdu baví, film je jen slabým odvarem velmi dobré knížky.

16.04.2017 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Důstojný závěr trilogie, od detektivky se vrací ke kořenům mistrovy slávy a máme zpět tajemno ;)

16.04.2017 5 z 5