barleyfox - Příspěvky

Harry Trottel a kámen MUDr. TseHarry Trottel a kámen MUDr. TseP. M. Jolin (pseudonym)

Já to považuji za skvělou parodii, obecně mám parodie ráda a dost nechápu lidi, kteří to musí pořád kritizovat. Je to ujeté a zábavné. Na knihu jsem náhodou narazila v knihovně, úvod jsme četly s kamarádkou a dusily se při tom smíchy. Vážně moc doporučuji, bavila jsem se od začátku do konce.

03.12.2014

Znamení runZnamení runJ. Harris

Kniha byla báječná, přečtla jsem ji za dva dny, po prvních padesáti stránkách se to pěkně rozjelo, zamilovala jsem si hlavní postavy, děj byl úžasný, napínavý, dobrodružný, rozhodně doporučuji. Určitě se pokusím přelouskat druhý díl v angličtině, jestli se mi ho podaří sehnat. Bylo by vážně super, kdyby vyšel v češtině.

08.11.2014

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. K. Rowling

Kdybych neviděla filmy a nevěděla, kdo umře, asi bych u toho párkrát brečela. (nj, jsem hloupá, neměla jsem na to koukat) Konečná bitva byla vážně epická, moc se mi to líbilo.

08.11.2014

PinkMuffin@BerryBlue - Předmět: Zatoulaný e-mailPinkMuffin@BerryBlue - Předmět: Zatoulaný e-mailH. Ullrich

Moc jsem se při čtení bavila a ta e-mailová forma psaní je fakt dobrá. Vřele doporučuji.

Zvoník u Matky božíZvoník u Matky božíV. Hugo

Dostala jsem se k ní kvůli povinné četbě, ale přijemně překvapila. Četla se velmi dobře, detailní popisy se mi naopak zamlouvaly, správně dotvářely děj a bez nich by to nebylo ono. Autor využil bohatý jazyk a o to je četba této knihy zajímavější. Celý příběh byl poutavý a konec mě docela zaskočil. Nechyběly ani zábavné pasáže. Oblíbila jsem si postavy Quasimoda a Esmeraldy, okolo kněze Frolla mám rozporuplné pocity, a nejlepšími z vedlejších postav byli asi Qringoire a Džali. Knihu doporučuji, rozhodně stojí za přečtení, kdyby vás nazaujal příběh (což si ale nemyslím), tak alespoň kvůli krásnému způsobu, jakým je napsaná.

04.12.2015

RenesanceRenesanceO. Bowden (pseudonym)

Kniha se mi hodně líbila, hry jsem nehrála, ale po přečtení mám docela zálusk je zkusit. Děj byl rychlý a dynamický, dobře se to četlo, ačkoliv mi pořád přijde, že toho tam hodně chybí. Autor si příliš nevyhrává s úvahami a popisem prostředí, což je docela škoda, protože pak byla kniha ještě lepší. Každopádně se mi příběh zalíbil a chystám se na přečtení dalších dílů.

10.12.2015

Bez dechuBez dechuS. Jordan

Opravdu jsem od toho čekala víc. Děj tam moc nebyl, ani příliš napětí, celou knížku čekám na nějaké překvapení a ono nic. Každopádně stojí za to si přečíst, autorka píše moc pěkně a čtivě. Oproti ostatním dílům je to slabší, ale jestli bude ještě nějaké pokračování, určitě si ho ráda přečtu.

AntibohyněAntibohyněK. Blake

Netradiční pojetí tématu řecké mytologie, kniha splnila všechna má očekávání. Jestli tedy někdy bude pokračování, už se na něj moc těším. :)

06.01.2015

Nádherné bytostiNádherné bytostiK. Garcia

Kniha byla zajímavá tím tématem občanské války a líbilo se mi, jak byly popsané Ethanovy pocity. Ale jinak mě kniha nezaujala natolik, abych se nedočkavě vrhla na další díly. Možná se k sérii v budoucnu vrátím, až nebudu mít, co číst.

16.01.2015

Famfrpál v průběhu věkůFamfrpál v průběhu věkůK. Whisp (pseudonym)

Krásná knížka, hrozně hezky vymyšleno a napsáno. Nemohla jsem se od toho odtrhnout a po přečtení následovala touha běhat s koštětem po zahradě. :D Doporučuji všem fanouškům HP, rozhodně nezklame!

DraculaDraculaB. Stoker

Byla jsem na knihu dost zvědavá, je to přeci jenom upírská klasika, ale tak trochu jsem čekala víc. Děj byl zajímavý a celkem odsýpal, deníková forma mi ani tak nevadila, ale na hlavních postavách mě hrozně vadilo, jak byli všichni hrozně čestní a zbožní a tak. Nejdřív jsem si oblíbila Lucy, pak jsem také měla ráda doktora Sewarda, ale z celé knihy byl mojí nejoblíbenější postavou asi Renfield, na pasáže s nímž jsem vždycky čekala (to je taky možná jeden z důvodů mé obliby Sewarda). Občas mi tam vadil Van Helsing, jak pořád všechno věděl a řešil. A ten konec byl takový divný. Co jsem vyrozuměla z toho začátku, měl Drákula dost velkou moc, a to jak ho porazili bylo prostě takové... myslím, že na začátku ho prostě autor popsal tak, že by měl být s to se všech těch kladných hrdinů zbavit. Jinak si ale myslím, že knihu určitě stojí za to přečíst, ale že bych si ji nějak zvlášť oblíbila bych zase neřekla.

Svatý XaveriusSvatý XaveriusJ. Arbes

Ze začátku trochu nuda, pomalý děj. Ale pak jsem se začetla a i když jsem doufala v o trochu pestřejší děj, jsem s Arbesovým dílem spokojena. Zaujaly mě jeho osobité popisy a vykreslení přátelství mezi dvěma hlavními hrdiny.
Úplně nejzajímavějšími na celém knize jsou však nejspíš autorův příjemný styl psaní, bohatý jazyk a především hojné využití přechodníků, s nimiž jsem se v takové míře dosud nesetkala a jejichž použití zde krásně dotvářelo dobovou atmosféru a do textu zcela zapadalo.

03.04.2017

Rudá pyramidaRudá pyramidaR. Riordan

Příběh je dobře promyšlený, hlavní postavy si ihned oblíbíte a je to zajímavě napsané. Nechybí tam akce a zápletka, člověk se do něj rychle začte. Kniha vcelku splnila mé očekávání, ale pořád si myslím, že je Percy lepší.

19.12.2014

Hra na bohyHra na bohyD. Broderick

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou, a líbila se mi kvůli názvu a atonaci. Takže jsem čekala, že to bude nějaká fantasy. Pak jsem ji dostala od kamarádky a začala to číst. A samozřejmě jsem si přečetla tu zadní informaci o autorovi a došlo mi, že je to sci-fi. No, to moc nečtu, ale kniha mě zajímala. Četla jsem tedy dál. V ději bylo těžší se zorientovat, vždycky když jsem si myslela, že to chápu, přišel další zvrat a já byla zase mimo. Takže jsem si začala pamatovat kdo je kdo, a co se děje až někdy uprostřed knihy, kde to bylo také vysvětleno hlavní postavě. Pak už mě knížka opravdu vtáhla a já chtěla vědět, jak to teda dopadne.
Postavy jsou zajímavé a kniha je psána humorně, opravdu jsem si užívala rozhovory mezi postavami.

27.12.2014

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJ. Green

Nejkrásnější kniha, co jsem kdy četla. Skvěle napsané.

24.01.2015

Labyrint: ÚtěkLabyrint: ÚtěkJ. Dashner

Nejdřív jsem se vůbec nemohla začíst. Ale vůle mi vydržela a pak už jsem se konečně dostala do fáze, kdy mě kniha pohltila. Přenesu-li se přes ten zdlouhavý začátek, bylo to super. Často mě na těch knihách postapokaliptyckého stylu štve, že toho hodně nedává smysl. Tady to smysl dávalo, napínavé to je, postavy jsou zajímavé... A vůbec nejlepší, co v jentak nějaké knize nenajdu - postavy jednaly racionálně a smysluplně! Prostě se nechovaly tak, že nemůžete uvěřit, kde tu myšlenku vzali, ale chovaly se tak, že je chápete, protože udělají ve většině případů to, co by vám připadalo nejpraktičtější. Takže dávám 5 a jsem zvědavá, co se dočtu dál...

22.02.2015

DrakieDrakieS. Jordan

Nějak jsem se dostala k ukázce pár stránek a když jsem ji potom našla v knihovně, neodolala jsem a půjčila jsem si ji. Celkem neobvyklý a dobře zpracovaný námět, dobré zvraty a hlavně autorčin krásný styl psaní. Čtivý a milý příběh, kterému nechybí trocha napětí a neomrzel ani po druhém přečtení.

Mechanický anjelMechanický anjelJ. Rumelt

Kniha se mi moc líbila, snad i více než jsem čekala. Bylo zajímavé setkat se s postavami známými z předchozích knih v minulosti. Tessa je mi sympatická, a občas mě rozesmívá to její románové přemýšlení. I všechny ostatní postavy jsem si oblíbila. U toho upíra de Quinceyho, trochu mě to odkázalo na Drákulu - jmenovala se tam tak jedna postava-, docela by mě zajímalo, jestli ho tak pojmenovala naschvál nebo je to jenom náhoda. Děj byl originální a napínavý, konec se mi taky líbil. Jsem moc zvědavá na další díl.

07.03.2015

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Nejdřív mě to dost nudilo, ale to hlavně proto, že jsem od fantasy zvyklá čekat hodně akce a velké boje. Tady je příběh vyprávěn tak přátelsky a pohádkově, že jsem si občas ani plně neuvědomovala, že čtu nějakou bitvu. Putování ale bylo zajímavé, celý svět byl skvěle vymyšlený a moc se mi líbily ty hádanky s Glumem. Nejvíce se mi z celé knihy líbil konec, bitva pěti armád, jak byli všichni rozhádaní a pak se najednou spojili proti skřetům. Hned po přečtení jsem neměla tak spokojené pocity, ale pak, když jsem o příběhu s odstupem přemýšlela, líbil se mi čím dál tím víc, a myslím, že opětovné přečtení bude určitě stát za to. Teď se chystám přečíst i Pána prstenů.

07.03.2015

Město ztracených dušíMěsto ztracených dušíC. Clare (pseudonym)

Pátý díl jsem v prvních sto stranách měla chuť ani nedočítat, protože jsem byla hrozně znuděná čtyřkou. Pak už jsem se konečně chytla a znova jsem se začetla do světa lovců stínů. Moc se mi líbila ta část v Praze, kamarádka to četla přede mnou a tak trochu mi zaspoilovala, a já byla fakt přijemně překvapená, že to tam je. Dost mi ale na některých lovcích stínů vadí, hlavně u Sebastiána (dobře, ne moc lovec stínů), až moc dovedností na jejich věk - je mu tak 17, ale umí skvěle bojovat a mluví plynně anglicky, francouzsky, italsky, nějakými démoními jazyky, nejspíš i latinsky a ještě ke všemu plynně česky - což je, řekla bych, pro 17ti letého cizince s tolika jinými zájmy opravdu neskutečně těžká dovednost na naučení. :D Jinak, Cassandra píše pěkně a ke konci už to bylo znova napínavé a už se zase těším na další díl.

Jak je důležité míti FilipaJak je důležité míti FilipaO. Wilde

Prostě paráda! Nasmála jsem se i víc než jsem očekávala. Rozhodně neváhejte s přečtením!

23.07.2016

Upírské příběhyUpírské příběhyA. C. Doyle

Doylovy povídky se mi moc líbily, nejlepší byla dle mého ta první a potom také Parazit. Ta poslední (od jiného autora, nazvývejme ji třeba fanfikcí - tak to na mě působí) už tak dobrá nebyla, ale měla své světlé momenty. Co se týče doslovů ke každé z povídek, pokaždé pobavily - uvádí sice nějaká zajímavá fakta ke vzniku díla, ale jinak zní jako konspirační teorie, hledající v příbězích něco, co tam ve skutečnosti není. Dávat tuto sbírku dohromady já, pojmenuji ji jinak, protože ke konci je čtenář přecijen trochu zklamaný. Z mého pohledu v žádné z jinak skvělých povídek upír nevystupoval. Četba mne však i přesto bavila. Další dalo by se říci zajímavou a vtipnou částí knihy jsou asi poslední čtyři dvoustrany obsahující výčet - znovu se nabízí pojem fanfikce - děl fanoušků Holmese a Drákuly se shrnutím děje. Některé zde uvedené nápady jsou pomalu šílenější než to, co se dá dnes najít na Wattpadu, a to jde klidmě i o padesát let staré výtvory.

22.03.2017

JonasJonasE. Maguire

Našla jsem si ji skrz letošní čtenářskou výzvu a vypadala, že by mě mohla bavit. Začátek byl chvíli zajímavý, ale potom mě knížka začala trochu nudit a Darinu jsem si zrovna moc neoblíbila. Pak mě to zase trochu chytlo a nejvíce se mi líbil ten závěr se závodem na motorkách a jak konečně všechno vyřešili. Pustit se do dalších dílů se zatím nechystám, tolik mě to zas nezaujalo, ale možná se k tomu ještě někdy vrátím.

ProroctvíProroctvíJ. Angelini

Kniha má rozhodně zajímavou myšlenku, a bavila mě, protože jsem docela blázen do mytologie. Děj byl svižný, četlo se to dobře. Nejlepší byla ta počáteční zápletka s Furiemi. Určitě si přečtu další díly, jsem zvědavá jak to dopadne. Jediný problém, co mám je ten, že tu mají polobohové tak obrovskou škálu schopností až mi to připadá přehnané - to mi na knížkách vadí často, takže se tím nenechte odradit, kdyby to tam nebylo, dala bych 4* :D. Když však vynechám tuhle skutečnost, kniha mě příjemně překvapila.

08.09.2015

Mladý samuraj 3 - Cesta drakaMladý samuraj 3 - Cesta drakaC. Bradford

Kniha si udržuje stejnou kvalitu jako předchozí díly. Pokud se vám líbila, doporučuji se pokusit i o zbytek série v originále, Jacka toho čeká ještě hodně. Mě osobně se nejvíc líbil díl pátý.

13.03.2017