barker3040 barker3040 komentáře u knih

Star Wars: Rozkaz 66 Star Wars: Rozkaz 66 Karen Traviss

Vztahy, vztahy a zase vztahy ve vesmíru SW. Jo a v poslední třetině se řeší vztahy na pozadí Order 66. Jedna hvězda navíc za stríčka Palpíka.

03.08.2021 2 z 5

Ne/Být vlkem Ne/Být vlkem Ondřej Adler

Jelikož mám tu čest prvního hodnocení a komentáře ke knize zde na tomto webu, zkusím se jemně rozepsat.
Na tuto knihu sem narazil náhodou během jeho kampaně na Startovači. Protože námět nezněl špatně, vlky mám rád a měl sem v tu dobu pár korun volných , risknul sem to a peníze do projektu vložil.
Odměnou mi časem byla doručena kniha nejen s krásnou obálkou, věnováním od autora, ale hlavně velice poutavé čtení.
Svět Ruchyr Zonu, kde se příběh odehrává mi přijde opravdu velice promyšlený a celkově uvěřitelný.
Podle anotace sem se trochu bál, aby to vše nebyla jen jakási romance zabalena do kulis fantasy světa, což není rozhodně můj šálek čaje.
Romance a láska tam samozřejmě byla, samotný příběh by se bez toho rozhodně neobešel, ale nečekaně mi to prakticky při čtení vadilo jen pouze v několika málo pasážích.
Spíše sem si kolikrát připadal jako ve Hře o trůny :) Je zde totiž zastopuena i politka, boj o moc a autor se s postavami kolikrát taky zrovna nemazlí...
Mezičásti kde se děj posunul o pár tisíciltí zpět mezi mágy a jejich stvoření se mi velice zamlouvali a výrazně zvýšili můj zájem se do Ruchyr Zonu ještě někdy vrátit. Bude-li tedy ještě někdy příležitost, nebudu bát si zakoupit další knihu z tohoto fantastického světa.
Objektivně bych dílo hodnitil ****.
Jenže moje hodnocení je první a rád bych ke knize přilákal i další čtenáře, protože je rozhodně o co stát, dávám plný počet.

13.09.2020 5 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Jako jednohubka poměrně dobrá, ale už se k této knize nevrátím a svůj výtisk pošlu dále do světa.

09.02.2020 2 z 5

Ti nepohřbení Ti nepohřbení Kristina Haidingerová

Patnáctileté teenky se zálibou o upírské romance, nechť si přidají ještě minimálně jednu hvězdu.

27.06.2019 2 z 5

Zatmění Zatmění Boris Starling

Nečekal sem podobnou knihu jako Mesiáš, ale spád děje a promyšlenost, kterou autor umí. Kniha se mi nečetla dobře a na můj vkus u detektivky je Zatmění hodně přitažené za vlasy.

19.05.2017 2 z 5

Jednohubka vhodná díky krátkým příběhům do MHD. Některé příběhy známé více, další méně...

12.04.2017 3 z 5

Zavřená kniha Zavřená kniha Gilbert Adair

Na neobvyklý styl vyprávění sem si zvykl hned a ni mi to nepřišlo. Nejde o žádné nervy drásající drama, ale samotná atmosféra taky nebyla špatná.
Nemastné, neslané a konec tomu taky moc nepomohl....

12.04.2017 2 z 5

Cesty, po kterých jsme se nevydali Cesty, po kterých jsme se nevydali Simon R. Green

Dosud rozhodně nejhorší ze série. Pro mě velké zklamání, protože Noční stranu sem si opravdu zamiloval. Hlášek a vtipu je nám servírováno ve velice malých, občasných dávkách a schopnosti Taylora, který je několikrát v knize natolik vyřízený, ale stejně se mu jako zázrakem vždy na poslední chvíli podaří otevřít svoje vnitřní očko a všechno se jako mávnutím kouzelného proutku spraví už je hodně opakující se a trapné řešení vzniklých problémů a situací.
I po tomto zklamání však budu pokračovat v sérii dál, protože i mistr tesař se někdy utne...

01.06.2016 2 z 5

Kdysi Kdysi James Herbert

Lehce hororová porno pohádka pro dospělé.

02.05.2016 3 z 5

Let Kondora Let Kondora William Earl Johns

Knížku jsem četl jako malý špunt a vím, že se mi hrozně líbila a četl jsem ji několikrát. Proto dávám vysoké hodnocení. Otázka zní, jak by se změnilo, kdybych ji četl teď...

14.03.2015 5 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Velmi mile mě to překvapilo. Určitě si přečtu další díl a uvidím, jestli nedojde dech hláškujícím hrdinům.

14.02.2015 5 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Konečně pohled z té "špatné strany".

22.10.2014 5 z 5