Bargud Bargud komentáře u knih

Magořina Magořina Carlton Mellick III

Jako slasher asi dobrý, ale reálně mě to do půlky knihy nějak nebavilo a nezajímalo. Naštěstí (?) autor píše tak jednoduchým stylem, že to utíká...až pozdě začne "akce". Autora vpravdě načteného nemám, ale věřím, že jelikož je tohle jedna z prvních knih (aspoň česky vydaných), ty další mohou být lépe napsané. Chápu, že byl potřebný prostor pro poznání těch fracků a jejich úchylek, ale o to dřív už je chce člověk vidět trpět, a ne a ne to přijít. A jejich utrpení (snad tohle ve slasheru nebere někdo jako spoiler...) pak nebylo tak uspokojivé? Po přečtení jsem si řekl - hergot, ten autor by měl napsat nějaký školní výlet, plný autobus fakanů z nějaké nóbl školy; někde na táboře nebo i velké pánské sídlo? Začít hned příjezdem, večírkem, a dlouhou bláznivou krvavou nocí. Méně sexu, více krve. Méně orgasmů, ale více pohozených vnitřností. To jsem čekal, ale úplně nedostal. Inu, proto mám raději podobné téma s dospělými osobami, u kterých se svět netočí kolem sexu, ale spíš řekněme pánská/dámská jízda, namísto zfetovaných orgií jen staré dobré opilecké střílení a podobné veselé odreagování rednecků.
Nicméně zpátky, jako béčkový film by to mohlo být taky dobrý, kniha měla nějaké zajímavé nápady. Ovšem rozuzlení a závěr...byl jasnější než slunce ještě než nastal. Škoda. Ale jako magořina dobrý. Tak tedy i dobré hodnocení. Zároveň i taková sonda do lidí, jaké úchylky skrývají a po kterých touží? Protože co jiného než zvrhlosti jsou věci, které budete hledat někde na dark webu; a když třeba kluk neví, jestli vlastně není náhodou holka... a spí s klukem? Prostě magoři. Totiž, Magořina.

16.02.2024 3 z 5

Hřbitov trpaslíků Hřbitov trpaslíků Petr Boček

Mne by jen zajímalo, jakou knihu ve skutečnosti soudružka "Akisi" četla. Napsáno asi 6 komentářů níže.

15.02.2024 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Snad se Matce ubráníme, nějak. Protože už se delší dobu pomalu, ale zato efektivně, všude rozlézá. Třeba už bude před idioty úniku jen na jiné planetě? Ale známe, že se infiltrují a následně šíří debilitu všude. Víme, jak dopadl třeba podmořský ráj v Rapture...
A před šílenstvím není úniku ani pro nás, krvelačné pistolníky; jak fanatici s opovržením nazývají.
Takže až Agrofert dá všechny své zisky na nesmyslné aktivistické účely, a Babiš dobrovolně předá žezlo nějakým zfetovaným marxistům (kteří po něm už už natahují své obě levé pracky...), doufám, že ve skutečnosti už lidstvo začne znova někde jinde, daleko. A tentokrát úplně bez idiotů. Bez zhoubného liberalismu. Ať žije meritokracie.

12.02.2024 4 z 5

V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha první V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha první Gó Tanabe

Jak mi mangy vůbec nic neříkají, tady není o čem, skvělé dílo, evidentní velká pocta fanouška Lovecrafta. Nicméně i tak jsem šel na jistotu, sice to má štítek manga, a stejně se to čte, ale i běžní fanoušci komiksu budou velmi spokojeni.

10.02.2024 5 z 5

Zvol Cthulhu: Volání Cthulhu Zvol Cthulhu: Volání Cthulhu Leandro Pinto

Takový mišmaš povídek od Lovecrafta. Schválně jsem pak četl snad všechny cesty, a uspokojení z gamebooku se nekonalo. Myslím si, že by autorka udělala líp, kdyby psala obšlehnutým stylem klasické povídky. Případně se víc zaměřila na méně cest (ne tam nacpat co nejvíc Lovecrafta za každou cenu) a napsat víc něco svého.

09.02.2024 1 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Noir román v pohodě, sic úplný začátek slabší. Možná i samotný závěr. Co mi ale chybělo byl humor - a ten byl totiž slíbený! Dále pak oproti jiným románům z konkrétních míst, mi chybí lehce cestopisné popisy (když je teda zmíněná Ostrava). To jediné neustále opakující se (tam na severu černé město) je otravné a zbytečné. Dále pak jsou nějaké podivnosti, jako třeba jak mohla policie teda tak rychle odhalit ten poslední byt. Ale jinak v pohodě.

25.12.2023 3 z 5

Batman: Tři Jokeři Batman: Tři Jokeři Geoff Johns

Bravurní dílo. Kresby, barvy, příběh, vše prvotřídní.

19.09.2023 5 z 5

The Art of Kingdom Come: Deliverance The Art of Kingdom Come: Deliverance kolektiv autorů

Krásná publikace, jen bych uvítal aspoň o trochu více textů (obzvlášť když je to historická hra podle skutečných reáliích). Snad bych i uvítal kdyby kromě herních obrázků byly pro porovnání skutečné fotografie z míst. Snad Xzone časem přinese zase něco podobného (třeba to, že u nás nevyšlo cokoliv o Bioshocku je naprosto ostudné).

03.09.2023 5 z 5

Batman: Dvojník Batman: Dvojník Mattson Tomlin

Jako, i lepší než nějaké příběhy od Brubakera nebo Rucky v Gotham Central... Kdyby oni měli více Batmana, a Tomlin naopak více detektivů. Práce s panely je zde neuvěřitelná, dvojlisty velmi zajímavě zpracované (třeba celý dvojlist jako puzzle; nebo uvažování detektivky a Batmana vedle sebe).
Dokázal bych si od téhle party co stojí za Batman Dvojník představit povedenou sérii jako Detectiv comics.

19.08.2023 5 z 5

Batman: Můj Temný princ Batman: Můj Temný princ Enrico Marini

Tady není o čem. Marini už dávno měl dostat svou vlastní sérii Batmana! Videoherní série Batman Arkham je to nejlepší co se dá s Batmanem hrát. Komiks Batman od Mariniho je na tom podobně. Úplně jako bych viděl právě videoherní sérii. Napomáhají tomu fantastické dynamické akční scény, pohledy (shora) na Gotham, a spousty stran jako když sledujete napínavé videosekvence a soubojovou choreografii právě z oné herní série.
Jedno z největších plus je, že se Batman lehce dostává přes svou pomyslnou čáru, lehce, ale dostává. A přesně tohle chybí! Zločinci si nic jiného ani nezaslouží.
Pokud Marini nedostal nabídku na vytvoření své (scénář + kresby) série, jsou v DC blázni.

17.08.2023 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Jason Aaron

Jak je napsáno hned pode mnou - čte se to dobře. Asi nic víc. Snad nic pamětihodného. Průměr. Já si dovolím k průměru jednu hvězdu ubrat, jelikož předchozí dvě knihy byly v hodnocení celkem nejisté, a já se u nich přiklonil k lepšímu (nejvyššímu) hodnocení. Zde si to dovolím vybrat. Přičemž vlastně možná ani tolik neubírám...

16.08.2023 2 z 5

V rajonu šílenství V rajonu šílenství Greg Rucka

Na 5* to rozhodně není, dokonce takové horší 4. Spousta neuvěřitelných nebo nelogických věcí. Tak například v prvním příběhu když se tak strašně snadno ztrácejí důkazy ať už z místa činu nebo ze stanice - ví o tom téměř všichni a nikomu to zároveň nevadí; ať mi nikdo neříká (pokud by se měli chovat lidsky), že proti těm největším psychopatům a pošukům policistům neselže pistole. Když stejně ví, že je brzo propustí nebo utečou... Co se alternativy GIBSu a vyšetřování policistů týče... Proč když mizí důkazy se trochu něco nepomíchá i tam? To by bylo k prvnímu příběhu. Co se druhého krátkého týče (Zhasínání) je pro mě neuvěřitelné, že ještě pořád může být Batman viděn negativně. Na samotném začátku to bylo fajn zajímavé (komiks F. Millera třeba), ale po tom všem? Hele u plebsu to chápu, ale u policie? Meh. Nebo to v tomhle komiksu víc rozvést a podívat se na více postav z MCU jak na to nahlíží, co si myslí...a co Jim Gordon?
Další příběh o Catwoman, tak ten mi neřekl fakt vůbec nic. Nějak mě to nechytlo, a pamatuji si jen prapodivné chování postav, nic víc. Třeba proč si hlavní postava povídá nahlas, přičemž ji někdo uslyší a pak vydírá...v celé sérii vůbec nic nikomu neříkají odposlechy (ani v důležitých rozhovorech kde se vydírají. Ono mít policie kameru, tak se nemusí řešit sebeobrana. Pochybuje o ní v Gothamu snad někdo?). Co se "schopnosti" hlavní postavy týče... podivné. Ale mohla by jít dělat soukromé očko. Nebo z fleku se zařadit do nějakého hrdinského týmu a pomáhat při vyšetřování. Než vést útrpné monology.
Poslední příběh...někde jsem četl že série spíš dělá GCPD jen ostudu. A tímhle příběhem musím souhlasit (a vzpomeňme na Jokera v díle minulém). Přesun tak extrémně nebezpečného zločince a zpackaný. Já teda nevím o jakou jde postavu, ale hned jsem si říkal že to dopadne špatně. Stejně jako ten Joker... No - není to moc pocta policii. Obzvlášť když to má být elita. Dělají z ní šašky. Třešnička na dortu je zase neustále opakování toho, že je někdo homo. Takže suma sumárum dost špatné 4*. Ale jinak Gotham Central rozhodně baví. Jen by to chtělo opravdu víc ze života, méně nelogičností (nebo víc případů bez záporáků se super schopnostmi).

13.08.2023 4 z 5

Barakuda: Kniha 1 a 2 Barakuda: Kniha 1 a 2 Jean Dufaux

Dal bych krásné 4*, hlavně za pěkné kresby a coloring. Kvůli naprosto retardovanému chování hlavních postav však nemohu. Nejbohatší pirát na ostrově, veřejně podmaněný malou holkou, totálním frackem. Úplně sedí do pirátské atmosféry... Kluk převlečený za dívku, aby si zachránil život, ihned najde zálibu v trans gayovství. Už už mi to přišlo, že čtu červenou knihovnu, když ono retardované chování postav pokračuje tím, že syn Černého vlka (piráta) v jednom panelu chce debilní postavu jasně zabít kvůli pomstě, načež ihned v následujícím panelu se do sebe zamilují...
Postavy mi tedy přijdou dost nelogicky špatný, ovšem na další díly se vrhám, příběh to snad zachrání, a optika na pirátský život na ostrově je něco jiného, fajn. Jen kdyby to bylo víc pirátské a méně retardované.

21.07.2023 3 z 5

Punisher MAX: Vánoce na odstřel Punisher MAX: Vánoce na odstřel Jimmy Palmiotti (p)

První příběh vyloženě tragický. Druhý, ačkoliv mám noir žánr velice rád, mne také nebavil. Zachránil to J. Aaron? Četl jsem od něj teda lepší. Obzvlášť když měl pro sebe celou knihu. Zde ji, bohužel, neměl.

12.02.2023 1 z 5

Koleje v prérii Koleje v prérii René Goscinny

Goscinny skvěle baví v každých letech. Pěkný vtipný příběh. Setkání Luckyho Luka se čtenáři přesně po deseti letech (myslím že Egmont poslední číslo vydal 2012). Věřím, že dobře pobaví jak staré čtenáře, tak nové. Děkuji všem z Crew a čtenářům. Jistě se budeme moct těšit na další díly, stejně jako třeba na potvrzený další díl Iznouguda.
Goscinny je sázka na jistotu.
Akorát jsem si všiml, na straně 5 nahoře u baru jsou nakreslené jen kalhoty postavy.

11.06.2022 5 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Jak bylo řečeno, o ničem a snad i škoda papíru (jiní to zase nesmyslně píšou třeba u Mein Kampf už z principu..aniž by se začetli někam dál). Není to proto, že bych na to neměl povahu a žaludek, vlastně tady nic pořádného ani není, jen nesmyslné znásilňování. A náznak pár historických mučicích nástrojů. Kdyby to mělo být delší, tak nedočtu. Neustále jsem si říkal, že to už nebude aspoň dlouhé..
Krátké povídky na tom nejsou o moc lépe. Nějaké zajímavé absurdna? Vzpomněl jsem si na Lovercrafta, kdy třeba drželi při životě již mrtvé. "Nehumánní" studia lidí, které okolní svět nechápal. Jinde mě to i baví, ale tady fakt ne.
A není to vůbec o tom, že bych byl šokován obsahem (za to teda ale znuděn). Třeba věci jako Plivu na váš hrob nebo Saló aneb 120 dnů Sodomy mi nejsou cizí. Případně stačí vědět jaké zvrácenosti prováděli elity, skuteční psychopati, organizované gangy, Holywood... Jo, a Epstein se nezabil.
Vyloženě odpad jsem dávat nechtěl, ale - můžu jinak, když si říkám, proč jsem raději fakt nečetl něco lepšího? Ztráta času, bohužel, jinak mi jsou knihy z Golden Dog sympatické.
Bohužel jsem tomu věnoval čas, a dovolím si knihu shodit. Pro lesy a papír!

13.08.2021 odpad!

Velký vezír Iznougud Velký vezír Iznougud René Goscinny

Geniální humorný klenot. Sic jde pořád jen o to podle se stát kalifem místo kalifa, ale pokaždé vezír vymýšlí něco jiného, a je to zábava číst i opakovaně. Další díly budou snad samozřejmostí. Tak kupujte, protože tady se fakt pobavíte..

14.07.2021 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Po dočtení požaduji udělení šesti hvězdiček. Případně bych asi musel zákonitě všemu ostatnímu jednu ubrat... Především za ten nádherný svět, jazyk a dobrodružství.

25.05.2021 5 z 5

Almanach Kalich Almanach Kalich Miroslav Houška

Historie se má připomínat. Proč ne zrovna sbírkou básní? Pakliže něčemu dal předmluvu vážený Petr Čornej, můžete se spolehnout, že to bude kvalitní. Naštěstí se Almanachu Kalich ujali vlastenci, a ne studenti nebo profesoři nenávidějícího takového Palackého nebo Jiráska, případně celé husitské hnutí. Ne; při čtení pocítíte naší národní hrdost, a ucítíte ze sebe drásat onoho českého lva.

PS: Daniel Landa zde má jen a jen čtyřverší - to pro ty, kdo se zajímají hlavně o jeho příspěvky v almanachu ;)

28.01.2021 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Přečteno na jeden zátah. Utíká neuvěřitelně rychle, čtivě a zábavně. Prévit je skvělá postava. Při čtení jsem velmi často vzpomínal na Rychlopalbu od Kopřivy. Stejně skvělé a zábavné!

24.01.2021 5 z 5